18

Sıfır ilk ayında on sekiz oldu!

Sıfır / Tunç Kılınç

17 Ekim 2015 doğumlu Sıfır kitabımız raflara ilk 5.000 adetle girmişti. Bir hafta sonra 7. baskıyı (her bin adete bir baskı deniyormuş), Kasım ayı ilk hafta sonunda da 9. baskıyı yaptık. Şimdi ise 14. baskı yolda.

Ve Sıfır tam bir aylıkken, yani 17 Kasım’da, D&R‘ın En Çok Satan Kitaplar listesine 18.cilikten girdi.

Çok Satanlar

Sıfır / Tunç Kılınç – D&R

Türkiye’de her ay 4-5 bin adet arası yeni kitabın raflara girdiğini söyleyen yayıncım Destek Yayınları ve sektördeki arkadaşlarıma göre, sıfır bir yazarın ilk kitabı için bu harika bir başlangıçmış.

Eyvallah, ancak listeye girmesinden çok daha fazla önemsediğim şey, Sıfır’ın sizlere bir anlam ifade etmesi, okurken keyif almanız ve sizde ufak da olsa bir iz bırakması.

Hele bir de size “Bir ömre birden çok hayat sığabilir” demeniz için bir kapı açabilirse…

 

 

Sıfır - Behçat Ç.

Sıfır / Tunç Kılınç – Habertürk

Ali ve Kido yaşadıkları fantastik serüvene sizi konuk alabiliyor, hayatlarınıza dokunuyor, kendi hayatınızı, yaptıklarınızı ancak belki de en çok yapmadıklarınızı sorgulatıyorsa… Üstelik bir de tüm bunları sizi eğlendirerek yapıyorsa… Ne mutlu!

Geçen bir aylık sürede Sıfır; NTV Radyo‘ya, Habertürk, Sözcü ve Akşam gazetelerine, TRT Radyo 1‘e, çok sayıda bloga, Facebook, Twitter ve Instagram’daki sayısız güzel insana konuk oldu.

Değer görüp paylaşan ve Sıfır’ın henüz ilk ayında bu noktaya gelmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, ancak en çok da okurlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

Siz olmasanız, Sıfır da olmaz.

Yorumlar 18

 1. Samuray

  Yazmak ap ayrı bir santkarlıktır. Okumakta öyledir, ama günümüzde pek kitap okuyan kalmadı. Yinede mücadeleye devam etmek gerekir. Başarılarınızın devamını dilerim.

 2. Okan

  İnsan, yaşamdaki gerçek yansımalarını ve kaynaklarını yitirince küçülüyor zaten… Yalnızlık kötü gerçekten. Başkalarını koyabilmek yerine mümkün mü? Hele de belli bir yaştan sonra arkadaş dost edinmek bu kadar zorken bu mümkün olabiliyor mu? Çoğunluğu iş ilişkilerinden oluşan bir dünyada, belli ki sizin de değer verdiğiniz iki insanın kaybından sonra oldu bütün bu olanlar. Ben şahsen çoğu zaman içimdeki yalnızlık duygusunu kapatamıyorum. “Gel arkadaş olalım! Bana kendimi iyi hissettirir belki…” de diyemiyorum. Evlenmek, çoluk çocuk sahibi olmak, bizim gibi marazlılar için en güzel kalabalıklaşma yolu galiba. Çoğalmak güzeldir…
  Ha ben demiyorum diğer insanlarla da çoğalmayalım. Ama bazılarımız sevme konusunda problemli kaldık…

 3. Handan Yanmaz

  Çok iyi bir okuyucu sayılmam ama d&r gibi mağazalara haftada bir gider ve göz atarım. Sizin bu kitabınızı gördüğümde kapağı ilgimi çekti ve alıverdim. Ama iyi ki de almışım yazılarınızdan etkilendiğimi ve bende farklı faydalı düşüncelere neden olduğunu bildirmek istedim. Böylesine güzel yazarlar Türkiye gibi ülkelerdede olması güzel buldum. Başarılar diler daha farklı kitaplarınızı merakla bekliyor olacağım.

 4. Bakara Gurusu

  “Her nerede değilsem, orada mutlu olacakmışım gibi geliyor”
  Her ne kadar bir çok kişi tarafından olumlu gözükmese de hayatımı ilginç bir sektörde ülkemden uzakta devam ettiriyorum, bir arkadaşımın tavsiyesi ile uçakta okurum diye yanıma almıştım, sonrasında kendimi burada buldum iyi ki de böyle olmuş :) ancak gördüğüm kadarıyla artık aktif olarak güncellenmiyor blogunuz, keşke devam etseniz

  1. Yazar
 5. Adem Furkan Bilgin

  Merhaba adım adem kitabınıza dün gece bir otobüs yolculuğunda başladım şuan 82 sayfasındayım daha bitirmedim ama sizle iletişime geçmem gerektiğini düşünecek kadar etkilendim kitabı okurken bazen elimde bir kitap olduğunu unutup kendi düşüncelerimi düşünüyormuşum gibi hissettim insanları ve dünyayı değiştirme isteği benim içimde ilk defa Küçük Prens’i okuduğum zaman oldu kitabınızı Küçük Prens’e benzettim ve suan bile okuduğum kadarıyla bu isteği içimede hissettim aynı düşüncelere sahip olduğumuzu düşünüyorum benimde yazdığım yazılar var bunlar hakkında yorumlarınızı almak isterim hep insanlığa böyle bi kitap yazmak istemişimdir fakat yazılmış olması düşüncelerimi çok gururlandırdı elinize yüreğinize ve düşüncelerinize sağlık

  1. Yazar
 6. Pingback: Sıfır bir aylık! | Sıfır Kitap

 7. Elif Ataş

  Ne Fikir Atölyesi’nden, ne de senden haberim yokken biraz önce kurumsal işimdeki öğle arasına D&R’da gezinirken kitabına rastladım. Ben de Kabataşlıyım ve hayatımın tuhaf bir dönüm noktasındayım. Fikir Atölyesi’nde yazdıklarına bakılırsa bu kitap tam da içinde bulunduğum kararsızlıkta bana evrenin bir seslenişi olacak! :) Kitap bitince kararımı kesinleştirirsem ayrıca yazacağım :)

  1. Yazar

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir