47

Gelsin 2008, Bildiği Gibi Gelsin!

Geçen sene bugün, 2007 için demiştik bunu. Ne çabuk geçti 365 gün. Yeni hikayelere gebe yepyeni bir 365 gün var şimdi de…

Yaptığımız eğlenceli bir uygulama vardı. O yazıda 3 soru sormuştuk. Şimdi yine aynısını yapalım.

[Özellikle ilk yazıya gelen 44 yorum sahibinin hedeflerini ne kadar hayata soktuklarını görmek çok ilginç olacak. Buna zaten benden başlıyoruz.]

Bu sene bu yazıya ilk defa yorum yazacaklar için de, şüphesiz gelecek sene bunu görmek keyifli olacak.

Önce o üç soru:

1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

2.) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

Şimdi benim cevaplarım: (Bu yazıya ilk yorumu yazacak kişi için de ben “bir üstteki kişi” olmuş oluyorum.)

1.) Geçen sene ikinci soruyu şöyle cevaplandırmışım:

“Daha fazla sayıda kişiye benden bir şeyler verebildiğim, dostlarıma daha fazla vakit ayırdığım, insanlara yeniden güvenmeyi öğrendiğim ve çılgınlar gibi aşık olduğum bir yıl oldu 2007 demek istiyorum…”

Son kısım hariç “evet, 2007 böyle bir yıl oldu gerçekten” diyebiliyorum, ne mutlu. Ancak o son kısım da hiç öyle yabana atılacak bir eksiklik değil!

Bunların dışında 2007 yılının bende bıraktığı diğer şeyler de var:

Ufaktan yelken öğrenmeye başlamak; tahminimden öte çok sayıda yeni insan tanımak; Richard Branson ile tanışıp, sohbet etmek; koçluklar sayesinde daha fazla sayıda kişinin hikayesini anlayıp, mutluluklarına destek olabildiğimi görmek.

2.) 2008 için de; “Türkiye ve diğer ülkelerde görmediğim yerlere daha sık gidebildim, koçluğun yanında keyif alarak yapacağım bir uğraş daha buldum, en az bir ayı aralıksız İstanbul dışında geçirdim ve deliler gibi aşık oldum” diyebilmek istiyorum.

3.) Bu soru (mecburen) bir tek bende cevapsız kalıyor.

Şimdi sıra sizde.

Buyrun.

Yorumlar 47

 1. Pingback: Gelsin 2010, Bildiği Gibi Gelsin! « Şevket ERER

 2. Pingback: Gelsin 2010, Bildiği Gibi Gelsin! | Türk Kaynak

 3. mrs.autumn

  2007 benım ıcın cok zor, cok sıkıntılı, bıraz da guzel. hele ki son aylar daha bır guzeldı. yenı seyler ogrendım yenı guzel bı cok sey ogrendım. ama bıtmesı bnm ıcın cok zordu. umarım yenı senede ben ve herkes cok mutlu olur. hayata daır guzel seyler yasarlar. ıyı ınsanlarla beraber olurlar.

  mutlu yıllar herkese.

 4. adsız

  benim hayatımda 2008 çok yorucu ve hep vermekle gecen bir yıldı maddi olarak. aldandım yuzustu bırakıldım ihanete uradım (dostlarım tarafından) biraz hayallerim oldu ve sadece hayallerde kaldı ama 2008 zamanla bitecek ve ben bunlardan ders alıcam.

  geriye baktıgımda kendime sadece sunu söylüyorm en azından denedim, olmadı. he pişman mısın değilim. hayat 3 gun ben denedim olmadı derim ama yine de 2008 saol bana beklediğim hissettiğim hiç bir acıyı tattırmadı hayat dair.

 5. Pingback: Fikir Atolyesi Gelsin 2009, Bildiği Gibi Gelsin!

 6. tasarımcı

  1) 2007 de mezun olmayı istiyordum.
  2) oldum.
  3) burcu senin adına çok sevindim. buradan anladığım kadarıyla ailenin ve sevdiklerini değerini kısa bi ayrılıktan sonra anlamış ve şu anda çok mutlusun. aynı zamanda yaşamın her anından tat almayı mutlu olmayı aynı zamanda hayata karşı dimdik duracak kadar azimli olmayı genç yaşında öğrenmişsin (yaşın kaç bilimiyorum ama yazdıklarından çıkardığım kadarıyla):d yaşının genç olmasına rağmen hayatta hemen hemen herkesin senden öğreneceği çok şey var. mutlu olmayı ve hayallerine sarılmayı onları gerçekleştirmeyi umarım hayatındaki sevgi dolu anların mutlulukların hiç bitmez. hayatın her anından zevk almaya devam edersin.

 7. Burcu YAVUZ

  2007 den neler beklediğimi ve geçen sene aynı konuyla ilgili neler yazdığımı çok net hatırlamama rağmen bir önceki yazıyı tekrar okuma ihtiyacı hissettim ve çok mutlu oldum.. Aman tanrım! 2007 için dilediğim çoğu şey olmuş..Neler mi?

  1) Anne ve babanın yanında yaşamının yanlız yaşamaktan daha huzurlu olduğunu öğrendim. Ailemin yanında mutlu, güvenli bir yıl oldu 2007.. Evin hala büyümemiş küçük kızı olarak sürekli şımartıldım. Çok keyifliydi. Savruk, dağınık, gereksiz özgür yaşamak ne kadar yorucuymuş meğer bunu öğrendim. Dinlendiğim bir yıl oldu. En sevdiğim dostlarımla en sevdiğim yerlerde muhteşem tatiller yaptım. İlk kez gördüğüm yerleri yanımda olmasını istediğim kişilerle keşfettim. Birçok yeni insan tanıdım. Çok sevildim, çok eğlendim.

  Ve en önemlisi aşık oldum. Sonunda gerçekten mutlu oldum. Fedakarlıklarla dolu, karşılıklı mutluluklar yasadığım, çılgınca eğlendiğim, kahkalar attığım, şarkılar söylediğim, hayatımın en güzel ödülünü almış kadar mutlu olduğum dolu dolu bir aşk yaşadım. Ve ben hala o aşkı yaşıyorum bitmiş olmasına rağmen:)

  2) 2008 yeni bir işle başlayacak.. Kendimi keşfettiğim çok başarılı olacağım bir işim olacak.. “Senden bi cacık olmaz” diyenlere inat gittikçe yükseleceğim.. Yükseldikçe güçleneceğim, güçlendikçe mutlu olacağım ve ben mutlu oldukça ailem beni iyice şımartacak:) 2008 de teyze olmak istiyorum.. Yakışıklı,beşiktaşlı adı EFE olan bir yeğen istiyorum. AŞK.. Herzaman olacak..

  3) Keşke adını bilebilseydim sevgili dostum.. Sana 2008’de “detaylar”dan uzak, rutin bir yaşamdan ziyade hergün yeni bir şeyler keşfedebileceğin bir yıl diliyorum.. Bak yanlızlığa takılma; efkarı sevince çeviren bir Türk mucizesidir RAKI bence devam et ve alkollü araba kullanmayan arkadasınla aranı iyi tut:)

  Sevgiler..

 8. xerox734

  1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  2007 yılı deyince ne hatırlıyorum? Hımm, düşünmek için zaman istesem olur mu? 2007 yılı diyince, iyi bir yıldı. Pek bir ödül de almadım. Büronun içerisinde oturdum. İş yaptım. Hergün yaptığım işleri bir fazla ve bir fazlası ile yaptığım yeri hatırlıyorum.

  Yataktan kalkıp, tuvalete girdiğim. Ellerimi yıkayıp, yüzüme su attığım, çıkıp yemeği hazırlayıp veya yediğim. İş kıyafetlerimi giyip, ayakkabılarımı bağlayıp, aracımla işe koyulduğumu, kartıma basıp iş de çalışmaya başladığımı, zaman gelince işin bittiğini, akşam eve giderken bir classic müzikle kendime geldiğimi, işlerin yorgunluğu veya azizliğini unuttuğumu, eve gelip, tekrar elimi yıkadığımı, yemeği yiyip, 1.30 saat dinlendiğimi, 30 dakika bant da koşu yapıp, vücut yağımı eritmeye çalıştığımı, bir banyo daha yapıp, tekrardan bilgisayarıma yöneldiğimi, internetten çıktıktan sonra bir saat ailemle konuştuğumu, ardından da tekrar uyuduğumu, doğaldır bazen koşu saatinde arkadaşlarımın arayıp gel bize demesiyle onlara gittim, orada playstation 2’deki futbol maçları yaptığımı, içinde gırgır ve geyik olduğu, bazen mizah yönü bulunduğu, sigaralarımızı içtiğimiz, ardından da tekrar eve gelip, kendimi yatakta buluveriyorum, yatağın içi o kadar sıcak ama bir aşkımın olmayışı, kuru bir yatak havası veriyor ama nedense şimdilik zamanı değil diyerek ikinci plana attığım…

  Türkiye’nin siyasi veya iç sorunu beni hiç bağlamıyor. Bunlar seçtiğimiz kişileri bağlıyor. Bana göre anlamı pek yok. Nasıl olsa onlar bizim günümüzü yaşamıyor. Biz kendi günümüzü yaşıyoruz.

  Haftasonları ya yemek ya da ev partilerine gidiyorum. Çok da şeker geçiyor. Arabamla bir kaza yapıyorum. Acı ama ‘çok arkadaşım var’ dediğim tek gün oluyor. Hissettiğim tek gün de denilenebilir. Arabasız geçen bir sene. Bana hep koyuyor ama olsun. Pek de takmam ben.

  2.) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  Bugün bu şekilde bu soruyu; arabamı bu sefer almış. Yollarda daha hızlı gitmeye başladığımı. Ölümden korkmadığımı, asıl ölümün benden korkttuğunu biliyorum. Yollarda artık daha çok hız yaptığımın farkına vardığımı, işimi daha çok sevdiğimi, işi yapmak beni en çok mutlu eden kavram olduğunu, keşke çok işim olsa ya da bana para verilmesin sadece yemeğim karşılansın dediğim tek yıl bu yıl olarak hatırıma kazındığını…

  Arkadaşlarımın kim olduğunu anladığım yıl oldu. Kimlerin arkamdan alay ettiğini gördüğümü ve kimlerin beni çok sevdiğini belli eden tek yıl oldu. Yineleyerek aynı şeyler hep var. Uyu, Kalk, Yıkan,Yemek ye, İşe git, İş yap, Arabaya bin, Gaz ver ilerle, Eve gel, Yıkan, Bu sefer burda artık yürüyüş aletine binemiyorum. Vücüdum daha çok yağ aldı. Belki boy uzundur, diye kurtarıyorum, ama karım veya aşkım ya da bi sevgilim olamayacağı muhakkak olduğu da bir gerçek olarak lanse ediyor bana bu yıl, yarın yeni bir sevgilim olacak mı yoksa olmayacak mı olayını yaşıcağım o kadar…

  Siyasi gerilmiş ben takmıyorum, araba oyunlarına daldım, yaş olmuş 27 artı 28’den de gün alıyorum, bu sefer kendime ev aldım, Karşıyaka mevkiine taşıncağım orada belki ailemden de yanlız yaşarsam daha çok mutlu olmak ve sakinleşmeyi de anlıyacağımı umut ediyorum.

  Bu sefer acı ve tatlıyı tattım. Önceki sene ise mutlu idim. Gördüklerim ve görülenler çok farklı imiş. Yaşadıklarımdan pay çıkartarak gidiyorum. Herşey yeniden başladı bu yıl. Daha çok arkadaşım oldu. Daha çok sevenim de iş yerinde hava hakimi kötü ama olsun ben çalışanım farketmez de diyorum. Cumartesi şirket yemeği var ona katılcam. Yine yanlız mı olucam kim bilir:)) Ama bişey var rakım yanımda olucak bak bu kesin. Arabayı ise içkiye tövbe etmiş bi arkadaşım kullanıcak bu daha kesin…

  Ben size bu yıl olanlardan ve olacaklardan bahsettim. Bu yıl çok güzel olucak. Umarım olur.

  3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Gerçekten olacağını mı düşünüyorsun veya olacak mı? Sence olabilir mi yeni bir ev diyorsun, o eve geçtikten sonra kendini çıkmaz da bulma sakın. Çıkmaza girme önceki evinde hiç değilse bir annen ve kardeşin vardı onlar yok olacak. Yanlız bir hayata başlayacaksın. Yanlızsın, belki arkadaşların gelicek sana, belki yanlız akrabaların gelirse evine onları almayacağın kesin, o kadar yorgunluk seni etkiler, zaten iş de bir yorgunluk katıyor, hayatını o ev de bulup, bulmama konusunda şüphelerin var değil mi?

  Ev iç dizaynını hala yapmaya çalışıyorsun. Başarılı olucak mısın yeni yer için kimden bilgi alacaksın bu yönde kendi evine ne alacaksın? Nasıl alacaksın? Sen nakit giden birisin sen de taksite yer yok çünkü.

  Ama birşey var o belli Lcd tv. hazır halde bir de yatık halde uzun ve geniş uyumak içinde eleverişli bir koltuk alacağın. Ama kesin olmayan tek bir şey var gerçekten de o evin hakimi kim olucak. Yeni tanıştığın bir sevgilin mi? Yoksa evlendiğin kişi mi? Bu kadar.

 9. çağlayan sevindik

  1) 2007 deyince ne mutlu ameliyat olmadım. ( 2006 da 2 tane var, 2008 e verilmiş randevular var )

  2 ) 2008 tek dileğim randevularımın iptal olması ve narkozsuz günler.

  3) Duru senin için ne söyleyebilirim ki, hedeflerin için eksiklerini 2007 de tamamlamışsın. Geriye aşk kalmış… Kendini bilen ve tanıyan herkesin garip bir güveni ve cazibesi var. Pozitif enerji yayıyorlar ve doğru tesadüfleri buluyorlar. Bu tesadüfün sana dilediğin aşkı getirmesini isterim.

 10. Duru

  2007 benim için ne kariyer basamaklarını adım adım tırmandığım ne de sevgi, aşk ve dostluğun içiçe olduğu bir ilişki yaşadığım yıl oldu.

  İnsanların seslerine kulaklarımı tıkadığım, gördüğüm birçok şeyi görmezden geldiğim, anladığım birçok şeyi anlamazdan geldiğim, konuşacak çok şeyi varken susmayı tercih ettiğim, sadece kalbim ve beynimle kendimi daha iyi tanımaya kendimi keşfetmeye ayırdığım bir yıl oldu. Yetenek, enerji ve potansiyelimi farketme yılımdı.

  Bu yıl aslında iş anlamında istediğim bölüme geçip ‘ben başardım’ demek altı ay sonra istifa edip kendimde en büyük eksiklik olarak gördüğüm yabancı dil eğitimi yanında yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak için Kanada’da dil okullarından birine yazılmak ve en önemlisi ruhen, kalben, beynen beni tamamlayan, yanında kendimi olduğum gibi hissedeceğim, olduğu gibi olan, huzurlu, mutlu bir ilişki. 2008’den beklediklerim.

  Ada, yeteneklerinin kimin için yeterli olup olmadığına bakmadan kendine inanarak yıl sonunu bence beklemeden o iş ilanına başvur derim. Belki de hayatını daha bir düzene koyacak fırsattır.

 11. Sevil

  Sevgili Hakan ne güzel yazmışsın.. Okurken yazının sonunun geldiğini anlayamadım, düşüncelerine ben de katılıyorum..

 12. Ada

  1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  Tüm hayatım boyunca etkisi sürecek sağlık sorunlarına neden olan, çok başarılı bir öğrenciyken hayatımı mahvetmek için elinden geleni ardına koymayan, akıllı ve başarılı bir öğrenci olduğum için ilkokul sondan itibaren eğitim ihtiyaçlarımı başkaları karşılarken kendileri saygız, sevgisiz, yobaz, cahil ve şerefsizin biri iken adam yerine konulmazken benim, özelliklerim ve başarılarım üzerimden adam yerine konularak haksız kazanç sağlayan beni peydahlayanların yakalandığım ve sağlık sorunuyla tek başıma baş etmeye çalışırken tam biraz güçlendim derken yaptıkları ve söyledikleriyle gücümü kaybetmeme yol açtığı için 4-5 yıl süren hastalığım dolayısıyla katlanmak zorunda kaldığım için kafamın içinde dolananlar denizindekileri suratlarına karşı kustum.

  Buna rağmen ve bundan sonra bu kadar yüzsüz şerefsiz başkasıyla karşılaşacağımı sanmıyorum. Birine ilahi adalet tecelli etti. Diğerine tecelli edecek adaletin ne olduğunu biliyorum. Onları ve soysuz sülalerini reddedip ebediyen kurtuldum. Toplumda iyi olarak bilinen ama bende aşırı olması nedeniyle bana zarar veren birtakım kişilik özelliklerimi de değiştirdim.

  Artık kafam rahat, kin duygularım, tüm olumsuzluklar yok oldu ve yeni hayatıma hazır başladım. Omuzlarımdaki ölüyü de atarak yeni ismimle 2008’e merhaba dedim.

  2.) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  Şu anda yayında olan ancak niteliklerimin yeterli olup olmadığından tam emin olmadığım için başvurup başvurmamaya karar veremediğim işe başvurmazsam sene sonunda yayınlayacakları aynı pozisyona başvurmak. Eğer bu aralar başvurursam kabul edilirim ve yurtdışındaki şirkete transfer olmaya doğru giden yola adım atmış olurum.

  Hukuki süreç olarak 1 yıl beklemem gerektiği için sene sonuna doğru soyadımı değiştirmek üzere mahkemeye başvurmuş ve 2009’da bunun onaylanmış olmasını diliyorum. Yoksa yurtdışı yolu da gözükmezse aihm’e başvurmam gerekecek.

  Umutlarımı yitirmeme yol açıp bana yardım etmeyen, ortadan kaybolan, intiharın eşiğine getirip uzun süre sonra ortaya çıkıp arkadaş olarak kalmak isteyen ama reddedildiği için dalga geçen kişinin bana e-mail atmasını diliyorum ki yaşadıklarımı, hissettiklerimi yazdığım maili okusun ve kendinden utansın.

  3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Seval’in bu şekilde devam ederse iş ve sosyal yaşamın aranılan kişisi olacağına inanıyorum. Ayrıca bunları başaran birinin etrafında beliren o parlak enerjiyi görebilecek kadar ruhen gelişmiş ruh ikizini görmesini diliyorum.

 13. SEVAL

  1) 2007 deyince kullandığım kutu kutu ilaç aklıma geliyor. Sonra skıntılı olmasına rağmen hayatımla ilgili doğru kararlar aldığım, en eğlenceli yaz okulunu geçirdiğim, hayatı akışına bırakabildiğim, iş hayatında sağlam tecrübeler öğrendiğim bir yıl olarak hatırlıyorum.

  2) 2008 daha başında olduğum kariyer planlamsanda çok başarılı olduğum, iş tekliflerinin ardı arkası kesilmeyen hem iş hem de sosyal hayatta aranılan, neşeli, güvenebilecek insanlarında olduğunu görmek ve bunların arkasından gerçek aşkı yakalayabildiğim bir yıl olarak hatırlamak isterdim ama tabi öncelik kariyer;).

  3) Hımm.. bunlar senin daha önce yaptığın ve başarabildiğin şeyler. Umarım sonrasında istemediğin süprizler olmaz hayatında..

 14. orhan gazi

  2007 deyince aklıma ilk gelen güzel ve birçok şeyin gerçekleştiği bir yıl olduğu.

  Çok güzel bir törenle mezun olduğum, çok iyi bir şirkette çok iyi bir pozisyonla çalışmaya başladığım, çok fazla değerli insan tanıdığım, geçmişe dair çoğu sorunu çözdüğüm ve geleceğe daha güvenle baktığım bir yıldı oldu 2007.

  2008’i bitirirken aynı heyecanı ve sağlığı koruyarak yine hayatımda kat ettiğim mesafeleri yazmayı diliyorum. Mutlu mesut ve huzurlu bir sene olsun bu yeter benim için.

  Dilek’e de tavsiyem dibe vurmuşken çıkmasını bilmesi. Eğer iyi ayarlarsa çok iyi sıçrayacak ve eskisinden daha iyi olacaktır.

 15. dilek

  merhaba mailime gelen yazıyla epeydir ziyaret edemediğim sitenize uğrama şerefine ulaşmış bulunuyorum.

  geçen sene kendimden kaçıp yalın bir benle neler yapacağımın planını kurmuş, uygulamaya başlamış ve bu çabayla köpekler gibi ordan oraya yorularak sonu hep iyi olacak ama buna değer tesellileriyle tam şimdiye kadar yapmadığım yedi işi başardım, ve daha önce yaşamadığım duyguları ve aşkı vay be bundan daha güzeli olamaz artık dediğim biriyle tanıştım.

  herrrrrşey çok güzel gidiyordu, öyleydi en azından ben öyle sanıyordum, şu an bu satırları yazarken hem ağlıyorum hem gülüyorum nasıl kör olabilirim diye. insanın aşkı sevgiyi görünce gözü kör olabiliyormuş kendim bizzat öğretti..

  bu sevgi yediğim her türlü kazıga değerdi dediğim aşk 9 gün önce bitti hehe işin garibi boynuzlarımdan askı yapılmaya bile başlanmış ben körken.. şu yaşıma kadar asla kimseyi sevda dan yana aldatmadığım için ilk defa yediğim bu okkalı kazıktan dolayı teşekürler tanrım..

  şimdi kendimi işime yöneltip daha daha azimle yol almalıyım diyemiyorum bu sanki durdu zaman durdu akmıyor, ev ahır gibi kendim öylesine dağılmış ayyaş alkolik eski günlere geri dönme dejavusundayım, bunun için ayrıca teşekürler tanrım.

  şimdi gidip yine şarap alıp gelicem, zeki müren dinleyip kontrolsüz ağlamalarıma devam edicem, sızıp kalıcam diğer 9 gündür olduğu gibi… seneye gebermek istiyorum…

  üstteki sanırım benle yüzyüze görüşmek istemezdi, yine de tunç kişisinin bana vediği yetkiyle söylemek istiyorum.. ne yapmak istiyorsan son gücüne kadar yılma, birisi mutlaka gerçekleşecektir.. namık kemalin dediği gibi hayalle yaşayanın anasını, yaşamayanın sülalesin mikim…

  hepinizden özür dilerim güzel geçen yılınızı anlatan yazılarınızın içine ettiğim için..

 16. belgin

  merhaba:-)

  1) Genel olarak iyi bir seneydi, ben bu sene sevdiğim insanlara daha fazla değer vermeye başladım; bunu keşfettim… bence bir sene boyunca en iyi yaptığım şeydi bu. şimdi 2008’e girerken şunu diyorum; 2008 benim yılım olacak:-)

  2) Bir sene daha bitti, hedefime ulaşmam için bir sene daha bitti… çok mutlu bir seneydi bu sene kendimi keşfettim, bir aşk buldum kendime mutluyum çünkü geleceğe emin adımlarla ilerliyorum! bu sene yaşadıklarım benim için değişilmezdi yeni insanlar tanıdım, yeni hayatlar, yeni maceralar… herkesi dinledim, herkesden bir şey öğrendim, her sabah kalktığımda nefes aldığım için mutlu oldum… aileme her zamankinden daha çok değer verdim, onlarla daha çok zaman geçirdim ve şimdi 2008 bittiğinde onlara hak vermeye başladım, onlar da bana:-) Velhasıl güle güle 2008, seni ömrüm boyunca dönüm noktam olarak hatırlayacağım:-)

  3) Sevgili ferhat sanıyorum aramızda çok fazla yaş farkı yok, o yüzden isminle hitap ediceğim… Anladığım kadarıyla 2007 senin için çok zor geçmiş ama bak atlatmışsın bunu sen… hayatındaki büyük sınavlardan birinden tam not alarak geçmişsin umarım ikincisinden de (ÖSS) tam not alırsın ve umarım ege ünv karşılaşırız, çok değil bir sene sonra bende geleceğimmm. UMARIM 2008 BİZİM YILIMIZ OLUR…. Yüreğimizdeki umutların hiç bitmemesi dileğiyle, GÖRÜŞÜRÜZ EGELİ:-)

 17. ferhat şakar

  1.) 2007 yılı benim hayatımın en acı tercübeleri geçtiği yıl diyebilirim, 2007 yılını unutmak çok isterdim. Hayatımda o kadar olaylar oldu ki ve hepsi acı; bir ayda iki ölüm yaşadım birisi ninem, diğerisi amca oğlum hem de 25 yaşındaydı. Diğerlerini ise hatırlamak bile istemiyorum, evden kaçtım hatta bir ara müthiş bir bunalıma girdim. Yani kısacası 2007 benim hayatımın zor bir yılıydı.

  2.) 2008 yılının sonunda bu soruya şöle cevaplamak isterdim: “2007 yılının en acı olaylarını unutmadım ama üstünü ürtüp hayatımın sınavı olan öss kazandım ve hayalim olan ege ünv kazandım. Şu anda oradayım ve okuyorum, yeğenlerimle çok iyi vakit geçiriyorum ve hayatımda hep bir eksiklik olan aşkı yaşıyorum.” İşte bunları demeyi çok istiyorum sadece mutluluk, para falan dert değil benim için. Zaten insan mutlu olunca herşey gelir.

  3.) Medine ablacım, abla diyorum umarım kızmassın:) hayatının en güzel olaylarından birini yaşamışsın, evlenmek. Umarım evliliğin bütün ömrün boyunca mutlu bir şekilde devam eder ve tüm dileklerin gerçekleşir.

 18. medine

  ilk soru çarpıcı bence, o kadar hızlı geçmiş ki aklımda çok az şey kalmış yaşarken önemli olan, beni derinden etkilyen üzen yıpratan bir çok şeyi unutmuşum.. aklımda kalan evlendim:) bu sene ben.. evet galiba zaten unutulacak bir şey değil evlenmek:) uzun bir aşk hikayesi olan çok güzel bir düğünle başlayan bir evlilik bizimkisi… evliliğin yanı sıra işimde ve eşimin işinde herşey daha iyi gitti 2007 yılında.

  mutlu bir insan olarak gelecek sene bu soruyu şöyle yanıtlamak istiyorum:

  evliliğim süper gidiyor, anne babam benim mutluluğumla mutlular… kardeşlerim istedikleri okulları kazanmışlar ve ben bir eğitimci olarak öğrencilerime yeni ufuklar kazandırmışım, hayatlarında güzel bir değişikliğe vesile olmuşum.. işte istediğim cevap bu:)

  sevgili berkay; gerçekten gönülden isteyince insan zorlulukları yenebiliyor. hem de senin istediklerin çok zor değil; umarım 2008’de hedeflerine ulaşırsın, hem çalışıp hem okumak istemene de hayran kaldım…

 19. Berkay ÖZTAN

  1-) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  Cevap: 2007 hayatta gerçekten ne istediğimin ve bunu yapabilmen için gereken yöntemlerin farkına vardığım yıl oldu diyebilirim. Fakat bunların farkına varmam hemen gerçekleştirme şansımın olduğu anlamına da gelmiyor, bunu da anlamış oldum :D

  Ayrıca yeni bir işe başladım, neredeyse bir yıl olacak. Yeni işimin beni kastığını söyleyebilirim. Daha rahat olmak isterdim. Okulumu da devam ettirebilmem için ise tekrar iş değiştirip, gece çalışmam gerektiğini de çok iyi idrak ettim bu süreçte.

  2-) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  Cevap: Ohhh bee sonunda dediğim gibi oldu, işi değiştirdim ve artık geceleri çalışıyorum, okuluma da devam ediyorum, cumartesi pazar da alışveriş merkezinde açtığım stand ile çok iyi kazanmaya başladım, aman tanrım gerçekten isteyince (yürekten) neler oluyormuş neler… hatta şimdiki işimden istifa mı etsem ? :)

  Bu arada aşkım da yanıma geliyor yakında… Artık çok daha rahatım, hayat savaşında birçok silah edindim kendime… Olumsuzluğa dair ne kadar diyet ödediysem şimdi de sefa sürmenin vaktidir artık…

  3-) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Cevap: Sevgili h-yaman, bilmiyorum bilet sana çıktı mı, çıkmadı mı ama emin ol ki insanın en büyük şansı beyni ve kalbi. Umarım onlarda büyük ikramiye sana çıkmıştır. “Range Rover Sport arabamla geziyor olacağım, eğer o olmazsa BMW 5.30’a da razıyız anam diyeceğim.” demişsin ki neden olmasın, belki şu saatlerde kullanıyor olabilirsin arabanı ;) Yaptıracağın tuvaletten dolayı insanların hayatını kolaylaştırdığın için mutlusundur sanırım. :D

  2008 yılı nasıl olacak kim bilir… Ne olursa olsun yaşamak güzel bir şey… Bu sebeple boş zamanlarımda bol bol yaşıyorum o anımı :D ;)

 20. h-yaman

  Sayın Zeynep ile aynı anda yorum yaptığımız için ortak kişiye gitmiş görüşlerimiz. Sorun değil bir de Zeynep’e cevap vereyim. Çeyrek bilettir inşallah. Birisi senin, birisi benim, birisi de Tunç Abi’nin olacak ikramiyelerin inşallah. Zaten ikramiye çıkınca hizmetçi tutarsın ve sevgilinle bol bol vakit geçirirsin. Ağrı ve sızılar için sosyetenin takıldığı İtalyan masörler var birini getirtirsin :) (inşallah)

 21. h-yaman

  1) İlk başlarda dalgalı kuru aratmayacak mertebede bir inişe çıkışa ev sahipliği yaptım. Özel hayatımdaki gelişmeler ilk yarıda çok kötüydü. İkinci yarısında ise hem özel hayatım, hem okul hayatım, hem de iş hayatım istikrarı yakaladı ve sürekli çıkışlı bir grafik çizdi. Ben bundan memnun oldum mu? Aslında olmadım ama ilk yarıdaki kötü gidişe göre oldum diyebiliyorum.

  Bu seneden çıkardığım ders; ne olursa olsun kız arkadaşımın ailesinin dışarıda olduğu saatlerde asla görüşmemek :) Bir taraftan nargileye başlarken diğer taraftan teknolojik açıdan çok üst seviyedeydi.

  2) İşin açığı biletime para çıkmazsa kötü bir yıl olacak. Paralar suyunu çekmeye başladı. Bababank’dan nakit aktarımında zorluk yaşıyorum. Ama biletime para çıkarsa seneye bu vakitler plaka numarası kalbimde saklı olan “Range Rover Sport arabamla geziyor olacağım, eğer o olmazsa BMW 5.30’a da razıyız anam diyeceğim.”

  Ayrıca şu kahrolası “PR değerim de tekrar 5 oldu” :D Son olarak biletime para çıkarsa “iskele bölgesine ücretsiz tuvalet yaptırdım” diyerek fikirlerimi beyan edeceğim.

  3) Sayın Çağrı Özdemir, bence hergün bir avuç fındık yemelisin. Strese de iyi geliyormuş :) Dolayısıyla mücadelen mutlaka daha kolay bir biçimde geçecektir :)

 22. Zeynep

  Tekrar bu oyuna devam ediyor olmak çok güzel..

  1-) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  2007 o kadar çabuk geçmiş ki bunu sen sorunca anladım. 2007 için; çok çabuk geçen bir yıl oldu diyebilirim. Bu da herhalde severek yaptığım iş’imin yoğunluğundan ve daha önceki senelere oranla artık olaylara daha olumlu ve zaman zaman da boş vererek yaklaşabilmeyi öğrendiğimden kaynaklandı.

  2-) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  Acısız ve kedersiz, sağlıkla (özellikle şu boyun ağrısının geçtiği), işimde başarılı ve faydalı olduğum, maddi sıkıntı çekmeden arkadaşlarımla ve sevgilimle daha çok beraber olabildiğim bir yıl geçirdim diye cevap verebilmek isterim.

  Tabii bir de; yılbaşı piyangosunun büyük ikramiyesi iyi ki bana çıkmış demeyi de çok isterim…

  3-) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Çağrı, stres’in hayatın her döneminde türlü şekillerde hep olacağını ve hep karşına çıkacağını öğrenmişsin gibi anladım. Bunu bilerek kendini daha da iyi tanıyacağına, hayata karşı duruşunun 2008’de daha sağlamlaşacağına ve gerekirse hayatındaki öncelikler sırasını değiştirmen gerekebileceğine inanıyorum.

  Herkese iyi seneler…

 23. Çağrı Özdemir

  1) Universiteden mezun oldum. Mezun olduktan birkac gun sonra Tunc’la tanistim ve su andaki isime baslamis oldum.

  2007’ye dair hatirladigim en onemli iki gelisme hayatimda strese neden olan unsurlarin sadece farklilasarak varliklarina devam etmesi ve bu stresi yok edecek istencin de sadece ve sadece bende bulundugunu farketmemdir.

  Yoksa bolum birincisi olarak mezun olmamin, super bir iste calismamin, “hayata atilmis” olmamin, oncelikler siralamami degistirmemin, yeni insanlarla tanismamin, baskalarinin hayatlarinda gozle gorulur etkiye sahip olmamin 2007 denince aklima gelenlerden arka siralarda oldugunu belirtmek isterim.

  2) Uzerimdeki stresin kalkmayacagini bilmeme karsin, degisen sartlar ve ortamlarda bu stresle mucadele edebilme yetenegimin gelistigini, dolayisiyla hayata karsi olan durusumun biraz daha saglamlastigini gormek isterim. Gorecegimi biliyorum da…

  3) Sevgili Nesli Ergun’un Maslow’un ihtiyaclar piramidinde birkac basamak daha yukari tirmanmis olmasinin serefine kadehimi kaldiriyorum.

  Herkese mutlu yillar..

 24. Nesli ERGÜN

  Öncelikle herkese iyi yıllar…

  1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  2007 benim için hareketli, iyi kötü deneyimler edindiğim bir yıldı. Önce güzel bir işim oldu, yeni insanlarla tanıştım, çevremi genişlettim. Gazeteport’ta köşe yazarlığı yarışmasına katıldım. Nişanlım ile ayrıldık… Bir vakıfa gönüllü oldum, GS Olimpik’te yüzme’ye gittim. Marmaris’e gidip ilk okul arkadaşımı buldum. İşimden ayrıldım. Tuhaf bir ilişki yaşadım, aşık oldum ya da olduğumu sandım:) Olgunlaştım… Bir sitede köşem oldu, yazı yazıyorum… Şüphesiz bir de Fikir Atölyesi’ni keşfettim:)

  2.) Aynı soruyu 2008’de;

  “Sevdiğim işi yaptım ve başarılı oldum… Köşe yazarlığına devam ettim. Gerçek aşkı buldum, hayata daha pozitif yaklaşmayı öğrendim… GS’de yüzmeye devam ettim, yazın unutmak üzere olduğum rüzgar sörfüne yeniden başladım. Vakıf çalışmaları çok iyi gitti. Buruşuk hayatıma girdi (2008’de aldığım sharpei köpeğimin adı.) Ne mutlu ki tüm bunlar olurken ailem ve dostlarım yanımdaydı…” şeklinde cevaplamak isterdim.

  3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Merhaba Buse; umarım 2008’de tüm umutların gerçek olur ve tüm güzellikler seni bulur…

  İyi yıllar.

 25. Buse Levent

  Herkese merhaba öncelikle :)

  Bir sene ne kadar çabuk geçmiş, nasıl da farketmemişiz zamanın bu kadar hızlı oldugunu. Tam bir yıl önce bu zamanlarda yazmıştım bu yazıyı ve şimdi bir senede neler yaptığımı tekrar paylaşıyorum sizlerle. Geçen seneki cevaplarımın üzerinen gidip ne kadarını gerçekleştiebilmişim ona bir bakalım :)

  1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  “Şu kısacık 2006’da yaşadıklarımı o kadar iyi anlamışım ki, hiç bir kötü yaşanılan için üzülmüyorum bu yıl. Çünkü bu yıl içinde hiç bir kimsenin beni kırmasına izin vermedim. Herkese her zamankinden çok yardımcı oldum. Onların benim yardımlarım ve manevi desteklerim sonucunda ne kadar mutlu olduklarını bana hissettirdikleri bir yıl. Benim için iyi ki Buse yanımızdasın dedikleri ve tabi benim de sevdiğim insanlara bunu sık sık dediğim bir yıl oldu.”

  Geçen sene bu zamanlarda 2007’nin tamamı için yukardaki açıklamayı yapmışım.

  Ve şimdi bakıyorum da o zamandan eksikliğini duyup yazdığım o duyguların hepsine sahip olabildim 2007’de. Benim için umutlarımın gerçekleştiği bir yıldı 2007. Hep sevdiklerimin yanında zaman geçirdiğim, naz yaptığım ve birazcık da şımarıklık doluydu bu yıl benim için.

  Kısacası şimdi elimde olan değerlerin de farkımdayım. Narkörlük yapmadan mutlu olmayı ögrendim. (Bunları bana gösteren ve her daim benim yanımda olan ve benim için yeri geldiğinde kendimden öncelikli olan insanlara; “İYİ Kİ VARSINIZ”)

  Başıma gelen her olayın aslında bizim bir şeyler ögrenmemiz için tasarlanmış olduğunu çözdüm. Bakış açımı daha genişleterek asıl olana bakmayı öğrendim…

  2.) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  Ve bu ögrendiklerimin yanında 2008’de daha fazla yenilikler öğrenip onları bu değerlerin farkında olmayanlara gösterdiğim bir yıl olacak benim için. Hep baraber mutlu vakitler geçirebilgiğimiz ve her zaman yanyana durduğumuz ve bundan keyif aldığımız bir yıl olması dileğiyle.

  3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Merhaba Neslihan,

  Her zaman bu enerjini korumaya gayret et. Anladığım kadarıyla kendini geliştirmek ve keşfetmek sana senin bile tahmin edemeyeceğin güzellikler sunmuş. Bu yeni keşfettiğin özelliğini hiçbir zaman kaybetme. Her zaman her isteğinin gerçekleşmesi dileğiyle.

  Herkese Mutlu Yıllar :)

 26. Neslihan KÜÇÜKŞABANOĞLU

  1.) 2007 deyince ne hatırlıyorsun?

  2007’de hayatım tamamen değişti. Aslında ben değiştirdim. İnsanın herzaman bir B planı olmalı hayatta… Hayat beklemediğin şeyleri seriveriyor önüne… Hem iş, hem özel hayatımı tamamen değiştirdim. Aslında diyebilirim ki ben bu yılın 2. yarısında kendimi keşfettim… Geç te olsa bazı şeylerin yeni farkına vardım…

  2.) Aynı soruyu, mutlu bir insan olarak, bir yıl sonra bugün nasıl cevaplamayı isterdin?

  2008 yılı bittiğinde gerçekten istediğim bir şey var.. Hayatta hep istediklerim oldu.. Çünkü gerçekten kalpten istedim… O doğrultuda harekete geçtim. Bu yıl, iş anlamında artık suyun başında olmak istiyorum… Daha çok insanın hayatına farklı bakış açıları, bir ışık getirdim… Hayatımın aşkıyla karşılaştım 2008 benim yılım oldu… diyeceğim… BİLİYORUM, BU YIL BENİM YILIM OLACAK.

  3.) Yüz yüze olsaydın, bir üstteki yorumu yazan kişinin verdiği cevaplara dayanarak ona ne derdin?

  Hamithan Bey, biliyorsunuz gerçekten isterseniz yapabilirsiniz… Umarım yeni yıl sağlık, başarı ve mutluluk getirsin…

  MUTLU YILLAR…

 27. Hamithan Sezginer

  1) Daha bugün içimden koca bir yıl nasıl geçti diye geçirdim, arkasından fikir atölyesi’nde gene bu konunun açıldığını gördüm. Dün gibi hatırlasam da neler yazdığımı, sayfaya gidip bakma gereği hissettim.

  2007 diyince ne hatırladığımı değil, geçen sene bu soruya verdiğim cevapların ne kadarını hayata geçirmişim, bunu söylemek istiyorum. “Sonunda bitmek tükenmek bilmeyen öğrenim hayatım en azından lisans diplomamı alarak son buldu. Daha okuyacağımız çok kitap, alacağımız çok ders olsa da; adı okul olmayacak, okul olsa da bu kadar sıkıcı olmayacak. 2006 bende en çok bu diploma hatırasıyla iz bıraktı” demişim ama anlaşılan büyük konuşmuşum.

  Çünkü artık bir yüksek lisans öğrencisiyim ve lisans hayatımdan daha sıkıcı buna eminim, sınıf kalabalık değil ve genelde diğer öğrenciler benim gibi askerliği geciktirmek için değil, gerçekten akademik kariyer için bu derslere giriyorlar, dolayısıyla gerçekten DERS yapılıyor.

  İkinci soruya demişimki “iş hayatında şuan alamadığım kritik kararları artık daha rahat alabildiğimi hem de gerine gerine yazmak istiyorum.”

  GERİNE GERİNE diyorum ki aldım, bana göre çok stratejik bir karar aldım ve 2,5 yıldır çalışmakta olduğum işimi istifayı basmak suretiyle bıraktım ve yeni bir işe başladım.

  2) 2008 yılında işlerin yoğunluğundan çok fazla ağırlık veremediğim binicilik hayatına daha fazla yoğunlaşmak ve şampiyonluklarıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum.

  3) İsmail için istediklerinin yerine geldiğini farketmesini değil, çevresindekilerin bunu ona farkettirmesini diliyorum:)

  Herkese iyi seneler.

 28. İsmail

  1) İçimdeki enerjinin artık meyve vermeye başladığı ve büyüdüğümü buram buram hissetmeye başladığım koca bir yıl. Gezileriyle, eğlenceleriyle, çalışmalarıyla, dostluklarıyla… Bir de şu İstanbul’un gürültüsü ve stresi olmasa!

  2) Bu yıl da önceki dileklerim gibi: “Denizimde açılabilmem için, yelkenlerimin kocaman olması lazım. Bilgim, pusulam ve dümenim; emeğim, rüzgarım olsun.”

  3) Zihnin açık, gönlün ferah, sağlığın yerinde olsun :)

 29. Duygu

  Ben de bu yaziyi yazarken bir anda bir yil nasil gecmis diyip zaman kavramini sorgulayanlardanim :)

  1) 2007’de suan icin dusundugum belirsizliklerin bir kismini atlatmis olmanin huzuru olsa da belirsizliklerin hic bitmeyecegini anlamis olmanin karisik duygulari hakim su siralar. 2007 diyince mezun olusumu ve Eskisehir’i hatirliyorum.. Bu anilarim icinde senin, Alemsah’in ve daha bircok guzel insanin Eskisehir’e gelisin akiyor gozunumun onunden..

  2007 icin yazdigim yorumdaki kadar yurekli olamadigimi dusunuyorum bazen, ardindan da kendi kendime her seyi dert etmeyi birakmaliyim diyip daha mutlu oluyorum.:) Bu sene ummadigim anlarda guzel insanlar tanimis olmaktan mutluyum.

  2) 2008’den once sevdiklerimle birlikte olabilmeyi daha sonra da onlari daha cok mutlu edip boylece daha mutlu hissedebilmeyi diliyorum. Guzel suprizlerin bol oldugu bir yil olur umarim.

  3) Sevgi icin soyleyecegim tek sey ondaki bu inanc ve guc bana bile bir enerji yaydi. İstediklerine ulasmasini ve seneye bizle paylasmasini diliyorum sadece, cunku o zaten bana soz birakmamis ne mutlu ki :)

 30. Sevgi

  1.) Bir önceki yılı arkadaş olarak kapattığım çok özel biri ile bu seneyi sevgili olarak sürdürdük. Kariyerimle ilgili önemli kararlar alıp iş alanımı ve işimi değiştirdim. Bir yılda birkaç iş değiştirmiş olmamın “ne istediğini bilmeyen, çabuk sıkılan” birinin değil, “ne istediğini bilen, istemediği bir işte çalışmayacak” birinin davranış biçimi olduğunu birilerine açıklamaya çalıştım. Çok değerli, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edindim. Bir çok blog adresini takip etmemiş olmanın acısını çıkardım.

  2.) Aşkımız katlanarak devam etti ve birlikte ileriye yönelik kararlar aldık. Sevdiğim, yapmaktan zevk aldığım ve ileriye yönelik planlarımın temellerini attığım bir işim oldu. En yakın arkadaşımın düğününde nikah şahitliği yaptım. Uzun yıllardır göremediğim arkadaşlarımla bir araya geldim. Ferrari satın almak için yaprak sharması ticaretine başladıysam da satacağım bir şeyi almanın gereksiz olduğunu erken farkedip, spiritüel gelişimime başladım. Yapmam gerekenleri kendi yolumla yaptım. Her günümü son günümmüş gibi yaşadım. Çevreme ve kendime faydalı olduğum bir yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşıyorum.

  3.) Umarım bundan sonra zamanı istediğin gibi kullanırsın Ercan. Bir sene içinde iki kişiye aşık olmaman gerektiğini düşünüyorsun. “Ben senin iki sene boyunca bir kişiye bile aşık olamamanı diliyorum” yazmıştım ki Ercan’dan sonra, beğenerek okuduğum “pazarlamacigiremez.blogspot.com” blog sahibi pazarlama cadısının ve Mustafa’nın araya girdiğini gördüm. Ben bu yazıyı yazana kadar bir kaç kişi daha araya girmiştir diye tahmin ediyorum. Mustafa umarım seneye uygulamanı bilen, kullanan veya bir şekilde faydalanan milyonlarca kişiden biri de ben olurum. Aşka gelince de Ercan için dilediklerimin tam tersini diliyorum.

 31. Fatih Şentürk

  Merhabalar,
  Mailini görünce bir an durdum düşündüm ne çabuk geçmiş bir yıl farketmeden diye. Aslında hızlı bile değildi ama şimdi dönüp baktığımda yenisini yazıyor olduğumu farkedince bir garip oldum nedense.. Geçelim sorulara;

  1) Aslında 2007 deyince, yeni bir yaşam hatırlıyorum.. ÖSS denen meret’i umursamadan, biraz çalışma biraz azim ile girmek istediğim bölüme Grafik Tasarım bölümüne girdim. Hazırlık’la uğraşmak zorunda kalsam da (: Hayallerimin peşinde gitmemi sağlayan veya engelleyen uğraşlara karşı bir adım daha karşı çıkarak başarıya ulaştım sanırım. Benim için güzel birşey bu. Yeni bir şehir, yeni bir hayat.. Çok fazla değişime uğradım bu sayede. Bunun haricinde, ulaşmakta zorlandığım İstanbul’a kaçıp gelme olaylarım daha da fazlalaştı bu da olumlu bir etki hayatıma.

  2007 karışık ve biraz olumlu başlamıştı ama lehime çevirebildim bazı olaylar hariç. Yine de başarı gördüğüm bir yıl oldu. Aşkı biraz yaşamak 2-3 ay gibi birşey sürse de, bitmesine bile üzünülmeyen bir ilişki oldu herşeyiyle öyle mükemmeldi ki. yeni bir aşka yelken açtım. bu ilişki biraz bana sinir kattı tabi ki farklı bir hayata adapte olmanında etkisiyle..

  2) 2008 için şu an için bir dileğim yok açıkcası. Sadece daha fazla huzur ve BUSEL’ı bir an önce takılmadan geçebilmek.. Herşey daha güzel olacaktır sonrasında zaten..

  3) Okulun yamuk yapması kötü olmuş umarım hayatının en son yamuğu olur bu :) 4 ayda da araba aldıracak şey gerçekleşirse bizi de unutma burada diyorum sadece :P

  Herşeyin 2008’de herkese güzel olması dileklerimle..

 32. Mustafa Can Sarıca

  1-) 2007 deyince ne hatırlıyorum, 2007’de öğrenciydim hatta uzatmalı öğrencilerden. Okuduğum okul yamuk yaptı bana bu yıl, okulum bitmesi gerekenden bir dönem geç bitti. Bunu bırakın 2007 deyince hatırlamak, ömrüm boyunca unutmam herhalde.

  2007 yılında ilk kez 3 tel saçım evet tam 3 tel beyazladı (Bu detayı unutmamam lazım:)). 2007 yılında düzenli olarak (maaş karşılığı) çalışmaya başladım.

  Anneannem vardı 2007 yılında 2008’de ve sonrasında artık olmayacak. Bu da hiç unutmayacağım bir olay.

  2-) “Fikriyle, yazılımıyla kısaca tasarımı hariç herşeyiyle benim olan şu uygulamayı hayata geçirdim, 4 ayda araba aldırdı ya bana helal olsun. Yalnız bu yılı asıl güzel yapan, nereden çıktığını anlamadan O çıktı karşıma.” diyebilmek isterim.

  3-) erCan çok kişi aşık olabilecek tek kişi bile bulamazken senin yaptığına israf denir, derdim :) Umarım tek kişiye ve gerçekten aşık olursun bu yıl. Umarım seneye yazdığın destansı yazıyı biraz yorularak ama vay be diyerek okuruz.

 33. Pazarlama Cadısı

  1.) 2007 için ne desem boş. Bana onu sormayın, ona beni sorun derim. Kim bilir neler anlatırdı :) Hızlı bir yıldı sanırım. Hızlı ve büyük kararlar yılı.

  İki adet Türkiye’de ilk ve bir adet dünyada ilk projeye imzamı atmayı başarabildim. Sonunda internet medya planlamada da iyi olduğumu kendime kanıtladım ve ödüllendirildim. Ayrıldığım ajans beni dahil etmese de yönettiğim bir proje geçtiğimiz aylarda 2 ödül aldı.

  Cesur bir kararla bir türlü işleyişine alışamadığım ve anlayamadığım ajansa bağımlı olarak çürümektense kendi yanlış kararlarımdan çürürüm dedim ve işi bırakmak için elimde istifa mektubumla gittiğim gün, karşı tarafın da sözleşmeyi fesh etmek istediğini öğrendim. İstifa mektubuyla tazminat alan ilk kişi ben oldum sanırım :)

  Türkiye’de geçerliliği çok olmasa da freelance olarak bir tanesi Alman olmak üzere, 2 büyük markaya ve bir ajansa pazarlama danışmanlığı vermeye başladım. Sanıyorum 3. ve 4. müşterilerim geliyor. Kötler’in asistanından hala kurtulamadım. Hala stratejik pazarlamadan beni bırakmasın diye çırpınıyorum.

  Bir gün düzeleceğiz, herşey normale dönecek diye kendimi teselli ettiğim bir ilişkim vardı -artık yok. Yarı terkettim, yarı terkedildim modeli yaşadık. Nasıl bir şey olduğunu sormayın, ben de bilmiyorum. Yalnız farkettim ki eski deli versiyonuma geri dönüyorum-kaçın!- Nedense hepimiz o deli gibi aşkı arıyoruz da, nerede bu aşık olunası insanlar bilemedim :)

  Boyun omur kırığım yüzünden capoeirayı bırakıp, fitness ile yetinmek zorunda kaldım. 2 batık ve 2 de gece dalışı yaptım. Elektro gitara geçişimi hızlandırdım – sonunda Trust çalabilir konuma geldim.-Harika yeni insanlar tanıdım- kocaman bir dost kazandım.

  Söylemeden edemeyeceğim – sonunda bu sene Fenerbahçe’min hiç bir maçını kaçırmadım. Freelance olmak bu yüzden güzel! Stada koşarak gitmem gerekmiyor :)

  Hala Honduras’ a gidemedim!

  2.) Aman yaaaa ne kadar boş yaşıyormuşum :P Honduras harikaymış, Ekvatorlu bir sevgilim bile var :)))

  3.) Evet Ercan 2007 geçti gitti, derin bir nefes alabilirsin. Aşk konusunda da nefes al, bak biz bir tane bile bulamıyoruz haha :) Onun dışında o uzuuuun listenin hepsini yap ve tek tek okuyalım biz de :)

 34. erCan

  2007 yılı mı? Geçti de kurtuldum diyebileceğim bir yıldı.. Kurtuldum mu acaba :)

  Sanırım gene de hızlı geçti benim için. Herkes gibi beklentilerim vardı gerçekleştiremedim ama umudumu kaybetmiş değilim. Tunç abi böyle yazılar yazarken mümkün mü hem :)

  Herkes gibi aşık oldum terk edildim:) gene aşık oldum (gülmeyin) sanırım bu sefer ben terk ettim:) Çok mu kolay seviyorum anlamadım:)

  Bu sene Tunç abiden, beraber milli maçı seyretme sözü aldım, kahvelerimizi yudumlarken tabi ;) unuttuğum sanılmasın diye bunu da araya sıkıştırayım dedim :)

  Kısacası 2007 yılının benim için pekte iyi bir yıl olduğunu söyleyemem, hatta ben 2006’dan direk 2008’e atlamayı tercih ederdim:)

  Yeni yılda da bakmayın 2007’ye bu kadar lanet okuduğuma, ne hayallerimde ne de beklentilerimde bir azalma var, geçen sene buraya yazdığım 2007’den beklentilerimi 2008’e üstüne bişeyler koyarak devam ediyorum yoluma. Gerçi baya birikecek bu beklentiler hayaller ama olsun, hepsini birden gerçekleştirmekte güzel olacak bu sene :)

  2007’den öğrendiğim şeylerden bazıları; bunlardan bir tanesi zamanı daha iyi kullanmam gerektiği, diğeri bir sene içinde iki kişiye aşık olmamam gerektiği:)

  Bu sene umarım hayallerimi yavaşta olsa gerçekleştirmek adına, en azından ufakta olsa adım atabilmek istiyorum, bunları saymayayım şimdi burada, baya kabarık bir liste çünkü:) ve tabi bunları Tunç abi ile de paylaşmak sanırım süper olurdu.

  Ve tabi tekrar aşık olmak istiyorum ve en azından bunun bir dahaki sene buraya yazana kadar sürmesini de:)

  2008 üstune daha çook şey yazabilirim aslında beklentilerimle, hayallerimle ilgili ama 2008 yılı sonunda buraya yazarken bol bol kafanızı şişirmeyi umuyorum:) 2008’in hayallerimi gerçekleştirmek adına bana neler getirdiği ile ilgili.

  O yüzden şimdilik bu kadar yeter sanırım, 2008 sonunda buraya sayfalarca yazı yazmak dileğiyle, mecbur hepsini okuyacaksınız tabi:)

  Sevinç hanıma gelince :) Sahneden kendini dinleyicilerin üzerine attıktan sonra, dinleyiciler seni tekrar sahneye sapasağlam ulaştırırlar da sen de şarkılarını söylemeye devam edersin umarım. Bir daha ki sene ben keyifle dinlemeye hazırım şarkılarını:)

 35. Sevinç Tartıcı

  1) 2007 benim yılım oldu! maddi anlamda değil. hayır aşk meşk de uğramadı buraya. hesapta olmayan çok başka bir konsepti vardı 2007’nin. sevgili 2007 benim kendimden sakladıklarımı, halının altına süpürdüklerimi, derin çukurlar kazıp gömdüklerimi çıkardı bir bir.

  öyle bir yıldı ki; daha önceki yıllar ağır çekimde, film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. sanki Erman Toroğlu ile yayınlanmış eski bir maçı yeniden izliyorduk. O, arada durdurup, benim, lehime penaltı verilmediği için oyun alanını terk ettiğim birçok pozisyonu yeniden gösterdi bana!

  İnanılmazdı! çünkü ortada ne penaltıyı hak edecek bir durum, ne faul ne de kasti başka bir şey vardı.. sadece maçın, oyunun doğal akışıydı olup biten.. o sızlanmalar, o kendini yiyip bitirmeler, o haksızlığa uğramış zavallı kız tripleri.. aman Tanrım!

  kimseyi etkilemiyordu benim dışımda! sahayı terk ettim diye oyunun tatil edildiği falan da yoktu! sadece ben kendi kendimi oyun dışı bırakmış oluyordum!

  hayatımı güçleştirenin ve kendi gelişimimin önündeki tek engelin ben olduğumu gördüm. bitti mi.. hayır.. henüz sadece örtüyü kaldırdım. yeni başladı. daha öğrenecek çok şey var.. merhaba sevinç, tanıştığımıza memnun oldum.

  2) 2008 mi.. hıım, her bir insan yaşamının bir kitap olduğunu varsayarsak, her bir yıl bir başka bölüm. ve her bir bölümün ayrı bir içerik “tema”sı var, herkes için. benim adıma, yeni tema şu an belirgin değil..

  hani sahneden, kendisini, dinleyicilerin, izleyicilerin üzerine güvenle atan rak yıldızları vardır ya.. düşmeyeceklerini bilirler hani.. düşmezler de.. ben de kendimi 2008’in kollarına aynı güvenle atıyorum.. 2008 biterken ne söyleyeceğimi şimdiden belirlemek istemiyorum. hayatın 2008’de bana getireceklerine açık olduğumu söylemekle yetineceğim.. yüzümde koca bir gülümseme ile..

  3) Müge için.. hayatın tuhaf bir ritmi var Müge.. hayat neye ihtiyacımız varsa onu sunuyor.. umarım seneye senin de kendini hazır hissettiğin gibi, aşk olur karşına çıkan.. ama sen gene de en hesaba katmadığın şeylere dikkat et.. sevgiler..

 36. Sibel

  1) 2007 ilginç oldu benim açımdan, kızılderi kabileleri delikanlığa adım atan erkeklere yaptıkları testlere benzeyen bir yıl oldu. Ve bu testi hazırlayan sadece hayat değil, aynı zaman kendim oldum, sanırım herkes için geçerli bu. 2007 benim baraj senemdi.

  2) Testlerden birinin sonucunu şimdiden gördüm bile ve son derece başarılı bir sonuç aldım, kızımın eşiği başarıyla atlaması ve artık gözüm arkada kalmayacak kadar ayaklarının üzerinde başarıyla durabilecek bir birey olması sonucunu.. Oğlumun seçimin de başarılı olduğunu onu ve onu mutlu ettiğini gördüm.

  Kalan en büyük testin sonucu ise beklediğim gibi oldu, hayatımdaki radikal değişim sonucunda beklenenlerin aksine eşiği dimdik, tökezlemeden, düşmeden, dik duruşumla devam eden bir şekilde geçtim, üzgünüm şekerler sizi yine hayal kırıklığına uğrattığım için, beklediğiniz gibi perişan olmadığım için, kendi doğrularımda yine yeni yeniden haklı olmanın dayanılmaz hafifiliğini sevdiğim için :)))

  3) Mügecim, aşık ol, gül, eğlen, gez, sorumluluklarını neşe ile hallet, tüm bunları yaşarken karamsar olduğun zamanlarda tek şeyi düşünmeni isterim, fırtınalar ne kadar şiddetli olursa olsun, uzun da sürse sonunda güneş açıyor, zeus, athena, hermes üçü bir arada delirseler bile apollon sonunda galip geliyor :))

 37. Salih Akşan

  Müge gibi ben de sıramı kaptırdım:)

  Hakan Kesiciler umarım 2008 fark yaratacağın ve farkı keşfedeceğin bir yıl olur. Sevgilerle.

 38. Müge Murat

  Aynı dakikalarda yazdığımız için benim dileklerimde Salih için oldu ama bu yanlışlığı hemen düzeltiyorum Bilal.

  Sana umut dolu bir 2008 diliyorum. 2009 yılına buraya elele birşeyler yazacağın ve en önemlisi hayatı paylaşacağın sevdalınla girmeni temenni ederim.

 39. Müge Murat

  1-) Benim için 2007 zor bir seneydi, ama bu yılın en değerlisi sensin. Aşık olmayı başaramadığım ama dost kalmak için çaba sarfettiğim sen. Ben 2007’nin en güzel dersini seninle aldım, 32 senenin öğretemediği “birliktelik” kelimesinin altındaki sıraları seninle 2 ayda öğrendim. 2008 bana güç versin ve seni de dost olarak getirsin.

  2-) Çok heyecanlı bir yıldı, çok çalıştım, çok seyahat ettim, dostlarımla çok vakit geçirdim, çok kitap okudum, çok film izledim, çok güldüm, çok eğlendim ve zaman zaman da ağladım tabii ve AŞIK OLDUM. 2008 benim yılımdı, 2009 daha iyi olacak.

  3-) Salih diliyorum ki istediğin herşeyi çok daha fazlası ile elde edersin ve elde ettiğin herşeyin keyfine vara vara yaşarsın ve en önemlisi senin için doğru insanla AŞKI bulursun (fırsatlar bize herzaman çok yakın, sadece bakmak değil görmek gerekli). Mutlu ol.

  İyi seneler…

 40. Bilal

  1) Hatırladığım tek şey acı!

  2) Sevdiğimle bu satırları mutlu bir şekilde yazarken!

  3) Salih Akşan’a hitaben: Geniş düşünmek her zaman işe yarar, umarım doktoranı da tez elden yapar bitirirsin inşallah :)

 41. Salih Akşan

  Herkese merhaba ve simdiden herkese mutlu yıllar..

  1-) 2007 için kotu gecen bir sene diyemem kendi adıma ama, biraz kafa karışıklıklarımla fazla boğuştugum ve kendimi anlamayı cok fazla beceremedigim bir sene olarak degerlendirebilirim.. Nedendir bilemiyorum ama şu anda dusundugumde de çok fazla şey hatırlayamıyorum, yazmış olmak içinde yazmıyım şimdi:)

  2-) 2008’de bitmek uzere olan yuksek lisans programını tamamlamayı planlıyorum, daha fazla kendime vakit ayırabilecegim, daha fazla kitap okuyabilecegim, daha cok grubu dinlemeye gidebilecegim bir yıl olsun istiyorum. Kısacası daha fazla sosyal olabilmeyi istiyorum. Daha fazla bloglarıma zaman ayırabilmeyi umuyorum. Umarım 2008’de 2.5 senedir karşıma çıkmayan doğru kişiyle tanışma fırsatım olur..

  3-) Aycelinas icin saglıklı mutlu ve başarı dolu yeni bir yıl diliyorum. Umarım romanını istedigin şekilde tamamlayabilir daha fazla insanla röportaj yapma imkanı bulur yeni yeni insanlarla tanısır ve yeni yerler gorursun..

  Sevgiler.

 42. Hakan Kesiciler

  1-) 2007’de çok şey oldu çok…

  Ölümler, suikastlar, seçimler, referandumlar, futbol maçları, kutlamalar, patlamalar, doğumlar en önemlisi, dedikodular, sloganlar, araç yakmalar, afetler, kazalar, yepyeni sinema filmleri, açılışlar, kokteyller, yenilikler… Herşey. Aklınıza ne geliyorsa. Oldu bitti. Yaşadık…

  2007 yılında bir bardak suyun içerisinde bir damla zeytin yağı olabildik. Kaybetmedik. Yok olmadık. Sıkılmadık. Üzülmedik. Pişmanlık duymadık. Uzmanlar “Sıcak bir yıl olacak” dediler. Kavrulmadık. “Soğuk olacak” dendi yine de donmadık. Dönüp şimdi arkamıza baktığımızda biz çok şey yaşamış, çok şey de kaçırmışız.

  Zamanı tutamadık. Boşlukları dolduramadık. Her seferinde sabahlara ulaştık ama, akşamları sohbet edecek dostlukları 2007’de de bulamadık. Ninelerimizden masallar, amcalarımızdan türküler dinleyemedik mum ışığında. Takvimin yapraklarını koparıp, kız olursa şu erkek olursa bu olsun diyebildik sadece. Köşe başlarında pamuk helvacıları aradı gözlerimiz. Sıcacık bir yudum çay içebilmeyi boğaza karşı. Banklarda oturup, güneşin batışını yakalayamadık çoğu zaman. Ya bir yanımız eksikti, ya da içimiz buruktu. Yüzümüzün güldüğü oldu lakin mutluluğu yakalayamadığımız anlarımız çoktu. Aşk, olana aşktı. Sevgi bilene…

  Kısacası 2007 farkların yılıydı. Farklı olanların. Yakalayamasam da farkı olsun. 2008 bizi bekliyor. Hatalarımızdan, yanlışlarımızdan, yaptıklarımızdan, yapamadıklarımızdan, konuştuklarımızdan, sustuğumuz anlardan çıkardığımız dersler kaldı bizlere bir tek.

  Kaybımız büyük! Yitip giden zamanlara inat, 2008’de farkı yakalayarak, yine biz biz olacak, yine burada buluşacağız.

  2-) Aynı sevinç ve heyecanla 2009’a merhaba! demek yeterli olurdu.

  3-) Yoga yapmaya devam Aycelinas. Umarım arzuladığın Herşey gerçekleşir. Senaryoların filmleşirse oynamak isterim. Aslında benim de kafamda bir senaryo var ama neyse… Vakti gelince belki ben de bir senaryo yazarım belli mi olur. Trafik açma gücünüzden inanın etkilendim. Ben de yapabilmeyi isterdim. 2008 senin için başarı dolu bir yıl olsun. Umarım tüm dileklerin gerçekleşir ve 2009’da yine burada beraber yorumlar yaparız 2008 için…

  Mutlu yıllar :)

 43. aycelinas

  1-) 2007 benim ciddi anlamda yogaya başladığım bir yıl oldu… Hayatımı, hayata bakış açımı değiştiren şeylerden biri… Daha sakinleştim… Hani şu çok moda ‘anda yaşamak’ denen şeyi hakikaten yoga yaparak çok daha iyi anlıyorsun… Zihnin özgürleşiyor…

  Bu yıl birbirinden ilginç insanlarla tanıştım… Mesela bunlardan biri Antalya’da canlı bir sürüngen, yılan ve amfibi müzesi açan, çok ilginç bilimadamıydı…. Mesleğimle ilgili bir başka tanıdığım kişiden düşünce gücüyle trafik açmayı öğrendim, gerçekten konsantre olunca yapılabiliyor… Bunlar uçuk gelebilir ama öyle değil hakikaten, samimi duygularım… Yine mesleğimde parlak röportajlar yaptım… Bazı tatsızlıklar, sorunlar da yaşadım ama mücadele edip üstesinden gelmeye çalıştım…

  Mücadele ve güç sınama açısından çok kolay bir yıl oldu diyemem… Yoganın ağır çalışma koşullarını ve mücadeleyi hafifletmekte çok yararı oldu.. Bir grup arkadaşımla senaryo yazmaya başladım… Çok çalıştım…

  2-) 2008’de sağlıklı olmayı, sevdiklerimin sağlıklı ve iyi olmasını, yazdığım romanı bitirebilmeyi, senaryolarımın çekilmiş halini izlemeyi, daha çok kendime zaman ayırabilecek şekilde işimi ayarlayabilmeyi, benim için doğru parayı kazanmayı, yine ilginç insanlarla tanışıp, ilginç dünyaları tanımayı, mesleğimde başarılı olmayı, kişisel gelişimimi sürdürmeyi, benim için doğru kişiyle karşılaşmayı, yogaya devam etmeyi, anı yaşamayı, mutluluk hissetmeyi, beni ilgilendirecek yeni yerler görmeyi, kendimle ve hayatla barışık yaşamayı, hayırlı şeyleri istiyorum..

  3.) Ceyhun’un sağlıkla aradığı aşkı bulmasını ve bu kişinin onun için doğru kişi olmasını diliyorum… İşinde iyi ve onun için doğru yerlere gelsin, kendisi ve sevdikleri sağlıklı mutlu olsun…

  Not: Neden sürekli doğru kişi ve doğru durum vurgusu yaptığımı merak edenler bulabilirlerse, Route60 ya da Interstate 60 filmini başka bir gözle izlesinler…

 44. CEYHUN

  Evet, 1 yıl aradan sonra tekrar merhaba. Öncelikle söylemek istediğim şey; 2007’nin benim için çok çabuk geçtiği. Acaba bunun nedeni 2006’da asker olmam olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum :)

  1-) 2007 benim sivil hayata tekrar döndüğüm, artık gerçek hayatın başladığı bir yıl oldu. Geriye dönüp baktığımda gerçekten bana sosyal çevremi büyütme imkanı veren, vizyonu misyonu bakış açısıyla gerçekten Türkiye için tek olan bir şirkette işe başladım. Adını vermeden edemeyeceğim: “The LifeCo.” Gerçekten bana çok şeyler kattığını gördüğüm birbirinden iyi insanlarla birarada çalıştığım bir ortamda 1 yılı geçirdim. 2007 için en önemli dileğim zaten iyi bir iş bulmaktı. Ona kavuşmanın sevinci var. Fakat aşk konusunda aynı şeyleri malesef 2007 için söyleyemeyeceğim :( Genelde benim için 2007 iyi geçti diyebilirim.

  2-) 2008 için ise; mevuct olan işimde daha iyi bir yere gelebilmek, bu sefer aradığım aşkı bulduğum düzenli bir hayat yaşadığım tabi ki sağlıklı olduğum bir yıldı diyebilmeyi çok istiyorum.

  3-) Canan seninle 2008 için ortak bir dileğimiz var aşk konusunda, umarım ikimiz de 2008’e dönüp baktığımızda dileklerimizin gerçekleşmiş olduğunu görebilir ve buraya önümüzdeki sene yazabiliriz. İş konusunda istediğinden daha güzel bir fırsat önüne çıkar ve bu bağlamda da 2008 senin için maddi anlamda da çok iyi bir yıl olur umarım.

  Hepimiz için 2008 yılı içinde bol mutluluk, bol sağlık, bol huzur, olmayanlar için bol aşk ve parayı barındıran bir yıl olur.

  Mutlu yıllar. Hoşgeldin 2008…

 45. Canan

  Tunç yaa bu yıl da seni kaçırdım tühh, neyse devam edeyim ben sorularla:(

  1-) 2007’yi öncelikle 22 tane ders verebilip okulu uzatmadan mezun olduğum kendimle gurur duyduğum bir yıl olarak hatılayacağım:) Sonrasında da yeni mezunluğun acemiliğiyle bulduğum işte yaşadığım olumsuz tecrübeleri ve bana kattıklarını, son olarak da seni deli gibi seviyorum diyen erkeklerin hep var olduğunu ve çoğunun da yalan olduğunu hiç ama hiç unutmayacağım.

  2-) “2008 harika bir yıl oldu benim için. Süper bir işim var, sevgilim ondan da süper. Sonuç itibariyle bu yıl hem maddi, hem manevi benim yılım oldu” demek istiyorum yıl sonunda:)

  3-) Özgecan bence dilediklerinin hepsi aslında biraz risk alarak kolayca olabilecek şeyler (ev olayı) ve seneye yine burada buluştuğumuzda ben inanıyorum ki çoktan hepsi olmuş olacak ve çok farklı dileklerle okuyacağız senin 2.soruya verdiğin cevabı. Umarım yine ben denk gelirim cevaba.

  Şimdiden mutlu, şanslı bir yıl olmasını diliyorum herkese:)

 46. özgecan

  Sıra bende :)

  1) 2007 deyince, dünyalar güzeli yeğenim Defne’ nin doğduğunu, yeni işimle yepyeni bir alanda çalışmaya başladığımı, en yakın arkadaşımı evlendirip çoook uzaklara gönderdiğimi hatırlıyorum. Zaman zaman kaygılarım olsa da genel olarak iyi ve mutlu hissettiğim bir yıldı diyebilirim.

  2) 2008 işimi çok iyi yerlere taşımış olduğum, kazanmış ve kazandırmış olduğumu hayal etmek istiyorum. Artık ailemden ayrılıp kendi kanatlarımla uçmaya başlamış ve nihayet kendi evime çıkabilmiş olmak istiyorum.

  3) Sevgili Alemsah, 2008 dileklerin çok güzelmiş, özellikle spor kısmına ben de katılıyorum doğrusu :) Ödül kısmını bilemiyorum ama hatalarından ders alabilmek tamamen senin elinde diye düşünüyorum. Umarım aileni de dilediğin gibi büyütebilirsin ve herşey gönlünce olur.

  Sevgiler..

 47. Alemsah Öztürk

  Hemen katılayım :)

  1-) 2007 diyince birçok yenilik hatırlıyorum. Yeni şirketim 4129’u kurdum, birbirinden güzel insanlardan oluşan bir ekiple beraber sevdiğimiz, eğlendiğimiz projelere imza attık, ödüller kazandık, daha iyisini yapmak için azimlendik. Sonra evimi değisştirdim daha huzur dolu, sakin bir yere geçtim. Hayatımı biraz daha düzenledim, daha çok insanla tanıştım, aklımdakilerini yapmak için fırsatlar yarattım. Güzel insanlarla güzel deneyimler yaşadım (Tunç, Eskişehir’i hatırla!)

  2-) 2008 yılında ailemi büyüttüğüm, yurtdışında şirketimin ödül kazandığı, nihayet düzenli spor yapabildiğim ve hatalarımdan ders aldığım bir yıl oldu diyebilmek istiyorum :D

  3-) Tunç, kesinlikle aşık olacaksın ! Ona yürekten inanıyorum, Istanbul dışında bir ay geçirmek konusunda destekliyorum, hatta ben de gelirim :)

  Güzel bir yıldı Tunçcum, umarım 2008’de daha çok görüşür, daha çok sohbet eder ve konuştuğumuz o sürpriz projeleri gerçekleştiririz!

  İyi yıllar!

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir