19

Taksim Muzurlukları :)

27 Şubat ‘Dünya FMK Günü‘ için beş arkadaş, Taksim’de 50-60 parça ‘Faili Meçhul Kıyak‘ yapıp, epey iyi vakit geçirdik.

Bazı FMK’ları ise video’ya alma şansım oldu:

Bir gece öncesinde evde yapılan hazırlıklarınsa keyfi başkaydı.

Ben de bu oyuna dahil olmak istiyorum derseniz: FMK Kartları.

Kıyağınız bol, failiniz meçhul olsun :)

Yorumlar 19

 1. Recep K.

  Bir kaç kişi Anlamış Abi. Ama En güzeli Onların yüzündeki gülümsemenin Sebebi olduğunu bilmek. Kimi mutlu, kimi Tedbirli, kimi ise duyarsız.
  Ama ne olursa olsun birinin gülmesi Değer bütün Duyguları Unutturur.
  tabi bunların hepsine Senin Sebeb olmanda Ayrı bi güzel ve seni aslında Yakından Tanımak Bambaşka bir Duygu.

 2. dilek

  Adapazarında yaptık bunu kardeşlerimle, kağıtları basarken arka tarafına “Bu bayram sen de birilerinin yüzünü güldür, bayramlar daha eğlenceli geçsin” yazdık. Mağazalarda soyunma kabinlerine girip, kotların cebine görünecek şekilde eti cin bıraktık, ATMlerin bozuk para gözüne topitop bıraktık..Neyse sonuç olarak topitopu alan da oldu yere atan da. Keşke kameraya çekseymişiz. İnsanlar şüpheyle yaklaşıyorlarmış özellikle yiyeceğe onu anladık.

 3. Tamotomatik

  Yöntemi değiştirmekte fayda var.Ülkemizde paketler genelde bomba olarak algılanıyor.Kimin neden yattığı da belli değil faili meçhul biz olabiliriz :) çok karamsarım ben

 4. zehra

  harika bir fikir. henüz farkettim. nasıl kaçırmışım ben bunu ! bayıldım bayıldımmm.
  durduk yerde iyilik görmeye ancak iyilik yaptıkça alışabiliriz :)

 5. Filiz

  Harika bir fikir olmuş. Böyle bir kaç tane daha olsa, her yerde yapılsa…
  Mutluluk rüzgarı gibi…

 6. canan

  Bence harika olmuş;) Okunmuş ya da izlenmiş kitap,dvd vs paylaşımları için bile uygulanabilir illa satın almaya gerek yok .. Önceleri böyle bir uygulama vardı kitabı alan adını yazar bir yere bırakır her alan okur adını yazar başka yere bırakır ve kitap, kitap olmaktan çıkar ad yazmaktan yeni bir kitap halini alırdı:))

 7. Anıl

  bu söyleyeceğim muhalefet gibi algılanabilir yalnız iktidarın %100 yanlış yaptığını düşündüğümden değil. lütfen.

  ihtiyacı olmayanları gülümsetmek mi? ihtiyacı olanları yaşatmak mı? biraz iş bitirici fmk da yapılmalı diye bir öneri verebilirim fmk yoldaşlarına. artık birilerini kurtarmanın biz varlıklı insanlar için bir kurtuluş olacağı bir devirdeyiz.

  50sidi çarpı enaz8lira(enaz!!!) eşittir (enaz!!)4afrikalıamanın dünyayıgörebilmesiiçin gerekliameleyatparası.

 8. Yazar
 9. Emre

  Merhaba. İtiraf.com’da alttaki itirafı görünce paylaşayım istedim. Sizce de FMK’ya dahil edilir mi? :)

  Rumuz: canayvaz:

  “Kronik böbrek yetmezliğinden dolayı sürekli bize gelen genç bir delikanlı vardı. Kendi polikliniğinde beklerken bir kız görmüş ama saf Anadolu çocuğu, bir kızla konuşmak şöyle dursun ateş dahi isteyemiyor. Nasıl olduysa durumun farkına vardık. Tek tek hastane personelini dolaştım. Durumdan haberdar olan hepimiz bir hafta sonra oğlumuzla kızımızı defalarca kan alma odasında, röntgende, bekleme odasında, koridorlarda, bilumum her yerde yanyana getirdik. Öyle ki birbirlerine yardım ettirmek adına olmayacak uygulamalar yaptık. Bir yerden ayrıldıkları vakit hepimiz gizlice bir sonraki aşama için yerlerimizi ışık hızıyla aldık. Velhasıl oğlumuzla kızımızı biraz çetrefilli de olsa konuşturduk, buluşturduk, kaynaştırdık. Asıl itirafa gelince bu çiftimiz bizden hiç haberdar olmadı, yaptıklarımızı da muhtemelen anlamadılar. Onların mutlu mesut yuvalarında her personel bir çöp taşıdık. Çok şükür alnımızın akıyla çıktık.”

 10. uzman

  Kartların üzerine basıp geçenlerin neler kaçırdığı hakkında pek fazla bir fikirleri yok galiba…

  Gerçekten kıskandım sizi bu eğlenceli aktivitede yer almak isterdim.
  Eğer Ankara’da olursa mutlaka katılmak isterim :)

 11. İSMAİL

  Çok hoş bi hareket ama anlamadığım konu neden 27 şubatta yapılıyor. Okulu olan öğrenciler katılamıyor. Benim gibi yurt dışında okuyan öğrenciler katılamıyor. Yaz günü olsaydı ne gibi farklar olurdu veya özel bi nedeni var mı bu tarihte olmasının?

 12. büşra

  Bu videoyunun başlığını okurken nedense başka bir noktaya eğilesim geldi.. Ocak ayını faili mechul cinayetlerle anarken, şubat ayını faili mechul kıyaklarla anmak hoşuma gitti..

  Çok hoş olmuş, emeğinize sağlık :)

 13. irem

  güzel bir şeylerin olmasına o kadar alışık değiliz ki, hele ki durup dururken… bence böyle oyunları çoğaltırsak, daha çok hayata geçirirsek hem mutlu olur hem de mutlu ederiz ve bu sayede inancımız da aynı oranda artar :)

 14. aycan aşkım saroğlu

  Genç bir çocuğun masumca, ‘hayat güzel yahu’ dercesine gülümseyişi, bir genç adamın ‘aaa çok iyiymiş’ demesi, o genç kızın daha bi hızlı yürümeye başlaması, en sondaki hanımın çok tatlı gülümseyişi, o çatır çutur sesleri unutturdu… ve o kızların korkarak içe kapanık bir halde kenara bırakmasını…

  Ama hakikaten gülümsemiş insanlar, evlerine daha hafiflemiş gitmiş bazıları… kimilerinin hayatlarında o gün kelebek etkisi yaratacak güzel bir dalga olmuş…

  Ah faili meçhul kıyak… güzel bir şeysin sen!

 15. Elçin

  Çok başarılı olmuş tebrikler.

  Yalnız bir tanesi alıp çöpe attıya kafasını gözünü dağıtasım geldi.. (tamam o kadar şiddet yüklü değilim ama farkında olmadan ofiste bir hiiiii! diyip bakışları üzerime çektim :) ) Çöp görse eğilip almaz, kitap görünce tekmeliyorlar.

  O gün oradan geçmiş olmayı çok isterdim şahsen :)

 16. zeynep

  Süper.. İlk defa bu günün kutlanıyor olması bile çok önemliydi. Tebrikler..
  Seneye duyurulara daha önce başlayalım ve her yere dağılalım…

  Olayı anlayanların yüzündeki gülümseme hakikaten çok güzel ama öyle bir hale geldik veya getirildik, ne yazık ki her şeyden ve herkesden korkar olduk.

  Son soru notu:
  Neden yerde gördüğümüz her şeye tekme atıyoruz? Hepimizin içinde gizli kalmiş bir futbolcu mu var ya da düşene bir tekme de sen at durumu mu?

 17. Betül

  :)) Çok eğlenceli.
  Ama ne yazık ki millet olarak şu hayatta karşılıksız bişeyler olabileceğine pek ihtimal veremiyoruz..

  Neyse ben yine de bu manevi ağırlığı epey ağır olan kıyaklarla çok mutlu olabilecek insanların varlığına inanıyorum. Faili meçhul kıyakların sonu hiç gelmesin :)))

 18. Elif

  Kimi çekingen, kimi duyarsız kimi heycanlı, kimi meraklı…
  Çeşit çeşit insan.. Pek güzel olmuş.

  Bu yardımlaşmadan haberi olanlarda ayrı bir gülümseme belirmiş.
  Katılımın artmasıyla birkaç semtte aynı anda yapılması, bu duyarlılığı daha geniş kitlelere taşımak için iyi bir yol olabilir.

  Kutlarım.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir