48

Bir Kez Daha Hissettirdiniz Varlığınızı… Ne Mutlu!

23 Nisan’daki yazımızda bahsettiğimiz 2008 Blog Ödülleri yarışmasının sonuçları 10 Mayıs’da gerçekleşen Blog Konferansı sonrasında açıklandı.

Fikir Atölyesi ‘Reklam ve Pazarlama’ kategorisinde birinci seçilmiş.

Buna değer bulunmak bana çok hoş duygular yaşatsa da, bu yarışmanın bence gerçek kazananları katılan, oy veren, blog yazan ve onları takip eden herkes. Yani “sizsiniz” kazanan. Teşekkür ederim hepinize, teker teker.

On farklı kategoride dereceye giren blogları ve katılan tüm blogları bir fırsat bulup inceleyin derim.

Birçok blog yazarı ile yüzyüze tanışma ve sohbet şansı da yakaladım dün. Sanki herbiri ile yıllardır arkadaşız da, araya zaman girmiş gibiydi. Ne kadar samimi ve içtendi herkes. Hepsi sanal dünyada yazsalar da, o kadar gerçekler ki.. Bir o kadar da insan.

Türkiye’de blog camiasının bilinirliği ve önemi açısından kıymeytli bir adımdı bu yarışma. Bunun için hiçbir maddi beklentisi olmadan son iki ay gecesini gündüzüne katan Eray Endeş ise alkışların en kocamanını hak ediyor… O olmasaydı bu yazı da olamazdı.

Konferansın son panelinde sevgili Burak Büyükdemir (kümesteki kartal), Selçuk Koyuncu (selçuk hoca), Emrah Doğan (winmaker) ve Bünyamin Ayar (nahnu) konuklarımla bir “başarı hikayeleri” paneline moderatörlük yapıp sohbetledik sahnede.

Daha önceki moderatörlük deneyimlerime bakıyorum da, bu kadar çok güldüğüm olmamıştı gerçekten. Sağolsunlar, konuklarımın tamamı çok keyifli kişilerdi; varlıkları konferansa çok şey kattı. Umarım izleyen 200+ kişi de eğlenceli (ve konuşulanlardan fayda sağladıkları) dakikalar geçirmişlerdir.

Bir de bizim kendi oyunumuz vardı. Ödül alırsak, onları yarışmaya gelecek toplam geçerli oyu en yakın tahmin edenene vereceğimiz.

Bu durumda;

1. İlker İlgen: Microsoft Vista
2. Emrah Doğan: Kitap seti (MediaCat’den iki kitap) + Digital Age aboneliği
3. Sırrı Özden: Kitap seti (set dendi ancak Kurumsal Haberler’den tek kitap geldi!)
4. Çağrı Özdemir: Troya Bileti kazandılar.

Bu dört arkadaşıma verdikleri adreslerden mail atıyorum birazdan.

Maalesef ödüller biraz zayıf. Ana sponsor Microsoft’un bu konudaki tutumu kendi marka büyüklüklerine pek yakışmadı.

O zaman ben de bu ödüllerle yetinmeyip bu dört okurumu rakı-balığa davet ediyorum =)

Gerçekten!

Bütçem müsait olsa da, oyunumuza katılan herkesi davet edebilsem. Ama şöyle bir şey yaparız; önceden yer ve saati belirler ve duyururuz. Dileyen de katılır sohbetimize, sonrasında ortak hesap öderiz. Olmadı gireriz mutfağa bulaşıkları yıkamaya!

Arkadaşlar, bir kez daha katılımınız ve daha önemlisi varlığınız için teşekkür ederim. Çok değerlisiniz benim için.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar 48

 1. Pingback: Blog Ödülleri’nde en “kişisel” blog: Beyn! » Beyn

 2. Pingback: Haftasonunun Ardından

 3. Pingback: Mehmet Balık Blog » Blog Konferansı, Blog Ödülleri ve izlenimlerim

 4. Pingback: Fikir Atolyesi Size Bir Sözüm Vardı!

 5. Pingback: iyinet webmaster forumu 2008 seo yarışması - Yarışma Günlüğü » Milyoner : İnan-Sana Felsefesi

 6. Pingback: Size Bir Sözüm Vardı! | Fikir Atölyesi

 7. ahmet kara

  Sevgili Tunç, karışık duygular içindeyim… Acaba seni ödülün için (içimden gelmeyerek) kutlasam mı, yoksa seni -yazılarından tanıdığım kadarıyla- kutlamasam mı?.. Çünkü şu basit dünya da herşeyi bir merdiven şekline getiriyoruz… sonra da en üstte birinin olmasını istiyoruz.

  – Sen en iyi…….şu sun !
  – Sen de ondan sonra gelen şu sun !
  – Sen mi! senin hiç bir hakkın yok… Çünkü birincilik birtane… En değerli ” O “…

  Sende sevgili Tunç bu amansız girdapa kapılmışsın. Bunun için seni “Ödülünden dolayı ve diğerlerini de” kutlamak içimden gelmiyor…

  Ben seni senin bize verdiklerinle zaten gönlümde ödüllendirmiştim. Bu yüzden bir kategoriden birinci, ikinci veya sonuncu çıkman hiç umurumda değil… Sen hiç ödül almasan da ben yine sitene girip “Sevgili Tunç neler yazmış, neler paylaşmış” diyeceğim…

  Çünkü insanı ve yaptıklarını sahte değerlerle, ağırlıklarla tartıyoruz… Bizler kimiz ki bir kişinin emeğini yüceleştirip diğerininkini değersizleştiriyoruz. Birinci olmak için kendimizden hep ödünler mi vereceğiz karşımızdakilere?.. Acaba senin ve diğer birinci olan arkadaşların imkanları ile hiç imkanı veya bilgisi olmayan ama mütevazi imkanları ile birşeyler yapan o diğer insanlara;

  – Siz birinci olacak değer de değilsiniz mi ! diyoruz onları kategoriler de altlara iterek…

  Yoksa hayatta herşey diğer insanların bizi hep alkışlamaları mı istenen? ya da herşey maddiyat mı? ya da reklam almak mı en iyi yerlere ?

  NEDEN BU KADAR KATEGORİLERE AYIRIYORUZ Kİ BİRBİRİMİZİ !?.

  Sevgili Tunç, ne senin ne de diğer ödül almış arkadaşların şahsiyetlerine karşı bir duruşum, ne de değersizleştirmek gibi bir düşüncem var. Hepinizin yaptıklarına saygı duyuyorum… Amacım ve düşüncem birbirimizden hiç bir farkımız yokken hangi düşünsel terazimiz de hangi ağırlıklarla tartabiliyoruz birbirimizi?

 8. Sırrı ÖZDEN

  Merhaba Tunç Abi,

  Ne zaman sitene yorum yapmak için girsem yorum formu görünmüyordu, bir türlü yorum yapamadım.

  Birinciliğin için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor ve gönderdiğin kitaplar için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 9. Tunç Kılınç

  Sağolun arkadaşlar..

  Balık rakı olayını daha yapmadık Volkan.. Haziran ayında yapalım diyorum, burada bir yazı yayınlar, duyururuz. Facebook’ta da bunla ilgili bir aktivite açarız, dileyen gelir.

  Bu arada tahmin oyununda kazanan dört arkadaşıma gelen ödülleri kargo ile ulaştırdım, sanırım hepsinin de eline ulaştı.

  Şu yaz tembellik moduna erken girdim ben, biraz hareketlenmek gerek :)

 10. Dursun Ferikel

  Açık ara farkla kazandığın bu ödül için seni canı gönülden tebrik ediyorum. Umarım seni, arkadaşlarımızın da belirttiği gibi televizyonda da görme mutluluğuna erişiriz.

  Yaptığın doğru ve pozitif farklılıklarla bizlere sürekli olarak örnek oluyorsun. Umarım ardından doğru farklılıklarla bizler de gelebiliriz.

  Başarılarının, yazılarının, fikirlerinin devamını dilerim.

  Dursun FERİKEL

 11. Burak Budak

  Blog konferansında ve blog ödüllerinde en eğlenceli kısımlar sizinkiler oldu. Tebrik ediyorum. Ödülü zaten hak ederek aldığınız için bir sorun yok. Microsoft hakkıdanki herkesin düşüncelerini siz söylediğiniz için de bir teşekkür borçluyuz size..

  Kısa bir tanışmamız oldu ama umuyorum ki daha iyisi de olur ileriki toplantı ve ya konferanslarda…

 12. kimya

  Merhaba,

  Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Sitenizi sürekli takip ediyorum. Çok keyifli. Emekli oldum, fakat size arkadaşlarım her zaman yardımcı olacaklardır. Onlara”yokluğumu hissettirmeyin”şeklinde talimat çekmişimdir hiç kuşkunuz olmasın.

  Gelelim balık meselesine, ben paramı veririm beni de davet edin lütfen!!!

  Sevgilerimle.

 13. Yesersin

  Raki+Balık biz tırtıl blog yazarlarına az gelir :) en iyisi mangal +rakı olsun hem daha çok kişiyi toplayabilir hemde mekan derdinden kurtulup bütceyi artırabiliriz. Ben gelmek isterim :)

 14. Ali Can

  Tebrikler.. Hakettiğiniz bir ödüldü. Ama her sene isteriz :)

  Ayrıca bu tv işi güzel olur gerçekten. Ntv, CNN Türk gibi tematik kanallarda özellikle.

 15. erCan

  Ödül sanırım kimse için süpriz olmamıştır. Bu ödülü bize ortak bir paylaşımın karşılığı olarak hissettirdiğin için Tunç abi, tebrik yerine bunun için sana teşekkür etmek daha yerinde olucak sanırım.

  Seni tv’de izlemek meselesine gelince süper olurdu tabi de, fikiratolyesi okuyucuları olarak seni milyonlarla paylaşmaya hazır deiliz daha :) hem buraları ihmal edeceksen aman abicim :)

 16. Süleyman SÖNMEZ

  Hocam kesinlikle blog yazmak bir yana, bir TV programına başlamalısın. Geçen yıl da, bu yıl ki konferansta da katılımcıları ve konuşmacıları yönlendirmen ve samimiyetin müthiş bir sıcaklık oluşturuyor.

  Kesinlikle seni TV’de izlemek isterim :)

  Bunun dışında bir türlü yakalayamayıp şöyle güzel bir sohbet edemediğim için hayıflanıyorum. Bir sonraki toplantıda diyelim.

  Bu arada toplantıyla ilgili 160 civarı fotoğrafı, yazdığım inceleme yazıma ekledim. Herkes hem fotoğraflarına, hem görmek istediklerine bakabilir.

  Görüşmek üzere dostum. Cidden blogkürenin sempatik yüzünü şahsında görüyorum. İyi ki varsın.

  Sevgi ve saygılarımla.

 17. İlker İLGEN

  Sevgili fikir atolyesi sakinleri, ben de Rakı + balık diyorum.. Çünkü şuan yürüttüğümüz projeyi de gündeme getiriyor. Tunç bey sakincasi yoksa yeni test yayınına soktuğum rakici.org adresinden bahsetmek istiyorum.

  RAKICI.ORG tamamiyle 1 saat içinde meydana atılan ve yine bir rakı + balik eşliğinde sunulmak üzere kapsamlı olarak hazırlanan, rakı tarihi ve Türklerin sosyal hayattındaki yerini anlatan bir sunum üzerine kuruldu. (ana sayfada bu nunuyu görebilecektiniz yalnız meydana gelebilecek bazı telif ihlalleri yüzünden geçiçi olarak kaldırıldı)

  Sistem 5 gün gibi kısa sürede oluşturuldu ve 20 gün sonra test yayınına başladı. Eğer rakı servisi yapıyorsanız siteye üye olmak ve ayrıca bir fotoğraf koymak ve açık adresini belirterek restoranı hakkında ayrıntılı bilgiyi aktarmak ücretsiz. Rakı ve balıkçı’cılar sizi de kendi rakı grubunuzu oluşturup rakı toplantılarınızı rakıcı.org üzerinden elektronik olarak kolayca duyurup katılımı kontrol etmeye davet ediyoruz..

  Teklifim fikiratolyesi grubu oluşturup bu organizasyonu onun üzerinden yapmak. Eğer belliyse gidilecek rakı mekanını da rakici.org a kayıt edebiliriz.
  Gruplar yaptıkları toplantıdaki resimleri de siteye ekleyebiliyorlar. Ayrıca restoran ve hizmetleri hakkındaki fikir ve düşüncelerini de yazabiliyorlar.

  İlker İLGEN
  Sağlığınıza.

  Alkollu araç KULLANDIRMAYIN..

 18. K.Can

  Tebrikler !

  Pazarlama alanında birincilik tahminim tuttu :o) Rakı balık nede güzel gider şimdi böyle bir kutlama için :) Konferansa ilişkin görüntüler vardır sanırım bizde konuşmaları izleyebilsek iyi olurdu. Ayrıca Rakı+Balık gecesininde fotoğraflarını paylaşmanızı atmosferi uzaktan da olsa biraz yakalamayı istiyoruz! :) İyi eğlenin efendim :)

  “Bu Sefer AHHH! Size Ödül Verecek.” :) Gerçekler oldu…

 19. Şevval Elif SOLMAZ

  Tunç bey pozitifliğinize, hazmetmişliğinize, insanlara yaklaşma biçiminize hayran kaldım. Bu gecede hepimiz kendimizce ödüller aldık ama sizin gibi insanları tanımış olmak benim en büyük ödülüm oldu.

  Kendi sitemde de yazdım o gece sizinle birebir tanışmayı çok istememe rağmen bir türlü olmadı, umarım bir dahaki blog toplantılarımıza ;)

  Sevgiyle..

 20. Pingback: Murat Abi Gayriresmi Blogu

 21. çağatay

  Rastalılar da davetli mi rakı balığa? Saç değiş tokuşu da yaparız, valla :)

  Selamlar
  Çağatay

 22. Kaan Boyacıoğlu

  Güzel bir Cumartesi günüydü. Moderatörlüğünü Tunç’un yaptığı panelde süre biraz yetersiz oldu gibi, ya da bana öyle geldi. Süre uzun olsa soru-cevap şeklinde çok keyifli sohbetlerin çıkacağı belliydi.

  Kısaca tadı damağımda kaldı, bu arada rakı balıkta ben de varım.

  Herkese selamlar.

 23. yakuter

  Bu konferans bize şunu gösterdi ki biz kişiliklerimizi ortaya koyuyoruz bloglarımızda ve gerçek hayatta yanyana geldiğimizde de yıllardır tanışıyormuşçasına kaynaşıyoruz. Her şey için tekrar teşekkürler.

  Rakı balık için artık başka bir kaçamak yaparım inşallah :)

  Saygılar, sevgiler…

 24. Pingback: Hakkı Ceylan » Blog Konferansı, Blog Ödülleri ve izlenimlerim

 25. Emrah Doğan

  Rakı + balık olayına ne kadar sevindim anlatamam. Hayır, zaten orda yarım ya da eksik kalan veya henüz başlanmamış olan bir sürü muhabbet vardı. Rakı eşliğinde ne gider bu şimdi :)

 26. HERA

  Gece hakkında hiçbir fikrim yok:) o yüzden katılanların fikirleriyle bir noktaya varıyoruz neymiş çok eğlenilmiş:) darısı bizim başımıza:)

  herkes meyhane üzerinden giderken kıllık yaparak ben sabah kahvaltısı istiyorum rumeli kavağında:) ve bu da yetmiyor taksimde ne kadar elma şekeri varsa hepsini istiyorum:)

  evet besle okuyucuyu oysun gözünü:) biri beni durdursun yoksa bu istekler uzar:)

  Tunç Kılınç ve fikir atolyesi içerisinde yer alan hekesi kutluyorum… kahvaltıda direniyorum:)

 27. Volkan Çelik

  Hala gülüyorum. Gerçekte gülmekten yorulduğumuz bir panel oldu :)

  Rakı + balık konusunda bütçe problemi çıkacağı kesin, listeye eklenmemi talep ediyorum. Olmadı Türk Blogcuları Rakı Balık gecesi yapar bir meyhaneyi de sponsor yaparız. Microsoft tan daha iyi bir sponsor olacağı kesin.

  Selamlar.

 28. Aras

  Haklısınız, ödüller biraz sönük kalmış. Gelecek sene daha güzel ödüller olur umarım.

  Tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Kazanmayı gerçekten hak ettiniz.

Düşünceni Paylaş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir