Cemil Tokel

ctok1.jpg Cemil Tokel, Londra doğumlu İrlandalı bir Türk. Hayatının çeşitli aşamalarinda tebdil-i mekandan faydalanan, Trabzon Cumhuriyet Ortaokulu’nda okurken, kendisini birkaç ay sonra da İrlanda’nın konservatif okullarından biri olan CBS Erkek Lisesi’nin sıralarında bulan biri.

5 yıllık bir İrlanda köylülüğü macerasından sonra, İngiltere Humberside Üniversitesi İşletme bölümünden BA Hons ve HND diplomaları ile mezun olmuş.

Mezuniyetten hemen sonra stajla başladığı Paşabahçe’deki (Şişecam Holding’in Cam Ev Eşyası Gurubu) iş hayatını, halen aynı şirkette Grup İhracat Müdürü olarak devam ettiriyor.

Bu görev ona, faaliyette oldukları dünyanın 114 pazarı ile ilgili genel kültürel bilgi ve tecrübenin yanısıra, pazar altyapıları ve dağıtım kanalları ile ilgili de hakimiyet olanağı sağlamış. Birçok ülkede pazarlama ve dağıtım yapılarını temelden kuruyor olmak Cemil için heyecan verici bir laboratuvar ortamı oluşturuyor.

35’lik Men’s Health dergisi kuralları ile yaşama ayak uydurmaya çalışan; Galatasaray, Sony Ericsson ve Guinness ağırlıklı renkli bir karakter Cemil.

Askerlik tamam, resmi hatun bir ve bir adet klona sahip.


Cemil Tokel’in Fikir Atölyesi çatısı altındaki tüm yazılarını okumak için buraya tıklamanız yeterli.