27

Fikir Atölyesi’nin doğum günü yazısını siz yazın!

Fikir AtölyesiFikir Atölyesi basit bir blog olsa da, burası benim için hep girmeyeceğim sokaklara girdiğim, bilmeyeceğim yüzlerce insanla tanıştığım, belki de en önemlisi; değişen Tunç’la yüzleştiğim bir yer oldu. Olmaya da devam ediyor.

Uzunca bir süredir üzerinde heyecanla çalıştığım ‘bir şey’ var. Ve bunu size anlatmamak için zor sabrediyorum. Ancak o’nun gün yüzüne çıkması için biraz daha zamana ihtiyacım var. Emin olun, o zaman dolunca bunu ilk bilen yine sizler olacaksınız.

Ancak şimdi, sizden ufak bir ricam var. Çünkü görüşleriniz benim için değerli.

22 Aralık 2005 tarihinde doğan bu blog sizin için ne ifade ediyorsa, size ne hissettiriyorsa işte onu istiyorum sizden. İster bu yazıya, ister Facebook sayfamızdaki şu yazıya yorum olarak… İsterseniz de Twitter’a. (Twitter mesajınızın sonuna @tunckilinc eklerseniz bulmam kolaylaşır).

Dilerseniz; “Benim için Fikir Atölyesi ______ .” cümlesindeki boşluğu doldurun, dilerseniz de baştan kendi cümlenizi kurun. İçinizden ne gelirse o…

Ben de yazdıklarınızı, virgilüne dokunmadan yine sizin isminizle, 22 Aralık’daki yedinci doğum günü yazıma aynen aktaracağım.

Hepiniz…
İyi ki var oldunuz hayatımda.

Yorumlar 27

 1. Gökhan

  2005 yılında doğan bu blogu bugün keşfettim ve inanın bana kendi kendime şunu dedim; Keşke yıllar önce keşfetseydim bu blogu Çünkü yazılarınız gerçekten çok ama çok güzel
  Sizin yazılarınızı okudukça yazmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu bir kez daha anladım. İyiki varsınız , iyiki böyle bir blog kurmuşsunuz. biraz geç oldu ama , Böyle bir blog kurduğunuz için gönülden teşekkür ediyorum size

 2. ebru

  iyi ki doğdun… kendini gerçekleştiren güzel kehanet:))biraz geç oldu ama…

 3. haluk

  eski bi dost gibi…
  canımın sıkkın oldugu zamanlarda yada birşeyler yapmam gerekirken hiç bişey yapamadığımda,moralimin bozuk oldugu zamanlarda ziyaret ettiğim bir kötü gün dostu gibi.
  Hani çok eski arkadaşlar vardır zamanında çok sağlam temeli atılan hiç yıkılmayacakmış gibi bağları olan sonrasında hayat her ikinizide farklı yerlere savurmuştur ama yıllar sonra görüştüğünüzde sanki hiç ayrılmamış gibi aynı samimiyeti yakalayıpta saatlerce sohbet edersiniz ya işte aynen öyle bir dost gibi..
  Kısacası hayattan soğudum zaman bana enerji veren yaşama sevincimi geri getiren bir unsurdur.

 4. Eren Gönül

  Yaklaşık iki sene önce yaratıcı fikirler konusunda google’da arama yaparken keşfettim seni ve iyi ki de karşıma çıktın. O zamandan beri takip listemin en üst sırasındasın.

  Tunç iyi ki bizimlesin. Ve sen Fikir Atölyesi hep böyle devam et olur mu…

 5. İsmail Coroz

  Doğru domain, doğru kurucu, doğru takipçiler?
  Buram buram içtenlik, şımarık bir velet, şımartan bir izleyici?
  Yeni yaşın kutlu olsun Fikir Atölyesi?

 6. Erinç Aşıcıoğlu

  Fikir Atolyesi, tesadüfen 2007 google’da dolaşırken buldugum ve tanıdığım en gerçek insan Tunç Kılınç’ın hepimize bir hediyesi oldu. Düşünce ortağım, eğiticim, bunaldığım bir anda tam o durumdaki halimi aydınlatan yazılara, sohbetlere denk geldiği, tutkularımı paylaştığım, son Fikir Atölyesi buluşması ile en güzel gecemi yaşadığım.

  Hayatıma Uğur Özmen ile birlikte giren, iç ses, yönlendirici, dost, en güzel tesadüf… Sanırım bu doğum gününde bir pasta olsa ve üflesem tutacağım tek dilek bunların kalıcı ve daimi olması, daha gerçek bir hal alması olurdu. Seni seviyoruz Tunç abi :)

 7. aycan aşkım saroğlu

  Çok şey paylaştık… İyi ki seni tanıdım… İyi ki doğdun…Faili Meçhul Kıyaklar’ın oldu… Hayata dair soruların… Cevapların… Buldukların bulamadıkların aradıkların…Yolculuk devam etti… Serüvenin kendisi bu yolu hep birlikte almaktı zaten… Başına tarih konmuş ve sonuna konmamış olarak… Ucu açık hayatın tüm güzel renklerine, tadlarına, kokularına, serüvenlerine, kötü ve iyi anlarına, şehirlerine, müziklerine, filmlerine, sinemalarına, sokaklarına…
  Ben dahil tüm ailenle birlikte nice şahane yıllara…

 8. wim77

  Eskisi kadar yazılarını güncel olarak takip edemesem de, yorumları okumasam da, öyle zamanlarda yaralarıma parmak basan yazılar yazıyorsun ki ne diyeceğimi blemiyorum, nutkum tutluyor.

  İyi ki varsın Tunç. İstanbulda görüşmek dileğiyle sevgiler.

 9. Aras

  Benim için Fikit Atölyesi bir blogun ötesinde soyut bir kavram. Bunun sebebi tabii ki Tunç Kılınç. Yaptığı işi sevmesi,insanları sevmesi ve her şeyi güzel bir yerlerden yakalayabilmesini izlemek çok keyifli. 5 yıl oldu okuyorum,daha da okuyacağız Tunç Abi..

 10. özge

  İyi ki internette bir şeyler ararken denk geldim bloğunuza. ”Bir şeyler yapmam gerek” fikrinin bunalımında yaratıcılık ve özgün olma faktöründen uzaklaştığımı sitede geçirdiğim 2 saatin içinde daha da iyi farkettim.. Anlayabilen herkese aydınlık nüanslarla dolu, her cümlesinde çokça fayda bulabileceğimiz bu yerde artık ben de varım.

  O kadar özlemişiz ki tecrübe dolu fikirleri, etraftaki boş lakırdıların aksine gümbür gümbür akıp giden yazılarınız gerçekten yüz güldüren cinsten. Bundan sonra bilgisayarı açar açmaz girmek için heyecanlanacağım adreslerin en başında burası olacak!

  Mutlulukla, tükenmeyen aydınlık fikirlerle, sağlıkla nice yaşlara..

 11. sz

  onceleri daha cok cevaplar icin okudugum ama simdi, daha da onemlisi, sorular ureten bir yer oldu fikir atolyesi benim icin.

  tunc hayati yasamakdan bahsedince bunun benim icin ne anlamda geldigi, veya derinleserek basite varmanin mi, yoksa olaylara masum gozle oldugu gibi bakmanin mi anlam verdigi gibi sorular ile beni bulan bir yer oldu.

  fikir atolyesi.. bir sene daha buyumenin serefine!!

 12. nazım alagöz

  bizimde fikirlerimiz var hem de atölyemizde el emeği göz nuruyla işlenmiş öyle fabrikadan seri üretim değil. Çok değerli benim ülkemin gençliğini köreltmeye çalışanlara inat pırıl pırıl fikirler üretilecek ki geleceğimiz aydınlık olacak. iyi doğdun iyi ki varsın

 13. uğur

  Zihin haritası hakkında araştırma yaparken tanımıştım seni.

  Hatımda senin için ayrılmış olan yeri doldurdun. Farklı bakış açılarınla, verdiğin gazla veya dobralığınla güzel bir yere koydun kendini. Bütün ömrün boyunca vazgeçilmez olman dileğiyle.

 14. scubayan

  Fikir Atölyesi canın sıkıldığında teklifsiz kapısını çalıp bi kahve yapsana çok canım sıkkın dediğinde seni her koşulda gülümsetebilen bir dost gibi … kahve her yerde var ama dost kahvesi gibi içini ısıtan var mı ? tamam kabul çok geç keşfettim ama burdayım ya işte mutluyum :)) Sevgili Tunç Varol

 15. Fatih Koçak

  Tüm site içeriğini okumaya zaman ayıramadığım halde, ısrarla takip edip tüm yazıları okumaya çalıştığım bir blog.

 16. nano

  Fazla bir şey ifade etmiyor, tunç’un yazdığı yazıları okumayı seviyorum :)

 17. Jass

  Fikir atölyesi ve sevgili Tunç’un yaşam öyküsü benim için faili meçhul bir kıyak olsun umdum :) olur olmaz bu işler belli olmaz ama girdiğim ilk andan beri kapısının gıcırtısında huzur bulduğum ve kapanmamasını umduğum han… İyi ki doğmuşsun fikir atölyesi…

  Nice nice yıllara, faili meçhul kıyaklara :)

 18. Zeynep Kılınç

  Fikir Atölyesinin hayatımdaki anlamı; Tunç’u, Aliyi, canım annemi, sevdiğim beni ve kızdığım sevmediğim beni bile bulduğum bazen sığınak, bazen çılgın bir parti, bazen önemli derslerin alındığı ve verildiği bir okul…
  İyi ki varsın!

 19. Doğan

  Çok uzun zaman önce tesadüfen görüp, incelemediğim için bin pişman olduğum harika yapıt… Yaklaşık bir haftadır daimi giriş yerim. İyi ki doğdun o zaman diyelim; hadi üfle pastanı…

 20. Begüm

  Burnun soğuktan donmuştur, ellerin tutmaz olur, ayakların sanki sırıl sıklammış gibi sızlar…
  Kapıdan içeriye girer girmez elime tutuşturulan sıcak kahvem benim.
  İçimi ısıtmaya devam et.

 21. Eda

  Fikir Atölyesi’ni genelikle facebook’tan takip ediyorum. Ve bende uyandırdığı his şu: insanların özgürce bir şeyler karaladıkları bir sokak duvarı gibi. Üzerine püskürtme tüp boyalarla yazılan duvarlar gibi. “Özgür, salaş ve kafasına göre.”

  Bu arada uzun süredir üzerinde çalıştığın proje ne bilmiyorum ama bence bu fikir atölyesi bir gün sanallıktan gerçeğe de adım atıcak, yani fikir atölyesi diye bir mekan olacak insanların buluştuğu…

  Edastradamus :)))

 22. esra nur

  Sevgili fikir atölyesi,

  Sen kozmik bir şaka gibisin! Çoğu zaman hislerimin kelimelere dökülmüş halisin!

  Öğretmensin! Senden öğrendiklerimi paylaşabildiğim kadar çok genç insanla – çocukla paylaşmaya çalışıyorum!

  Nasıl bir birikimsin ki tanımlayamdığım! Öyle güzel anlatıyorsun ki! Cuk!

  Sen hep yaşa!

 23. Adnan Topçu

  Fikir Atölyesi’ni çok geç tanımış olmama rağmen, benim hayatımdaki etkisi, hayatı yaşamak için değil, insanlığa, tıpkı senin gibi kalıcı bir değer bırakmanın önemini anlamak oldu ağbi.

  Senin gibi güzel, değerli insanlar oldukça, fikir atölyeleri daha çok insanın hayatında fark yaratacak!

 24. Elifin Günlüğü

  ?Günlük? türünün günümüzdeki değişen örneklerine sözü getirip dersime ?blog? sıfatıyla konuk ettiğim; dile getirilen tüm ?fikir?leri ilgiyle izlediğim bu ?atölye?nin cazibesini, hayatın tam içinde, ama rotasını bir noktadan sonra sadece istediği sulara doğru kırmış hayattan özgür bakış açısında buluyorum ve ?Fikir Atölyesi?ne uzuuun soluklu bir ömür diliyorum.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir