7

Deneyimler.Net

Yeni bir blog açtık: Deneyimler.net

deneyimler.jpg

Nedir?” bölümü altında aynen şöyle tanımlıyoruz hedefimizi:

Bu blogun ortak yazarları, yani bizler; sizler gibi birer müşteriyiz.

Bir müşteri olarak ciddi sayıda ürün ve servisin gözlemcisi ve kullanıcısıyız hepimiz. Deneyimlerini paylaşacak bilgi, cesaret ve özgüvene sahip, “müşteri olma”nın ve “hizmet”in ne anlama geldiğini iyi bilen, pazarlama odaklı düşünen kişileriz.

Gördüğümüz, satın aldığımız ve tükettiğimiz farklı markaların, bize yaşattıkları deneyimleri sadece kendi aramızda ya da arkadaşlarımıza anlatmakla yetinmek istemedik. İstedik ki deneyimlerimiz bir “anı”dan daha öteye gitsin.

Okuyarak ya da duyarak değil; bizzat deneyimlediğimiz, bizde olumlu veya olumsuz iz bırakan her şeyi paylaşmak istiyoruz. Bir lokantada öğle yemeği, bir havayolu şirketi ile seyahat, bir banka şubesindeki işlem de konu olabilir burada, bir web sitesi de, köpek maması da, içecek, giyim veya kozmetik markası da?

Fark yaratan deneyimlerde neden memnun kaldığımızı paylaşacağız ki herkes bilsin; örnek olsunlar.

Memnun kalmadıklarımız için de, yine nedenleriyle ortaya çıkacak;
öneriler sunacak, seviyeli ancak samimi bir diyalog kurmaya çalışacağız. Çünkü amacımız şikayet etmek değil, yapıcı olmak?

Sadece sizler, bizler; yani müşteriler için ciddi ve samimi bir paylaşım noktası değil, aynı zamanda marka sahibi firmaların da yakından takip ettikleri, hatta katıldıkları bir blog olmak adına çıktık yola bir kere?

Çünkü “Deneyimler.Net” olsun istiyoruz!

Bu da “Ne Değildir?“, yani ne olmadığımız.

Sizi de deneyimlerinizi paylaşmaya bekleriz.

Yorumlar 7

 1. emre

  kapanmış :( ne yazık.ben tüm yazıları bitirene kadar burada kapanmasa bari :(

 2. Harun Saraç

  Turkcell ile olan 2 günlük bir fatura maceram oldu ve bu müşteri memnuniyeti açısından beni o kadar memnun etti ki açtım arkadaşlarıma anlattım. Deneyimler.net vardı diye aradım ama bulamadım, sayfa da gelmiyor derken bu yazının altındaki bu yorumu gördüm. Keşke kapanmasa da Turkcell’in bana yaptığı bu nezaketi, özür dileyerek faturamın yüzde 60’ını bana iade etmelerini anlatabilseydim keşke. Blog’um da anlatmadan evvel geniş kitleler duysun demiştim ama keşke kapanmasaydı…

 3. Yazar
  Tunç Kılınç

  Güzel hayallerle 2.5 sene önce başlayıp devamını getiremediğimiz bir iş oldu. Bu yüzden kapadık blogu. Başarısızlık hikayesi :) Çok yazarlı canlı blog’ları o yüzden hep imrenir, tebrik ederim. Domain de anı olarak dursun :)

 4. Onur Yıldız

  Üniversite ögrencisi olarak çok faydalanabilecegim bir site olmuş.

  Tebrikler..

 5. Murat Tanören

  Güzel bir proje, gelen yorumlarla şikayet sitesi haline dönüşmez umarım. Feed reader’ıma ekledim, WOM’la ilgili ciddi malzeme çıkacak eminim. Malzeme ne demek, best-practice bile çıkabilir!

 6. Ayça

  Tebrikler. Siteyi inceledim. Şikayet etmenin ötesinde bişi bu. İnternette çok vakit geçiren birisi değilim gerçi ama bunun Türkiye’de başka bir benzerini gördüğümü hatırlamıyorum. Umarım başarılı olur…

 7. ilker

  deneyimler.net’in yazıları nedir ve ne değildiri kadar harika olursa, birşeyler yapmadan önce, siteye bakmadan harekete geçmek pek kolay olmayacak gibi. Hayırlı olsun.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir