Tayfun Çalkavur

1967 yılında Erzurum’da doğmuş Tayfun. Biliyorsunuz o yıllarda televizyon haftada 3 gün yayın yapıyor ve yayınlar sadece banttan izleyiciye aktarılabiliyordu. Tabii Erzurum’a uçak inerse, onu da izleme şansı oluyordu. O yıllarda bir ‘avukatlık’ dizisinin etkisi altında kalarak ‘avukat’ olmaya karar vermiş ancak 4. sınıfta ‘başkalarının derdini para ile satın almanın’ onu zengin edeceğini, fakat mutlu edemeyeceği fark etmiş.
Geç miydi? Hayır. Daha sonra İşletme İhtisası Programı sayesinde iş yaşamında da kendisine yer görmeyince, soluğu akademik yaşamda almış. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi?nde 6 yıllık bir çalışmadan sonra, bir şey öğrenmiş: “İnsan ‘alarak’ değil, ancak ‘vererek’ mutlu oluyor.”
Bu arada Türk Siyasetine girebilmek için Kamu Hukuku alanında Doktora Programını bitirmiş. Fakat onun siyaseti sevdiği kadar, siyasetçiler onu sevmemiş. “Meğer ‘Politika’ yapamıyormuşum” diyor.
Bunun için de kendisi için en uygun meslek olan eğitmenliği seçmiş. TEM Yönetim Geliştirme Hizmetleri A.Ş.’nin kurucularından biri olan olan Tayfun, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde ders vermeye devam ediyor.
Katılımcılarla hayata dair yapılan söyleşiler sayesinde ‘aradığını’ bulan bir kişi olduğunu düşünüyor. Hem Üniversite’lerde, hem de şirketlerde katılımcılarıyla yaptığı paylaşımlar şu anda ‘yaşam enerjisini’ oluşturuyor.


Tayfun Çalkavur’un Fikir Atölyesi çatısı altındaki tüm yazılarını okumak için buraya tıklamanız yeterli.