AAAH! GS Numaralı Kombine Kartı

Bundan böyle blogumda zaman zaman yapacağım yeni bir aktivite olacak. Adı: AAAH!

Yani; Atölye Açık Artırma Haftası!

Daha sonra da (aktivite bittikten sonra) hep birlikte öğrendiklerimizi paylaşır, pazarlama bakış açısı ile de değerlendirmeler yaparız.

Şimdi gelelim ilk AAAH! olayımıza: Elimde bir tane (kendi adıma aldığım) Galatasaray numaralı kombine kartı açığa çıktı…

Ben de bunu herhangi bir fiyattan tanıdık bir kişiye satmak yerine açık artırmaya çıkarmak istedim. Açık artırma sitelerinden birine koymayıp, blogumda yaparak da bu işin heyecanını daha çok yaşamak istedim. Bu belki de (bilmiyorum) Türkiye’de bir blogda ilk kez denenen bir şey. O yüzden de keyifli.

Buradan gelecek gelirin %10’unu Galatasaray’ın en büyük, aynı zamanda en cefakar taraftar topluluğu olan Ultraslan‘a katkı payım olarak vermek istiyorum. Bunun için UA’nın kurucularından Alpaslan’ın teyidini aldım.

Açılış fiyatı: 0 (sıfır) YTL.

En yüksek kimde kalırsa kartı ellerimle teslim edeceğim. Zaten ben de numaralıda maç izlemeye devam ediyorum.

Kart Bilgileri:

Ali Sami Yen, Numaralı Üst Tribün
Grup: 2, Sıra: 5, Yer No: 217
(Yeni Açık – Scoreboard olmayan tribün- tarafına doğru, sıranın ilk koltuğu)

Atatürk Olimpiyat Stadı
Blok: 406, Sıra: 41, Yer No: 423

Gelelim kurallara:

1.) Bu yazıya yorum yazarak açık artırmaya katılabilirsiniz.

2.) Teklifinizin geçerli olması için yorumda yer alması gereken bilgiler:

– Teklif edilen tutar: ____ YTL
– Galatasaray’a dair sizden bir cümle:
– Adınız ve Soyadınız:

– Yaşınız:
– Yaşadığınız Semt, Şehir:
– Email Adresiniz:
– Cep Telefonunuz:
– Normal Telefonunuz:

(Direkt olarak yukarıdaki bu 8 satırı yorumun içine kopyala-yapıştır yapıp doldurabilirsiniz.)

3.) Gönderdiğiniz yorumlar bana mail olarak düşecek. Ben içinden size ait bilgileri çıkartıp, sadece verdiğiniz teklifi, Galatasaray’a dair sizden gelen cümleyi ve adınızı, soyadınızı manuel olarak onayladıktan sonra yorumda yayınlayacağım. Diğer bilgiler bende gizli kalacak, kimse ile paylaşılmayacak.

4.) Teklifler minumum 10 YTL ve katmanları olarak artıralabilecek. Yani ben şu an sıfırdan başlattığım bu teklife verilebilecek en düşük teklif 10 YTL.

5.) Açık arttırma 10 YTL ile sonuçlansa bile kart yeni sahibine teslim edilecek. Yani minimum alt veya üst sınır yok.

6.) Son teklif verme tarihi: 29 Eylül 2006, Cuma. Saat 21:00. (Kartın yeni sahibi 30 Eylül Cumartesi günü ASY’de oynanacak Konyaspor maçına gidebilecek).

7.) Tekliflerde mail’ime düşen yorumların saniyesine kadar bana ulaştığı zamanı önceliği belirleyecek. Aynı rakamdaki tekliflerde kimin teklifi daha önce gelmişse, o teklif o anki son teklif olacak ve en son güncel yorumda bu yayınlanacak. Dolayısıyla teklif verenlerin en son güncel yorumları sık takip etmesinde fayda var.

8.) Kazanan kişi sitede duyurulacak ve ben kendisini cumartesi akşama telefonla arayacağım. Kendisine ulaşamamam (verdiği her 2 numaradan da) halinde veya teklifinde ciddi olmadığını anladığım durumda, en yüksek teklifi veren ikinci kişiyi arayacağım. Ciddi olan alıcıya ulaşana kadar bu böyle devam edecek.

9.) Kartı 30 Eylül 2006 Cumartesi günü maçtan önce Mecidiyeköy Meşale Restaurant’da teslim edeceğim. Saatini kartı alacak arkadaşla telefonda belirleyeceğiz. Kendisinin o gün şehir dışında olması durumunda ise kartı adresine kargolayabilirim.

10.) Ödeme teslimat öncesi ister hesaba havale (Yapı Kredi), ister nakit. Hangisi kolayınıza gelirse. Hesaba olacak havalelerde dekont getirilmesi gerekli.

11.) Elime geçecek tutarın %10’unu Ultraslan’a (Alpaslan aracılığı ile) verdiğimi sitemde yayınlayıp bunu Alpaslan’ın teyit etmesini rica edeceğim.

Bu arada bir de şunu yapalım, daha da keyifli olsun:

Kombine kartın kaça gerçekten gideceğini doğru tahmin eden ilk kişiye de orijinal bir Galatasaray forması hediye edeyim. Tamam. Bunun detaylarını bu yazının altındaki Birinci AAAH! Tahminler başlıklı yazıda yayınlıyorum şimdi. Dolayısı ile tahminlerinizi bu yazıya değil, alttaki yazının altına yapmanız gerekecek.

Önemli Not: Arkadaşlar, site altyapımın bir açık artırma site altyapısı olmadığı malum. Ben herşeyi elimden geldiği ölçüde zamanında ancak manuel yapmak durumundayım. O yüzden olası eksikliklerim için beni mazur görünüz. Günün sonunda bu benim için de bir ilk. AAAH! ile genel yorum veya düşüncelerinizi aktarmak isterseniz bunu alttaki yazıya yaparsınız sevinirim.

Umarım kart gerçekten maçlara gitmek isteyen, iyi bir Galatasaraylı gönüldaşa gider.

Açık arttırma başlamıştır :)

25.9.2006 Günceleme: Galatasaray-Konyaspor maçının (Galatasaray’ın resmi sitesinde duyurduğunun aksine) 1.10.2006 yerine 30 Eylül 2006 Cumartesi oynanacağı açıklanmış. Bu yüzden açık artırma ve tahmin bitiş sürelerini bir gün önceye çekip, yazı içlerinde gerekli değişiklikleri yaptım.