12

Sharon Stone, Andy Garcia ve Kurtlar Vadisi Komedisi !

96. bölüm dedi sanırım başında!

VCD’lerin 60 küsürüncü bölümleri satışa konmuş. 3 Şubat’ta da Irak versiyonu vizyona giriyormuş…

Aman Tanrım!

Geçen sene bir kez izlediğim diziyi ikinci kez seyretme şansım oldu. Heyecanla!

Gündemi kaçırmamış olup, Doğan Grubu gazetelerinin bir iki güne yazacağı “Türkiye’de hayat durdu, bilmem yüzde şu kadar kişi televizyonlarına kitlendi” haberlerini görüp bişeyler mi kaçırdım acaba demeyeyim. Bir de; eğer bu kadar geniş kitleler izliyorsa, benim için de harika bir gözlem, tanıma, değerlendirme ve fikir yürütme şansı.

O unutulmaz bacak bacak üzerine atış sahnesini hala hatırlayan bir kişi olarak çok umutluydum Sharon’dan! Düz beyaz bir gömlek ve pantalonla gay bir zenci üzerinde bize “acı” dersi verdi. Andy ise zarf açma bıçağının sözde bir senatör üzerinde ne kadar etkili olabileceğini gösterdi.

Sanırım her ikisini de kamera karşısında bu kadar aciz görmemişinizdir, çekimlerde acı çektikleri kesin, aldıkları para kendi kişisel (marka) değerlerine verdiği zararı karşılıyor olmalı.

Bir iki ay sonra dizide yer alacak başka 2 ünlünün reklamları ile gündem oluşturmaya başlayıp 2006 yaz tatiline girer bu dizi. Adaylarım Anthony Hopkins (acılı işinde Sharon’dan daha inandırıcı olacağı kesin) ve Katharine Zeta Jones.

Yönetmene naçizane bir not: Banu Alkan da gözden kaçmamalı!

Dizinin içinde yer alan (ürün yerleştirme) reklamlar ise bambaşka bir konu. Yanılmıyorsam Türkiye’nin en pahalı reklamları bu dizi etrafında ve içinde dönüyor. Bu kadar dikkatli izlememe rağmen hiçbirini hatırlamıyorum, var mı hatırlayanınız? (Markasının ne olduğu aklımda kalmamış olsa da [!], Los Angelos binalarının çatılarındaki komik yapışma çanak anten uygulaması hariç…)

Sağolsun bizim reklam verenlerimiz, reklam ajanslarımız, medya satın alma şirketlerimiz… Muhteşem paralar dönüyor; bu uygulamaların satışa etkisi ise ayrı bir konu.

Kurtlar Vadisi sendromunu konuşmaya devam edelim. Kültürümüz, ilgi alanlarımız, heyecanlarımız ve birçok başka değerler hakkında hepimize önemli gözlem ve değerlendirme yapma şansı veriyor.

Yorumlar 12

 1. baba

  ben reklam olayını sadece kurtlar vadisi için değil bi çok konuda abarttığımızı düşünüyorum. 20 dk.lık programa 30 dk reklam veriliyo. bu da yetmiyomuş gibi programın içine de kocaman kocaman ekranı kaplayacak şekilde reklamlar konuluyo bu şekide insanın seyir zevki kaçıyor.

  maçlarda bile yayın esnasında sağdan soldan alttan ikide bir bişeyler çıkıyo maç seyir zevkiniz kaçıyo film izliyosunuz reklam sokuyolar sonra saatlerce rekam giriyo onu mu beklicem yarım saat diye kanalı değiştiriyosunuz başka programı izlerken takılıyosunuz sonra filmin yarısından devam ediyosunuz. sonra filmden bişey anlamayıp tv yi kapıyosunuz.

  yanlış hatırlamıyosam isveç yada isviçrede yönetmenden izinsiz filme reklam alamıyolardı keşke bizde de böle uygulamalar olsa ya da böle abuk subuk program içine reklam koymayı engelleseler darısı başımıza artık:D

 2. harry potter

  Ne yazik ki saçma da olsa hemen her yerde görüyoruz :) Ama konu kurtlar vadisi olunca sanırım işler değişiyor.

 3. hadi mülkü var. ( * )

  ya ben bu diziyi pek sevmedim be. pars narko terör daha ilginç. hele pars ın dişleri , çok ilgimi çekiyor.

 4. nick yok

  Burası Türkiye! Burada sanal reklam diye çatıya uydu da yapıştırırlar, simit arabasına inşaat reklamı da verirler. Ama sözkonusu olay Kurtlar Vadisi’nde yapılmışsa insanlar saçma mı değil mi incelemez. O alay ettiğiniz reklamcılar bu ne biçim paralar kazandı haberiniz var mı? Siz hala çatıdaki antenle, simit arabasında ki inşaat reklamı konuşun.

 5. Kaya

  Merak ediyorum bu çanak anten firma sahibi o çatılardaki komik çanakları görünce ne yapıyor ? Göbeğini ovuşturarak, “vay be helal olsun bizim reklamcı çocuklara, ne iş yaptılar, herkes bizi çok kıskanacak” mı diyor? Reklamcı da aldığı paraları sayıyor. Program yapımcılarının da, kendi ürünlerinin içlerine edilmesine bu kadar seyirci kalması da yaptıkları işe ve seyircisine olan saygılarının bir göstergesi mi? “Ben yaparım, alırım paramı? Sen bak ben şimdi Pamela Anderson’u koyunca diziye sen nasıl seyredeceksin” !!

 6. Anonymous

  Malasef reklam olayının suyunu çıkartan programlara, geçen sene rtük tarafından konulan bir yaptırım. Kurala göre her 20 dakikalık yayın size 5 dakikalık reklam olanağı tanıtıyor. Bu da KV gibi cok rayting alan dizilerde (sacma da olsa) alternatif reklam alanları kullanılmasını sağlıyor.

 7. Alper

  Kurtlar Vadisi ile ilgili değil ama ürün yerleştirme ile ilgili, sizden sonra yazdım ama sizinkini sonra okudum :) Ben “çanak anten” rezaletine ürün yerleştirme diyemiyorum malesef, olsa olsa RTUK’ün kısıtladığı reklam sürelerini aşmak için yapımcının, reklamvereni keklediği bir uygulama. Simit arabasının önüne yerleştirilmiş, “bilmemne inşaat” reklamı da en az anten kadar saçma.
  marketingma.blogspot.com

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir