21

Beni Buzla’r mısınız?

Altta konuştuğumuz konunun videosu 30 Temmuz’da yayınlanmış:

Can‘ın Digg benzeri bir sosyal imleme sitesi var; buzla.com. Paylaşmaya değer bulduğunuz içeriğin daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı oluyor. İyi de yapıyor. Sade tasarımı ve düzeyli içeriği ile seviyesini hep korudu ve üye sayısı ile de her gün büyüyor. Bu güzel haber.

Kötü haber ise, Buzla Sohbetler başlığı altında benimle bir söyleşi yapmaya karar vermesi :) İlkini FriendFeed?in kurucu ortaklarından Bret Taylor’la yapmıştı. Ben ise hiçbir şeyin kurucu ortağı değilim!

Neyse…

Geçen sene Pazarlama Dünyası için yapılan bir söyleşiyi, yorumlarda gelen yeni sorularla devam ettirmiş ve adına da “Hiç Bitmeyen Söyleşi!” demiştik. O söyleşi veya kimdir veya Facebook sayfası… Dilediğiniz kaynaktan esinlenebilir, aklınıza ne esiyorsa onu sorabilirsiniz. 23 Temmuz’a kadar en çok buzlanan (oylanan) soruları da Can daha sonra bana soracak ve bunu Buzla’da bir video olarak yayınlayacakmış. (Sorularınız için link bu adreste.)

Söyledim Can’a; video çekiminde rakı-balık olmazsa hiçbir soruya cevap vermiyorum :)

Olmadı siz kazık sorular sorun, içinden çıkmam zor olsun. Eğleniriz :)

Güncelleme: Yukarıdaki video sizin sorduklarınızdan çıktı :) Daha sonra gerçekleşen TEDxReset etkinliğindeki “Hayat Bize Oyun Oynuyor Olabilir mi?” konuşması da ilginizi çekebilir.

Yorumlar 21

 1. selda

  yeni insanlarla tanışmaktan besleniyorsunuz,onlara biraz ren katmak…tanışamadık nedense :) videoyu durdurdum,yazmak istedim hemen.

 2. mabeL

  her gece yatmadan önce o kadar iyi geliyor ki, anlatamam… yeni yeni değişmeye başlayan hayatıma katkılarından ötürü, kocaman bir teşekkürü bir borç bilirim! iyi ki varsın tunç kılınç! =)

 3. Çetin K.

  15 dakikalık bir sohbetin hayatıma bu kadar çok farklı anlamlar katacağını hiç tahmin edemezdim…
  Sağ/ol, Var/ol…

 4. Deniz Öztürk

  İş yerindeyim, çok bunalmıştım nette şöyle bi gezerken sanırım en büyük kıyağı kendime yaptım:) Bu siteyi buldum:) sonra seni üstad, buradaki hoş sohbetleri ve insanları buldum.

  İş yerinde her masaya bir adet çikolata ve kart bıraktım:) Herkes afallamış durumda ama o yüzlerdeki tebessümü görmek gerçekten unuttuğum bir mutlulukmuş, farkettim:)

  Teşekkür ederim, en büyük takipçinim artık Tunç :)

 5. gültekin calp

  maalesef yeni tanıştım sitenizle ama çok memnun oldum.hani sizin vermeye çalıştığınız o küçük mutluluk tecelli etti sanırım. yaşam koçluğu almam gerektiğini düşündüğüm bir anda karşıma çıktınız.başarılı kişilerin yaşantıları ile kendimle özdeşlik ararım hep.sizdekini buldum ” evlenmek en büyük çuvallama”.

  bu arada yaşam koçluğu almama gerek kalmayacak gibi sitenizde yayınladığınız inputlar yetecek galiba.bedavaya getirdim.teşekkürler.

 6. SMDYLDRM

  üstad, saygı duyulacak derecede aydınlık bir yüreğe sahipsin…
  takipteyim…

 7. Yazar
 8. pınar

  Karşında oturup harika bir akşamüstünün tadını bira ve rakı eşliğinde ağır ağır çıkarırken, bir yandan da röportaj heyecanımızın bir parçası olabilmek çok güzeldi gerçekten! Birlikte daha nice verimli projelere diyorum ve kadehimi şimdi de buna kaldırıyorum Tunç ;))

 9. Fatih Şentürk

  Maşallah Tunç, konuşmaya başladın mı durdurabilene aşk olsun.
  Bu kadar mı röportaj yapılmasını bekliyordun, biraz soluklan (:

  Şaka bir yana, cidden çok güzel ve anlaşılır bir röportaj olmuş.

 10. Sevinç Tartıcı

  Hayır. Her gün yanıbaşımdan senden önce geçen o 999 insana benzemiyorsun hiç. Farklısın. Sesin bile farklı geliyor. Söylediklerine inanan samimi birinin bildiklerini karşılıksız paylaşma telâşı var her hâlinde. Belki birçok şey atfettiğinden sana, insan, ağır- oturaklı bir bilge göreceğini sanıyor. Oysa karşısına bir çocuk çıkıyor. Öyle içten. Hesapsız. Heyecanlı. Olduğu gibi.

  Çok güzel bir röportaj.

 11. Zeynep Kılınç

  Güzel konuşmuşsun Tunçcuğum…
  Ama sana küçükken yaptığım eziyetlerin senin yaratıcılığını arttırdığı konusunda benden bahsetmemişsin!
  Ablası olarak Tunç’un yaratıcılığına büyük katkım olmuştur, duyrulur :)
  Tunç’un küçüklüğü ile ilgili (gerçi boyu hariç hala çok büyümüş sayılmaz) merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz…

 12. Abdurrahman

  Adresinizi trt fm de duymustum ben karamanın bır ılçesinde oturuyorum butun üyenızi tabıkı başta sızi tebrk ederim karsılıksiz ıyılıkler yaptıgınız için…

 13. levent

  ben, bu sıcakizmir gecesinden içkimi ve kadınımı buzlayarak… başlarım serinlemek için peki beni kim buzluyacak!!!

 14. Pingback: Beni Buzla’r mısınız? « Bay Bedava – Netten Başlıklar

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir