Link Önerin!

Bir blog veya sitede ilginizi çeken bir şey oldu; bir makale, karikatür, yenilik veya bir haber… Yaratıcılığı tetikleyen, besleyen her ne olursa; sizin ilginizi çekiyorsa benim de çeker :)

Artık Link Önerin! sayfamızla birlikte onları paylaşma imkanınız var.

Önerdikleriniz içinden de, Fikir Atölyesi içeriğine uygun olduğunu düşündüklerimi (o anki ruh halim de önemli tabii :) kendi yorumumla birlikte blog anasayfa’sında yayınlayacağım bir yazı olarak. İçeriğe göre bu bazen sadece sizin önerdiğiniz link’ten oluşan bir yazı da olabilir, veya 3-4 önerilen farklı link’in bir araya geldiği bir yazı da. Tabii ki orjinal içeriği kaynak göstererek ve size teşekkür ederek.

Şimdi önerdiğiniz bir link’in yayınlanma şansını arttırmak için size bazı önerilerim var:

  • Bir blog veya sitenin anasayfasını link olarak önermeyin. Orada sizin önerdiğiniz yazı hangisi ise, sadece o yazının tam url adresini yazın. Örn: http://www.fikiratolyesi.com/ değil, http://www.fikiratolyesi.com/2008/07/11/oksayan-eli-itip-tekmeleyen-ayagi-neden-oper-insanoglu/ gibi.
  • Önerdiğiniz içeriğe bir başlık verin. Bu o linki en kısa ve çarpıcı özetleyen kısa açıklama. Sitenin kendi yazarının verdiği başlık sizi tatmin ediyorsa, o da olur.
  • En önemli alan ise “açıklama” kutusu. Buraya siz kendi kelimelerinizle, bu linki neden ilginç veya önemli bulduğunuzu, Fikir Atölyesi okurları için neden değerli bir paylaşım olacağını düşündüğünüzü ve link’in içeriği hakkında kendi yorumunuzu yazıyorsunuz. Burası çok gerekli!
  • Din ve siyaset konularına girmeyelim. En azından şimdilik.
  • Ve son olarak, gönderdiğiniz şey sadece link olabilir. Sayfanın adı da o yüzden “Link Önerin!” Geçerli bir linki olmayan kendi makalenizi veya bir yerden aldığınız yazıyı göndermeyin. Bu gibi durumlar için o yazıyı önce bir sitede yayınlatmanızı veya bir blog açmanızı öneriyorum.

Formu eksiksiz ve açıklayıcı dolduran herkesin önerdiği linke mutlaka bakacağım. Bu bazen gecikmeli olsa da! Ancak bakmak yayın garantisi anlamına gelmesin n’olur! Sonra kızmayın sakın bana :)

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir