434

Yeni İş Fırsatları Yaratmak Gerçekten Zor mu?

Yollarda hız yapanları yakalamak için önce polislere radar veriyorsun, sonra da insanlara bu radarlara yakalanmamak için ‘radar detector’ satıyorsun.

Bilgisayarlara virüs bulaştırıp sonra virüs koruma programları satmak veya ‘fast food’ gibi (bence) lezzetli yemekler üretip sonradan başkalarının diet veya sağlıklı beslenme programları satması gibi.

Cell Phone Jammer da Japon’ların yeni buluşu; 3 metre içinde cep telefonu ile konuşanların hatlarını kesiyor! Yeni pazar oluşturmak için en iyi yollardan biri de halihazırda çok tüketilen, çalışan şeylerin ters yönündeki fırsatlara bakmak.

Bir de düzden bakalım!

Her geçen gün daha çok kişiyi gittiğimiz mekanlarda dizüstü bilgisayarlarıyla birşeyler yaparken görüyoruz. Ne yaptıklarını görmememiz için 3M”in filitresi yanılmıyorsam 2004’de çıkmıştı (sadece tam karşıda oturan ekranı görebiliyor, yan gözle bakanların şansı yok!). Yandan bakıp birşey göremeyince, bu laptop’ların çoğunlukla siyah ve sıkıcı olan ekran arka kapağını (hatta tüm gövdeyi) renklendirme fırsatı doğdu. İster kişiselleştir, kendinle ilgi bir mesaj ver, istersen de reklam al. Girişimci tasarımcılara ve mecra pazarlayanlara yeni bir pazar fırsatı.

Hatta bir adım ileri gidip; bu arka kapakların da ekran olduğunu hayal edelim (monitor teknolojisi ucuzluyor).. Bu arka kapak monitörlere canlı, hareketli reklam alınabilir. Starbucks gibi kablosuz internete bağlanılabilen mekanları düşünün. Reklam göstermeye izin veren müşterilere bedava internet imkanı, hasaplarında indirim, vs.. Mekan içindeki internet bağlantısı üzerinden dükkanın kontrolünde olacak bu reklamlar.

Klasik TV reklamcılığından bir benzetme yaparsak;

 • Mekan: kanal sahibi veya yayıncı rolünde (reklamverenlerden kazanacak),
 • Mekana bilgisayarı ile gelen müşteri: mecra veya kanal (yiyip içtiklerinden indirim),
 • Mekana gelen diğer müşteriler: reklamları görecek kitle (sıkıcı siyah kapak görmekten iyidir. Akıllı mekan sahibi belki yapacağı anlık promosyonları buralardan duyurur, reklamları görecek müşteriler de kazanır).

İlginç bir iş modeli çıkabilir.

Arka kapağın monitör olmasını bekleyecek vaktim yok diyenler ise neden şimdiden mekan içinde internet bağlantılarını bir arayüz ile müşterilerine sunmuyorlar? İndirsin arayüzü laptop’una, alsın indirimi. Bu arayüzler sayesinde gelen müşterilerinle kurabileceğin muhteşem bir interaktif iletişim imkanın var.

Müşteri İlişkileri Yönetimi’nin kralını yapmaz mısın?

Yorumlar 434

 1. mslm

  s a arkadşlar ben vanda yaşıyorum ama iyi bir iş fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler fikirlerinizi bekliyorum

 2. Aziz

  Lütfen ciddi olanlar dikkate alsın.Proje Türkiyenin değil Dünyanın projesi olmaya adaydır.

  Hızlı tüketim arasında arasında bulunan temizlik kimyasalları piyasasında ses getirmeye aday bir iş fikrim var.Bu projemin hayata geçmesi için yatırımcı aramaktayım.

  Ürün bir temizlik maddesidir.Fakat tüm temizlik maddelerinin yerine kullanılan tek bir maddedir.Halıda deride derz dolguda çamaşı mak. bulaşık mak. vs vs. ksaca tüm temizlik maddelerinin yerine tek bir ürün.Tamamen bitkisel ve doğal olan bu ürün aynı zamanda alkolsüz ve koku gidercic özelliğe sahip.İnsan oğlu var oldukça temizlik ihtiyacının var olacağını düşünerek tasarladığım bu ürün için sağlam satış projeleri de mevcut elimde.Ancak iş modelime ortak olacak yatırımcı aramaktayım.Aynı hammaddeden dünyayı sallayacak “ağız kokusu giderici çok ince kağıt kalınlığında” kağıt el sabunu da olacak.İş Fikrimle alakalı olan ürünü görmek isteyenlere demo çalışması yapabilirim.Ürünü Tanımalarını sağlayabilirim.Projenin detayları için lütfen irtibata geçiniz.
  Aziz Evren

  02323698984
  05545817344

 3. resul

  ben bursada insaat isi yapiyorum 70 bi lirasi olan arkadas ortak ariyorum yap sat ve ihale isleri olacak selamlar 05417499816 bg 00359888126490

 4. Kemal Erbaş

  Hibe Desteği

  iş yerini büyütmek, yeni sektörlerde işler yapmak isteyen, vb. işler için
  Proje yazımında ve başvuruda yardımcı olabilirim.

  MSN: RapperXzibit@hotmail.com
  TeL: 0541 516 93 88

 5. UMİT

  Degerli ARKADAŞLAR,
  Projeleriniz var ama hayata geçirmek için kaynak sorununuz varsa ve paylaşmak isterseniz 5.000.000._? ya kadar olan fikirlerinizi degerlendirebilirim. iletişim için umit.umitli@yahoo.com adresi ne mail atabilirsiniz.

  BAŞARILAR…..

 6. Grafiker

  Öncelikle tebrik ederim çok güzel bir site olmuş. Emeği geçen arkadaşlara saygılarımı sunarım. Yaklaşık 15 senedir grafikerlik yapıyorum. Ama artık sıkıldım. Başka işler yapmak istiyorum. Fikri olan arkadaşlara şimdiden saygılarımı sunarım.

 7. unknown

  şimdi okuyorumda yorumları herkes bir şekilde gene bulduklarını satmaya çalışıyor yani gene bi gayret içindeyiz hep üretmek satmak aracı bulmak vs. hani yazıda bir kaç örnek geciyor ya bunlar sadece bulunabileceklerin milyonda biri. ülkemizde hep bir yakınma yakarış var işsizlik üst düzeyde deniyor hep aslında öyle değil biraz araştırmacı bir kişi baksın bulsun bakalım ama sadece iş bulma gayretinde olsun hemen iş bulabiliyormu bulamıyor mu ?
  hayat zor değil ama kolay da değil hep bir üretim az ile yetinme bunları öğrendiğimiz zaman işte o zaman ülke olarak büyümeye başlayacagız

 8. Jet Ali

  250 BİN TL ve üzeri sermayesi olup bana ortak olmak isteyen arkadaşlar aranıyor. Süper Tarım adını verdiğim Yüksek verimli Tarım. Ayrıca hayvanları yağsız ama bol etli yapan hayvancılık üzerine çalışmalar yapacağız. 1 Trilyonun altı olan tüm rakamlara 20 Yıl boyunca % de 50 Kar payı vereceğim. Örneğin biri 300 BİN verdi. 20 Yıl boyunca benden 150 BİN TL senelik alacak. 1 Trilyon ve üzeri verenler ile işi büyük yapacağım 20 Yıl verdiği para kadar , daha sonra verdiği paranın yarısı kadar varisleri yolu ile kıyamete kadar para alacaktır. 2 Milyon Euro verecek olan arkadaş söz konusu idi. Böyle birşey gerçekleşse 50 Yıl boyunca senelik 2 Milyon Euro verecek, 20 yıl sonra senelik 1 Milyon Euro almaya kıyamete kadar devam edecek. Bir verip kıyamete kadar alan anlaşma Dünya da hiç yok?1 Trilyon ve üzerine 20 yıl verdiği kadar, 20 yıldan sonra verdiği paranın yarısı kadar vermeye devam edeceğim Torunlarım kişinin torunlarına verilen paranın yarısı kadar para vermeye devam edecekler. 2 Milyon EURO verecek arkadaş verir ise, 14 civarı ayrı iş kuracağım. projelerimi kendisine sundum haber bekliyorum.O olmaz ise sizle neden olmasın ki? Ben ilk olana bakarım. Ayrıca proje başarılarını küçük deneyler yapacağız gözünüz ile göreceksiniz.Gözünüz ile gördüğünüze görerek yatırım yapacaksınız. Sizi çalışmanız da gerekmiyor.ŞİRKET Sizin üzerinize de kurulabilir. 20 Yıllık sözleşme ve sonrası için alacağınız paranın yarıya düşeceğini imzalayalım yeter. Proje kaba taslak anlatımı sitemde var. Siz hiç çalışmayacaksınız. Daha hızlı ve daha güçlü büyüyen ağaçlar. Daha bol meyve. Daha sağlıklı ve hızlı büyüyen ilaçsız hastalıktan kurtulan sebzeler,Söz konusu…2 Milyon EURO veren çıkarsa 14 Ayrı işe yatırım yapacağım. Zarar ihtimali sıfır. SAVAŞ durumu hariç herşeye garanti veriyorum. http://www.jetali.com Kocaeli 0 536 731 44 73

 9. fatma sungur

  merhabalar,sayın yiğit kalyoncu size nasıl ulaşabilirim tel. yada e-mail adresinizi verirmisiniz,tşk

 10. mustafa imal

  100,000+500,000tl arası sermayesi olanlara yeni ürünüme ortak yaparım tubitaktan 400,000tl hibede alıyoruz
  1000,000+5000,000tl parası olanlarda ihracatı yapılabilecek yeni inovasyon projemiz var AB den milyon yuro hibe alabiliyoruz

 11. mustafa imal

  yalıtım ürünleri imalatçısıyız wep sitemizi inceleyin yurt genelinde ilk 10 kişiye teminatsız ana bayilik vereceğiz tali bayilik için sadece 10mtrekarelik iş yeri tutmanız yeterli ürünlerimi satın hep beraber kazanalım ürünlerimizi uygulayıcı usta ekibimizi tüm illere yollarız siz sadece ısı yalıtım işi bağlantı yapın sermayesiz kazanç
  peygamberimiz sas buyurdular rızkın onda dokuzu ticarette ve cesarette
  girişimci ruhu taşıyan bay bayan herkese kapımız açık
  bereket71@hotmail.com

 12. salih

  Merhaba arkadaşlar. Ürün tanıtımı yapıp ürünleri satarak para kazanmak isteyen arkadaşlar işte size iş imkanı. Üyelik ve katalog ücretsiz. Denemekte hiçbir zararınız yok. Üstelik ürünleri alıyorsunuz isterseniz sattıktan sonra parasını ödüyorsunuz. Satamadığınız ürünü de iade edebiliyorsunuz. Hmen üye olmak için linki tıklayınız…

  Ayrıntılı bilgi almak için mail adresim:net_satis@hotmail.com

 13. hülya

  siteyi yeni keşfetme fırsatı buldum, emeğinize sağlık.üniversite mezunu bir öğretmenim ve 2,5 yıldır atanmayı bekliyorum lakin bekledikçe işler sarpa sardı..Hem yaşım ilerliyor hem de ruhsal anlamda büyük bir kaos yaşıyorum.Durum böyle olunca ben de kendi işimi yapmaya karar verdim.Ankara’da düşük sermaye ile kendi olanaklarım dahilinde tuhafiye işine girmek istiyorum.Bu işi önceden yapmış arkadaşlar varsa bana avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedebilir mi? Gözümü korkutanlar oldu ama ben vazgeçmek istemiyorum arkadaşlar.Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum,paylaşırsanız memnun olurum

 14. Yazar
  Tunç Kılınç

  Nurettin Özdoğan‘dan:

  Beş dolar nasıl 650 dolar yapılır?

  “Dediğim gibi bu köşenin önemli konularından biri, ?Nasıl voleyi vurursun?? Bir hikaye anlatacağım size.

  Stanford Üniversitesi?nde bir hoca sınıfta dört-altı kişilik 14 takım oluşturuyor. Hoca her takıma içinde beş dolar olan bir zarf dağıtıyor. İki saat içinde beş doları en fazla değere ulaştıran takım kazanacak.

  Takımların çarşamba akşamından pazar gecesine kadar zamanları var. İstedikleri kadar düşünmek, plan yapmak serbest. Tek bir şart var, parayı zarf açtıktan itibaren ik saat içinde harcamak zorundalar.

  Pazartesi günü her bir takım, üç dakika sunum yapar. Bir grup, nasıl para kazandığını anlatır, bir grup da nasıl çuvalladığını. En fazla kazanan takım sunuma 650 dolarla gelmiş. Bütün takımların ortalama kazançları ise 200 dolar.

  Peki, kazanan takım 650 doları nasıl yapmış, merak ediyor musunuz? Anlatayım da feyz alın. Pazartesi yaptıkları sunumlarını Stanford öğrencilerine ulaşmak isteyen bir İnsan Kaynakları şirketine satıyor. Yani bu şirketin logosunu 650 dolar karşılığında sunumlarına koyuyorlar. Türkçesi, basit bir fikirle beş doları kullanmaya bile gerek duymamışlar.

  Hoca sunumların sonunda bir istatistik yayınlamış. Şaşırtıcı bir şekilde en çok para kazanan takımlar, beş doları kullanmayanlarmış. Hangi takım, zarftaki beş dolara odaklanırsa değer yaratamayıp orada kalıyormuş.

  Bu basit ödevde çok güçlü bir mesaj var. İnsan elindeki kısıtlı kaynağa odaklanırsa ve bunu bahane olarak kullanırsa büyük resmi göremez, orada kalır.

  Ha bu arada Stanford dünyanın en çok milyoner yetiştiren okulu. Bu tür ödevlerle öğrencilerin girişimci kaslarını geliştiriyor okul. E boşuna Stanford olunmuyor. Bizde olsa böyle bir ödevi ciddiye bile almayız.”

 15. mustafa semerci

  merhaba arkadaşlar

  uzun zamandır yapmayı düşündüğüm bir iş ADRENALİN PARK. işim gereği yapımında ve uygulamasında zorlanmayacağım bir iş fakat sermaye istiyor. sermaye olayını çok ortaklı bir şirket kurarak aşabileceğimizi biliyorum. ama bu ortaklığa bir türlü başlangıç yapamadım.

  iş karlı bir iş. işletme maliyetleri düşük. dinlenme eğlenme ve turizme yönelik bir iş. ve yatırım olarak ileriye dönük çok karlı bir iş. öyle inanıyorum ki uzun vadede gayri menkulden ve internette dönen birçok işten çok daha karlı ve daha gerçek. işsiz arkadaşların yeterli olması durumunda kendi işinde istihdam edilmeside sözkonusu.

  iş çok geniş ve kapsamlı burada detaylı açıklamam zor. ilgilenen arkadaşların meyilatmasıyla görüşürüz. bu iş dikkatinizi çektiyse çevrenizde bu işe girebilecek dotlarınızla da görüşün. çünkü çok ortaklı bir paylaşım şirketi düşünüyorum herşey kanuni ve yasalara uygun olacak. ilgilenen arkadaşlar netten adrenalin parklar başlığını incelesin.

  benim düşündüğüm bunun çok daha ötesinde bir park. bu sadece bir parçası. fikir vermesi açısından araştırmak isterseniz googleden theme parks şeklinde araştırıp daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  şunu da belirtiyim ülkemizde çok yeni bir sektör. ilerde çoğalacağından eminim ve paralı insanlar holdingler buna el attımı bizler ancak işçiliğini yapabiliriz ama şimdi birlikten güç doğar deyimiyle hareket edersek inanın güçlü olmamıza kimse engel olamaz.

  mail adresim: s_dalli_42@hotmail.com

 16. levent

  Ben biblo imalatçısıyım boyu 10 cm. geçmeyen çok şirin ve ilgi çekici heykel biblolar yapıyorum size çok cazip ve geri çevrilmeyecek bir bir teklifte bulunmak istiyorum yaptığım bu şirin bibloları ister evinizden komşularınıza ister PC başından alıcılara ve hediyelik satan yer ve dükkanlara ve akla gelmeyen yerler bi şekilde satın zaten parayı siz alacaksınız elde ettiğiniz paranın yarısı anın da sizin olsun ancak bir şartla parayı anın da almanız gerekiyor çünkü ben peşin çalışılmasından yanayım ben varım diyorsanız

  nasıl çalışacağınızı size anlatayım: ben size bu şirin biblolardan para almadan örnek numune biblolar yollayacağım siz bana sipariş alacaksınız ve ben yine sizden para almadan koli ile kaç tane biblo sipariş edildi ise yollayacağım sizde anında parayı alıp yarısını cebinize yarısınıda bana yollayacaksınız ne kadar satış o kadar gerçek para % 50 kazanç bu zamanda bedava iş yerinizde olsam kaçırmazdım

  bayan erkek her kes yapabilir taş atıpta kol mu yorulur mailim aşağıda.
  Teşekkürler .
  mail: biblokolik@hotmail.com

 17. BURAK

  Herkes; “bu projem var, ulasin konusalim” tarzinda soylemlerde bulunmus gordugum kadariyla. Benim anlamadigim nokta; insanlar neden dusuncelerini, yaratici fikirlerini gizli tutmayi tercih ediyorlar? Elbetteki cok degisik, dunya capinda uygulamaya gecirilebilecek projeleri olanlar vardir. (tamam, onlar soylemesin) Ama eminim ki buraya yazanlarin 100 de 1’inde bile bu tarz bir degisik proje yok.

  Aslinda burda herkes farkli ilginc is kollarindan bahsetse ve uzerinde tartissak, ne kadar guzel olur. Belki o dusunce uzerinde hep beraber konusarak, eksiklerini tamamlayarak daha uygulanabilir hale getiririz.

  Ben 100.000 nufuslu kucuk bir sehirde yasiyorum. Sanayi neredeyse yok denecek kadar az. Buyuksehirlerde olup da burada olmayan ve uygulanabilecek bir cok is kolunun olduguna eminim. Ama bunlari buyuksehirlerdeki arkadaslarimizin bizlerle paylasmasi gerekiyor. Örnegin İstanbul’da cok ragbet goren “ıslak hamburger” olayı burda yok ve eminim burda yapilsa talep gorur.

  Buyuk sehirlerde olup da bizlere ilham olabilecek fikirleri bekliyorum. Saygilar…

 18. SUNAY GÜLER

  TRAKYA BÖLGE BAYİLİĞİNE SAHİP OLDUGUMUZ SU TASARRUF CİHAZLARI İÇİN TRAKYA İL VE İLÇELERİNDE İLGİLENEN GİRİŞİMCİLERE BAYİLİK VERİLECEKTİR.
  İLGİLENENLER 0536 898 65 42 DEN ULAŞABİLİRLER

 19. toprak

  merhaba antalyada işlek bir cadde üzerinde esnafım şu an tekstil işi ile ugraşmaktayım ama ne yazık ki avm lerin gün geçtikçe çogalması ben ve benim gibi esnafın kazancına sekte vuruyor konum olarak güzel bir potansiyeli olan işletmemde iş degişikligi yapmak istiyorum yaptıgım araştırmalar sonucunda eczane ve kozmetik işinin karlı bir girişim olacagını düşünüyorum bu konuda birlikte ortak olarak çalışabilecegim yeni mezun arkadaş arıyorum: toprak_demirr@hotmail.com

 20. özgür OSMANOĞLU

  Merhabalar ;

  Ankarada Faaliyet Gösteren Yazılım Şirketiyiz. Projelerimizin Yoğunluğundan hazırda bulunan işlerimiz ile ilgilenemiyoruz.

  İlgilenecek, Vakti olan, işleri ilerletebilecek birilerine sitelerimizi Kopmle devretmeyi ya da Ortak olmayı düşünüyoruz.

  2003 Yılından beri yayında olan ve 2008 yılından beri yayında olan çeşitli internet sitelerimiz var.

  Tatil Turizm Sitesi , Evlilik Sitesi ve Arkadaşlık Sitesi olmak üzere Üç sitemiz yayındadır ve Gelir Elde etmektedir.

  Tüm Sitelerimiz Üyelik sistemi ile çalışmaktadır.

  3 Ay – 6 Ay ve 1 Yıl Şeklinde ücretli üyelik seçenekleri vardır.
  Tüm Sitelerimizde Kredi Kartı Tahsilat sistemi Sanal POS kuruludur, Faaldir.

  tatilpartneri.com Tatil Turizm Sitemizin Aylık Ortalama Geliri : 1000 TL dir.

  hepsibekar.com Evlilik Sitesinin Aylık Geliri 2000 TL Civarındadır

  sarisin.net Arkadaşlık Sitemizin Geliri 800 TL civarındadır.

  İlgi alaka ve biraz Reklam yapmak ile Aylık gelirleri artacaktır.
  Ancak astronomik rakamlar kazanması da imkansızdır. Aylık ortalama gelir elde etmenizi sağlar. Yüksek hayaller kurmaya gerek yoktur.

  sitelerimizi komple devredip Aylık gelirini Noterden Taahhüt Edebiliriz.
  Önemli olan işletebilecek Vakti olan, ciddi birilerine vererek sitelerin yayınlanmasıdır.

  Ücret kısmı çok büyük önem arz etmemektedir.

  Yüz yüze görüşebilecek kişiler lütfen iletişim kursunlar.

  Tüm Teknik detayları ve Belgeleri görüşmemizde kendilerine sunabiliriz.

  Saygılar

  Özgür OSMANOĞLU
  0312 385 07 80
  544 613 83 54
  Teknik Birim MSN yuksel@interselyazilim

 21. gökhan

  merhaba medikal sektörüyle ilgili patentli bir projem var dünyada bir ilk. düşünen arkadaşların varbyte@hotmail.com mail adresinden veya 05548293637 nolu telefondan irtibat kurabilirler

  08/08/10, 14:11

  NE YAPACAKSIN HERKESE ÜCRETSİZ İĞNEMİ EĞER FİKRİN DEĞERLİYSE İLGİLENEBİLİRİM PARA SORUN DEĞİL ÖNEMLİ OLAN FİKİRİN GERÇEK OLMASI EĞER CİDDİYİSEN 0541 439 7633

 22. sadulllah

  BENDE KENDİ İŞİMİ kurmak istiyorum diyorsan
  Not:Lütfen sonuna kadar okumadan msn yi eklemeyin…
  2001 yılında bayrampaşada kurulan Erol çorap hızla yayılan network pazarlamasını kendi bünyesine alarak yerli network pazarlamsının öncülerinden olmuştur.yapacağınız iş referans yoluyla tek sefere mahsus 60 tlye 30 çift çorap alıp sisteme girmek. Bir nevi bayilik sistemi ve kendinize alt bayiler oluşturmak.ilanlar vererek üye yapmak….3-4 .aydan sonra iyi ekip çalışmasıyla iyi bir kazancınız oluyor..internetten, çevrenizden üye yapıp ekip oluşturuyorsunuz..onların kazandırdığı her üyede zincirleme olarak size nakit 3 ytl kazandırır.Ürün satışıda yaparak ayrıca kazanıyorsunuz.Ekip ciroları kampanyalarda cabası.Siteyi lütfen ama lütfen gözden geçirin..Başka sistemler gibi diğer aylarda ürün alma ve üye yapma zorunluluğu yok.Ortada üretim yapan fabrika var.Yapılan satışların %20 stopaj vergileri ödenmekte olup yasal bir iş yapılmaktadır.Vergi no:3670288549 Bayrampaşa VergiDairesi.
  Lütfen inceleyin: http://www.erolmarketing.org/ref.aspx?rcn=105601
  msn adresim : sensiz_olmuyor_780@hotmail.com

 23. Hikmet ERGENAY

  BELEDİYELERLE İŞ YAPAN MÜTAAHHİTLERİN DİKKATİNE
  Herkese selamlar.Belediyelerin son zamanlarda pazar yerlerinin üstünün kapatılması işine ağırlık verdiğini gözlemlemekte ve yapılan işleri incelediğimde kaba saba uyduruk,yıllardan beri uygulanan sistemler olduğunu görüyorum.Buradan hareketle, bir yıl içinde kendi,kendini amorti eden,foksiyonel.ve modern gürünümlü bir proje geliştirdim.Projemin hayata geçmesi için altıay protatif çalışması yapmak lazım.Fizibili-
  te çalışmaları için gürüşmek isteyen,ilgilenenler mail adresimden bana ulaşabilirler.

 24. ahmet

  merhaba medikal sektörüyle ilgili patentli bir projem var dünyada bir ilk. düşünen arkadaşların varbyte@hotmail.com mail adresinden veya 05548293637 nolu telefondan irtibat kurabilirler

 25. metin timurtaş

  merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun yorumlarını okudum incelemelerim sonucu her kesin ortak sorunu iyi bir iş maksimum kazanç….

  bu fikri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum herkesin hayali olan finansal özgürlük bana çok yakın hayatımı değiştireck bir işle tanıştım ve sabırsızlıkla büyük bir heyecanla işimi yapıyorum sıfır risk i olan ama bir o kadar da yorucu olan bu iş tabi fiziksel değil beyin olarak yorucu diyorum . insanlara gereken imkanı sağlıyor bilgi almak isteyen herkese bu iş imkanını seve seve anlatırım… TEŞEKKÜRLER …. 0530
  8724314 eğer hayat amacınızda insanlığı yardım yoksa ben HAYATINIZIN DEĞERİNİ SORGUKAYIN..

 26. Miyase

  Yakup Bey,
  Eğer İstanbuldaysanız işbirliği yapabiliriz. Bizim endüstriyel robotlu üretime dayalı (robotları biz yapabiliriz) 2.000.000 tl lik bir projemiz var. ve belirttiğiniz rekamlardan çok fazla kazanç sağlamak mümkün ancak projenin uygulaması için gereken nakit ve yer olmadığı için uygulamaya geçemiyoruz.
  Hiç yapılmamasındansa sizinle paylaşmayı kabul edebiliriz.
  lütfen bizi ararmısınız?
  alfaas.life@gmail.com

 27. yakup

  selamlar Benim 4000 m2 kapalı alanım var,sanayi bölgesinde 300 000 .00 tl sermayem var ne iş yaparsam burada aylık 30.000 tl para kazanırım,neyin imalatını yaparsa bana gerçekçi fikir verecek arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun…

 28. Hülya

  Benim tuhafiye ve kırtasiye (ikisi birarada) küçük bir dükkanım var.zamanında iyi kazandım.ama şimdi mesleğimin sektöründe çalışacağım.bu yüzden dükkanımı devretmeyi yada içindeki malları satmayı düşünüyorum.aranızda satın almayı yada devralmayı düşünen biri varsa bana ulaşmasını rica ederim.

 29. semin

  herkese selam ben son sınıf grafik tasarım öğrencisiyim bir miktarda sermayem var yanlız tasarımın dışında organizasyonla ilgili işlerde bana çok cazip geliyor.sizce tasarımı ve organizasyonu nasıl bir bünyede toplayıp ne tür bi işe dönüştürebilirim.şimdiden teşekkürler.

 30. ToLGa

  Yiğit KALYONCU 05077223183 bana ulasabilirsen önerdiğin işle ilgili konusmak isterim..Şimdiden teşekkür ederim arkadaşım..

 31. Can Kavaklı

  Merhabalar herkese ben 22 yaşında genç bi düşünürüm. çok farklı bi kaç projelem var.geçenlerde aklıma gelen bi projeyi uygulamadığım için 300bin tl yi bi çinlinin kaptığını öğrenince bunları tek tek kağıda yazmaya karar verdim aklıma geldikçe .fikirler çok uygulamam yok.bazıları için yeterlı fınansım yok bazıları ise kçk sermayeyle yapılabilecek ama ortak arıyorum daha doğrusu düşünce alışverişi. 5064205517 yollar açık olsun

 32. yusuf

  slm murat yurt dişindan gelip antalya gibi bir yerde iş yeri düşünüyorsun orada iş yeri acmak ve çaliştirmak hayli zor olur bence.Bu işi yaparken yakın cevren varsa yardım alman gerekir sanada paranada yazık olmasın.

 33. murat

  Ben kendim yurt disinda yasiyorum fakat Antalyada bir yer acmak istiyorum ne tur bir is tavsiye edebilirsiniz…
  tesekkürler,,

 34. m fırat delek

  bizim zamanımızda diye başlamak istemezdim ama başladım:

  Bir cafe ya da pastaneye giderdik (o zamanlar starbucks vb. yoktu şükür) bir genç bayanın gözlerinde kaybolmak için, şimdi dizüstü yanında ya da cep tel.arası içiyoruz organik limonata veya çayımızın yerine. içindekini bilmediğimiz adı zor, tadı yoz kahvemizi. Şartlar böyle olunca fikirler de değişir tabii.

  Abilerim ablalarım, kardeşlerim; durun biraz iki muhabbetin belini kırmak yok mu? bir mecliste, ya yüzyüze de mi bakmayalım. ekranlardan, monitorlardan süzülerek. Tamam açan açsın tlf. ve masaüstünü koysun önüne ama karşısındaki beni bırakın da bir demlenme halinde ekran yerine, arka kapak karalığında kalayım.

 35. düzenli iş fırsatı

  İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA DEVREN SATILIK REKLAM AJANSI

  *6 yıllık müşteri portföyü olan,

  *Kurumsal firma referansları olan,

  *Yıllık en az 500.000 TL fatura kesen,

  reklam ajansımızı işi bilen,güvenebileceğimiz kişilere devretmek istiyoruz.

  Detaylı bilgi almak isteyenlerin 0532 682 34 69 numaralı telefondan Harun bey e ulaşmaları rica olunur.

  NOT:İhalelere girmek için, bankalar halihazırda firmamıza 750 000 TL teminat mektubu vermektedir.

 36. HASAN

  ben izmirde oturuyorum iç çamasır üzerine küçük bir dükkan açmak istiyorum.
  işin başında eşim durucak. fakat hiç tecrübemiz yok bu iş için ne kadar gerekli ,
  kar oranı nasıl.
  bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

 37. ahmet metin

  TRAFİK KAZASI MAGDURLARININ DİKKATİNE
  Trafik kazasında son 8 yıl içerisinde bir yakınınız vefat ettiyse veya kazadan dolayı sakatlandıysanız magduriyetinizle ilğili tüm haklarınız profosyonel ekibimiz tarafından takip edilir ve sonuçlandırılır.Dosya takibi ve sonuçlandırma için önden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.Dosyalarınız en fazla 45 gün içerisinde sonuçlandırılır.Bizimle irtibata geçmek için telefon numaraları
  0-256 613 1224 iş
  0-256 613 1226 fax
  0-541 306 9917
  0-541 306 9918

 38. tahir

  merhaba öncellike fikir veren arkadaşlara tşk ederim bende ek gelir elde etmek isterim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

 39. harun

  Merhaba

  İstanbulda reklam ajansımız var.

  dünyada bir ilk ve müşterisi olan promosyonumuz ile ilgili ortak aranıyor.

  detaylı bilgide verebiliriz.

  detaylı bilgi için :extremtabela@gmail.com

 40. KuZeNY

  selamlar sanırım benim ne demek istediğimi anlamadınız.sizin zaten kurulu düzenininiz var herkez gibi maddi sıkıntı cekiyorsunuz ve herkez gibi büyümek elbette ama fikir demek yaratmak, olanı büyütmek değil benim dediğim bu değil iyi okuyun lütfen ben yeni hayat projesi var mı elinde hiç yapilmamiş veya az rastlanan işler demek istedim.kolay gelsin.

 41. KuZeNY

  selam yorumlarınızı beğendim fakat ışık göremiyorum sadece sohbet ediliyo. Benim güzel projelerim var sermayem yok diyosanız olumlu olduğu sürece hesapların doğru cıkacağina eminseniz 250.bin TL kadar sermaye yardım edebilirim.not: Ciddi olan arkadaslar mail atabılır.josem_65_58@hotmail.com.

 42. soner

  icra ihaleleriyle araç satın alıp daha sonra satma işiyle istanbul avrp.yakasında uğraşan bir arkadaşım varsa tanışmak isterim. yada bu işle uğraşan, bilgili ve becerikli arkadaşlarla. saygılarımla… yenidunya2010@otmail.com

 43. soner

  herkese merhabalar… 37 yaşında , izmirde ikamet eden, fakat bikaç ay içinde ist.avrupa yakasına taşınacak, bu güne eğitimimin tersine kadar mobilya üretim ve parekende satışı ticaretini yaptım.istanbulu pek biliyorum sayılmaz, hele ticari kültürünü hiç bilmiyorum. başlangıçta 100,000 tl civarı bir sermayeyle bir ticaret yapıp ticari hayatıma devam etmek istiyorum. hiç olmazsa fikir olarak faydalı olabilecek arkadaşlardan maillerini bekliyorum. yenidunya2010@hotmail.com

 44. M.Askan

  Sayın,Özgür,
  Ben işletme uzmanıyım aynı zamanda 2 farklı işim var
  size ciddi bir işbirliği önerebilirim.
  Ancak sermaye yada para kaymanızı istemiyorum sadece bazı yatırımlar yapmanız gerekirse kendinize kullanabilirsiniz
  Benimle 5326931167 den yada yonetim.kontrol@gmail.com dan iletişim kurabilirsiniz
  Görüşmek üzere

 45. özgür

  Merhaba,
  arkadaslar
  be ve kardesım dedıgım bır arkadasım tıcaret yapmak ıstıyoruz fakat her kez herseyı yapıyor su sıralar .
  ıstanbulda yenı yerlesım bölgelerınden ınsanların ılgısı odagı olabılecek bır iş yapmak ıstıyoruz bunun ıcın fıkılerınıze acıgım
  elımızdekı sermaya 50.000 tl cıvarında..
  her fıkre acıgız

 46. sinan özdemir

  selamun aleyküm
  arkadaşlar öncelikle kanalın yapımında emeğe gecen bütün arkadaşlara tek tek tşk ederim.Günümüzde insanların sanal alemi çok boş yere kullandığı ap açık ki bu arkadaşlar böle bir fikir paylaşım ortamı yaratmışlar.
  arkadaşlar bende yıllarca işçi olarak çalışdım ve gördümki çalışmayla toplumda çok saygın birer insan değiliz ve geleçeğimiz yok bunun için bende sizler gibi kendi işimi kurmaya karar verdim.benimde 20.ooo tl sermayem var bununla ufak çaplı bir fast food açmayı düşünüyorum bu işle uyraşan arkadaşlar varsa bana bilgi verebilirimi gerçekden karlı bir iş mi ne yapmalıyım nerden başlamalıyim ilgi ve alakanıza şimdiden tşk ederim

 47. ORGİP

  Merhabalar;

  3 ay öncesinde kurmuş olduğumuz şirketimiz ORGİP : Ortak Girişimciler Platformu 2 yıllık ön çalışmanın sonucu Türkiye’de ki Parlak Fikirleri hayata geçirmeyi kendine hedef olarak belirlemiş ve ilkelerinin başında Türk İnsanının yaşadığı sürece Dünya’ya yön verme özelliğinin gerçeği ile faaliyetlerini sürdürmeye hızla devam etmektedir.
  Projelerimizin en büyüğü Yurt genelin de Franchise verdiğimiz Quick Coffee detayları, proje için ilgilenenlerin mail ortamında paylaşacağımızı bildirmek istiyorum.
  Franchise Bedeli Ortalama 30.000 TL

  Saygılarla;
  Türker ÜNLÜ
  Umudumuz Damarlarımızda Akıyor…

  birlikteyapalim.com
  orgip.com
  turker@orgip.com
  İrt No: 539 564 06 86 ? 530 333 44 34

 48. SAUNACI

  Öncelikle site yönetimini ve sitede yazan arkadaşları tebrik ediyorum.Günümüzde insanlar ekmek derdine düştüğü bir ortamda alnının teriyle kişilğinden taviz vermeden para kazanmak zor iş.
  Patenti tarafıma ait TÜRKİYE,ORTADOĞU VE AVRUPA bölgesinde tek üreticisi olduğumuz PORTATİF SAUNA için bölgesel bayilikler vereceğiz.Bu ürünü herkes satar demek yanlış olur.Her il ve ilçede satılır demek de yanlış olur. Bu ürünü sadece satarak değil sauna işletmesi açarakda iş yapılması mümkün.
  Ankarada güzellik salonları, bayanlara yönelik zayıflama kampanyaları yapıyorlar.
  10 seansı 250TL gibi iskontolu rakamlar.Tek seansı 50 TL den başlayıp 100 TL ye kadar hizmet veren işletmeler mevcut.Bu rakamlar bulunduğunuz semte göre değişmekte.
  PORTATİF SAUNA bayiliği için öncelikle alım gücü yüksek bir ilde olmanız,minumum 25.000.TL sermayenizin olması gerekli
  Portatif sauna bir adedinin bedeli 6.000.00TL+KDV ‘dir.
  ürün hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz web adresinden edinebilirsiniz. Konu hakkında yazışmak istiyen arkadaşlar info@portatifsauna.com adresine yazabilirler

 49. cahit

  merhaba arkadaşlar net te gezerken yukarda arkadaşların yorumlarını okudum. nekadar güzel bişey insanların fikir paylaşımı yapması.bende fikrimi, paylaşayım ben yıllardır özelbi firmada yüzme havuz işi yapıyorum diyecegim şuki çevrenizde eger tanıdığınız yüzme havuzlu site varsa ben iş bağlaya bilirim diyorsanız işiyapmak benden kazancımız ortak nekadar iş okadar kazanç olur derseniz istanbuldayım işi alın konuşalımmail adresim cahitozgul@gmail.com

 50. mehmet san

  merhaba ben istanbul istiklal cadesinde yeni bir iş yeri devir aldım bayan butik açtım yanlız sermayem olmadığı için mal koyamıyorum bana konsinye bayan ürünlerini verecek tekstil firmalarını arıyorum
  mehmet san
  0532 626 04 97

 51. asya

  petek marketıng çok kazançlı bir sistem kazan kazandır sistemi sayesinde çok paralar kazanabilirsiniz satışlardan elde edeceğiniz yüzde 25 lik karınızın yanında ayrıyeten sizin ve üyelerinizin satış cirosundan yüzde 2 ile yüzde 25 lik prim hak ediyorsunuz ben kazanıyorum gelim hep beraber kazanalım!!!

 52. samet

  Arkadaşlar BEn Döner Suulu yemek ıtalyan mutfagı soguk meze sıcak meze hepsının ustasıyım suan da bı ıskendercıde calısıyorum sermayem olmadıgı ıcın dukkan acamıyorum aranızda bursa ıskender kebabını bılen vardır bu ıste ıyı karlı bır para var ve marka olma sansızını var suanda aklımda ıkı uc sehır var ıyı bır ıs yapmak ıstıyorsanız arayabılırsınız ustalık benden 05067608093

 53. sercivan

  25bin tl sermayem var.Sarf malzemeleri satışı yapmak istiyorum.Bu işle daha evvel ilgilenen oldumu fikir verebilecek bir arkadaş varmıdı

 54. serdar çiçek

  biraz uzun yazmam gerekecek umarım sıkılmazsınız. teknolojinin bu seviyelerde olmadığı dönemlerde kurulan, reyting araştırma şirketi AGB’nin nasıl paralar kazandığını biliyorum. orada uzun yıllar yönetici konumunda çalışmış olan kişi, çok yakınım olduğu için herşeyi bana açık açık anlatırdı
  bu kadar büyük paraları bu kadar kolay kazanmaları her defasında gücüme giderdi. italyan kökenli sahipleri, hiç bir iş yapmaz, buradaki genel müdüründen her yıl bir milyon dolar havale beklerlerdi. işin tuhafı buradaki genel müdürlük te bir iş yapmaz ama inanılmaz paralar kazanırdı. yaklaşık 2000 eve taktıkları cihaz sayesinde veri toplarlar o verileri tv kanallarına ve ajanslara satarlardı. cihaz takılı evlerede yılda bir hediyeler gönderirlerdi. daha sonra AGB italyanlar tarafından ingilizlere satıldı. anlatmak istediğim türkiyede hiç olmayan ama ciddi ihtiyaç olan bir sistemi devreye sokmak.. çok, risksiz ve rahat kazandırır. buradan yola çıkarak aklımdan geçenler şunlar, ülkemizde çokuluslu ve yerli kurumsal birçok firma var. ben bugüne kadar yaptığım işler gereği marka olarak çoğunu bilirim ve bu kurumsal büyük firmalar bu tip donelere çok muhtaçtırlar. reklama dünya kadar bütçe ayıran bu firmalar bu donelere de seve seve bütçe ayırabilirler. internet üzerinden detaylı anket sorularıyla ( kapsamlı değerlendirilmesi gerekir ) elde edilecek veriler, her ay abone olan bu kurumsal firmalara verilebilir. her ay muntazam olarak bu raporları alan firma; satışların hangi noktada olduğu, rakiplerin ne yaptığı, verilen reklamların işe yarayıp yaramadığı, kısacası pazarını ve işlerini geliştirmesi için gerekli tüm gerçek kamuoyu verilerini elde etmiş olacak (bu iş global çerçevede yapılmaktadır ). Türkiyede böyle bir hizmet verilmiyor kanımca… anketin hazırlanması ve doldurulması ile ilgili teşviği çok prafosyonelce ele alınması gerekir kanaatindeyim. aklımdan geçenler bunlar, böyle bir iş sahasının oluşumunda çekinceleriniz varsa lütfen benle paylaşın, eğer mantıklı ama eksik derseniz – tabi ki eksik – bunu gerçek anlamda karşılıklı görüşebiliriz. Hoşçakalın saygılarımla

 55. rukiye

  29 yaşındayım.evliyim.işletme fakültesi mezunuyum.kitap okumayı,elişi yapmayı çok seviyorum ve bununla ilgili yapabileceğim bir iş arıyorum.

 56. seaside_sun

  Sayın Arkadaşlar benim dekopaj makinem var. Ayrıca bir çoık modellerim var ( Saray sehpası,Köşelikler,avize çeşitleri, Tepsi modelleri, Her türlü ahşap oyma 10 mm 15 mm
  yapabilirim her türlü villa ve otellerin iç mimarisi için kullanılabilir dekopaj oyma olarak akla gelebilecek her şeyi yapabilirim ilgilenen arkadaşlara duyurulur Saygılarımla
  Yusuf
  0532 503 11 07
  yusuf_fidan1950@hotmail.com

 57. Ömer

  Merhaba,
  Çok güzel fikirlerin olduğu güzel bir yazı,yorum sayfası olmuş..
  Web işleriyle 5 senedir uğraşıyorum ve firmalara yönelik İçerik yönetim sistemli web uygulamaları ve sayfaları geliştirmekteyim. Eğer iş yerim var, internete fikirlerimi taşımak istiyorum ve internet üzerinden para kazanmak istiyorum diyorsanız , benimle iletişime geçin..Kendi ürünlerinizi kendinizin ekleyebileceği, sayfa içeriğini kimseye ihtiyacınız kalmadan değiştirmenizi ve geliştirmenizi sağlayabileceğiniz web uygulamaları yapmaktayım..Fikrinizi ve projeleriniz için de bana ulaşabilir.Çözüm ortağı olarak size yardım etmek isterim..

  İletişim:obszr{at}hotmail.com

 58. mustafa

  site sahibine teşekkür ediyorum yorumların tamamını okudum. Benimde konyada Gıda, üzerine marketim var şuan günlük satışlar 1000 – 1500 tl civarında marketime ne tür yeni ürün koysam ciroyu biraz daha yukseltirim. fikirlerinizi bekliyorum..

 59. trader

  Merhaba,
  Su an fizibilitesi bitmiş bir projem var.Kendim yapamıyorum ama projemi 1000 tl ye satabilirim.Eğitimi verip kenara cekilirim.Bu iş 5000 TL den fazla sermaye gerektirmez ve bu 5000 tl de giderler için kullanılır.Yalnız işi kuracak kişinin altta yazan maddelerin tamamına uygun olması gerekir.Biri olmazsa olmaz.
  1-Amerika’da Banka Hesabı olmak(Amerikan vatandası olması tercih edilir.)
  2-En az 75.000 tl yada döviz karşılıgı bankada parası olmak(Teminat)
  3-İyi derecede İngilizce bilmek
  Eger bunları saglayabilirseniz luxuryfox@gmail.com ‘e durumunuzu anlatan email atınız.Ciddi bulmadıgım Emaillere cevap yazmayacagım.
  Minumum aylık kazanc 1500 $
  Maximum aylık kazanc 10.000-20.000 $

 60. nadir GAZİANTEP

  merhabalar toplumun kalkınması öncelikli olarak dürüstlük çalışmak üretmekten geçer.haddim olmayarak kızıyorum şu okumuş insanlara neden mi anlatayım ziraat mühendisi olmuş topragı tanımamış devamlı kitap okuyup sınava girmiş soru çözmüş.pardon ona öğreten nekadar tanıyorki oda ayrı bir vakaa.ol ziraat mühendisi adamını bul gir gübre fabrikasına ama devir geçti paran mı var aç gübre bayii oldu.uyanın kaç milyonluk israil ne yapıyor suyu dahi yok durun onlarda teknoloji var diyeceksiniz fizik mühendisi kimya mühendisi makine mühendisi genetik mühendisi ve diger mühendisler sizlerde uyuyun atarız kapagı bir yere ay 29 maaş 30 olur daha sonra ağzımız açık adamlar ne yapmışlar deriz onu yapanda da beyin var akıl var zeka var hadi düşünelim hep beraber bizde ne var. şunu unutmayalım nezaman ki kullandıgımız ürünlerin çogunda made in türkiye yazarsa ozaman farkımız kapanır pason ve korsan hariç kime baksam hayatından memnun degil herkes yeni az çalışıp az yorulup çok kazan ma derdinde olur o işi bulursanız banada haber verin .şuna kızıyorum herkes birbirini sermaye ediyor üye ol kataloğ satış yolda satış 100 de 50 kar 40 kar nedem bu okadar kazanma devamlı kazanma istiyorsan 3 te yeter 5te en fazla10 da yüzde kim kimi tutarsa yakın geçmişten bir anektot anlatayım 90lı yıllar türki ve kafkas ta bavul ticaraetinde önce yakaladıklarını öptüler o malüm piyasadakiler herzaman devam eder bu işler adamlar yeni uyanmışlar serbest piyasaya yüzde100 yüzde 150 200 sattılar gelenler bibaktılarki kazıklanıyoruz dediler alış veriş başka ülkeye kaydı iyimi şimdi devamlı olsaydı herkes kazanacaktı partiyi vuran vurdu olan yine garibana oldu15 20 bin dolar ollan makinalar işler durunca 1. 2 bin dolara düştü.ANLAYANA sivrisinek saz anlamayana ne yaparsan yap boş ah ah derdim ülkemin derdi vatandaşımın derdi durun şu tekelcilerede sözüm var 10000 kişi 1500 2000 lira maaşla çalışıyor bırakın asgari ücreti altında iş varsa fakir garibanlar iş arıyor gelsin çalışsınlar sorun 72 milyon degil 5 tane moderrn sendika sülük sömürgesi bitecek kim kabul edr NOT sülükler kanla beslenir

 61. nadir GAZİANTEP

  merhaba öncelikle siteyi kuran ve katkıda bulunan arkadaşlara Gaziantepten selamlar sunuyorum nacizane benimde bağzen fikirlerim oluyor bunu çevremdekilere iletiyorum ama dar düşündükleri için kapasiteleri almıyor sizlere vereceğim misalleri iyi analiz edin en iyi ticareti global dünyada kim yapıyor amerika.NE satıyor içecek kola varmı alternatifi nescafe .sigara mallboro ve digerleri sakın sigara için demiyorum kolanın alternatifi meyan şerbeti içen varmı devamlı yok kolanın içinde var bilmeyenler baksınlar.nescafe ye gelelim 2si 3ü birarada neden türk kahvesini formantosyonla aynı pazara girmezsiniz onu düşünen gıda mühendisi varmı okulu bitir iş yok de otur kıraathanede yada devlette kpss bekle bulursun hiç düşünme yorulur beynin.burada melengiç kahvesi üretilir işler zayıf diye konuşurken yıllar önce aklıma toz kahve geldi neden bunu denemiyorsunuz dedim mantık kolay nasıl hazır çorba gibi sıcak su içine boşalt .bunu söyledikten yıllar sonra bi firma üretime başlamış uluslararası arenaya çıkmak lazım merak edenler deneyin yaglı bitki kışın bogaza çok faydalı içecek sakın ben kahveci degilim suizanda bulunmayın.cafe büfe kantin ve tüm içecek satan ve tüketen yerlere tavsiyem hem faydalı hem dogal ve naturel hem yerel hem ekonomik daha ne istersin tek eksik reklam .işte asıl gelerim bu noktaya anladınızmı global la yerelin farkını bizden gibi ama yabancı kökenli iyi mal reklam istemezmiş hadi oradan bal gibide ister sen uyu uyu yat .yat yat uyu sen burada uyurkendünyanın diger tarafı uyanık selamlar fikir ve düşüncelerimde maksatını aşmış isem aşan kadar af edin

 62. serhat

  mrhaba arkadaşlar ben tekstılcıyım saglık problemım nedenıyle işi bıraktım şu an taş gibi saglıklı oldum şükürler olsun sıze bır fıkır vermek ıstıyorum ben cok arastırdım şuan yapılıcak en uygun ve karlı iş sımıt sarayı kazanç gercekten yuksek ama işine sadık olucaksan bu işin en onemlı noktası mekan dır yanı yaya tırafıgının çok oldugu cadde olması şart ve boyle sımıt sara yına uygun bır yer buldum ama malumunuz sermaye yok bu işi yapmak ısteyen arkadaslar varsa ortak olabılırım ….serhat-36kars@hotmail.com bol kazançlar

 63. ibrahim COŞKUN

  MERHABALAR
  Bu yazıda yatırımcılara sesleniyorum param var ne iş yaparım diye düşünenler!
  Sizlere Türkiye’de hiç yapılmamış yurtdışında başarılı örnekleri bulunan kazanç açısından patlamaya hazır bomba gibi bir iş önermek istiyorum.
  Yapılacak iş gerçekten basında da övgüyle yer alacak bir anda belkide paranız 4’e veya
  5’e katlanacak herşeyden önemlisi bu işi yaptığınızda uzun yıllar yüklü miktarda para kazanacaksınız gerçekten çok iddaalıyım duyup araştırma yaptığınızda sizde bana hak vereceksiniz.Yapılacak işin Tüm detayları bende saklıdır 2 yıldır proje üzerinde araştırma yapıyorum projede madddi ortak arıyorum fikir ve uygulama bana aitt olucak sadece maddi yardım ile ortak olucaksınız ödediğiniz parayı benim şahsıma değil proje için gerekli olan malzemelerin temini için kullanacaksınız yğzde elli ortak olacak yatırımcılar ibrahimcoskun@ice-team.net adresinden bana mail atabilirler

 64. eda

  gerçekten büyük bir holdingte büyük bir şirkette çalışmayı çok istiyorum.bi şans vern sadece asla pişman olmazsınız.hedeflerim büyük, azmim çok .çokmu şey istiyorumki sadece idealim bu.duyarlı şirket sahipleri elbette vardır .ilgilerinizi bekliyorum

 65. eda

  merhabalar, benim ne sermayem nede şu an bi işim var.istanbul yenibosnada oturuyorum.benim hayatımda en çok istediğim şey büyük bir şirkette güzel bir departmanda bulunmak.üniversite mat2.sınıftan terkim.yani lise mezunuyum.kendime herkonuda çok güvenirim.insan ilişkilerim çok kuvvetli.sorumlulu sahibiyim.azda olsa ingilizcem var.30 yaşındayım.evliyim.sigortalı maaşı güzel b iş olrsa menun olurum.deneyim sorucaksınız.form dolturtucaksınız.ya Allah aşkına önce bi işe alın bişeyler öğretin sonra beklentiniz olsun.sizin kaybınız olmaz olan bize olur.tekrar diyorum kaliteli bi şirket olsa ah bide holding olsa .gözüm açık gtmezdi ya.kendime güvenim son bu niteliklerde bi iş varsa ilgilerinizi bekliyorum .saygılarımla. ama acil.eşimin adresini veriyorum oraya yazarsanız iletişime geçebliriz.sadece ciddi kişiler yazssın.hemen iş başı olur hayırlısıyla inşallah.MAİL:kaan456_1905@hotmail.com

 66. lale

  Merhaba arkadaşlar,network marketing sistemi ile kazanmaya ne dersiniz.burada ister ürünleri satarak isterse üye bularak kazanmak çok kolay.siz sistemimize sadece 3 kişi davet ederseniz ve davet ettiğiniz kişilerde üçer kişiyi davet ederse yaklaşık aylık kazancınız 3500tl olacaktır. Artık iş bulamıyorum demek yok iş kapınızda.. Başvuru için http://www.labirent.mlm-future.com adresini ziyaret ediniz.

 67. Önder

  Herkese selamlar,
  Küçük parayla büyük iş yapmak gerçekten çok zor. İyi bir strateji ve zaman planlaması ile ilk etapta işe başlamanın sermayesi 20000 tl dir. Yukarıda bir arkadaşım internet cafe olayına değinmiş. Parasını sokağa atmak istemeyenlere tavsiyem budur. 1 sene zarfında bu parayı alacaksınız zaten, ondan sonrada hem günlük, hem nakit para kazanmış olacaksınız. Cafenize isterseniz tost ve çay satarak gelirinizi artırabilirsiniz. Deneyin pişman olmayacaksınız. Yeterki doğru bir noktayı kollayın.
  Herkese bol kazançlı bir yıl. Herşey gönlünüze göre olsun.
  ozarslanonder@gmail.com

 68. yusuf

  Merhaba,
  Patenti bana ait olan bir tasarım çalışmam var. Eğlenceli ve görünüşü diğe saatlerden farkı bir duvar saati. Birçok firmadan talep almama rağmen üretime geçemdim. Ciddi olanlar msn adresimden ulaşabilir.

  yusufozen500@hotmail.com

 69. YILMAZ KAPLAN

  slm arkadaşlar !
  öncelikle herkese bol kazanç ve mutlu 2010 yılı diliyorum bende form’a katılan arkadaşlar gibi ne iş yapa bilirim hayali ile yıllarca araştırma yaptım ama sonunda çok şükür 40.000 tl ye bir iş kurdum internet erişim hizmetleri adında (internet kafe , internet üzerinden voip konuşma .internet üzerinden fatura tahsilatı) üçü bi arada ve çok iyi işlerim var. derler ya para para yı çeker işe başladığın zaman insanın aklı bir başka çalışıyor.şimdi eğer ben 1 yıl ne iş yapabilirim diye düşündüğümü farz ederseniz benim gibi milyonlarca kişi var demektir ben eğer bu işi başardım ise diğerleride yapar , o zaman benim yaptığım işi onlarada yapayım dedim ve bu şekilde 15 kişiyi iş sahibi yaptım
  yani yerin kiralanmasından nerde daha iyi iş yapabileceğine kadar tüm hizmetleri kendilerinesundum kendisine sadece para kazanması kalıyor. bu iş anahtar teslimi dedikleri hadise işte. siz sadece 40000 veya 50000 bin tl den bahsedin varsa 20 makinalık internet cafe 3 adet kontör kabini 1 adet fatura tahsilat sistemi işin hazır günlük 250-.300 ciro ama sağlam 2 kişi olmak zorundasınız benimle ankarada oturanlar irtibata geçebilir 0505 505 32 12 yılmaz kaplan

 70. deurmuş güneş

  meraba arkadaşlar bnm hem su bayiliği hem de marketim var yanlızlıktan satıyorum artık yetişiremez haldeyime kar güzel ama adamsızlıktan satıyorum almak isteyen arkadaslar varsa lütfen ulaşsın yerim esenyurt kıraç 0212 886 21 95 0536 549 91 63

 71. mertce

  öncelikle herkese merhaba…nacizane fikrilerimi paylaşmakta fayda olduğunu düşünerek sıralamak istiyorum;
  1-)100.000 tl civarında sermayesi olan arkadşlar sunta ve mdffabrikalrına odun alım-satım işine girebilirler, kar marjı yüksektir.
  2-)50.000-100.000 tl civarında sermayesi olan arkadaşlar merkezi yerlerdeçocuk ve kadın giyim üzerine yatırım yapabilirler,özellikle çocukgiyim kar marjı yüksektir.
  3-)25.000-50.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar yaşadıklarımekanın arz ve talebine göre 1 milyoncu dediğimiz hediyelik işinegirebilriler.ama tedarikçiler konusunda iyi araştırmacı olmak lazım
  4-)10.000-25.000 tl arası sermayesi olan arkadşlar yaşadıkları ortamagöre cep telefonu alım-satımı,bilgisayar tamir-bakım,tonerdoldurma,bilgisayar toplama,printer tami-bakım işine girebilirler
  5-)5.000-10.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar basit bircafe,ocakbaşı dürüm,hamburger,tost,tantuni veya kokoreç işinegirişebilirler.
  6-)1.000-5.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar, uafk bir çiçekçidükkanı ile işe başlayıp tecrübe kazandıktan sonra işlerini ve işalanlarını genişletebilirler. nacizane fikirlerimi okuma tenezzülü gösteren her arkadaşımaşimdiden teşekkür eder, gönüllerine göre bir iş ve hayat dilerim..

 72. yılmaz

  ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN ŞUNA İNANIN EN İYİ İNSAN SİZSİNİZ SİZ KENDİNİZE NE KADAR GÜVENİYORSANIZ EN ÇOK BANA DA O KADAR GÜVENİN VE GELİN BİR İŞ YAPALIM VE AHİRETİ KAZANALIM BU FANİ DÜNYADA BEŞ KURUŞ İÇİN CAMBAZLIK YAPIP SAKATA GELMEYELİM ÖBÜR DÜNYADA BU SAKATLIK İYİLEŞMEZ TEŞHİSDE BURADA TEDAVİDE BURADA ALLAH YOLUNDA ÇALIŞALIŞALIM O L U R M U …

 73. Ahmet DENİZ

  İş arayanlarla iş verenleri buluşturan mükemmel bir projeden bahsedeceğim.Bu proje sayesinde iş ilanı vermek isteyenler, ürününü satmak isteyenler, bayilik almış olup da işini genişletmek isteyenler, tüm Türkiye?yi kapsayan ağ sistemi sayesinde seslerini çok daha kısa sürede, çok daha geniş alana duyurabilecekler, bu sayede ilanlarına karşılık bulabilecekler.

  Para kazanmak isteyenler de bu ağa ücretsiz olarak katılıp, aracılık yaptığı her duyuruya karşılık sürekli ve ya süreksiz olarak para kazanabilecek.

  Başvuru için: ahmetdeniz9236@hotmail.com tel: 05072004591

 74. mahmut

  merhabalar varolan işyerlerinizde kimi zaman kiranızın bi kısmını kimi zaman
  kiranızın tamamını çıkara bileceginiz bi iş sahaası parça kontor satışı sadece internet baglantınızın olması yeterli ilgilenen arkadaşlar için dunyakontormerkezi adresinden bilgi edine bilirler nerede olursasnız olun sorunsuz zor olmayan ve kazançlı bi iş sahası ..

 75. veli doğan

  süper bir fikrim var
  bunu sizinle paylaşabilirim
  aynı şekilde bundan kazanacamız parayıda yüzde 50 paylaşabiliriz
  fikrim dünya çapında
  teknoloji şirketlerine bunu satabiliriz
  sizden daha çok menejerlimi yapmanızı istiyorum
  duyunca zaten hop oturup hop kalkacanız
  deli danalar gibi bu fikri harekete geçirebiliriz diye sağa sola koşacanız vs vs vs
  bu fikirden kazancamız parayı yüzde 50 kırışabiliriz

  bu fikrimi öğrenmek istiyorsanız geri dönüş yapın

  hepinizin canı cehenneme dermişimmmmmmmmmm

  hoş çakal ?ın

 76. ahmet çiçek

  slm arkadaşlar herkesin konusu aynı nasıl bir iş yaparsam para kazanırım.bu devirde öncelikle senin kolundan tutan biri olmalı yoksa başarılı olma diye birşey olmaz.ikincisi düşük bir parayla zaten bir şey olmaz.benim size diyecegim ayakcılık yaparsanız hem cebinizden bir şey gitmez hemde para kazanırsınız.mesela bana yardımcı olabilirsiniz bana kumaş tülperde eşarp kazak ipi gibi tekstil parçaları yani kırpıntıları bulursanız paranızı peşin alır ayakcılık yapmış olursunuz

 77. ari

  slm ben fransa da kaliyorum piyasaya yeni bir urunu cikardim bunu avrupa genelinde
  pararlamak istiyorum diyen arkadaslar varsa yardimci ola bilirim saygilar. bilmediginiz ise girmeyin arkadaslar,hicbir iside kucum semeyin buyumeyen hicbir sektor yoktur yeterki ufkunuz genis olsun.aeo bye

 78. derbey

  herkes güzel fikirler veriyor ama en önemli şey zaten kıme nasıl nerde satacagıdır tabiki musterıde bulacak hali yokda kımsenın en buyuk sorunda zaten istanbulda bıle oyle anlatıldıgı gıbı ayak yoludur yaya trafiğidir nadiren dükkan var onlarıda ancak hava parası yada devren bulunuyor burda sanki yer hazır ne satayım gibi durum oluşmuş zaten uygun hareketli yer olsa kımseye danışmaya gerek yok ne gıdecegıni bilir ne koysan gıder oyle yerlerde.ayrıca fikir benden para senden dıyen bir kısım sermaye avcılarınada paranızı kaptırmayın işi bilen adama gebe kalıpda paranızla emir alırsınız beyler yarın bigün iş oturdumu adam yanına iş açar şapa oturursunuz ıyı nıyetli delikanlılarda var onlarada rastlarsanız zaten başarı hikayesi yazılır oda zor inşallah allah oylelerıne rastlatır.

 79. GÖKHAN GÜZELAY

  Arkadşalar size yüzde yüz karli bir iş imkani sunmak istiyorum para göz biri değilim bayilik ücretisiim hakki falan istemiorum sadece dükknalarin dişi ayni olucak isim ayni o kadar gerisi size kalmiş ben pilav ve çiğ köfte koneptini denedim vede başarili oldum bu işi büyütüp bayilikler vermek itiyorum yapamam die düşünmeyin çok basit ben size pilavi çiğ köfteyi kapiniza kadar getiricem siz saticaksiniz ve %100 altinda kar yok içecekler hariç bide yani telefonlarinizi bekliorum umarim size para kazandirabilrim

 80. zekeriyya

  Arkadaşlar;
  Dev bir telekominikasyon şirketinde 20 yaş ve üstü yüksekokul mezunu bay ve bayanlara genç emeklilere primli iş fırsatı. Kendilerine gerekli eğitim verilecektir. Çalışma alanı izmir ili ve çevresi ile sınırlıdır.
  Müracaatlarınızı bekliyoruz.

  ZEKERİYYA CANDAN
  0 506 909 71 88
  0 533 357 20 92

 81. ercan

  Benim bir fikrim var aslında, herkesin talep edeceği her zaman piyasası açık olan, şuan bu işi yapan yokmu var fakat kısıtlı çalışılıyor büyük çalıştıklarını zannedip en büyük ayrıntıyı kaçırıyorlar, işi daha derinden farklı bir yolla, bu kullanılan yolda kullanılıyor, fakat farklı sektörlerde, velhasıl bende fikir var para yok, fikrimde parayı bulana kadar bende kalacak gibi, çünkü insanlara bu devirde güvenilmiyor.
  Saygılar,,

 82. mehmet erdoğan

  akıl akıldan üstündür herkesin kafası bir şeye çalışır ben şu an sermeyem yok dogruya dogru ama güzel para kazana biliriz insanın karşısına fırsatlar çıkar ama bazen kör olabiliriz yinede mücadeledir hayat yinede benle bir görüşün iyi akşamlar

 83. mehmet erdoğan

  vallahi dünyanın en kolay şeyi para kazanmak ama dürüstlük cercevesinde bende iflas ettim dostlarım sayesinde şimdi yine çalışıyorum ama geçinecek kadar eyer bit şeyler yapmak isteyen varsa bana ulaşşın ben gaziantepdeyim uyarsa çok şeyler deyişir msn tufanabenzer@hotmail.com saygılar benden mehmet

 84. cihangir

  Arkadaşlar yarım saattir yorumları okuyorum tüm yazılar şukadar param var ne yapabilirim gibi yorumlar var bize lazım olan ise iş fikirleri yazılarınızda biraz daha iş fikirlerine önem verirseniz sevinirim, yanlış anlaşılmasın kimseye ne yazın diye akıl vermiyorum ve böyle anlaşılırsa şimdiden özur dilerim, bende ortalama 15 yıldır ticaretle uğraşmaktayım bu konuda arkadaşlara tavsiyem sermayesi kısıtlı olanlara sesleniyorum bir fabrikanın atığı başka bir fabrikanın ham maddesidir bu tip ürünleri araştırsınlar çok karlı bir iş birde sermayesi geniş olan arkadaşlara ihracatı öneririm ürün farketmez yeterki yabancı dilin olsun.
  HERKESE BAŞARILAR…
  cihangir_chg@hotmail.com

 85. Mert

  Merhaba,

  Ismim Mert , Internet’te biraz arastirma yaparken Yeni is fikileri diye aratma yaptigimda buldugum sitelerden biriydi ve burdaki kalabalik samimi ve dost canlisi kitlesi benim uyelik almaya ikna etti. Aliskanligimdir zorla degil kendi istegimle uye olurum.

  Bu site gordugum[ talepden anladigim kadariyla bircok yatirimci parasini isletmek, birseyler basarmis olmak icin is fikiri ariyorlar. Ben ise burda hizmetinize giriyorum Isterseniz size elimde olan is firsatlarini veriyorum.

  Ornek; Size is ile ilgili on bilgi, finansal bilgileri, pazar arastirmasini, yapacaginiz isin detaylarini, inceliklerini sizin basarili olabilmeniz icin size anlatiyorum. Taki benim lafimla degilde kendi isteginizle artik hazirim baslayalim diyene kadar her sorununuzu cevapliyorum.

  VEYA

  Sizin is fikirinizi dinliyorum; analizini yapiyorum, pazar arastirmasini, uygulamaniz gereken strateji ve politiklari, pazarlama taktiklerinizi sizin yerinize yapiyorum ve gelistiriyorum eklemek istedigim modulleri avantajlariyla birlikte anlatiyorum.

  Servisler ; komisyon, kar payi veya rapor basina ucrete tabidir.

  Unutmayiniz ki, Ticaret’te hep risk vardir, sizin kontrol edebileceginiz ic etkenlerdir, bunun disinda gelisen dis etkenlere yapabileceginiz birsey yoktur. Ben risk yok demiyorum ancak riski uzerinde dusunup en dusuk yuzdeye cekebildim. Risk olasiligi az oldukca herkes mutlu olacaktir.

  Bana ulasmak icin ozel mesaj atip istediginiz servisi belirtebilirsiniz. Referansim internet uzerinde yok ancak gercek hayatta bu danismanlik servislerini yaptigim kisilerin gecmisini size anlatabilirim guvenmek icin bole birseye ihtiyac duyarsaniz.

  Ozel mesaj ile ulasiniz. Tesekkurler.

  ckoogle@gmail.com msn ve mail

 86. METİN

  Bende kendime ortak ariyorum. 10 11 yildir makine teknikeri olarak özel sektörde çalişmaktayim

  Kendi işimi yapmak istiyorum ama sermayem olmadigi için bi türlü açamiyorum izmirden bana yardimci olacak arkadaşlar varsa beraber bir İşyeri açip ortak olarak çalişabiliriz

  Klima bakimi satişi montaji,sihhi tesisat,kat kaloriferi,yerden isitma Sistemleri,yangin söndürme ve ihbar sistemleri,güneş enerjisi,avmLerin isitma,soğutmave havalandirma sistemleri bakimi onarimi Kurulumu ve mekanik otomasyon sitemleri,süs havuzu ve yüzme havuzu işini profosyonel kontrollügünü yapmaktayim

  Not: gerekli takim ve aletlerim mevcut sadece sermaye gerekli!!! İşten anlamaniza gerekyok sermaye koyupta ortak olabiliriz
  2. Not : bu iş için en az 25 30 bin tl gerekli

 87. Hakan Uysal

  100 bin TL + Bir Şirket Ve Gayrimenkul Taminatlı Karlı Bir İş

  Konu başlığından da anlaşılacağı üzere Ankara da Sağlık sektöründe Medikal ürünler üzerine faaliyet gösteren firmamıza hisse vermek kaydıyla en fazla 2 kişi ortak alınacaktır.
  Yeni ortaklara % 40 hisse verilecektir. ( % 40 Hisse için 100 bin TL )
  Ortak olan arkadaşlar hisse oranlarına göre şirket gayrimenkulüne de ortak olmuş olacaklardır.Detaylı bilgi için bağlantı kurabilirsiniz.Saygılarımla..
  hakanuysalca@gmail.com

 88. fidan aykaç

  herkeze merhaba bir insanın iş yapıpta para kazanabileceği tüm özelliklere sahibim para hariç yani en önemli olan kısmıda bu zaten para parayla kazanılır parasız bir işe girmek yada girmeye çalışmak hayaldir çok iddalıyım kendi mesleğimle alakalıı çok güzel fikirlerim var şu an kendime ait bi işyerim var ama büyütmek istiyorum ililenenlerin msn adresimi ekleyip mesaj atmaları yeterli eğer dediğim işe girersem en fala 200 bin sermayeyle ayda 50000 karı garantiliyorum fidanaykac@hotmail.com

 89. Zafer Durmuş

  2006 yılında çelik konstrüksiyon yapılar ve prefabrik yapılar konusunda çalışan bir firma kurdum.
  Bu arada iki üç defa ortak iş yaparak hayattaki kazıklarımıda yedim.
  Ben her zaman birlikten güç doğaçağına inanan bir insanım ama ortaklıkların Türkiye de olumlu sonuç vermediğini de görüyorum. Bizim insanımız nedense her zaman hırsların esiri oluyor.
  Bundan sonra işime kimseyi ortak etmeyi düşünmüyorum.
  İş kolumla ilgili ortak girişimler yapabiliriz.
  Ayrıça katkıda bulunacak arkadaşlara katkılarından doyalı kardan pay vererek de çalışabiliriz.
  Bu katkılar doğrudan iş vermek, iş bağlantıları sağlamak, yabancı girişimlerde yardımçı olmak vs. olabilir.
  Her zaman her emeğin bir bedeli olduğuna inanıyorum. Ama iş ortamandı iki yüzlü ve kalleş olmamak şart.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir