302

Tüm Zamanların En İyi Filmleri!

Hadi gelin birlikte bir liste oluşturalım. Mutlaka izlenmesi gereken filmler listesi.

Kime göre?
Tabii ki bize göre. Yani size!

Bu aralar deli gibi film izliyorum. Her nedense yıllarca az seyretmişliğin acısını çıkarırcasına? O yüzden sizden gelecek öneriler değerli. Hem bu sayede Fikir Atölyesi okurlarının film tercihlerini de çıkartmış oluruz.

Filmler, Türk veya yabancı olabilir. Yeni veya eski, bağımsız veya anime, hatta belgesel… Her ne olursa, kısıtlama yok. Sadece sizi en çok etkileyen ve mutlaka görülmesi gereken dediklerinizden olsun, yeterli. Tek ricam filmin orijinal dilindeki adını yazmanız. IMDb bunun için iyi bir kaynak olabilir.

Sayı için ise sınır yok. İster tek film ismi yazın, ister onbeş! Bu sayede birbirimizi daha iyi tanımış olmakla kalmaz, henüz izlemediğimiz bazı filmleri de izlenecekler listemize almış oluruz.

Bize göre, tüm zamanların en iyi filmleri…

en_iyi_250_film

[Son Güncelleme: 26.01.2010 Saat 02:15. Gelen 246 yoruma göre ortaya çıkan resim.]

Üstte gördüğünüz resme tıklayınca büyüyor! Yorumlarda gelen ve tekrar eden film isimleri de zaman içinde daha bir belirginleşiyor.

İleride bakarsınız bir de Fikir Atölyesi Film Oscar’ları yaparız :)

Veya bir dakika? Şöyle yapalım:

Bir müddet sonra buradan çıkacak en çok beğenilen filmi birlikte izlesek? Rakı balık dışında bir Fikir Atölyesi etkinliği olur. Bir sinema salonunu kapatırız. Bu bahaneyle öncesinde ve sonrasında sohbet etme imkanı olur. Film esnasında veya aralarda sürprizler olur. “And the Oscar goes to ?” yaparız belki :)

Neyse, bilemedim! Filmler resim içinde belirmeye başlasın, daha sonra birlikte karar veririz buna.

Sizi en çok etkileyen filmler hangileri, ben onları merak ediyorum şimdi.

——–

Güncelleme: İşte oluşan “En İyi 250 Film” listesimiz.

Yorumlar 302

  1. Derin Acar

    1960’larda ve hatta 1920’lerde çekilerek; kültleşen ve hemen hemen her listede yer alan yapımların yerine, yakın döneme damgasını vurmuş birbirinden başarılı filmlerde bu listede yer alıyor. https://paratic.com/en-iyi-filmler-listesi/ Film önerisi arayanlar şiddetle göz atmanızı öneririm.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir