19

Mutlu Olmak mı?

Yaşadığım unutulmaz anlara dönüp baktığımda,
Gördüklerim neredeyse hiç değişmiyor…
Yanımdaki mutlu insanlar.

Kendisiyle dalga geçtiği kadar hayatı ciddiye alan,
Samimi olduğu kadar karmaşık,
Sevdiği kadar yalnız…

Her sabah sanki silah zoruyla uyandırılmış gibi olan o sersem halleriniz beni benden alıyor…
Ne güzel insanlarsınız.

Sıkça duyduğum “abi sen nasıl bu kadar mutlusun” sorusunun cevabı sizde saklı!
Sabahları uyanma nedeni olan hayallerinize ortak oluyorum,
Daha ne isterim?

[Öyle işte!]

Yorumlar 19

 1. ceren

  mutluluk insanın kendi içinde var edebileceği bir şeydir ve ortak bilinçte böyle insanları çeker yanına kişi ister istemez. Kısacası önce sendedir mutluluk, sende olduğu sürece çevrende de var olur…

 2. sule

  cok karanlik ki sanki cok derini cukura dusmusum hic kimse sesime duymuyo

 3. Yıldırım SAĞLAM

  Arada ziyaret edip makalelerini okuduğum vakit çok beğendiğim cümlelerin oluyor, Örneğin; ” Her sabah sanki silah zoruyla uyandırılmış gibi olan o sersem halleriniz beni benden alıyor?
  Ne güzel insanlarsınız.”
  Dün gece kardeşim ile sohbet ederken fikiratolyesi.com dan bahsetti bana, dedim kardeşim yeni mi öğrendin, yaşantın boyunca kardan zarar ettiğin durumlardan bir tanesi bu sitenin varlığından geç haberdar olman, ufak bi tebessüm etti bana; neyse lafı uzatıpda konuyu dağıtmak istemiyorum paylaşımların için çok teşekkür ederim.Saygılar;

 4. uğur

  Mutluluğa nasıl bir isim verdin onu çözmeye çalışıyorum. Aslında hayatlarımız bir gün içerisinde dört mevsimi yaşıyor. Yani düşün, an geliyor çok sinirlisin, an geliyor hiçbirşey yok aklında, an geliyor gayet normalsin ve an geliyor mutluluktan kafan tavana vuruyor. Şimdi sen mutlumusun değilmisin?
  Mutlu olmak sadece güzellikleri görmek midir?
  Mutlu olmak çirkinlerinlerin ve çirkinliklerin üzerine çizgi çekip “hadi ordan” deyip geçmekmidir?
  valla çözmeye çalışıyorum felsefe yapmıyorum.

  Yardımcı olursan mutlu olabilirim belki :)):)

 5. korku

  Mut’lu olmak herkes için mümkün değil !

  Mut Mersin’in bir ilçesi.
  Mersin Türkiye’nin bir parçası.
  Ben Sakarya’lıyım.
  Sakarya’da Türkiyenin bir parçası.
  O zaman bende mutluyum.

  Öylesine !

 6. arzu

  Günaydıın,

  Belki uyuyosundur hala, bu sabah işe geldiğimde nedense eski iş arkadaşlarımı düşündüm. Mutlu oldum, ne kadar mutlu olduğum çok arkadaşım vardı, onu hatırladım.

  İşyerlerimiz çok şahane uluslararası firmalar değildi, hatta belene kampı gibi olanlar da vardı, ama her şeye rağmen oraları güzelleştiren bizdik. Sonra diğer güzel insanlar, şahane insanlar geldi aklıma tanıdığım. Oh be dedim, ne güzel iyi ki tanımışım onları, iyi ki girmiş hayatlarına ya da kesişmiş yollarımız.

  Gerçekten anlamlı kılan başka hiçbir şey yok hayatı geçmişten. Steve abinin dediği gibi, çizgileri birleştirdiğimde geçmişe bakıp her köşe başında bir güzel insan var, remi anlamlandıran. O tarihteki maaşımı, ünvanımı, amirimle veya diğer kıllarla ilgili sevimsiz şeyleri hatırlamıyorum bile, hatırlamak istemiyorum belki:) Tek hatırladıklarım güzel insanlar.

  Sen de tanıdığım güzel insanlardansın, haber vereyim dedim:) Tanıdığımsın çünkü okuyorum her yazıyı, gülümsüyorum, düşünüyorum ya:))

  Şimdi diğer sevdiğim güzel insanlara bir selam demeye gidiyorum. (sabah sabah maniye de girmiş olabilir miyim bilmiyorum:) ) Her ne ise teşekkürler ve Eyvallah!

 7. Eda

  başından sonuna kadar ve de atlamadan okuyabildiğim ilk yazın :) gelişme var…

 8. gamze

  Gerçekten insanların hayallerini gözlemleyerek mi mutlusun Tunç Kılınç? (Hayır keşke olsa diye hasetimden soruyorum da) Bi puan verin hayattaki genel mutluluğunuza 100 üzerinden ona göre bakcam

 9. hakan erdem

  yaradan acaba mutluluğu hep hakedene mi veriyor, mutluluğu hep isteyipte sadece ufukta görüp hevesleri kusaklarında kalanlar hak etmedikleri için mi mutsuz veya cezalılar?

  insan umutları olduğu süre yaşarmış, ben de umutlarımı yaşatmaya çalışıyorum. zaten insanoğlunun hayattaki yegane amacı mutlu olmak değil mi (-para pul araç). YARADAN HERKESE HAK ETTİĞİ KADAR AŞK, SAĞLIK, SEVİLMEK, HUZUR ve MUTLULUK VERSİN!

 10. nano

  her sabah 05:20 de uyanmak zorunda olan ben için..

  “öyle işte” kelimesi çok anlam ifade ediyor ;))

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir