2

DJ Sensin !

En son yazımda; farklılaşan, çoğalan, kişiselleşen iletişim imkanlarından sadece biri olan radyo’nun da adı geçmişti. Bu sabah Vodafone and Sony NetServices “Vodafone Radio DJ” programını açıkladı.

Ben buna “DJ Sensin” diyorum.

Tüm müzik servislerinin ilk kez bu kadar güçlü bir şekilde birleştiğini görüyoruz. Cep telefonu veya bilgisayarınızda sadece sizin isteğiniz şarkılar çalıyor, beğenmediğiniz birşey çaldığında basıyorsunuz “no”ya bir daha çalmıyor. Sistem sizin talimatlarınızla öğrenen ve gelişen bir yapıya sahip. İster kendi tarzınızdan seçdiklerinizle farklı modlarınız için farklı listeler oluşturun, ister onların hazırladıkları farklı alternatiflerden seçin.

Ne isterseniz o. Üstelik reklamsız !

Beğendiğin şarkıları (dinlerken ekrana düşecek bilgilerle de logolar, melodiler, ring back tone’lar, karaoke’likler (!), ne dilersen) sana uyan formatta satın alma şansın da var. Bu e-ticaret için yepyeni fırsatlar sunacak. 3G teknolojisini kullandığı için hız ve kalite sorunu da yok, aynen gerçek radyo dinler gibi.

İlk başta 6, daha sonra 20 ülkede lansmanı yapılacak olan “Vodafone Radio DJ” aylık sabit bir ücretle çıkacak. Yani ne kadar çok dinlediğinle (data trafik) fiyat değişmeyecek. Kullanıcı baştan ne ödeyeceğini bilecek, byte hesabı yapmak zorunda kalmayacak. (Vodafone çok yakında Türkiye’de faaliyete geçtikten sonra ilginç gelişmeleri birlikte izleyip yorumlama şansımız olacak!)

Öncelikle müşterilerine saygı duyan, daha sonra onların beklentilerini fırsata dönüştüren, iletişim (mobil + internet), müzik sektörü, katma değerli servisler, ve belki de en önemlisi kişiselleştirme adına çok başarılı bir çalışma.

Şimdi siz bizi televizyonda o kocaman reklam kuşaklarında mı yakalayacaksınız?

Yorumlar 2

  1. kiraz25

    Valla iyi ki tesadüfen burayi buldum, yazinizi okudum ve süper bir sey bu ama tam tarih verseydiniz keske, simdik merakdan ölürüm ben. Kendim de Vodafone’dayim ve sabirsizlikla bekleyecegim bunu.

  2. zeynepk

    Bu gerçekten hep hayal ettiğm bişeydi.. Bu tip haberler bazen bizim gözümüzden kaçıyor ama ne iyi ki sizin gibi bloggerlar var da öğreniyoruz.. Başarılar..

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir