Yeni İş Fırsatları Yaratmak Gerçekten Zor mu?

Yollarda hız yapanları yakalamak için önce polislere radar veriyorsun, sonra da insanlara bu radarlara yakalanmamak için ‘radar detector’ satıyorsun.

Bilgisayarlara virüs bulaştırıp sonra virüs koruma programları satmak veya ‘fast food’ gibi (bence) lezzetli yemekler üretip sonradan başkalarının diet veya sağlıklı beslenme programları satması gibi.

Cell Phone Jammer da Japon’ların yeni buluşu; 3 metre içinde cep telefonu ile konuşanların hatlarını kesiyor! Yeni pazar oluşturmak için en iyi yollardan biri de halihazırda çok tüketilen, çalışan şeylerin ters yönündeki fırsatlara bakmak.

Bir de düzden bakalım!

Her geçen gün daha çok kişiyi gittiğimiz mekanlarda dizüstü bilgisayarlarıyla birşeyler yaparken görüyoruz. Ne yaptıklarını görmememiz için 3M”in filitresi yanılmıyorsam 2004′de çıkmıştı (sadece tam karşıda oturan ekranı görebiliyor, yan gözle bakanların şansı yok!). Yandan bakıp birşey göremeyince, bu laptop’ların çoğunlukla siyah ve sıkıcı olan ekran arka kapağını (hatta tüm gövdeyi) renklendirme fırsatı doğdu. İster kişiselleştir, kendinle ilgi bir mesaj ver, istersen de reklam al. Girişimci tasarımcılara ve mecra pazarlayanlara yeni bir pazar fırsatı.

Hatta bir adım ileri gidip; bu arka kapakların da ekran olduğunu hayal edelim (monitor teknolojisi ucuzluyor).. Bu arka kapak monitörlere canlı, hareketli reklam alınabilir. Starbucks gibi kablosuz internete bağlanılabilen mekanları düşünün. Reklam göstermeye izin veren müşterilere bedava internet imkanı, hasaplarında indirim, vs.. Mekan içindeki internet bağlantısı üzerinden dükkanın kontrolünde olacak bu reklamlar.

Klasik TV reklamcılığından bir benzetme yaparsak;

 • Mekan: kanal sahibi veya yayıncı rolünde (reklamverenlerden kazanacak),
 • Mekana bilgisayarı ile gelen müşteri: mecra veya kanal (yiyip içtiklerinden indirim),
 • Mekana gelen diğer müşteriler: reklamları görecek kitle (sıkıcı siyah kapak görmekten iyidir. Akıllı mekan sahibi belki yapacağı anlık promosyonları buralardan duyurur, reklamları görecek müşteriler de kazanır).

İlginç bir iş modeli çıkabilir.

Arka kapağın monitör olmasını bekleyecek vaktim yok diyenler ise neden şimdiden mekan içinde internet bağlantılarını bir arayüz ile müşterilerine sunmuyorlar? İndirsin arayüzü laptop’una, alsın indirimi. Bu arayüzler sayesinde gelen müşterilerinle kurabileceğin muhteşem bir interaktif iletişim imkanın var.

Müşteri İlişkileri Yönetimi’nin kralını yapmaz mısın?

431 yorum var
Tunç Kılınç | 01/02/06 | Yaratıcılık/Fikirler   
 1. tebrikler siten çok güzel!!!

  04/02/06, 14:40
 2. Siten gerçekten hoş olmuş…

  Yazıda bahsettiğin olayı yıllar önce Charli Caplin (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) filmlerinde yapmıştı. Hani siyah beyaz sessiz sinemalar. Bir sahnesini hatırlıyorum şu an, camları kırıp cam satıyordu…
  Tabi bunu bizim filmlerimizde görmek de mümkün. bkz: kemal sunal fimlerinden bir kaçı :)

  21/02/06, 14:09
 3. ilker ÖZERNo Gravatar

  Bu ülkede yeni iş fırsatları yaratmak kolay, ama onu kenelerden korumak ve elinde tutmak malesef çok zor, hatta imkansız.

  2005 yılında bir proje geliştirdim. Sosyal sorumluluk projesi, hem öğrenciler sigaraya karşı düzenli görsel yayınlarla uyarılacak, hemde okul ve eğitim camiyası gelir elde edeceklerdi. Ama n’oldu, proje hayata geçince çalışmaya başlayınca, bu işteki rantı farketip bürokratlarla milletvekilleri ile daha sayamayacağım bir sürü sözde toplum öncüleri ile üzerimize gelip işimizi elimizden alıp, başkalarına verdiler.

  Başkaca bir sözüm de yok, hepsinin yolu açık olsun, ne diyelim bu ülke onların…

  01/09/06, 15:21
 4. CENGİZNo Gravatar

  Bu fikrini tuttum, gerçekten olabilmesi mümkün ve kazançlı bir iş sahası… Sanırım 2,3 yıla kalmaz, bu fikir Türkiye’de yaygın bir hale gelecek.

  10/01/07, 13:21
 5. OKANNo Gravatar

  Selam, bu siteyi ilk gördüm ama güzel. Herkes iş bulamıyor, iş bulmak artık şansa bakıyor. Üniversite okuyan, devlet işinde çalışanlar falan az para alıyor. En iyisi kendi işinizi kurun. Tavsiye, bir dost…

  18/08/07, 22:28
 6. hüseyin korkmazNo Gravatar

  Arkadaşlar ben cd kopyalama işi yapıyorum ama açıkçası yaptığım işten memnun değilim, yani rahatsız edici. Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim, yeni bir iş yapmak istiyorum ve yardıma ihtiyacım var. Ne yapacağımı bilmiyorum, düşük sermayeyle yapılacak bir iş fikri lazım.

  13/09/07, 21:45
 7. resulNo Gravatar

  Siteni çok beyendim harika ama senden bir çıkar yol bulmam için bana küçük bir ilçede yapılacak bir iş imkanı sağlarsan çok sevinirim, 4 milyar sermayem var o da son param. e postama olumlu bir cvp gönderirseniz çok sevinirim, saygılarla.

  25/09/07, 02:16
 8. ozgurNo Gravatar

  Rusya’da yasıyorum, cevremin destegiyle yeni bir is kurmak istiyorum ama ne yapacagimi bilmiyorum??

  07/10/07, 09:26
 9. Arkadaşlar mrb, araştırma yaparken siteye denk geldim. 5 ay önce kendime ait medya ve turizm şirketini ERZURUM’da kurdum. Şehrin ekonomisi malüm öğrenciye endeksli vasat bir ekonomi ile şirketi ayakta tutabiliyorum, bulunduğum sektör biraz gurme tabakasını ilgilendiriyor.

  Sizden ricam üşenmeden bana yardımcı olabilmeniz, nasıl bir faaliyet alanı içinde olabilmeliyim, fikirlerinizi bana mail atarsanız sevinirim. durak95@hotmail.com

  10/10/07, 14:19
 10. yiğitNo Gravatar

  Merhaba ben Antalya’dan Yiğit.

  Benim çok harika bir buluşum var ama imkanım olmadıgı için başaramıyorum.

  Ayrıca Türkiye’de yok, böylesini daha kimse akıl edemedi. Yani ufak sermaye ile çok şey yapılır, akıl senden sermaya bizden diyorsan yaz:

  yigit_yigit_007@hotmail.com

  26/10/07, 13:34
 11. HakanNo Gravatar

  Merhabalar ben antalyadan Hakan. Sadece benim şöyle bi fikrim olacak sizlere.

  Günümüzde hemen hemen her ailenin aracı mevcut hergün yeniliklerle türkiyemiz ilerlemekte ona keza antalyada ikamet eden varsa benim gibi iş kurmayı düşünen de varsa ben tam aradıgınız kişiyimdir, araçlar üzerine modifiye uzmanıyımdır ufak para ile büyük para kazanmak istiyorum diyorsanız ve antalyada bilinenler arasına girmek istiyorsan bana ulaşın; CD, Kompak, döşeme, dış dizayn, kaplama, full aksesuar, bass, kolon, vs birlikte başaracagımıza kesinlikle eminim.

  28/10/07, 13:38
 12. ertuğrulNo Gravatar

  Merhaba, yeni ve yenilikçi bir düşünceye sahip olmak çok güzel, yeni iş fırsatı arayan arkadaşlar ufkunuz açık olsun.

  Az parayala çok iş demek küçük kayıkla büyük balık avlamak demektir. Küçük kayıkla zaten baştan büyük denizlere açılamayız, o zaman biz elimizdeki kayığa göre açılmalı ve oltamızın büyüklüğünde balık avlamalıyız. Değilse tekne alabora olur allah korusun biz de o denizde boğulabiliriz.

  Yapılacak her iş güzeldir, kötü olan boş durmaktır.

  Saygılarımla, allaha emanet olun, hakkınızı helal edin.

  15/11/07, 13:26
 13. onurNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar benim fikrim köprüde muz satmak, trafik yoğunluğunda tanesi 1 ytl ye muz satarak iyi para kazanılabilir, düşünsenize trafikte beklerken siz olsanız almaz mısınız, ayrıca yoğunluğun iş cıkış saatlerinde olduğundan insanlar genelde acıkmış olur…

  17/11/07, 00:19
 14. özgenNo Gravatar

  İş fırsatı size. Çin’de erkek fazla, Japonya’da kadın. Aralarında bir arkadaşlık sitesi kurun, küçük bir reklamla çok paralar kazanabilirsiniz.

  26/11/07, 02:28
 15. zeynepNo Gravatar

  Benim küçük bir iç giyim dükkanım var, 5 senedir bu işle uğraşıyorum ama para kazanamadım. Eşim çalıştığı için eve para getirme derdim yoktu, bağkurumu ödedim. Kardeşim de baştan beri bana yardım etti. O da sigara ve karın tokluğuna çalıştı, çünkü iş bulamadı. Dükkanın herşeyi var çalışma ruhsatı vs. bu yüzden kapatmak istemiyorum. Ama bir senedir de eşimin yardımıyla ayaktayız.

  Başka ne iş yapabilirim hazır dükkan varken bilemiyorum. Bana fikir verebilecek herkese şimdiden teşekkürler.

  Fikri sayesinde başarılı olabileceğim arkadaşı da unutmayacağımı şimdiden belirtmek isterim.

  28/11/07, 10:52
 16. Her tip sistem ve kapasitede asansör montajları, hidrolik araç-yük ve benzeri platformlar, özürlü asansör ve lift konularında faaliyet gösteren firmanın izmir ve ege bölge temsilciliği alınacaktır.

  28/11/07, 20:11
 17. mehmetNo Gravatar

  300.000 ytl sermayem var. doğru bir sektöre girmeyi düşünüyorum. aklımda birkaç fikir var ama sizlerinde fikrini almayı istedim.

  adresim: mad_carlos@mynet.com

  04/12/07, 23:57
 18. mücahidNo Gravatar

  28 kasım 2007 tarihinde size yazı gönderen Zeynep hanıma seslenmek istiyorum. Kendisi yeni bir iş düşünüyorsa ellindeki malları satın alabilirim. Benim Kahramanmaraş’ta bir tuhafiye dükkanım var da.

  Saygılar…

  15/12/07, 17:07
 19. arasNo Gravatar

  Mehmet 300.000 ytl sermaye ile sana kısa zamanda iyi ve sürekli para kazanabileceğin bir iş tasviye edebilirim. Ben bu işi yapıyorum ve kazanıyorum. Küçük işletme olarak başladım ve şu anda 8 makinam var, makinalarımın her biri 80.000 dolardan aşağıya değil. Beni bulursan sana yardımcı olurum.

  17/12/07, 13:48
 20. DENİZNo Gravatar

  Merhabalar.. Benim bir Bale ve Dans okulum var. Eğitimciyim. Bu bölümden mezun oldum.. Kazancım iyi. Küçük bir şehirde böyle bir riske girerek çok iyi işler gerçekleştirdik. Ama yine de başka işler yapmak için vaktimiz var.. Bu sektörde ya da orta halli bir sermaye ile me gibi bir iş alanına yönelebiliriz. Çünkü bu şehirdeki çevremiz, potansiyelimiz çok iyi..

  Teşekkürler.

  20/12/07, 13:19
 21. ADEM KIVANÇNo Gravatar

  Selam. Büyük bir firmada grup sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Artık kendi işimi kurmak istiyorum. Bana fikir verebilir misiniz?

  23/12/07, 03:33
 22. MEHMETNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar, yorumlarınızı okudum ve çok beğendim.

  Şu an İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde okumaktayım. 1 yıl sonra okulum bitiyor ama ben kendi iş yerimi kurmak istiyorum, şu an piyasa araştırması yapıyorum ancak sermayemin çok kısıtlı olması risk almamı artırıyor.

  Etkili ve farklı iş fikirlerine ihtiyacım var. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  24/12/07, 23:01
 23. ÖMERNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar. pek gerçi ortamda ciddi bir açıklama yok ama genel olarak güzel bir site.

  aras bey’in yaptığı işi merak ettim. 300bin ytl zaten kullanmayı bildikten sonra güzel paralar kazandırır. ben yurt dışından makine ithalatı yapıyordum. aile kazığı diyelim çulsuz kaldım. şimdi yeniden bir şeyler yapmaya çalışıyorum. az sermaye ile.

  araştırmalarımda bu otomatlar dikkatimi çekti. hepiniz görmüşünüzdür. sakiz,zıplayan toplar yada oyuncak kapmaya çalışan oyuncak otomatları.. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı? sizce kazançlı mıdır, uğraşmaya değer mi yoksa zaman kaybı mı olur. ya da direk makineleri mi satmaya girişmeli?

  fikir ve düşünceleri olan arkadaşlar yazılarını bekliyorum. bu işi yapıpta ortak arayan da varsa görüşmek isterim. bol kazançlı günler sizinle olsun. tv-80@hotmail.com

  25/12/07, 19:19
 24. AHSENNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar,

  Bursa’da oturuyorum. 20 milyar sermayem var. Artık kendi işimi kurmak istiyorum. Yanlız ne iş kurucağıma daha karar vermedim. Bana yardımcı olabilir misiniz?

  25/12/07, 23:02
 25. ZaferNo Gravatar

  Deniz merhaba, bahsetmiş olduğun şehrin ufak olmasına rağmen güzel işler yaptığına göre, alternatif müzik ve enstruman kurslarına da açıktır. Ya da bulunduğun kentin şehir tiyatrosu ile konuşarak bir tiyatro cafe kurabilirsin.

  31/12/07, 02:50
 26. sirdiNo Gravatar

  projeniz demiyecem çünkü burada daha çok paylaşım üzerine kurulmuş web sayfasından bahsedilebilir. web sayfanız güzel hatta biraz daha ileri gidebilirim (mükemmel) uyuyan bir dev diyebilirim ve bu konuda size başarılar dilerim…

  hımmm bu arada erzurumlu arkadaşıma yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

  01/01/08, 22:22
 27. ensarNo Gravatar

  eveT bu kapiTalisT sisTemde herkes biraz daha kazanmak ve biraz daha Fazla gelir elde etmek TaraFTarı. çünkü insan olarak Tek sorunumuz HIRS… hiç birimiz yeTinmiyoruz hiç birimiz yeTer demiyoruz.. ve sanırım demiyecez de…

  ben kendi çapımda ortadoğu ile bağlantılı iş yapıyorum.. burada 5-6 başlık sayabilirim… FakaT önemli olan Talebin olması… iran-suriye-ırak ve eski sscb ülkeleri ile ilgili Türkiyeden doğan ihTiyaçları karşılıyorum…

  bu başlık ne olursa olsun yardımcı olmaya çalışırım… benim Ticaari FelseFem hiçbir kar marjını küçümsememek!… yeri geldi mi Filo araçlar geTiriyorum ama yeri geldi mi Talebe göre 1-2 Ton kuruyemiş geTiriyorum:) çünkü müşTeri müşTeridir ve her Türlü ihTiyacı olabilir…

  buna isTinaden iş yapmak veya gelişTirmek isTeyen arkadaşlarla konTak kurmak isTerim…. bu siTenin Tasarımcısı ve sahibine de burdadan Teşekkür ediyorum… lehatkamuran@yahoo.com

  05/01/08, 09:35
 28. Mehmet KirişoğluNo Gravatar

  Herkese merhabalar…

  Ben 50 bin nüfuslu bir ilçede 14 yıldır kuyumculuk yapıyorum. 93 ile 99 yılları arasında işlerim oldukça hareketliydi. Fakat 3-4 yıldır artık tadı kalmadı. Bırakmayı düşünüyorum, onun yerine daha hareketli ve kazancı daha az olsa bile devamlılığı olan bir iş arayışı içindeyim.

  Sanırım 50 ile 100 bin ytl arası bir sermaye ile yapabileceğim iş ne olabilir? Ya da neler olabilir?

  Herkese selam ve özellikle bu sitenin emekçilerine teşekkürler… MGBC_95@hotmail.com

  05/01/08, 17:03
 29. maykjoesNo Gravatar

  arkadaşlar ben anlamadım bu konuyu ne üzerine oluyor, fikir güzel ama ne anlamı var onu ögrenebilir miyim, anlam olarak diyorum ne gibi bir kazanç saglıyacak herkes kapacak mı sizce, bence bunu faliyete koymak lazım, ben pek tutacagını sanmıyorum

  08/01/08, 18:00
 30. ErcanNo Gravatar

  Az sermayeyle iş kurmak isteyen arkadaşlarıma bi tavsiyem var. Blindigi gibi çogu şehirde su tüketimi damacana sularla yapılıyor ve herkesin bildigi gibi de yogunluk olarak tüm evlerde bu damacana sulardan evlerine alıp kullanıyorlar (Malum çeşme suları içilmiyor).

  Yaptıgım bi araştırmaya göre su satma istasyonları iyi bi organizasyonla birlikte çalışmış oldugu semtlere ve yakın çevrelerine iyi markalı suları çok rahat bir şekilde satmaktadırlar. Size en basit bir fiyat tahmini vereyim, 1 damacana suyu yaklaşık 1 ile 1,75 arası bir fiyata alıyorsunuz ve 5 ile 6 arası bir fiyata satıyorsunuz.

  Yeni bir iş açmak ve bununla ugraşırım diyen arkadaşlar varsa ben tavsiye ediyorum.

  ALLAH Yar ve Yardımcınız olsun.

  10/01/08, 03:17
 31. EthemNo Gravatar

  Benim iş yerim günde ortalamala 200 kişinin grip çıktığı bir yer, bir iş daha aynı yerde yapmak istiyorum, ürün stoklayıp bir şey sergileyecek yerim de yok. Nasıl bir iş daha yapıp para kazanabilirim, önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

  11/01/08, 14:54
 32. http://ihtiyacinisoyle.tr.ggNo Gravatar

  yeni fikir çok uzakta değil.. yakınınızda… biraz aklınızı çalıştırın… herşey orada.

  11/01/08, 15:15
 33. hakanNo Gravatar

  Selamlar herkese….
  3-5 bin ytl ile ne yapılabilir ki diye düşünüyorum… çok güzel şeyler planlıyorum ama son bölümde mutlaka bir olumsuzluk çıkıyor…. Şöyle olumlu sonuçlar verebilecek fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum…

  Herkese teşekkürler…

  13/01/08, 00:05
 34. HAKANNo Gravatar

  kel’in ilaçı olsa başına çalarmış. Kusura bakmayın ama 10 tane yazı okuduysam 8′i yardım istiyor. İnsanlar fikirlerini cömertçe söyleyebilmeli, benim param var diyip insanlara bel bağlamak acizlik olur. İnsanlar kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli.

  14/01/08, 21:23
 35. Selam sitenizi az önce fark ettim ve arkadaşlarımızın yazılarını okudum.

  Şu anki piyasada herhangi bir işe girmeden önce çok düşünmek ve çok akıllı hareket etmek lazım. Ben 20 yıldır ticaretin içerisindeyim, insanlara fazla güvenmem sonucu 8 yıl önce 160 ton pirinç kaybettim. O an herşeyin bittiğini hayatın ve yaşamanın anlamsız olduğunu düşündüm. Yaklaşık 35 kişiye borcum vardı. Çok çalıştım yılmadım borçlarımı ödedim. O tarihten sonrada kimseye güvenmeden yaptım her işimi, ha genede kötü niyetli ve acımasız davranamadım.

  Hayat bu, bir şekilde yaşanır ve biter. Önemli olan önümüze çıkan fırsatları çok iyi değerlendirerek toz pembe hayaller kurmadan gerçekçi şeyler yapmaktır. Muhatap olduğunuz her kişinin bir limiti olmalıdır ve o limit sizi üzmeyecek seviyede olmalıdır.

  Gıda grubundan iş yapacak arkadaşlara elimden geldince yardımcı olabilirim. halukla@gmail.com

  iyi günler dilerim.

  15/01/08, 20:47
 36. BoraNo Gravatar

  12 yıldır oldukça yüksek kazançlı olan mermer ve doğal taş sektöründe yurt dışı müşterilere mal temini yapıyorum. Benim kendi müşteri portföyüm Amerika ve Çin yoğunluklu, bu iki ülke dışında Avrupa ve Asya ülkelerinde bu işi yapmak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim.

  16/01/08, 11:59
 37. krallNo Gravatar

  slm arkadaslar…

  bence ıs yapmak ıcın once para sonra cesaret gerek.. bırı olmasa olmaz…

  şansı saymadım cunku o da lazım… bazen naparsak yapalım olmayınca olmaz….

  karamsar degılım ama bu boyledır… kımı buyuk parayla bır sey yapamazken bırı ufak bır parayla yurur gıder… yukardan bı ıtekleme lazım dıye dusunuyorum…

  benım bır fıkrımde yerı ıyı olan tadılat ıhtıyacı olan bır daıreyı alıp bıraz masraf yaparak satmak… benım dusuncem bu… ev ya da arsa… arsa uzun vadede olur ama…

  su bır gercektır kı para parayı ceker… ne kadar ekmek o kadar köfte…

  parasız para da kazanılmıyor… ne acıkı para kazanmak ıcın para kazanmalıyız…

  yıne de son olarak cesaret yoksa hıc bır sey yoktur.. olculu olmak sartıyla…

  FIRSATLARI BEKLEYENLER DEĞİL KOVALAYANLAR YAKALAR…

  HERKESE BOL ŞANSSS…

  16/01/08, 14:38
 38. braynNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar.. ben 28 yaşında ist da oturuyorum, bekarım yani gurbetçiyim. harita kadastro bölümünden terkliyim ve yaklaşık 4 yıldır bu meslekteyim..

  kısaca şöyle demek istiyorum, eger gerçekten para kazanmak istiyorsanız gelin, iş çevre benden, sermaya sizden.. yani bu iş için ofis açıp normal bi araba ve ölçüm aleti almak, bu da yaklaşık 30/40.000 ytl.. ama şunu da söylicem eger güzel bi iş denk gelirse bu sermayeyi aldıgın işte çıkartırsın..

  türkiye genelinde haritacı pek fazla yoktur.. isterseniz sorun soruşturun kararı en kısa zamanda verin çünkü ilk fırsatta para ayarlarsam bu işi yapacam veya yapabiliryosanız yapın.

  herkeze bol kazançlı işler diliyorum.. hoşçakalın

  18/01/08, 10:58
 39. AhmetNo Gravatar

  evet arkadaşlar bu ülkede para kazanmak kolay ama nasıl kazanılcağını da bilmek lazım.

  ben hep sermayesiz işler yapmak zorunda kaldım. Neden mi çünkü sermaye yok para yok 40 ytl ile ticarete atıldım bundan 6-7 ay. once evet 40 ytl. 2 ay once bir araba aldım 93 model pickup 9 gun once onun odemesi bitti ama sermaye olmadan iş yapmaya çalışınca malasef kazandıklarınız da aldıklarınıza ve hemen ödemelere gidiyor.

  Bereket versin kazanıyoruz ama bi yerden sonra yetersiz kalıyor, niye mi? diyelim gidip köylerde satış yapıcaksınız mesela ben tatlı satıyorum fıstık satıyorum sucuk satmaya yeni başladım. Ee bunları belki almak 200-300 ytl yi bulur ama bunları satmak için köylere gitmeniz için bir vasıtaya ihitiyacınız oluyor. durum boyle olunca vasıta alınca sermaye de olmayınca gelir gideri karşılamıyor.

  Şimdi aklımda bir guzel iş daha var. Bursa civarında oturan arkadaşlar varsa konuşabilirz. Sermaye olarak fazla birşey lazım değil 1000-2000 i geçmez desem yeridir. Sonuç olarak şimdi araba var yine sermaye yok :) Arabası olmayan veya olan biraz da sermayesi olan arkadaşlar varsa görüşebiliriz. redirectyasam@hotmail.com

  19/01/08, 03:08
 40. Açıkçası çok iyi bir fikrim olsa ben yaparım:)) ama fırsatlar her zaman vardır önemli olan görebilmektir.

  İstanbul’lu arkadaşlara sesleniyorum. İstanbul’da iş yapan tutan bütün projeler Anadolu’da da tutar ve iş yapar.
  Herkes kendi sermayesine göre bir şey secsin ve cesareti varsa acılsın Anadolu’ya. Anadolu adı üstünde dolu işte…

  Herkesin herşey gönlünce olsun yeter ki inanın ve kimsenin hakkını yemeyin, Rabbim o zaman yüzünüze bakacaktır..

  20/01/08, 14:02
 41. GÜRCANNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar,

  ben izmir’de ikamet ediyorum. geleceğin sektörü WELLNESS sektörü. bu sektöre yatırımını yapanlar belki kısa vadede çok kazanamayacaklar ancak birkaç yıl sonra kazançları aylık 5-10-20 milyar hatta daha fazla da olabilir.

  ben bu sektörde sağlıklı beslenme üzerine çalışıyorum. 6000 ytl bir sermaye gerekiyor. ofisten veya evinizden çalışma imkanınız var. network marketing çalışma sistemi ile kendinize alt bayilikler oluşturabiliyorsunuz. pazarlama ağını dilediğiniz kadar genişletebilme imkanınız var. ilk 3 hattınızdan prim alıyorsunuz. gerisi sizin kendi becerinize kalmış.

  ilgilenen arkadaşlar varsa bana mailden ulaşabilirler. telefon numaranızı ve yaşadığınız şehri eklemeyi unutmayın. bu işi 65 ülkede yapabilirsiniz. grcnyapici@hotmail.com

  22/01/08, 14:01
 42. salimNo Gravatar

  burada yorum yazan arkadaşlara bir iki kelime söylemek isdiyorum. şukadar bukadar ticaretciyim diyemiyorum ama şunu söyleyebilirim.

  peygamber efendimiz rızkın onda dokuzu ticarettedir demiş ve çok dogru söylemiş. benim tavsiyem eger ki mutlaka ticaretle ugraşmak istiyorsanız.
  hayal perest olmayakcaksın.
  risk olmadan ticaret olmaz ama karşılayabilecegin riski alacaksın.
  her ne işyaparsan yap mutlaka yaptıgın işin en az % 50′sinden kendin anlayacaksın.
  satarken degil alırkan kar yapmayı iyi bileceksin.
  en önemlisi dürüst olacaksın.
  çünkü ticaretin en büyük sermayesi para degil cesarettir.

  girişimci arkadaşlara başarılar dilerim.

  22/01/08, 14:07
 43. FerdaNo Gravatar

  Herkese merhabalar, ben iş ilanlarına bakarken bu site gözüme takıldı ve ilgimi çekti.

  Kolay kolay kimseye güvenmemeyi ve mutlaka kendi ayaklarının üzerinde durması gerektiğini çok yakın zamanda tekrar anladım. Şu an eşimden ayrılmak üzereyim ve ailemle yaşıyorum ve bakmakla yükümlü olduğum iki yavrum var.

  İnşaat teknikeriyim, yaşadığım yer küçük, iyi bir maaş alabileceğimi sanmıyorum. Tekstil işinden iyi anlıyorum, evlenmeden önce tekstil ustalığı yapıyordum. Üretmekten değil pazar bulamamaktan çekiniyorum.

  Bu konuda bana yardımcı olabilecek, bir fikri olan var mı?

  Bu arada Bursalı Ahsen kardeşime mutlaka anladığı bir işi yapmasını öneririm.

  22/01/08, 20:10
 44. Er'ryanNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar;

  Ben tavuk çiftliği projesini öneririm.. 2000 tavukla başladık şimdi 40.000 kapasiteli bir çiftllik oldu. Yumurta kuş gribi de olsa hala gerçek fiyatının altında satılan bir hayvansal gıda.. 85 ytl ye maal edersin ve 150 ytl ye satarsın. Borsa gibi bir pazarı var.

  Belli noktalarda toplanıp her yere dağıtımı da yapılmakta. Hiçbir zaman pazarı bitmez. Fiyatı da aşağı inmez. 200.000 ytl’yi gözden çıkarın full donanınlı bir çiftlik için..

  Kolay gelsin..

  24/01/08, 00:58
 45. masörNo Gravatar

  arkadaşlar ben masörüm, masaj sektöründe çok güzel para var hem de gittikçe popüler olan bir iş. ben de sermayesi olan kişilerle bu işe girmek isterim, yardımcı olup ilk eleman sağlamak için. şimdiden teşekkürler.

  28/01/08, 00:11
 46. serdarNo Gravatar

  Eskişehir merkez de fatura tahsilat merkezi açmak istiyorum. Elimde kısıtlı param var. Sistem parası ve dükkan dizaynından sonra elimde kalacak para 1500veya 2000ytl olacak. Bankaya hesap açıp bu işe başlamak ve devamını getirebilmek için bu para yeterli olur mu? Bu iş ve benim durumum için görüşlerinizi bekliyorum.

  29/01/08, 17:54
 47. emin tekinNo Gravatar

  selamlar,ben antalyada oturuyorum, merkezde 1 dükkan tutup 10 tane jetonlu masaj koltuğu atarsam içine iş yaparmı?

  31/01/08, 17:00
 48. LetisyaNo Gravatar

  Selam,

  Ben 6 yıldır fotoğrafçılık yapıyorum. Fotoğraf alanı ile ilgili her türlü malzemem dijital baskı makinem, çevrem, müşterilerim, kurulu bir düzenim ve dükkanım var. Ancak son bir buçuk yıldır meydana gelen gizli enflasyon sebebiyle işlerde % 70′lik bir düşüş söz konusu.

  Ticaret yapmak ne derece karlı olsa da (zira şu zamanda çok zararlı) bence aklı olan devlet kapısına kancayı taksın ya da simit satsın, seyyar satıcılık yapsın. Dükkan kiraları uçmuş, stopajlar vergiler ssk bağkur derken yama küçücük kalıyor, delik kocaman oluyor. Biz de pek yakında kepenkleri indireceğiz bu gidişle.

  Bu arada aylardır iş değiştirmeyi düşünüyorum. Yaptığım araştırmalarda hiçbir sektörde karlı bir iş kalmadığı, ticaretin zarardan başka birşey olmadığı kanaatına vardım. Ayrıca SU işi İstanbul’da çok zor. Çünkü her yerde yeterince var…

  01/02/08, 10:36
 49. KadirNo Gravatar

  selam arkadaşlar,

  universite son sınıf öğrencisiyim. fakat bir şirkette çalışmak yerine, kendi şirketimi kurup ticaret (ithalat-ihracat) yapmayı düşünüyorum. çok fazla sermayem yok ama risk alabilirim. ticaret konusunda biraz da bilgim var.
  eger hangi sektör üstüne ticaret yapmanın daha iyi olacağı hakkında verebileceğiniz tavsiyeler varsa, veya yardımcı olabileceğim bir konu varsa, lütfen yazın. kadirelden@hotmail.com

  02/02/08, 15:27
 50. Rıza GülerNo Gravatar

  Dostlar selam, ben ticaretlen uğraşmaktayım kendi işimi severek yapmaktayım ve yaptığım işi de severek yapmaktayım, işimden parada kazanıyorum, ama bulunduğum yerde durmayı asla sevmeyen bir yapım var, devamlı daha iyi bir fikrin var olduğuna inanan bir yapım var, herzaman daha iyinin ve daha güzelin var olduğuna inanıyorum, yeterki gördüğüm ne ise dürüst ve mantıklı olmalı, aynı zamanda paylaşmak çok sevdiğim bir duygu, yaklaşık bir yıl önce tanıştığım iş fikri olağanüstü şuanki işime zarar vermeden büyütebileceğim bir proje ve bu projede iş tamamen sizin istemeniz halinde büyütebileceğiniz bir iş, hiç bir rizki yok haftada 10 akıllı saat bu işe yatırmak bu işi büyütmemizi sağlıyor, işi beli noktalara getirdiğinizde çalışmanıza gerek kalmıyor, bunu başaranlar var mı dediğinizi duyar gibiyim, hem de çok. bu konuyu, herkesle paylaşabilirim.

  07/02/08, 14:53
 51. EGELİNo Gravatar

  Güneşin sarısı, denizin mavisi, ormanın yeşili, ekonominin kalbi, tabiri caiziyle “küçük istanbul” denilen ve gezilesi görülesi bir memleket olan şirin mi şirin, canlı mı canlı, özellikle ekonomik olarak gelişmiş, Erdemir’i TTK – tersane işletmeciliği – balıkçılık – küçük işletmeler ve çilek ile balık festivalleri ile ünlü; Zonguldak Kdz.Ereğli’de iş kurmak, organisazyon düzenlemek veya yatırım yapmak isteyen müteşebbüsler yazın görüşelim, yardımcı olalım veya işinize katılalım.

  isege@hotmail.com

  Doğma büyüme Kdz.Ereğli’liyiz. Yaş : 47 Kemale erdik.

  07/02/08, 16:02
 52. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  Deniz hanım selam, size ulaşmam için net’den bize ulaşın, bizdeki fikirleri sizinle paylaşalım. hoşçakalın.

  09/02/08, 12:12
 53. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  Zeynep hanım selam hangi şehirdesiniz bizim işimiz hakkında bilgi vermek isterim konumuz bayan aksesuarı imalatı ve satışı yapıyoruz kazançlı bir iştir.benim net bilgi gönderin.

  09/02/08, 22:55
 54. melihNo Gravatar

  aydın’da 4 arkadaşız, 20 bin ytl sermaye ile yeni bir iş kurmak istiyoruz, her türlü pazarlama ticaret veya üretim yapabileceğimiz bir iş tavsiye ederseniz memnun olurum..

  10/02/08, 00:08
 55. yakupNo Gravatar

  slm k.maraş dan yeni 10 ytl bakkal aldım ana yol üzeri sermayemin tamamı oydu bu işi ilerletmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor kredi imkanım yok yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

  10/02/08, 11:42
 56. Nihat GÖKÇENo Gravatar

  Syn.Rıza GÜLER bende sizin gibi ticaretle ugraşmaktayım fakat belirttiğiniz gibi yeni ek iş arıyorum yazınızda bahsetmiş oldugunuzuz iş fikrinizi paylaşmanızı rica ediyorum…

  Tüm arkadaşlara saygılar… nihatgokce@hotmail.com

  10/02/08, 15:42
 57. Nihat GÖKÇENo Gravatar

  ”yakup; slm k.maraş dan yeni 10 ytl bakkal aldım ana yol üzeri sermayemin tamamı oydu bu işi ilerletmem için nasıl bir yol izlemem gerekiyor kredi imkanım yok yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler”

  Yakup Bey, ist.’de çok büyük çaplı olmasada gıda toptancısıyım görüş ve önerim;

  O bölgedeki emsal işyerlerindeki hızlı satışı olan, yöresel ürünleri belirle ve bu ürünleri satan toptancılara konsinye mal alımı yapmayı öner, eğer sözüne sadık ve borcunun arkasında olursan önce küçük rakamlarla başlayıp gerisini getirebilirsin.

  Yani haftalık mal al ve sattıgın malın parsını günü geldiğinde mal aldıgın firmaya öde. ”sağlam satıcı sağlam müşteri arar” ve işinizi görmüş olursunuz..

  Saygılarımla bol ve bereketli kazançlar dilerim…

  10/02/08, 15:59
 58. merhaba arkadaşlar, öncelikle böyle yaralı bir siteyi bize kazandıran arkadaşımıza teşekkür ederim.

  ben izmir’in balçova semtinde gayet işlek bir yerde dükkan işletmekteyim. zemin kaplamaları üzerine çalışıyorum (halı, laminat parke, pvc yer döşemeleri ve ofis perdeleri gibi) fakat işimiz sezonluk, yılın dört ayı işsiziz.

  geçtiğimiz senelerde bu dört aylık dönemde en azından masraflarımızı çıkartırdık, bu sene berbat geçiyor, ödemelerde aşırı zorluk çekiyoruz. ben bu kurulu düzene ek bir iş arıyorum, en azından masraflara yardımcı olabilecek bir iş.

  bu konuda bana fikir verebilecek arkadaşlar var mıdır?

  fikirler için şimdiden teşekkürler.

  10/02/08, 20:07
 59. niyaziNo Gravatar

  meraba herkese.

  yeni bi iş kurmak isteyen arkadaşlar. ben erkek baksırı imal ediyorum. isterseniz toptan uygun fiyata verebilirim. siz de bulunduğunuz şehirde mağzalara satarsınız. yani toptancı olursunuz. en iy iş bu. avantajları var:

  1..iç çamaşırı her zaman alınmak zorundadır
  2..vatandaşla değil esnafla muhattap olusunuz (yani her zaman sıcak para geçer elinize)
  3..akmaz kokmaz
  4..satamadığınızı iade şansı var (yani risk sıfır)
  5..iç çamaşırının sezonu olmaz… vs…

  11/02/08, 03:29
 60. EGELİNo Gravatar

  Selam Niyazi kardeş.

  Erkek baxer imalatı yaptığını belirtiyorsun. Yalnız hangi şehirdesin bilemiyorum ama benim bu iş ilgimi çekti. En azından satılamayanı iade etme şansı var.

  Sizin ürettiğiniz çamaşırları Zonguldak ve Bölgesi olarak pazarlamak isterim. Yalnız bu işin faturasıydı, irsaliyesiydi sizin adınıza olmasını isterim. Ne dersiniz? Ben sadece pazarlama yapıp komisyonumu bilirim. Bulunduğum şehir çok potansiyeli olan bir yer.

  İlgilenirseniz netden görüşelim.

  12/02/08, 11:56
 61. KadirNo Gravatar

  selam melih35

  benim size yardımcı olabilecek bir fikrim var. ben su an trabzon’da egitimime devam ediyorum. ama narlıdere’liyim. iş yerinizin işlek bir caddede oldugundan behsetmiştiniz. sanırım balcova’da mithatpasa caddesi uzerinde iş yeriniz.

  trabzon’da son zamanlarda çeşitli firmalara ait uçak bileti satan küçük dükkanlar açıldı. trabzon’da çok yoğun öğrenci bulunduğundan çok iyi kazandıklarını düşünüyorum, çünkü her zaman müşteri vardı içeride. ve daha sonradan internet kafeler bile bu işi yapmaya başladılar. firmalarla anlaşarak satış yapıyorlar ve bir miktar komisyon alıyorlar, anladığım kadarıyla.

  mithatpaşa caddesinde böyle bir iş yapmanın karlı olabileceğini düşünüyorum. bildiğim kadarıyla o çevrede bilet satışı yapan tek firma agora da bir seyahat acentası, yani çok fazla rakibiniz de yok.

  başarılar dilerim.

  12/02/08, 14:18
 62. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  Melih35 selam, dükkanının önü yoğunsa ve kadın trafiği çoksa kadın aksesurları çok cazip bir iş, bu konu hakkında danışmanlık verebiliriz, bana ulaş net’den.

  13/02/08, 18:46
 63. Hayatınızı degiştirebilmenin ve her ay artan müthiş bir gelire sahip olmanın yolu. İşte Zenginlik Yolu… Bilgi için: web sitesini ziyaret ediniz!

  14/02/08, 11:51
 64. hasan ahmetoğluNo Gravatar

  trabzon’da ufak sermaye ile yapabileceğim ek bir imkanı ne olabilir?

  saygılarımla.

  17/02/08, 19:49
 65. gurbetciNo Gravatar

  merhaba arkadaslar… siteniz cok guzel olmus… benimde sizden bi istegim var… fransada yasiyorum ve burda yapilacak is gruplari bakimindan yardimci olur musunuz?

  simdiden tesekkurler.

  18/02/08, 05:06
 66. Tunç Bey bey, bence siz artık iş fikri olanlarla parası olanları buluşturan bir platform oluşturun, tutar gibi :)

  18/02/08, 14:36
 67. YavuzNo Gravatar

  Çoğu zaman parası olanın cesareti olmuyor; cesareti olanın parası olmuyor.

  24/02/08, 18:50
 68. ALPERNo Gravatar

  Hepinize merhaba diyerek ben de sizler gibi nacizane fikirlerimi paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

  29 yaşındayım, iyi bir işte çalışıyorum ancak bende buradaki herkes gibi kendi işini kurmak isteyen biriyim. Yaklaşık 3 senedir sürekli değişik sektörlerde araştırmalar yaptım ve pazar paylarını analiz etmeye çalıştım. Bunlardan birkaçını sizinle paylaşıcam ilk başta ilginizi çekmeye bilir ancak üzerinde biraz yoğunlaşınca cazip gelebileceğini düşünüyorum.

  Öncelikle şunları iyi tepsit etmemiz lazım.

  1- Yapacağım işten ne bekliyorum? Kariyer mi, paramı, her ikisi mi?
  2- Kime? hangi yaş guruplarına? müşterilerimin gelir düzeyleri minumum ne olmalı? (vereceğiniz hizmet veya satacağınız ürün için önemli)
  3- Ne kadar risk alabilirim (çok önemli)
  4- Battım, iflas ettim… ne kaybederim ya da kendimi hayatın neresinde bulurum?

  Bunların cevabını kendimize verebiliyorsak ve evet hala kendi işimi kurmak istiyorum diyebiliyorsak başarılı olmamak düşük ihtimal.

  sizlere kısa olarak 2 iş sunucam.

  1.si ayak üstü cafe. Açalım biraz nasıl bişey bu ayak üstü cafe.

  bunun için 5000-10000 ytl kadar bir sermaye yeterli. Düşünün işlek bir cadde veya bulvar ( insan akışının olduğu), ve bu caddede küçük bir dükkan (büfe kadar) ve yapacagınız iş… plastik bardak içerisinde, nescafe, cappicino, sıcak çikolata, taze sıkılmış meyve suyu, çay v.s

  Dükkan içerisinde tek bir müşteri masası veya sandalyesi olmayacak. içeceğini alan müşteri alıcak ve yoluna devam edicek yolda giderken içecek. Elbette bunun için bardak bu duruma elverişli olucak dökülmemesi için kapalı bir bardak ve pipet olabilir mesela.. Nasıl ki küllahta dondurma yerken insanlar alır ve devam eder, onun gibi.. Benim bulunduğum şehirde böyle bişey yok.. Eminim ki bir çok şehirde de yok. Düşünülebilir.

  2.si bir çok yerde vardır eminim ki… Son zamanlarda şehrimde oldukça moda… Cafe… 2 tane kahve falından anlayan bayan..

  Bizim burda müthiş tuttu. İnsanlar sırf kahve falına baktırmak için akın ediyorlar oralara ve bir fincan kahve+fal 7 ytl.. Müthiş potansiyel var burda.. Bence bu da düşünülebilir…

  Saygılarımla..

  24/02/08, 22:02
 69. hakanNo Gravatar

  Slm arkadaşlar, Bursa’da yaşıyorum. Bu site ve benzerlerinden anladığım şu ki herkes birinin bişey söylemesi ile para kazanıp rahata kavuşacağını umut ediyor. Sıkı durun yok öyle bi model. İnsanlar yanyana iken bile birbirine güvenmezken burdan yazılacak şeylerle bir ticaretin başlayacağını düşünmüyorum.

  İkinci olarak para kazanacağını kesin düşündüğü bir iş varsa kişinin aklında bunu paylaşama gibi bi durumu hiç olmaz , neticede kendisi para ayarlamakla meşgul olması lazım..

  Benim de tavsiyem olsun :=).

  1- bilmediğin işi yapma,
  2- Dünyayı keşfetmeye gerek yok, yapılan işlerden yapabileceğini seç yap.

  24/02/08, 22:10
 70. Aslında anlatmak istediğin fikir güzel. Fakat olayın bir de şöyle bi yönü var:

  Reklam körlüğü. Şahsen bende böyle bir durum mevcut. Reklam sektörü gerçekten çok büyüyor. Akla en olmadık şeyler geliyor (kafasında monitörle dolanan, uzaylıya benzeyen garip tipler, vücuduna şirket logosunun dövmesini yaptıranlar) ve de yapılıyor da. İnternet reklam, tv reklam, radyo reklam, caddeler reklam, vs. vs…. Sanırım bu işin kaçınılmazı bu.

  Ancak değinmek istediğim bu kadar çok reklamın mevcut olması, reklam körlüğüne sebep oluyor. Örneğin herhangi bir sitede dolanırken asla ve asla google adsense reklamları gözüme ilişmez. Her ne kadar yayıncı reklamları en iyi şekilde konumlandırmış olsa bile. Gözümü farkında olmadan o küçük yazılardan kaçırıveririm. Elimde değil…

  Tv’lerde öyle. Ancak tv’lerde iş biraz daha görsel olduğundan bu biraz farklı olabiliyor. İyi düşünülmüş, içinde espri barındıran reklamları izlerim. Çamaşır suyu, kosla, beyaz eşya, mobilya, istikbal, halı, tv …. reklamları hiç izlemem (zaten bu tür reklamların hepimizi baydığı kesin özellikle kosla ve istikbal). Ya zaping yaparım ya da kapatırım.

  Bilmiyorum ama insanların bile vücutlarını reklam için sattıkları bu dönemde, reklam işlerinin fazla abartıldığı düşünüyorum. Biraz sadelik istemem sanırım çok olmaz! Dua ediyorum da dediğin olmaz :)

  Tunç, siteni beğeniyle takip ediyorum, durmak yok yola devam ;)

  25/02/08, 01:48
 71. metin göktaşNo Gravatar

  benim sadece bir tavsiyem var:

  sermayenizin zorlanacağı değil, rahatlıkla çevireceği iş yapılmalı. 10 lira ile 20 liralık yükün altına girmeyin, 5 liralık yükün altına girin ki en iyi şekilde yapabilesiniz.

  28/02/08, 02:23
 72. mücahidNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar.

  Bütün arkadaşların fikirlerini baştan sona okudum hepsine katılmamak elde değil. Farklı ve özgün fikirler.

  ben kahramanmaraşın 13 bin nüfusluk bir ilçesinde yaşıyorum. öğretmenim. Ayrıca burada ilköğretim ve lise için kitap pazarlama işini yürütüyorum. Yani aracımla okullara kadar gidip pazarlıyorum. unutmadan deneme sınavı işinde büyük para var. sadece okulları bağlamanız yeterli. bu kadar küçük bir ilçede ben bu potansiyeli yakaladım diyebilirim. şehir merkezinde yaşayan ve okul sayısının fazla olduğu il ve ilçeleri bir düşünün.

  saygılarımla…

  28/02/08, 12:52
 73. GirişimciNo Gravatar

  Bir işyeri olup kazandığı paradan memnun olmayan gelirini dahada arttırmak isteyen Antalyada bulunan girişimci kişilerin dikkatine; görüşelim, yerinizi görelim sizi tanıyalım, deneme süresi içinde bu işin masrafları bize ait sonrasında devam edip etmemek size kalmış. Deneme süresinde (6-12 ay) düşünme, geliri ölçme karar verme için yeterli vaktiniz olacaktır.
  girisim2002@hotmail.com

  01/03/08, 17:15
 74. Selahattin GÜNDOĞDUNo Gravatar

  Selam ben kayseriden selahattin

  1 yıllık evliyim ve 1 ay sonra bir oğlum olacak Atatürk üniversitesi bayburt meslek yüksek okulu kiya teknolojisi bölümünü çok iyi bir derece ile bitirdim ama gel görki verilen işler ya asgari ücret sigortası yok yada 300-350 ytl sigortanın karşılığı kardeşim erciyes üniversitesi myo bilgisayar bölümünü bitirdi eşimlede okulda tanıştım yani iyi kötü tahsilli bir çevre sahibiyim aile olarak

  şimdi elimde 2.000 ytl var ne yapacağımı çok araştırdım ama bu ne dükkanın kirasına nede açmak için gerekli resmi kuruluşlara yeter krediyi çok düşündüm mam kefilsiz bordrosuz ipoteksiz imkansız kaymakamlık kanalı ile IMF nin verdiği teşvik kredisi net olrak işimi görmüyor ve en az 2 ay uyraştırıyor.

  IMF nin verdiği kredi kırsal kesimde 5.000 ytl şehirde 10.000 ytl eğer ortaklık baz alınırsa verilecek kredi ortak sayısınca artmakta yani 3 ortak için şehirde alacağınız kredi 3 x 10.000 : 30.000 ytl ama kesinlikle açacağınız iş için sertifika veya diploma istiyorlar tekel, meyhane, kırathane gibi bir baş vuruda bulunamazsınız. eğer bu koşullarda mütabıksanız. kredi tutacağınız dükkanın kiresının % 15 ini karşılıyo geriye kalan dilim ilk başvurunun kabulünün ardından ihtiyaç duyduğunuz araçları liste halinde bildirerek ve bu fonu sağlayacak kişilerce yapılacak olan ihale sonrası alınıp size veriliyor.işte ihtiyacınız bilgisayardır.masa sandalye özelliklerini belirten bir liste yapıp istiyorsunuz ödeme ise 5 yıl içinde ilk yıl ödeme yok faizsiz olarak 2. yıl verilen kredinin %20 aynı şekilde 3. yıl % 20si 4 ve 5. yıl % 30 ar şekilde ödeme yapıyorsunuz ben bir kere dahide olsa baş vuracam ama ümitli değilim bana bu başvurudan ziyade bu kadar küçük bir sermaye ile dahi neler yapıla bilir yeni fikirler verebilir seniz sevinirim.

  internet kafe işi ilede baya araştırmalar yaptım eğer yardım isteyen olursa seve seve yardım edebilirim .

  site kurucularına bu şirin siteden dolayı teşekkür ederim…

  HER ŞEYİN GÖNLÜNÜZCE OLMASI DİLEĞİYLE . . .

  03/03/08, 17:42
 75. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  SELATİN bey selam yazınızı okudum, sermayenizin azlığı önemli değil, eğer doğru işi yakalarsan sizin için de çıkış yolu olabilir bize olduğu gibi.

  İsterseniz hiç bir rizk almadan kendi geleceğinizi inşa edebilirsiniz, gerekli olan araştırmayı yaptığınız taktirde bizim gördüğümüzü sizin de görmeniz halinde bu iş fikrinin sizin içinde önem kazanacağından hiç bir şüphem yok, bu iş fikrini değerlendirip hayatlarına büyük zenginlik katan birçok iş adamı ve iş kadınlarını görme olanağı da sizin için yaratabilirim.

  Bana ulaşabilirsiniz.

  04/03/08, 10:56
 76. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  Hasan Ahmetoğlu, hiçbir risk almak istemiyorsan siteme ulaş, konu hakkında detaylı bilgi vereyim.

  04/03/08, 11:09
 77. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  Herkese en iyi dileklerimi sunuyorum.

  25 yıldır ticaretlen uğraşmaktayım, ticaret yapmak sandığınız kadar kolay bir konu değil, öncelikle yapmak istediğiniz konu hakkında yeterli bilginizin olduğundan emin olmanız gerekli, yapacağınız işe başlarken işin küçük çaplı olmasına özen gösterin, daha sonra küçük adımlarla hergün büyümesine olanak tanıyın.

  Çok çalışmak işin en önemli kuralı, işinizi yaparken de mutlaka ilgili olduğunuz işle ilgili gelişiminizi sürdürmeniz gerekli, bunlar işinizle ilgili kitaplar vs yayınlar olabilir, kişisel gelişim kitaplarıyla insan ilişkilerinde ustalaşmanız gerekir çünkü en büyük sermayeniz insan olduğu için nasıl davranmanız gerektiğini çok iyi anlamanız ve bilgi donanımınız tam olduğundan emin olmalısınız.

  Yapacağınız işin birçok görünmeyen birçok faktörü içinde barındığını anlamak gerekiyor ki başarı gelsin, her zaman antenlerin açık olduğundan emin olmalısınız. En büyük tehlikelerden biri de işiniz iyi giderken birikim yapmamak, ülkemizdeki oluşabilecek şartların çabuk değişmesi işlere büyük sekteler vurduğu hakkında öngörü sahibi olmanız çok önemli. Bu zamanda asla çek senetle iş yapmayın, ülkemizin insanları sizin açığınızı yakaladı mı çok suistimal ediyorlar, bu düşünceleri hayata geçirdiğinizden eminseniz ticaretin tadına doyum olmaz.

  Dostlar hayatım boyunca hiç kimseye çalışmış bir kişi değilim, 10 yıllık profesyonel futbol hayatım oldu, dizimden geçirmiş olduğum sakatlıktan sonra bıraktım. 25 yıldır ticaretin içindeyim, benim de kötü dönemlerim oldu, sıfır olduğum dönemlerde bile kimseye çalışmadım, birilerine çalışan dostlardan özür diliyorum, birine çalışma fikri bana çok zor geliyor, birilerinin ağız kokusunu çekme fikri zor bir seçenek benim için.

  Size biraz da işimden bahsedeyim. Sadece dükkan kirasını ödeme gücümüzün olduğu günü dün gibi hatırlıyorum, ist iyi semti olan ve kiraların Türkiye ortalamasının çok üstünde olan Bağdat caddesinde, ilk kiraladığımız yer 7 yıl önce tuttuğumuz dükkan 4 m. idi, 7 yıl sonra hergün adım adım büyüyerek geldiğimiz nokta 450 m. karedir. Bizim işe başladığımız zaman bizden başka bizim iş konseptini yapan kimse yoktu, bugün gelinen noktada bizi taklit etmeye çalışan birçok iş açıldı, 30′un üstünde bizimle rekabet edebilenler olduğu gibi kapatanlar da çok oldu, bizler gelişip büyümeseydik bizi çiğ çiğ yerlerdi, ama buna olanak tanımadık sürdürmüş olduğumuz gelişimin sayesinde.

  Bunların yanı sıra 21 yüzyılın insanlara sunduğu olanaklar ve gelişimleri de takip etmekten geri kalmamaya özen gösteriyoruz, çok büyük iş imkanları ve olanakları bulunduğumuz şu çağda çok yoğun çok iyi analiz ve araştırmalar neticesinde ulaşma şansı yarata bilirsiniz ve bu olanaklar bir çok risk faktörünü de ortadan kaldırıyor, sizin gelişiminize olanak tanıyan bir yapılanma, insani kaynaklarınızı daha etkin kullanmanıza katkı veren olanaklar sunuyor.

  Bu yapının hiç bir risk barındırmamış olması diğer insanlarla aranızdaki güvenin oluşmasına inanılmaz katkı sunuyor, bir çok insanın hayatlarına olumlu katkılar sunmak, aradaki güven bağlarının demir gibi sağlamlaştırmasına da büyük katkı yapıyor, şu an ne iş yaptığınız da önemli değil, ek olarak büyütebiliyorsunuz. Bu yapının bize cazip gelen en önemli kısmı zaman ve para özgürlüğüne kavuşuyor olunması, ve başka insanların hayatlarında da büyük zenginlikler yaratıyor olması, palaşarak büyüyebilen bir yapılanma. Ancak bu konsepti de çok iyi analiz etmek gerekiyor ki sizler içinde bir anlam teşkil etsin.

  Herkese güzelliklerle dolu bir yaşantı diliyorum, bunu herkes hakediyor. Bana ulaşmak işteyen arkadaşlarla her zaman bilgi paylaşabilirim.

  Rıza Güler.

  04/03/08, 12:48
 78. mustafaNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar, bu site çok ilgimi çekti ben de içimdekileri buraya dökeyim dedim.

  askerden 3 ay oldu geleli, askerlik boyunca aklıma 3 tane iş geldi, bunları gerçekleştirmek için belli bir sermaye gerekiyor. durun hemen şaşırmayın, o kadar büyük bir sermaye değil ama yine de bir şeyler lazım, bende bunları paylaşacak arkadaşlar arıyorum.

  burdan ulaşabilirsiniz: kurtmustafa-61@hotmail.com.

  10/03/08, 14:43
 79. ekremNo Gravatar

  ilk olarak selamünelyküm diyerek başlamak istiyorum; bu siteyi kuran arkadaşlara teşekkür ederim.

  arkadaşlar siteyi dikkatlice takip ettiğimde herkes`te ve her sektörde bir anormallik var yani her sektörde bir sıkıntı olduğu ortaya çıkıyor. ben de 15 yıılık profösyenel hayatımda hiç böyle sıkıntılı bir piyasa görmedim yani hem iş, hem nakit açısından.

  bu sitede insanlar bir çözüm arıyor, az veya çok parası olanlar bile akıl bir fikir almak istiyor siteden de çok güzel iş düşünce söyleyenler var aslında ama işi yapmak isteyen arkadaşlara buradan seslenmek istiyorum; şuanki piyasalara fazla güvenmeyin derim fazla borçlara kredilere bel bağlamayın ek iş;se elinizdeki miktara göre açılım yapın, biraz ilerledikten sonra aklınız yatarsa işe o zaman risk ortamı başlayabilir.

  Saygılarımla selamlar allah herkesin işini gücünü rast getirsin derim. selamüaleyküm.

  10/03/08, 14:46
 80. uğur kavuşNo Gravatar

  böylesine herkese ve her fikre açık, aynı zamanda başarıya motive edici bir özelliği bulunan bu site için emeği geçenlere teşekkür etmeden edemiycem.

  gerçekten son iki yıldır bilhassa, moral olarak bu kadar çökmemişti iş dünyası. ama hep mi böyle gidicek? zannetmiyorum, zannetmek istemiyorum.

  çocuklarımızın çok daha iyi bir dünya ve mutluluğu hak ettiğini düşünüyor ve onlar için çok daha yaratıcı fikirler üretmemiz gerektiğini düşünüyorum.

  14/03/08, 11:53
 81. yıgıt kalyoncuNo Gravatar

  10000 varsa gelın sıze dunyanın en buyuk markaların ıhracat fazlalarını verelım 2,3,4 ytl den alın. gıdın nerde satıyosanız satın 15,20 ytl ye… bı magaza acın sergıleyın. BİM mantıgıyla tıcaret yapın, bu ulkede gıyınmek ve yemek baska bı sey yok hele bı de marka olursa sattıgın sey ısın daha da kolay.

  dusunun adam gıdıcek magazadan 40 ytl ye aldıgı t-shırtu senden 10 ytl ye alacak. akıllı olunnn. dukkan kıranız 1000 ytl dıyelım. gunde sadece 1 adet kot sattsanız aylık kıranız ıkı adet kot satsanız sızın maasınız cıkar… zara topshop lwc tommy.. kım gıymez kı.

  14/03/08, 17:37
 82. KONTÖRRRNo Gravatar

  slm akadaşlar, yazıları okudum genellikleee herkes fikir arıyo fikir veren yok. şimdi size bi fikirr.

  malüm sektöü takip etmek gereki şu anda cep telefonu sektöü hareketli en az 25 30 bin ytl si olanlar kontör toptancılıgı yapabilir akmaz kokmaz mal marketlere telefonculara dagıtııyorsunuz. ilk etapta karı az gelebilir, iş sürkülayon işi ne kadar cok satarsanız o kadar cok kazanırsınız.

  yani sizin elinizde calışmak, müşteri beklemezsiniz müşteri sizi bekler. kontö başı yaklaşık 15 kuruş kar var, ortalama günde 100 telefoncuya giderseniz ortalama ceşitleden türkcell vadafone avea ceşitlerinden 10ar adet alsa yaklaşık her bayi 10 ytl bırakırr, 100 bayideee günlük 1000 ytl dmektir. sen 1000 ytl kazanma, günde 90ytl kazan ayda aylık 2700 ytl yapar. bence güzel para.

  hayılı işler bol kazanclarrr. bilgi icin basarlar_mb_onnumara@hotmail.com

  taktikler icin 50 ytl alıyoruzzzz hehehe…

  15/03/08, 03:32
 83. işfırsatı (rnguler@ttmail.com)No Gravatar

  ÖZGÜR bey selam, Rusya’da yaşadığını söylemişsin. Sizi Rusya’da iş konusunda yönlendirme yapabilirim, Rusya’da yaşayan iş arkadaşım var, benim nete ulaşabilirsin.

  16/03/08, 08:19
 84. uğurNo Gravatar

  selamün aleyküm!
  biz araç sahibi 2 arkadaşız; yeni iş fırsatlarına açığız…
  Az sermayeli ve karlı bir iş fırsatı ve düşüncesi var ise bu fikirlere açığız…
  Fakat bizler sadece ek bir gelir elde etmek için bu düşünceye sahibiz… bizim şu anki işimiz dolayısıyla müşteri potansiyelimiz iyi sayılır…
  Bu düşüncedeki yenilikçi ve karlı fikirlere açığız…

  u_sarac@hotmail.com

  17/03/08, 11:50
 85. ismailNo Gravatar

  Herkese merhaba !

  Arkadaşlar genel bakış olarak insanların çoğunluğunun az sermaye ile devamlılığı olan işler yapmak istekleri ön plana çıkıyor, ben de sizlere kısaca sürekliliği olan bir iş fırsatından bahsetmek istiyorum.

  Tv’lerde reklamlarda da izlemişsinizdir. Yüksek gelen telefon faturalarının bir şekilde tasarrufla daha düşük maliyetlerde konuşulması ile ilgili. Ben size diyorum ki 1500-2000 ytl sermaye ile gelin bu işi yapın insanların telefon görüşmelerini internet üzerinden yaptırarak para kazanın. Çevremizde mutlaka telefon faturalarının yüksekliğinden yakınanlar vardır, onlardan başlayabilirsiniz.

  Zaten size yazmış olduğum sermaye alacağınız ürün için gerekli. Bu ürünün tanesinden %15 kar edeceğiniz gibi ayrıca yapmış olduğu görüşmelerden de % 15 her ay ayrıca para kazanacaksınız, risk yok sermaye az.. Bundan iyisi şamda kayısı :)

  Not :Görüşme fiyatlarımız piyasadaki en uygun fiyatlardır. Düşünürseniz bilgi için mailimden ulaşın.

  20/03/08, 22:42
 86. ismailNo Gravatar

  waysence@hotmail.com mail adresim
  konu kısmına VOİP yazarsanız sevinirim.
  Teşekkürler

  20/03/08, 22:48
 87. KONTÖRCÜÜÜNo Gravatar

  Selamün aleyküm? Daha önceki yazımda kontör toptancılıgı önermiştim kimsenin aklına yatmadı heralde. Size benden bir fikir daha, deve döner işi yapınnn deveeeeee eminim ki tutar yapan yok veya deve kuşu döner de oalbilir bi araştırın tutacagına eminim, hayırlı işler bol kazanclarrr..

  20/03/08, 23:45
 88. Merhaba arkadaşlar,

  Önceleri, Osmanlı’da iş yapacak kişiye o bölgede yetecek potansiyeli yok ise onu başka yerlere yollarlarmış. Meslekler babadan çocuğuna genellikle geçer (ya da ustadan çırağa) ve işin ilmi ve incelikleri kaybolmazmış.

  Hangi işi yaparsanız yapın, bir yerlerde sabırla stajınızı yapın. O zaman işi daha güzel kavrarsınız. Eğer girişimci (işletmeci iseniz) sorun yok, iyi piyasa araştırması ile her işi yapabilirsiniz. Mesela berber dükkanı açmak için o mesleği bilmenize gerek olmaz.

  Ne yaparsanız yapın bildiğiniz ve sevdiğiniz, onu icra ederken ondan karşılığı mümkün olmayan haz aldığınız işi yapın.

  Yani, karnınız aç, karın doyurmak için yemek yersiniz, bir de öyle yemek yersiniz ki hem karnınız, hem de ruhunuz doyar.

  Selamlar sevgiler.

  23/03/08, 14:50
 89. pelinNo Gravatar

  yiğit kalyoncu size nasıl ulaşabilirim

  23/03/08, 15:42
 90. NURNo Gravatar

  herkese slm ben nur anadolu lisesi yabancı dil mezunuyum 8-10 milyarlık bayan takı bayan giyim veya çoçuk giyim gibi alanlarda iş kurmak istiyorum ilgilenen arkadaşları bekliyorum yıgıt kalyoncubey sizinle iş hakkında konuşabiliriz GULNUR85@windowslive.com

  23/03/08, 15:49
 91. gülNo Gravatar

  yiğit kalyoncu size nasıl ulasabılırım fıkrınız cazıp geldı bu konuda yardımcı olursanız sevınırım

  23/03/08, 16:01
 92. Adem BABANo Gravatar

  selamün aleyküm, güzellikler, hayırlar hepimizle olsun.

  Ben 28 yaşındayım ve 23 yıldır istanbul bahçelievlerde yaşıyorum. 2000 yılından beri sigorta eksperlik bürosunda (2005/04-2006/07 Askerlik) çalışıyorum, acayip sıkılmaya başladım, monotonluktan, sürekli stres, sorunlar, bide yeni yasa çıktı işler daha da sarpa saracak gibi, zaten ne zamandır kendi işimi yapmalıyım diye düşünüyorum.

  askerden sonra 8,000.-YTL biriktirebildim, bu parayla büfe açmayı düşünüyorum, çok zor beğeniyorum, etraftaki büfe cafe vs. yiyecek satan yerlerde satılan ürünlerden çok azının damak tadıma uyduğunu düşünüyorum, uyanlar ise pahalı geliyor her zaman yiyemiyorum.

  ben de kendi kendime şöyle dedim. eğer beğendiğim ürünü başkasına da satarsam o da memmun kalır ve benden alışveriş yapar, benim için önemli olan para kazanmak değil diyemem para önemli ama şu daha önemli müşteri memmuniyeti, taze, lezzetli, uygun fiyata ürün sattıktan sonra alıcısı olur diye düşünüyorum. (kısa zamanda köşe dönme gibi bir niyetim yok.)

  Benim niyetim bu işi önce bölgesel, daha sonra ulusal ve en sonunda global çapta yapmak, marka oluşturmak. “İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim.”

  Ama bazı pürüzler var böyle bir işin elimdeki para yeter mi, bir de ya iş yapamazsam yeniden işe gir çalış 9 da işe gel 6 da git eski sisteme dönmek işte, yeterli özgüvenim oluşmadı yıllardır. Bu nedenle cesaret edemiyorum.

  Herkese başarılar diliyorum. Dualarınızı bizden eksik etmeyin inşallah. Allah doğruların yanındadır. İnşallah bizide doğrulardan eyler.

  24/03/08, 13:42
 93. İSA AYDOĞDUNo Gravatar

  S.A
  Merhabalar ben Konya’dan İsa, reklamcıyım ama bu işi sevmiyorum yani pazarlamayı sevmiyorum, herkesin ayağına gitmekten bıktım bi de bizim insanımız acayip, ayağına varsan işini ucuza kapatmak ister varmasan iş alamazsın.

  Onun için işi değiştirmek istiyorum. Matbaa işlerinden de tabela ve promosyon işlerinden de bıktım, grafikten de.

  Ben al sat işleri yapmak istiyorum. Yani alıp satmak hoşuma gidiyor. 2500-3000 ytl civarında sermayem var. Ama ne alıp satacağımı bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

  Allah yar ve yardımcımız olsun, hayırlı günler.

  25/03/08, 19:37
 94. İsmail AtarNo Gravatar

  Değerli arkadaşlar,

  Öncelikle böyle bir sayfa için çok teşekkür ederim.

  Ben hayatımda ilk defa bir yazı yazıyorum. Herkesin belli bir hayali vardır mutlaka bunlardan bir tanesi de benim. Turizmde uzun yıllar çalıştım ve bu zaman içerinde bizim turizmi nasıl katlettiğimize şahit oldum. Bu şekilde giderse 5-10 yıl sonra turizmin çöplüğünde yaşamak için birşeyler ararken bulacağız kendimizi.

  Oysa BİZ DÜNYANIN EN GÜZEL VE EN UZUN TARİHİ GÜZELLİKLERİ OLAN bir ÜLKE’de yaşıyoruz. Tabi değerini bilmeden. Bu konuda kendimce geliştirdiğim bir proje ile Türk turizmini 1 % (en az) canlandıracak ve ismimizi dünyaya bir kez daha duyurmamıza sağlayacak bir proje.

  Ben çok üstün zekalı bir insan değilim ama allah insana düşünme ve üretebilme kabiliyeti vermiş ben de bunu kullandım. ama maalesef bu ülkede üretebilme özelliği olan insanlara hiç değer verilmiyor. Sadece taklitcilik sözde üreticilik oluyor. Ben konuda gerçekten iddalıyım ama değer verilirse. herşey için çok teşekkür ederim.

  Saygılarımla.

  26/03/08, 13:48
 95. ErdemNo Gravatar

  Arkadaşlar selamlar!.

  Balıkesir’de büyüdüm. Memuriyetim sebebiyle küçük şehirlerde de yaşadım, 6 yıldır da İstanbul’da bulunuyorum. Gözlemlerime göre küçük şehirlerde kazanabilmek için o işi yapan ilk siz olacaksınız. Büyük şehirlerde ise aradan aracıları ve komisyoncuları çıkarıp direk satış yapacaksınız.

  Mesela 6 yıl önce İstanbul’a geldiğimde Simit sarayı denilen dükkanlar dikkatimi çekti. O zaman aileme bu işin Balıkesir’de açarsak tutulabileceğini söyledim. Ancak tabi ki ailem tarafından gülünerek karşılandı “heryer simitçi dolu. kim alır ordan simit diyerek” geçiştirildi.

  Geçen sene annem bile işe giderken oraya uğrayıp simit aldığını itiraf etti.

  Küçük şehirlerde yaşayanlar; İstanbul’da neler rağbet görüyor? Bu soruyu kendinize sormanız lazım. Şöyle kafamda kabataslak tasarladığım birkaç örnek verirsem;

  Küçük şehirler için:

  - Bardakta mısır = Eğer şehrinizde yoksa günde 100 bardak satabilirim diyorsanız hemen şehrin güzel bir yerinde Belediyeden izni alın. İlgili firmadan da Franchising alarak bu işe başlayın. Birçok firmayla bu konuda yazışmalarımda en iyi teklifi CopCorn firması verdi. Franchising bedeli 5500 YTL (içinde standta var) mısır Kg:4 YTL. Diğer firmalar: Dailyfresh, Mısırane vb. Ayrıca firma ile ilişkiye girmeden ben yapayım derseniz Pimaksan firması 3100YTL’ye stand kuruyor.

  -Araç Muayene İstasyonu: Arkadaşlar bu biraz sermaye gerektiyor ama herşeye değer bence. Biliyorsunuz Araç Muayene İstasyonları özelleşti. Alan firma gezici ve sabit bayilikler açıyor. Eğer bulunduğunuz yer için bu hakkı alabilirseniz orada 20 yıl boyunca tek olursunuz. Firma=TÜVTURK

  - Biletix Bayi: Bu konuyu fazla araştırmadım ancak İstanbul’da artık nerdeyse otobüs biletleri bile Biletix tarafından satılacak. Bütün sosyal etkinlik biletleri buradan satılıyor (maç, sinema, konser vb.)

  - Outlet mağaza: İstanbul’da herkes ünlü markaların outlet mağazalarına hücüm ediyor. Örneğin; bayram öncesi eşime Metrocity’den kaban alacaktık 130 YTL idi almadık, bayram sonrası gittik 90 YTL’ye aldık. 1 ay sonra bu mağazının Outlet mağazısına gittiğimizde kaban malesef 60 YTL idi. Markalı bir ürünün outlet bayiliği alınabiilinirse diğer marka satan bayilerin vay haline. Çünkü fiyat nerdeyse 2 katı oynuyor.

  İstanbul için:

  - Araba Reklam: Yukarıda arkadaşımız reklam kirliliğinden bahsetmişti, bu kirliliğe biz de ortak olsak. Mesela arabamız var ve hergün işe onunla gidip geliyoruz. Acaba arabamıza reklam vermek isteyen firma çıkar mı? En azından benzin masrafımıza ortak bulabiliriz diyorum.

  - Manav Outlet: İstanbul iyi güzel de özellikle şu pazardaki meyve fiyatları insanı öldürüyor. Malum bu meyveler pazara gelene kadar 3-4 el değiştiriyor. Her gelen de komisyon koyunca 50 kuruşluk portakal oluyor 2 YTL. Hiç unutmam geçen yaz Balıkesirde köyde akrabamız bir traktör kasası kavunu 50 YTL’ye verdi. 1 hafta sonra İstanbul’da kavun pazarda 1 YTL idi. Örneğin portakal Antalya’dan direk kişilerden alınıp hiç aracı kullanmadan İstanbul’da satılamaz mı?

  26/03/08, 15:30
 96. yasin...No Gravatar

  evet arkadaşlar bu site tam istediğim hatta hayal ettiğim bir düşünce. ama herkes sanki iş ya da fikir değil de boş muhabbetten bahsetmiş.

  neyse ben mütahitlik yapıyorum, arsam var diyen olursa yardımcı olurum. istanbul esenyurt, avcılar, kıraç haremi dere tarafında.

  hayırlı iş ve düşünceler…..

  28/03/08, 00:14
 97. SeyhanNo Gravatar

  Yiğit Kalyoncu sizinle irtibata geçmek isterim. Ben dikiş atölyesi açacağım, dükkanın bir bölümünüde satışa ayırmak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim.

  Site gerçekten çok güzel bu gün keşfettim. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

  28/03/08, 23:51
 98. mehmetNo Gravatar

  slm
  merhaba arkadaşlar ben k.maraşta bi firmada muhasebeci olarak çalışıyoum. ama işimi severek yapmıyorum memnun değilim yakın zamanlarda mali müşavir oldum. büro açmayı çok istiyorum ama ne sermaye ne de müşteri çevrem var. ama yinede inş. büro açmaya kararlıyım..

  29/03/08, 13:18
 99. İSA AYDOĞDUNo Gravatar

  yiğit kalyoncu size nasıl ulşaşabilirim reklam-dunyasi@hotmail.com
  0.535 597 20 85

  29/03/08, 14:08
 100. İSA AYDOĞDUNo Gravatar

  niyazi kardeş size nasıl ulaşırım reklam-dunyasi@hotmail.com 0.535 597 20 85 bana burdan ulaşabilirsin

  29/03/08, 16:52
 101. şerifNo Gravatar

  İyi günler site çok güzel, kurucularına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yalnız bişey dikkatimi çekiyor, konu hakkında yorum yapanlar yorumunu veya tavsiyesini yazdıktan sonra bir daha siteye uğramıyorlar.

  Örneğin Yiğit Kalyoncu arkadaşımız, 14 Martta bir teklifte bulunmuş ihraç fazlası ürünlerimiz var diye. Kaç kişi ulaşmak için mesaj atmış ne e-posta adresi veriyor ne telefon. Lütfen herkes yardımcı olmak istiyorsa bu tür tekliflerden sonra bir adres versin.

  Teşekkürler saygılar herkese..

  29/03/08, 17:17
 102. zeynoNo Gravatar

  arkadaşlar slm, insanların bu işsizlikte bişeyler yapabilmek için fikir alışverişi yapmaları ve iş fırsatları sunmaları çok hoşuma gitti. hepinizi tebrik ediyorum.

  bende çalışmayı çok sevenlerden biriyim satışta da yeteneğimin çok fazla olduğuna inanıyorum ve boş durmayı hiç sevmiyorum. Doğrudan satış sistemiyle kozmetik şirketleriyle çalışıyorum kişilere de iş fırsatı sunuyorum bir çok ilde üyeler yaparak grubumu çoğaltıyorum, satış konusunda eğitimler veriyorum.

  yiğit kalyoncunun da fikri hoşuma gitti. oriflame ve bohçam şirketleriyle çalışıyorum, ayrıca düşünenlere de yardımcı olmak isterim, ekstra işler de yapabilirim.

  29/03/08, 21:57
 103. Ecz.ihsanNo Gravatar

  500.000 ytl’em var. İlçemde, kalifiye eleman gerekmeyen, veresiyesi olmayan, evrakve prosedürü olmayan, takibi kolay, güvendiğim bir kişiyle işi çevirebileceğim, fazla ilgilenmemi gerektirmeyen, normal veya iyi kazançlı, helal bir yan iş kurmak istiyorum… fikir verebilir misiniz?

  teşekkürler.

  30/03/08, 03:44
 104. ahmetNo Gravatar

  fikir çok para yok, para var fikir yok eh insanoglu .

  düşünün eksik olan ne, bence cesaret, inanıyorum ki buradaki fikirlerhepsi tutacak fikirler fakat gel görünki hiç birimiz bu fikirleri icraata geçirmeyeceğiz sadece acaba diyeceğiz.

  benim önerim kendi fikirlerini tatbik etmek. yalnız şu bir gercek ki bu site çok güzel ve bir o kadar da cambaz var burada. dikkat tuzaga düşmeyelim, iş yaparken midyata giderken evdeki pirinçten olmayalım.

  saygılar, herkese boş kazançlar.

  30/03/08, 14:37
 105. ahmetNo Gravatar

  pardon deyim yanlış oldu doğrusu – midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım .

  30/03/08, 14:42
 106. Herkese merhabalar arkadaşlar alın size iş fırsatı kısa zamanda hem para hem de söhret yolu acılsın, hem size hem de bana.

  ben her tür tarzda beste yapıyorum ama ankarada yasadığım için ve işlerimden dolayı bunları istanbuldaki plakcılara dinletemiyorum hepsinin altyapıları hazır telifleri noterden tastikli vereceğim sitemde kendime ait parcalırım var indirin çekin bir cd ye özellikle istanbulda yasayanlar için götürün unkapanına plakcılara dinletin kesin alıcıları çıkacaktır parçalar kaça giderse yarı yarıya sermaye yok risk yok

  sitemde bana ulasabileceginiz mail adresim var ilk etapta hadi ulen oradan diye bilirsiniz ama hatırlatayım bitane satıp isim yaptıkmı gerisi muakkak gelir bir anlamda benim menejerim olma fırsatı veriyorum size bence bi düsünün ne kaybedersini?????

  site adresim herkesdinlesin.com/serkan_gunduz burda bana ait olan 4 adet parça var parçaların açıklamalarında hangilerinin bana ait oldugu yazıyor.

  24/04/08, 15:01
 107. KOCAUSTAOĞULLARI ÇELİK KONSTR. - VİNÇNo Gravatar

  Çeliğin merkezi sayılacak kdz ereğliye çok yakın olan alaplı da bulunmaktayız kendimize ait çeşitli vinç (hiab) ve çelik konstriksiyon imalat montaj ve de montaj yapmaya her zaman hazırız her türlü çelik üzerine ister projel ister .. İmalat montaj yapamaya yeterli kalifiye elemenlarımız mevcut görüşmek istiyen meil adresimden görüşebilir ve isteklerine çözüm bulabiliriz.

  02/05/08, 14:29
 108. mustafaNo Gravatar

  arkadaslar merhaba size iki işten bahsedecegim; kereste ve balık ithalatı alt yapımız hazır hatta bir ara balık ithalatı yaptık fakat başka işlerimizden dolayı pek agırlık veremedik balık ithalatı için 25,000 kereste için 40,000 usd ihtiyac var balık senegalden jumbo karides ve laos getirecegiz alıcı firma hazır ve limit yok.

  THY tarifeli seferiyle getiriyoruz kereste icin ganada firma ile görüşmelerimiz var hatta firma mal bedeli karsılıgında turkiyeden mal istiyor fakat malın ordaki gumruk navlun ve ic nakliye giderlerini siz gelin ve yatırın diyor bir kac kez oraya seyehatte bulunduk daha once kersetenin gelis suresi 1 ay gumruk vs 40 gun bunu da alacak firma hazır keresteden aylık 100,000 usd ve ustu balıktan 35,000 usd ve ustu aylık kazanc sermaye koyabilecek ucuncu ortak arıyoruz.

  thirdholder@hotmail.com ciddi olarak ilgilenenler bu mailden ulasabilir.

  mustafa.

  13/05/08, 21:33
 109. Şimdi ise bi düşüncem olsa ne yapardım. Şu an oluştu aslında birden bire kocaman bi arsa alırım. 100 dönüm olsun. Bu arsanın her bir tarafını güneş panelleri ile döşeyip ardından da bunları bi merkez açı ile buluşturup. Merkez açının kuvvetini yine enerjiyi içinde hapsedicek bir çelik konsantrisyumun içinde saklı turarsak o zaman Türkiye için yeteri kadar enerji ortaya çıkar. Diye düşünüyorum. Ben iş fırsatı olarak düşünmüyorum. :P

  23/05/08, 14:48
 110. özgür kavakNo Gravatar

  Benim size önerim simit sarayı işine girin. Yoğun bir cadde üzerinde asortik bir mekan şeklinde girebilirsiniz bu işe.. 20-25 bin ytl gibi bir rakamla bu işi yapabilirsiniz.. Bu konuda ön araştırma yapın, göreceksiniz ki bu işte para var..

  24/05/08, 11:51
 111. RIFAT BAŞGÖRNo Gravatar

  Öncelikle Selamın Aleyküm. Anlaşılan sitedeki herkes bilgiye aç belki birkaçınızı doyururum arkadaşlar.

  Öncelikle kira derdiyle uğrasmayın altından kalkamazsınız. 30 veya 40 milyarınız varsa kaliteli semtlerde, yani evlere servisin fazla olduğu yerlerde sokak sokak, emlakçı emlakçı gezin her gördügünüz dükkanda ayrı bir hayal, her konuştuğunuz insandan ayrı bir fikir kazanacaksınız; gezen bilir, gören düşünür, düşünen bulur.

  İnanın dükkan bulursunuz; kendimden bahsedeyim: ben buldum hem de bakırköy’ün en işlek yerlerinden biyerde, hem de 30 milyara amma sabah 9 da evden cıkıp akşam 10 da eve geldiğimi bilirim. dükkan benim ama düşünün başka param yok, kira derdim yok icabında yazın dondurma veya karpuz satarım, kışın icabına bakarım. gerçi çiğköfte düşünüyorum yemek sepetine de üye oldun mu semt icinde evlere servis.

  5 dörümden sonra sattığım kar, nasıl mı?

  20 su, 80 elektrik, 300 bağkur, 150 de tabela ve vergi de düşünün, kira vermeden 450, 500 gitti ve başkası yapıyor, siz sadece satıyorsunuz. bunlar bir dükkanın en basit hali, gelelim ayrı bir konuya; daha niye satın alın diyorum, kiraya bir dükkan tutsanız, en az 4 aylık kapora, dükkan kirası 1 milyar olsa 4…5.. milyar gitti, içine yapıcağın işe gore dekor şu bu, hele yiyecek sektörüyse dolaptı, iyisi olsun güzel gözüksün derken en az 30, en az, he sonra kiracı bile olsanız değişmiyor vergi kağıtları cıkarmak 500 artı yazar kasa işletmesiyle birlikte 1.5 beceremezsen bi de muhasebeciye100ytl bir o yazdıgım 1-1.5 bunlar milyar he bi babanın en az 2 ay calışmasıyla boğazından kıstığı para düşünün, kiracı bile olsan daha işe baslamadan 40 gitti.

  arkadaşlar cocuk oyuncağı değil, bakın uyandırıyorum herşey yaşanarak öğrenilmez, araştırın gezin dolaşı kabiliyetiniz varsa iş kurmaya kalkın tabi girişken ve kabiliyetliyseniz.

  mesela dükkan bakmaya google den emlak yazarak kendi dükkanınızı bulmakla kıyaslamakla buldugunuz dükkanı yerinde inceliyerek başlayabilirsiniz ama saatın alacaksanız etrafınızdaki insanları üzerek değil.

  azcık ince noktaları size bu site aracılığıyla anlatıp yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, allah razı olsun demeniz yeterli. şunu da söylemeden edemicem, bu siteye çakallar dolmaya başlar, herkezin lafına inanmayın. ALLAH yardımcınız olsun.

  05/06/08, 09:39
 112. i.demiircioğluNo Gravatar

  merhaba öncelikle bu siteyi kuranlara teşekür etmek bir borcumuz olsa gerek.

  bundan tam bir yıl önce kocaeli bölgesinde bir su bayiliği aldım ve tali bayii olarak çalışmaya başladım ilk günlerimde telefonlarımın çalması için allaha çok dua ettim daha sonra işlerim yoluna girmeye başladı.ve tali bayilik bana yetersiz gelmeye başladı işimi büyütüp bir anabayilik almak için koşuşturdum ve daha sonra damak su kocaeli ana bayiliğini aldım tabi ikinci bayilikte eklenince işlerim yoğunlaşmaya başladı sıkı çalışmalarım ardından ciddi fabrikalara su vermeye başladım abonelerim fazlasıyla çoğaldı şimdi işimde gelebileceğim son noktalara taşıyorum kendimi.

  ancak bu arada okadar yorulmaya başladım ki gerçekten dinlenmeye 5 dakika zamanım olmadığı anlarda yaşıyorum bu mesajı sizlerle paylaşma sebebim ise hiç bir zaman ümitsiz yaşamayın inanın insanların sağlığı yerinde olduktan sonra başaramıyacakları hiç bir iş yoktur ve şuanda ciddi anlamda böyle hazır bir işi sahiplenmek isteyen arkadaşlar olursa belki de devretmeyi bile düşünürüm çünkü şuna inanıyorumki her şey zirvedeyken tadında bırakılmalıdır.

  ve ben bir bayan olduğum için de artık bu hızlı tempoya dayanamıyorum ama bu ticaretten çekileceğim anlamına gelmesin ben biraz daha az yorulacağım bir iş arıyorum tabi bana bu konuda fikirler verirsenizde sevinirim.

  saygılarımla, bu yazımı okuduğunuz için hepinize teşşekür ederim.

  07/06/08, 02:02
 113. mehmetNo Gravatar

  syn melih bey 4 arkadasız dediniz size 4 ayda çok güzel para kazandıracak iş fırsatı için bna ulasın belki ilk sene masrafınız çıkar ama bir sonraki sene tamamen kara geçeblirsiniz ben de arkadasımla bu işe ortak girdim çok iyi bu sezon çok ıyı kazandık genç arakadaslara yardımcı olmak isterim tlf 0532 744 07 97

  27/07/08, 13:55
 114. levent elmalıNo Gravatar

  sayın mehmet kirişçioğlu size ve iş çevrenize uygun çok güzel para kazanacağınız iş önerebilirim ayda en az 4000-10000 ytl arası

  27/07/08, 14:03
 115. levent elmalıNo Gravatar

  tlf 05327232636

  27/07/08, 14:04
 116. AytenNo Gravatar

  Selam arkadaşlar….

  Buraya yazılanların hepsini okudum, herkes az sermaye ile risk almadan para kazanma derdinde.

  İlgilenen arkadaşları dünyanın en büyük network marketing sistemi olan uluslararası bir firmanın ortağı olmaya davet ediyorum. İster kendi işiniz olarak isterseniz ek iş olarak düşünebilirsiniz… Üstelik;

  Hiç bir risk almadan
  Stok tutma zorunluluğu olmadan
  Küçük bir başlangıç maliyeti ile
  Kendi işinizin patronu olarak
  Ne kadar zaman ayıracağınıza kendiniz karar vererek
  Ne kadar kazacağınıza kendiniz karar vererek
  Benzersiz ürün kalitesine sahip
  Her insanın ihtiyacı olan geniş bir ürün yelpazesine sahip
  Organik ve ekolojik üretimli ürünler
  % 100 tatmin garantisine sahip ürünlere

  ister kullanıcı üye olup indirimli alışveriş imkanına sahip olup sağlıklı ürünler kullanabilirsiniz, isterseniz sistemi tavsiye ederek kendi ağınızı kurarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

  Tüm dünyada en çok kazandıran sistem hakkında daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlarım bana aytekoc2004@yahoo.com adresinden ulaşabilirler.

  Herkese başarılar….

  28/07/08, 16:23
 117. Mavi yolculukNo Gravatar

  Selamlar.

  Site fikir alış verişi için güzel olmuş.

  Kendi işimi yapmaktayım kazancımdan memnunum. Yaptığım iş Dayanıklı tüketim malları ve ünlü bir markanın bayisiyim. Gerek şartların zorlaması gerek o zaman uygun olduğu için başladığım bir iş. Ama herşey kazanç değil ve daha seveceğim ve yaparken eğleneceğim bir sektörde iş kurmak istiyorum.

  Bunun içinde en çok istediğim ve severek yapacağıma inandığım tatil yerlerinde mavi yolculuk turları düzenlemek. Ayrıca küçük samimi bir pansiyon işletmek. Hedef az para çok mutluluk.

  Bunun için yardımcı olabilecek arkaşların yada fikir verebilecek arkadaşların yazılarını bekliyorum. Mail adresimdende bana ulaşabilirsiniz. xpin8@hotmail.com

  Sevgiler, saygılar.

  02/08/08, 11:39
 118. yurdagülNo Gravatar

  kendi işinize çok az bir semaye ile sahip olam isterseniz. güzel ve sürekli artan bir geliriniz olmasını istoyarsanız bize ulasın sizlere sonuna kadar destek olmaya hazırız takım arkadaşlarımızla beraber. saygılarımla. begonya-lale@otmail.com

  02/08/08, 23:57
 119. hamzaNo Gravatar

  param var ama nasıl değerlendireceğim diyenler benle irtibata geçsinler.

  08/08/08, 04:28
 120. zekiNo Gravatar

  arkadaşlar ben van’da yaşamaktayım. iyi derecede ingilizce bilmekteyim. Van’a has gümüş savat işlemeciliği vardır, urartu ve ermenilerden kalma bir sanattır. amacım sadece şuan van’da yapılan bu savatlı gümüş takıları yurt içi ve yurt dışına satmaktır.

  bir internet sitesi üzerinden de spariş alıp satmayı düşünüyorum.bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. hepinize başarılar.

  10/08/08, 18:02
 121. Merhaba is kurmak isteyen Arkadaslar.

  Ben suanda Frankfurtta yasiyorum. Türkiyeye temmeli dönüs yapmayi planliyorum.Benimde kendime göre bazi fikirlarim var. Ben Van liyim ve Van da is benimle beraber yatirim yapabilecek, cesaretli ve girisken ortak veya ortaklar ariyorum. Mesleyim Insaat Müh. ve suanda frankfurtta Emlakcilik yapiyorum. Is yapmak istedigim sektör. Insaat ama herkes gibi yap sat degil. Sektördeki yeni mallarin üretimi ve satisi. Bu is icin Arsa hazir.

  Özellikle doguda param var, ama yapacak is ariyorum digen arkadaslar bana yazabilierler veya Almanya ile is halinde olanlar.

  Neden Vanda, Cünki dogudaki Potansiyel cok yüksek özellik sinir sehri olmasi

  deniz-immobilien@hotmail.de
  http://www.immobilien-deniz.de
  Herkesse hayirli isler

  S. deniz

  11/08/08, 23:28
 122. Merhaba Arkadaşlar,

  Kişisel Gelişim büyüyen gelişen bir sektör.

  Üst Düzey Danışmanlık olarak Bursa dışında sizinle beraber çalışabiliriz. mail: uddanismanlik@hotmail.com

  İyi günler…

  13/08/08, 13:07
 123. aslında daha çok iş imkanları çıkacak sadece aylık değil günlük işlerde çıkacak hatta denk geldim; adam ziraat bankasının yanındaki cafeyle anlaşıp 2 ytlden key ödemelerine bakıyordu şimdi 50 kişiye baksa günlük 100 ytl 1 hafta yapsa 700 ytl aylık asgari ücretten fazla.

  ben burada kimsenin bilmediği gerçekten sağlam işer anlatabilirim ama sanırım buraya sığmaz. şuan anlatacağım işi bizzat ben de adanada yapmış bulunmaktayım azda olsa :):):) cebine 1 milyar bozuk para koyuyorsun dolmuş fiyatları 900 ytl olduğu için şöförler bozuk para bulmakta zorlanıyor, sende küçük poşetlere para üstü olan yüzlükleri dolduruyorsun tabi her poşete 4.5 ytl ama şöförden 5 ytl alıyorsun zaten şöförde biliyor sen ona bozuk para getiriyon oda sana hakkını veriyor, yani günlük 1 milyardan 100 ytl kazanıyon ama söyleyim 1 milyardan fazla gidiyor 2 ya da 3 milyar gibi bütün duraklara veriyorsun çünkü.

  şimdi diyeceksin okada bozuğu nereden bulacam tabi ki sabah erkenden kalkıp merkez bankasına gidecen ve ekmek fırınlarından :):):)

  isteyen başka işler için mail atabilir mjokers@hotmail.com

  15/08/08, 05:32
 124. hakanNo Gravatar

  herkese merhabalar. öncelikle şunu söylemeliyim ki, bu zamanda yapılacak iş bulmak gerçekten zor. başkasının yanında çalışmak sadece günü kurtarmak demek. iş kurmak ise çok zorlu bir yola girmek demek.

  iş kurmak istiyorsanız bana kalırsa düşük sermayeli ve aracı rolünde olabileceğiniz bir iş tercih edin derim. ne dükkan kirası ödeyin ne elektrik ne su ne telefon. gerçekten para kazanmak istiyorsanız masrafları oldukça kısmalısınız. eliniz biraz kımıldıyorsa 30-40,000 lira civarında bir paranız varsa küçük bir dükkan satın alabilir, bir firma kurabilirsiniz. üzerine belki çok düşük bir miktar kredi kullanarak mal temini sağlayabilir, satış yaptıkça borcunuzu taksitle geri ödersiniz. en kötü ihtimalle başlangıçta olan kapitalinizden 10-15,000 lira kaybedersiniz ki belki hiç kaybetmezsiniz bu da her türlü ticari faaliyette karşılaşabileceğiniz bir risktir.

  şayet risk göze almazsanız ticarete hiç atılmayınız. hızlı tüketim malları, kadın ve çocuk giyimi, takı ve parfümeri, belki küçük bir büfe açabilir, sayısal, süper loto, şans topu vb. şans oyunları makinaları koyarak kendinizi destekleyebilirsiniz. neticede düşük sermayeyle yapılabilecek işler bellidir. farklı olacağım derseniz çok iyi düşünüp bir kere karar vermeniz gerekmektedir.

  saygılarımla.

  27/08/08, 12:44
 125. BülentNo Gravatar

  Arkadaşlar 20 yıldır iş hayatındayım. Ben de 1999-2003 arası üretim ticareti yaptım. Ama 2002 de 230.000 USD para 2 müşteride battı. Kapattılar. Sonrasında tekrar Üretim Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü işime geri döndüm. Tabi insanın kendi işi gibisi yok.

  Ben de 1-2 tavsiyede bulunayım. Özellikle Anadoluda ve az sermaye ile iş yapmak isteyenlere.

  1- Dünya markalarının Türkiyede üretilmiş Sağlık Bakanlığından onaylı Parfümleri var. Mevcut dükkanı olan varsa veya yeni açmayı düşünen veya ek iş olarak düşünen 3000 YTL ye toptan fiyatın bile altına gelecek. 300 adet ambalajlı ürünü verebilirim.

  2- Bir de şu anda çalıştığım firmanın Anadoluda satışı düşünen varsa düşük sermaye ile Medical işine girebilir. Hasta Bezi, Hasta Çarşafı satabilirsiniz. İş hem kolay hem satış problemi yok piyasa satış fiyatının yarısına alıyorsunu % 100 karla satıyorsunuz.

  bulenttt19@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.. Herkese Hayırlı İşler Dilerim.

  29/08/08, 14:52
 126. MUSTAFANo Gravatar

  yılardır geliştirdiğim 3 dev proje var 3′ü de dunyanın en çok kazanan şirketlerine hitap ediyor biri bankalara biri coca cola ve pepsiye biri de dünyadaki ultra market gruplarına. mesela birinden bahsedeyim:

  bu 3 ünün de patentini aldım coca colada cıldıktan sonra bı ıkı bardak kullanırsınız ertesı gun gazı kaçar ama benım gelıstırdıgım şişede ki bu şişenin uretım esnasında cok dusuk bır malıyetle uygulanabılıyor bu şişede acıldıktan ve bır ıkı bardak kullandıktan sonra bile kolanın gazı kaçmadan haftalarca kullanabılıyorsunuz.

  bu projelerı başarmak dünyaya satmak demek guvenılır bır sermayedarla bu işe gırebılırım.

  saygılarımla.

  31/08/08, 20:10
 127. yıldırımNo Gravatar

  arkadaşlar yeni birşeyler bulmak gerek simitevi.çiğköfteciler.vs ilk açanlar iyi para kazandı yeni birşeyler bulmak lazım. başkalarının planlarıyla değil kendi planlarımızla ticaret yapsak iyi olur ilk yapan parayı kazanıyor sonra herkes iyi para var diye o işe hücum ettiği için kazanç düşüyor insanların ihtiyacı bitmez doğru işi bulmak gerek yenilik yenilik

  05/09/08, 01:21
 128. passionNo Gravatar

  voltaire’nin bir sözü güzel açıklamı$tır hırsı:

  “hırs bir sandalın yelkenini $i$iren bir rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde bırakır”..

  buraya yazanların çoğunda bu yok işte HIRS ve CESARET.. hangi iş olursa olsun seviyeli bir şekilde hırsınız ve cesaretiniz varsa başaramayacağınız iş çok azdır yok denecek kadar hem de…

  bir işi yapmaya kalkışmadan önce o işin her türlü özelliğini riskini kar marjını piyasasını neyi varsa öğrenmeye çalışın hatta çalışmayın kesin öğrenin.

  benim üç sene önce hiç bir şeyim yoktu mesala az bi sermaye sadece ve bununla bi cafe açmaya kara verdim. beni çok sıkıntıya soksada bunu başardım. işlerimde çok düzgün gitti ve burdan yaptığım birikimlede bir büfe açtım. yani şu an bir büfe ve cafem var. ama pek potansiyeli ve geleceği yok çünkü her yerde cafe ve büfe var önemli olan farklı bişeyler yapmak yani potansiyeli olan şeyler. elinde biraz sermayesi olan yatırımını organik tarıma yatırsın çünkü hızla büyüyen bi söktör bu ve kar marjıda oldukca iyi. ama riski fazla sadece tek sorun bu cesareti olan varsa bu işe girsin ve tabikide biraz bilgi..

  farklı fikirleri olan bana ulaşabilir yardımcı ve destek olurum elimden geldiğince çevrem geniştir ve ben de fark yaratacak şeyler arıyorum.

  SAYGILARIMLA.

  07/09/08, 03:07
 129. Leyla YılmazNo Gravatar

  Merhabalar

  Doğrudan Satın!

  Oriflame, geleneksel perakende satış ortamının dışında çalışan bağımsız bir satış ekibi vasıtasıyla kaliteli, doğal cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini satan bir kozmetik şirketidir.

  Doğrudan satış yöntemi sayesinde müşteriler, bildikleri ve güven duydukları insanlardan tavsiyeler ve ilham alabilmektedir. Doğrudan satış, güvenilir ve elverişli bir yöntemdir.

  Bir Oriflame Güzellik Danışmanı olmak demek, sınırsız bir gelir ve kariyer imkanına sahip olmanın yanısıra kişisel gelişim fırsatı elde etmek ve dost canlısı bir global topluluğun bir parçası olma duygusunu tatmak demektir. Oriflame, ?yapabilirim? ruhuyla nitelendirilen, merkezi olmayan bir yönetim sistemine ve genç ve girişimci bir atmosfere sahip olan bir şirkettir.

  Neden Oriflame?

  Bağımsız bir Oriflame Güzellik Danışmanı olmak, eğlenceli, kolay ve getirisi oldukça fazla olan bir iştir! Kozmetik hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı elde etmenin yanısıra ekstra kazanç olanağına da sahip olacaksınız!

  Kozmetik ürünlerini isterseniz bir hobi olarak satabilir ve kendinize cep harçlığı çıkartabilirsiniz isterseniz de bu işi yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak kendi işiniz olarak yürütebilirsiniz. Vereceğiniz karar tamamen size bağlı! Bir diğer önemli avantaj da Oriflame?in tüm ürünler için sunduğu para iadesi garantisidir.

  Bir Oriflame Güzellik Danışmanı olmak için herhangi bir eğitim seviyesi, deneyim veya mali kaynak zorunluluğu bulunmamaktadır.

  Her yaştan ve bilgi birikiminden insan, Oriflame ürünlerini doğrudan satarak başarılı olmuş ve önemli miktarda kazanç sağlamışlardır.

  Gerekli bilgiler maddeler halinde yazılmıştır.Aklınıza takılan bi konu olursa sormaktan çekinmeyin lütfen…

  Nasıl Oriflame Güzellik Danışmanı Olurum?

  *
  Bağımsız bir Oriflame Güzellik Danışmanı olmak, eğlenceli, kolay ve getirisi oldukça fazla olan bir iştir! Kozmetik hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı elde etmenin yanısıra ekstra kazanç olanağına da sahip olacaksınız! Kozmetik ürünlerini isterseniz bir hobi olarak satabilir ve kendinize cep harçlığı çıkartabilirsiniz isterseniz de bu işi yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak kendi işiniz olarak yürütebilirsiniz. Vereceğiniz karar tamamen size bağlı!
  *
  Bir Oriflame Güzellik Danışmanı olmak için herhangi bir eğitim seviyesi, deneyim veya mali kaynak zorunluluğu bulunmamaktadır. Her yaştan ve bilgi birikiminden insan, Oriflame ürünlerini doğrudan satarak başarılı olmuş ve önemli miktarda kazanç sağlamışlardır.

  Oriflame Güzellik Danışmanı Olmak İçin Hangi Bilgiler Gerekli?

  * Ad ve Soyad
  * T.C. kimlik No
  * Dogum tarihi (gg/aa/yyyy)
  * Açık adres
  * Cep/Ev telefonu
  * E-posta adresi

  Kayıt Ücreti Nedir ?

  * Oriflame kayıt olmak için sadece 5 ytl (Ağustos 2008) ödemeniz yeterlidir.

  Kayıt Ücreti Ne Zaman Ödenir ?

  * Verdiginiz ilk siparişin ücreti ile birlikte ödenir.

  Sipariş ve Kayıt Ücreti Ne Şekilde Ödenir?

  * İnternetten siparişlerinizi verdiğiniz esnada kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz yada
  *
  Siparişlerinizi verir 21 gün sonra herhangi bir PTT Şubesine Güzellik Danışman Kodunuzu söyleyerek Oriflame ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. (Oriflame, PTT Şubeleri ile anlaşmalıdır. Oriflame ödemesi yapacağınızı söylemeniz yeterlidir)

  Oriflame Güzellik Danışmanı Olmanın Avantajları Nelerdir?

  *
  Kendi ihtiyaçlarınızı %30 indirimle alabilirsiniz.
  *
  Oriflame’in Danışmanlarına özel indirim ve promosyonlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin; zaman zaman danışmanlara hediye ürünler gönderilmektedir. Size verilmiş olan bu ürünü isterseniz kullanabilir, isterseniz satabilirsiniz. Ayrıca gönderilecek ürünlerde fiyat sınırı yoktur pahalı ve popüler olan ürünleri de hediye olarak alabilirsiniz.
  *
  Oriflame kozmetikte kendi işinizi kurar; kariyer sahibi olur, gelir olarak en az 1000 YTL artan performansınızla doğru orantılı olarak 3500 YTL ye kadar kazanç sağlayabilir, dolar ödülü, altın ödülü, onurasyon balosuna davet, yurtiçi seyahati, yurtdışı seyahati, araba ödülü, hissedarı olabilirsiniz.
  *
  Sosyalleşir ve güzelleşirsiniz.

  Para kazanılır mı? ve Nasıl Kazanılır?

  *
  Öncelikli amacınız her ay için 100BP’lik sipariş vermek olmalıdır. Sonrasında ise bir ekip oluşturmalısınız ve oluşturdugunuz bu ekibi de aylık 100BP’lik satışa yöneltmelisiniz. Böylece ekibiniz satış yaptıkça siz de kazanırsınız. Mesela;
  *
  Bir alt üyeniz ve siz 100′er BP sipariş verirseniz,%3 seviyesine yükselirsiniz ve 6 YTL prim alırsınız.
  *
  Birkaç üyeniz ve siz toplam 600BP sipariş verirseniz 40 YTL prim alırsınız. Bu halka bu şekilde ilerler. Üyeleriniz ve toplam siparişleriniz arttıkça kazancınızda aynı oranda artar
  *
  Aylık 3500 YTL kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca üyeleriniz de yeni üyeler yapar ve en az 100BP’lik sipariş verirlerse bundan da yine prim alırsınız. Yani sonuç itibariyle, sizin öncelikli hedefiniz her ay en az 100BP’lik sipariş vermek ve de üyelerinizi bilgilendirip satış yapmalarını ve yeni üyeler kaydetmelerini sağlayarak onlarında kazanç elde etmesini kolaylaştırmaktır.

  Oriflame’de sipariş verirken nelere dikkat etmelisiniz:

  *
  Katalog elinize geçtigi andan itibaren çevrenizden olabildiğince sipariş toplayın.
  *
  Katalog dönemi için indirimde olan ve “ben bu ürünü daha sonra birilerine satabilirim” diyebileceginiz ürünlerle siparişinizi en az 100BP’ye tamamlayın.
  *
  İndirimdeyken aldıgınız ürünleri bir sonraki katalog fiyatından satabilirsiniz. Oriflame’dan her ay alacağınız hediye ürünleri de satarak gelir elde edebilirsiniz.
  *
  Sipariş vermekten korkmayın. Elinizde stok bulunabilir, sorun değil, elbet onları birilerine satabilirsiniz çünkü ürün elinizde oldugu zaman müşteri fazla beklemez ve direkt alabilir. Ürünü birinci elden göstermiş oldugunuz için satma şansınız daha yükselecektir.

  Eğer hala Oriflame Kozmetik Fırsatlar Dünyasına katılmadıysanız lütfen bizimle irtabata geçin ve sizi hemen Güzellik Danışmanı yapalım.

  Aramıza katılmanızdan mutluluk duyacağım, görüşmek üzere

  Oriflame Güzellik Danışmanı
  Leyla Yılmaz
  leyla_e01@hotmail.com
  leyla_oriflame@windowslive.com

  07/09/08, 13:30
 130. network marketing alanında dünyanın 104 ülkesinde çalışan ve türkiyede de hızla biyüyen bir şirket çok düşük sermayeli bu fırsatı değerlendirebilecek, SERBEST GİRİŞİMCİLER ARIYOR, sizde ek gelir elde etmek, ya da şu anki kazancınız kadar ekstradan bir alternatif gelir elde etmek, hemde şu anki işinizi bırakmadan buna sahip olmak ilginizi çekiyorsa mutlaka sitemizi ziyaret etmeli ve benimle irtibata geçmelisiniz. (eğer site çıkmıyorsa google’daBAŞAR İPEK diye arama yapıp çıkan ilk siteye girebilirsiniz) saygılar

  07/09/08, 14:26
 131. Miyese MiliNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar

  100?UROLUK %43 iskontolu çok kaliteli örnek ürün alarak müthiş bir işin sahibi olabilirsiniz
  Bende network firması ile çalışıyorum. Ancak kişisel satış yapmadan da çok yüksek kazançlar sağlamanın mümkün olduğu bir grup çalışmamız var. Bizim grupta 15 müdür var ama hiç biri kişisel satış yapmıyor.

  İnsanlar sağlık ürünü almak isterlerse doktora eczaneye, güzelleşmek isterlerse kuaföre, güzellik merkezine, zayıflamak isterse diyet merkezlerine, masaj yaptırmak isterse masaj merkezlerine gider.
  Ben doktor gibi sağlık ürünü, güzellik merkezi gibi kozmetik ürünü, kilo kontrol ürünü, temizlik malzemesi vb direkt satmak istemiyorum. Zaten birçoğunuzun çevresindeki insnalarda sizden almamak için türlü bahaneler buluyor. içinde bulunduğum işte buna beni mecbur tutmuyor. Bizde kişisel satış, teslimat, tahsilat, alacağın riski vb hiç yok. Sizlerle paylaşmak istedim. Eğer nasıl kişisel satış yapmadan çok kazanabildiğimi öğrenmek ve bilgi almak isterseniz beni arayın. Sizleri bilgilendirme toplantısına davet ederim.

  Toplantı ücretsizdir, herhangi bir yükümlülük altına girmeniz istenmez, çok kazanmak isteyeceğiniz bir işiniz olusun isterseniz işle ilgilenebilirsiniz. Parttime ya da fulltime çalışabilirsiniz. Bizde aidat, üyelik ücreti, eğtim ücreti vb masraflar da yoktur.

  Bu arada ürünler çok kaliteli, FDA onaylı ve bakanlık izinli. Birkez kullanan başka ürün istemez.
  Beni arayın, sizlerle paylaşabileceğim güzel bilgiler olacak. Teklifim tüm profesyönel arkadaşalar için geçerlidir. Görüşleriniz için teşekkürler.
  miyese
  yonetim.kontrol@gmail.com

  13/09/08, 22:55
 132. AltanNo Gravatar

  Herkese merhaba.

  Arkadaslar su anda yapmayi dusundugum is dunyada 1 sirket yapiyor. Bu projeyi 1 sene evvel bir arkadasima bahsetmistim onun vasitasi ile bir sirket su anda yapmaya basladi. Is reklam sektoru ama online reklamcilik. Bu is icin oncelikle aranizda webmaster varsa daha sonrada pazarlamacilik yapabilirim diyenler varsa benimle irtibat kurabilir.

  Hatta aranizda kodlama bileleriniz, hosting isleri ile ugrasanlariniz varsa onlar da irtibat kurabilirler.
  nuh.altan@gmail.com

  19/09/08, 04:05
 133. mhulloNo Gravatar

  ne kadar sermayeyle olursa olsun. 1 e 3 kazandıracak bır sıstem bılıyorum. ve tıcaretın daıma bır ortakla yapılması tarafatarıyım. su da bır kesın kı yapılan en ıyı ama en ıyı yatırım ınsana yapılan yatırımdır. gorusmek ısteyen olursa mhullahoem@hotmail.com ankara ıcı tercıhım.

  23/09/08, 23:21
 134. SERKAN İDAÇLINo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar,mevcut işinizi aksatmadan ekstra gelir kazanmak isteyen arkadaşlarıma hitaben;

  Hayatınızı ne şekilde kazanıyor olursanız olun, belki bir öğretmensiniz, belki hemşire, işçi, doktor, memur, emekli olabilirsiniz. Kendinize zaman zaman şu soruyu sorduğunuz oluyor mu? “Başka bir yol olmalı; daha rahat, daha az karmaşık..?” Biz bu yolu bulduk.

  Başarı Yolu, bir yönüyle “Bilgi” ve “Teknoloji” olarak adlandırılabilir. Bu site size artan gelir ve değişen hayat tarzlarını gösterecek. Fakat aslında farklı olan şey burada başarıya ulaşmanız için bir yol göstericiniz olduğudur. Kişisel başarınıza ulaşabilmek için “Kişisel Danışman”ınız size yeni bir düşünce metodu geliştirmeyi öğretir. Eğer dikkatinizi O’na vermezseniz şu ana kadar sahip olduğunuz şeylere sahip olmaya devam edersiniz. Çünkü tek başına başarılı olmak zordur.

  Yaşamınızda hedeflerinize ulaşma konusunda size yardımcı olabilecek bir kişisel yön göstericiniz olmasının avantajlarını bir düşünün!

  Eğer pek çok insan gibi arzuları olan ve bunları gerçekleştirmek isteyen biri iseniz okumaya devam edin. Bu başarının yoludur. Şimdi birkaç dakikanızı ayırın ve;

  * eğlenceli ve dünyayı gezebileceğiniz bir işe sahip olmanız,
  * çocuklarınıza iyi bir hayat sağlayabilmeniz,
  * kendi işinizin patronu olmanız,
  * ve hiç borçsuz yaşamak için kendinize bir şans verin!

  e-mail ile ualaşabilirsiniz.e-mail adresi:sidacli@mynet.com

  30/09/08, 23:48
 135. Duygu TütüncüoğullarıNo Gravatar

  İyi akşamlar herkese,

  Hiçbir iyi gelir az karmaşık ve daha az yorucu bir süreçten geçerek elde edilmez. Eğlenceli ve dünyayı gezerek elde edilebilecek gelirler ve kariyer imkanları da var evet, ama bunların hemen hemen hiçbiri yerleşik bir hayat süren ve aile kavramına değer veren, özen gösteren bireyler için elverişli çalışma ortamları değildir. Elbette bu benim “fikrim.”

  Başarının yolununun sahiplenmekten ve sorumluluktan geçtiğine inanıyorum, her nerede çalışırsan çalış o işi kendi işin gibi görmüyor ve sahiplenmiyor, en önemlisi de sevmiyorsan başarılı olamazsın; bunun kestirme, sihirli ya da imtiyazlı bir yolu olduğunu düşünmüyorum ne yazık ki, ha olsa da oh desek..

  Yukarıda bahsedilen eğlenceli ve bol kazançlı iş ile ilgili olarak sanırım az çok tahmin yürütebiliyorum. Sloganı kesinlikle ve kesinlikle pazarlamacılık olmayan, eğitime önem veren, bol alkışlı motivasyonlu toplantıları ile adamı gaza getiren cepteki sermaye ile doğru orantılı kar sağlayabileceğiniz reklamı alelade yapılması yasak olan firma-cık..

  01/10/08, 00:48
 136. slm

  herkesin derdini okumaya çalıştım hepinizinde derdi imkansızlık, eğer gerçekten imkanınız yokta yapacağınız şeylere inanarak yapacaksanız size fırsat email’limi yazdım, yapacaklarınızdan eminseniz yardımcı olmaya çalışırım, hepiniz kendinize dikkat edin ha bu arada mesajlarınızı bekliyorum zamanım olunca gene yazarım size.

  01/10/08, 16:10
 137. çankırı çerkeşte çarşıda mrkzde çiçekçi gelinlik bayan giyim üçbölüm dükkanım var çalışır durumda kendim istanbulda olduğumdan dolayı ilgilenemiyorum ortak veya kendisi çalıştıracak arkadaşlar arıyorum ailede olabilir ciddi düşünenlerin bana 0535 521 12 36 nolu telefondan ulaşmasını rica ederim.

  02/10/08, 11:55
 138. umutNo Gravatar

  bundan bir iki sene evvel kesfetmiştim bu siteyi. o zamandan beri hemen hemen hiç girmedim nerdeyse. çok güzel bir site yapmışlar bundan dolayı tebrik ediyorum.

  burdaki herkesin ve benim sorunum aynı. az parayla cok para kazanmak. hatta nerdeyse hiç parayla cok az kazanmak. değişik fikerker var tabiki de. ama yine de sermaye gerektiren fikirler bunlar ve de bilindik alışılagelmiş şeyler köfte satmak kafe acmak vs… benim düşüncem ise cok farklı şeyler yapmak. yani yapılamamısı bulmak imkansızı keşfetmek. bunun için cok kafa yoruyorum.

  ilham olsun diye soyluyorum bi gün kordonda oturdum deniz biraz fazla dalgalıydı. denizi seyrederken gozume dalgalar carptı ve acaba bu kadar gözümün alabildigine sınırsız bedava dalga varken bundan nasıl yararlanırım die 1 saat kafa yordum.

  yani anlatmak istediğim alısılagelmişin dısında bişeyler bulmazsak sermaye olmadan bir yere gelemeyiz. eger bu gibi dusunceleri olan varsa beyin fırtınası yapmak için gorusebiliriz.. kendinize iyi bakın. (complicater_85@mynet)

  unutmayın.! “önemli olan vücut olmak değil beyin olmaktır…”

  umut altınok

  02/10/08, 21:01
 139. iyoNo Gravatar

  bnım hayelım oyuncu olmak eger bu ısle ılgılenen arkadaslar avrsa bana ulasın lutfen.ama bn suan yurtdısındaım.yanı arabıstanda.hataylıım bn 8.sınıfa gıdıom.unıversteye gelınce toyatroyu secmek ıstıyarum bana yardımcı olun bana su adresten yardımcı olabılırsınıs ama sakadan olmasın ltfn:sea_eye_31@hotmail.com

  06/10/08, 14:49
 140. ben musa 22 yaşındayım.. bir çok iş fikrim var bu işler gelecek vaad eden iş fikirlerim kendım veya bir kaç arkadas ıle yola çıkmak istıyorum… benım asıl amacım ınsana fayda saglamak ve kendı işimizin adamı oolmak eger isteyen varsa beklerım.

  not:maddi durumu olan arkadasları beklerım ama hiç yarı yolda kalırız ılgı gormeyız dıye dusunce aklınızdan gecmesın… eger gececkse bu işe benle başlamyın… projedyb@hotmail.com her zaman açık veya e-posta ıle mesaj atın ılgıyı alakayı goreceksınız… bayanlarla çalışmamız mumkun degildir….

  12/10/08, 13:31
 141. izmir 35No Gravatar

  herkese merhaba.Parası olan arkadaşlar az sermayeyle size teklif edeceğim iş ayakkabı ve çanta parekende satışıdır. Sadece cesaret ve iyi bir mağazaya ihtiyaç var. Bu işi 2 kişi de yapabilir. elemana ihtiyaç duyulmadan yapa bileceğiniz iştir. Değerli arkadaşlarım ticaret yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

  hepinize hayırlı işler dilerim.eğer bana mail atarsanızsize yardımcı olurum. melze_71@hotmail.com

  13/10/08, 23:36
 142. işmakinaları revizyon üzerine türkiyenin iş yapabilecegim iş kurmayı arzuluyorum tabiki iki kişi olarak ortak ekskavatör dozer kepçe finişer yani her konusunda girmek isterim benim gibi düşünen arkadaşla iş yeri kurmayı isterim 05369549978

  15/10/08, 17:38
 143. dünyanın en zengin ADAMINo Gravatar

  Hiç bi sey için geç değil? yeterki ^^hedefin olsun^^ iyi günde kötü günde, sinirli anında mutlu anında bunları düşün? kimse mükemmel değildir? sen neden dünyanın en zengin adamıı olmayasın.

  16/10/08, 10:27
 144. mahmut tamerNo Gravatar

  arkadaşlar tutabileceğim % 50 ve üstü fikirlere açığım özel yeteneği olup yada birilerine para kazandırdığını vede ustalık yaptığını belirten ve artık kendi işmin sahibi olmaya hazırım diyen arkadaşlara ikna olmak kaydıyla 25-100.000 ytl sermaye gerektiren konularda ortaklık teklif ediyorum.. projelerinize açığım tamerimin@gmail adresime yazın.

  18/10/08, 18:34
 145. sahte_yalanNo Gravatar

  mrb arkadaslar manısda yasıyorum ınsaat sektoru ıle ılgılı sırketım var ama gunluk perakende yapıcak bı ıs kurmayı dusunuyorum, para lımıtının onemı yok sadece durust ve saygılı bı ıs olsun yeterlı, eger yanımda olabılırsenız sevınırım…. mooiless@hotmail.com

  23/10/08, 11:30
 146. mert(kayseri)No Gravatar

  selamlar degerli arkadaslar benim size sunacagım iş defolu kece alip onu ebatlandırıp musterilere geri satmaktıre herkeze bol kazanclar..

  23/10/08, 17:25
 147. ertuğrulNo Gravatar

  Selamlar, tesadüf eseri buldum burayı, ülkemizdeki bu işsizlik kargaşasında çok mükemel 1 platform olmuş kurucularını tebrik edeerim.

  Bana gelince 5 yıl önce 1 emlak firmasında primle çalışıyordum biraz para biriktirmiştim basit 1 emlak ofisi açmıştım (eşysını 2.el alabilmiştim) 1,5 yıl çalıştırdır kör-topal idare ediyordum dükkan satıldı mecburen çıkarıldım ekonomim olmadığı için 1 daha dükkan tutamadım, 1 emlak ofiisine girdim primle işler zayıftı bilirsiniz primle olunca iş olursa gelir var yoksa maalesef gelirde yok öyle olunca ayrıldım moral motivasyonumda bozuk 1 şekilde yaklaşık 1 yıla yakındır işsizim, lise mezunuyum, açıkçası hem işsiz hemde sermayesiz 1 kişi olarak ne diyebilirim ki. eğer bana 1 fikirsel proje sunan olursa çok memnun olurum, beni de bu içe kapanık karamsar durumdan kurtarmış olursunuz.

  Hepinize sağlık başarı ve mutluluklar dilerim…

  24/10/08, 23:57
 148. ertuğrulNo Gravatar

  Selamlar, az önce kendimle ilgili iş konusunda 1 yorum yazmıştım, fakat e-mail yazmayı unutmuşum fikir bilgi ve önerileri olanlar erel_ankara@hotmail.com dan görüşebiliriz.. sağlıklar..

  25/10/08, 00:04
 149. Özgür DONDURANNo Gravatar

  Öncelikle bu siteyi kuranlara çok teşekkür ederim.

  Arkadaşlar ben Kocaeli’de Faaliyet gösteren ÖZME SAN.TİC.LTD.ŞTi. nin sahibiyim. Yaptığımız iş Araçların tekerleklerinde bulunan balans ağırlıklarının imalatıdır. Aylık ortalama ciromuz Yüzellibin YTL. civarındadır. Düşününüz bulunduğunuz; Şehir, köy,kasaba ilçe sokak veya semt. kaç tane araç kapasitesi vardır. Dönüp etrafınıza bakarsanız artık sokaklarda insanlardan fazla araç görüceksiniz. Araçalarınız veya etrafınızdaki araçların her 10000 km.’de bir öndüzen ve balans (rot-balans) ayarına götürüsünüz. Balans ayarı yapılırken tekerlekteki ağırlıklar çıkarılır ve yerine yenileri çakılır. Buda günde ellibin araç desek tabikide fazladır. 4 tekerde birer ağırlıktan 4 ağırlıkeder. 50000 araç demiştik çarpı dört lastik buda eşittir 200000 lastik eder yani Türkiye’de günde ortalama 200000 tekerleğe balans yapılıyor.

  Benim buradaki iş teklifim şu olacak bulunduğunuz semtlerde kendi araçlarınızla balans ağırlıklarımızın Rotbalans servislerine, Araç servislerine satışını yapmak. Artı şunu eklemek istiyorum Avrupa birliği yasalarına göre şu anda Avrupa birliği ülkelerinde kurşun balans ağırlığı üretimi yasaklandı ve Türkiyeye hiç bir şekilde kurşun balans ağırlığı girmemektedir. Araştırırsanız göreceksiniz. Böyle bir pazarda satış yapamamak gibi bir konu sözkonusu bile olamaz.

  Şöyle bir soruda yöneltebilirsiniz Bu kadar pazarınız yoğun peki siz neden satışını yapmıyorsunuz CEVAP : Heryere ulaşmak çok zor. Biz zaten Türkiyenin Marmara bölgesi ve Ege’de anlaşmalı yerlerimizle faaliyet içindeyiz. Yani kollarımız kısıtlı. Arkadaşlar bu işle ilgilenicekler bana (ozgur_donduran@hotmail.com) veya (oz.me@hotmail.com) mail adreslerinden ulaşabilirler. TEL: 05366009734 – 05324566681 – 02623351896

  SAYGILARIMLA
  Özgür DONDURAN

  27/10/08, 03:20
 150. asilNo Gravatar

  sevgili arkadaşlar klasik ama tesadüfen bu sitesyi buldum.

  100.000 ytl sermayeli bir iş arıyorum güzel fikirleri olan varsa beraber veya yalnız yapabilirim. Yardımcı olan arkadaşların emeğini de veririm. Mail adresim: asil1458@hotmail.com

  SEVGİYLE KALIN.

  27/10/08, 18:14
 151. mustafaesatNo Gravatar

  arkadaşlar küçük paralarla küçük para kazanırsınız ama karnınız doyar ne kadar büyük sermaye o kadar para demek güzel iş fikirlerim var me7148@hotmail.com size kurulumundan malı satın alacagınız yere kadar anlatacagım

  02/11/08, 16:28
 152. nihatNo Gravatar

  tekridağ da yaşıyorum
  daha önce istanbul mekezli türkieyde il üç büyük holdingin bünyesinde profosyonel olarak lojistik operasyon satış bölümlerinde 16 sen çalıştım
  sonra da gene istanbul da aracı dağıtıcı çok ciddi ciro yapan bir kurarak 6 sene ticaret yaptım
  şimdi tekirdağ da bir iş kurdum ve bu işi de ailem bensiz götürebiliyor(bana ihtiyaçları yok iş konsunda ben de boşa çıktım )
  tekirdağ ve çevresinde katkı sağlayabileceğim bir iş ve veya iş ortaklığı bayilik dağıtıcılık vs ile aktif hale gelmek istiyorum iş birliği yapabileceğim kişi ve kurumlarla görüşmek isterim seyahat ve teminat engelim yoktur.
  bilgi sahibi oldum konular ith ihr lojistik tarım ürünleri yem yem hammadeleri satış stok stok yönetimi piyasa takibi piyasa riski takibi müşteri ilişkileri müşterilerden enformasyon

  02/11/08, 21:30
 153. Yorumdan ziyade, Tekliftir…

  Cok kisitli bir sermaye ile basladigim Insaat Malzemeleri satisini kisa zamanda buyuttum. Bahrain’de ofis ve ekip kurdum, sonrasinda Istanbul’da merkez ofis actim. Arap ulkesi ve cok buyuk bir insaat sektorunun 24 saat calistigi, cilgin bir pazar. Ustelik para odenmedi, kandirildim, aldatildim vs. derdide yok. Musteri portfoyumuz, siparislerimiz hazir. Sirketimizin vize ve calisma izinleride hazir. Turkiye’den mallari imal edip gonderecek firmalarda hazir. Bununla beraber, cok buyuk bir markanin distributorlugunu almak icinde tum prensip anlasmalari hazir. Buraya kadar hersey cok guzel… Sorun bundan sonrasinda basliyor. Yatirimcilar, param var ama ne is yapayim diyenler, sizlere buyuk firsat. Ben sermayemin ve kapasitemin cok ustunde siparisler aldim. Bunlari temin edip gondermek icin gereken sermaye 80bin ile 100bin YTL arasinda olup, bende boyle bir para mevcut degil. BU isin Bahrain satisi sonrasi en az biraktigi kar orani %70 dir. Isimiz surekli oldugundan, ilk sevkiyattan sonra alici firmalar akreditif sistemi ile pesin odeme calisacaklar. Sorunum ilk partiyi yollamak. Turkiye’de bir gayrimenkulum olmadigindan ve cok uzun suredir yurtdisinda yasadigimdan, olusmus bir kredi gecmisim yok. Bu yuzden kredi bulamadim. Acikcasi cok kazancli ve surekli oldugu icin ortaklar almak istememistim, ama bu avantaji tamamen kaybetmektense, durust, guvenilir, makul ve mantikli ticaret anlayisini benimsemis, gerektiginde Bahrain, Dubai, Suudi Arabistan ve Irak’a seyahat etmesi engeli olmayan Kar Ortaklari ariyorum. Dilerseniz, sartlari konusalim ve paranizi doviz uzerinden faiz ve/veya kar oraniyla baglayin. Geri donusu 60 gunden sonra baslayacak. Dedigim gibi, teminat olarak gayrimenkulum yok, ancak, 2008 model SUV Hyundai marka aracimi gosterebilirim. Aracin degeri yaklasik 200bin YTL dir.

  Bu firsati saglayan site sahipleri ve yetkililere tesekkurumu borc bilirim.

  Saygilarimla,

  Murat Gocmen http://www.alvatantrading.com

  02/11/08, 22:07
 154. Herkese Merhabalar.

  Ben ticareti Amerika’da ogrendim. Firsatlar ulkesi amerika… Ne yazikki, 11 Eylul benide yerle bir etti. Pes etmedim, vatanima dondum ve Arap ulkelerine insaat malzemeleri ihracatina basladim. Benim fikirlerim vardi, bunlari uygulamaya basladim ancak sermayem yetersiz kaldigi icin gelistiremiyorum. Isler hazir, sirketler hazir. alicilar ve siparisler hazir, saticilar ve ureticiler hazir. Eglenceli, risksiz, aylik minimum 18bin YTL kazancli (sermaye buyuklugune orantili artiyor), seyahatlere manisi olmayanlar, 5 kisilik calisaniyla faaliyet gosteren firmama sermayedar ortaklar ariyorum. Yurtdisi seyahatlerinde kalacak yer sorunmuzda yoktur. Sirketimizin hem ofisi hem lojman olarak kullanilan evi mevcuttur. Bir tek is kolu olmadigindan, diger projeler karsilikli konusulacaktir. Dileyenler bana sitemden ulasabilir veya yukarida yazili hotmail adresime mesaj birakabilirler.

  Site yonetimine tekrar tesekkur ediyorum.

  03/11/08, 01:05
 155. sinanNo Gravatar

  herkeze selamlar,
  arkadaşlar şunu bilinki ne iş olursa olsun rüzgarı arkanıza almadan yola çıkmayın,yani büyük firmaların küçük işletmeleri olun,gıda sektörü buna çok uygun,pekala 10000 ytl sermaye ile başlaya bilirsiniz.300.000 ytl sermayesi olan arkadaşım bi benzinlik aç gerekirse kredide kullan işinin başında olduğun sürece en karlı olmasada geçmişte ve gecekteki en iyi iştir saygılarımla…

  26/11/08, 14:16
 156. ban iş kurmayı hedefliyorum bana yardım cı olurmusun nasıl bir kurabilirim az sermayem var ama ticareti sevdiğim için okulu btirince ticaterate girecem

  04/12/08, 18:28
 157. Miyese MiliNo Gravatar

  ABDULLAH BEY.
  Size iyi bir alternatif gösterebilirim.
  Lütfen benimle irtibat kurun
  yonetim.kontrol@gmail.com
  miyese

  05/12/08, 13:02
 158. hiç iş bilemiyorum yada sermayem yok diyenler sitemizden üye olsunlar üyelik bedelide çok çüzi bir rakkam üye olanlarada 15 çeşit ürün bedava gönderilir ister kullanın ister satın yani üyelik bedeliniz asla boşa gitmez ve hiç risksiz iş yapma olanağı herkes için işiniz olsun olmasın bu kampanyayıda kacırmayın bayanlar ev toplantılarında katoloğlarl da satış yapabilir hiç risk yok ve kazançlı ürünlerde devamlı çoğalmaktadır ürünlerimiz erkek bayan tekstil ürünleri iç camaşırı,çorap devamıda devamlı geliyor adresinize kargoyla teslim ürünler iletişim bilgileri sitede mevcut tıklayın açın sayfayı hemen

  11/12/08, 14:40
 159. OGUZHAN UYARNo Gravatar

  slm arkadaşlar ben yozgat ta oturuyorum ben imalatı cok seviyorum bir şeyi üretmek hoşuma gidiyor üretici yim bir tekxil atölyesin de usta başı olarak görev yapıyorum ve artık ken di işimi ken di atölyemi kurmak istiyorum tavsiyeleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim OĞUZHAN UYAR….

  13/12/08, 17:31
 160. şenerNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar balıkesir veya çanakkaleli arkadaşların dikkatine gıda pazarlama işinde kendi işiniz gibi çalışmak ister misiniz: panti77@mynet.com

  16/12/08, 21:21
 161. emin kayaNo Gravatar

  valla ne diyeyim. bende kendimi iş güç sahibi sanırdım gerçekten iyi fikirler oluşmuş sitenizde en azından umut vaad ediyor. benim önerim. kanalizasyonu tamamlanmamış beldelerde mümkünse kendiniz kullanın değilse güvendiğiniz bir sürücü eşliğinde VİDANJÖR çalıştırın.bunu için tek yapmanız gereken dürüst bir tamirci ve sürücü 10 – 15 000 ytl ye kendi temiz adı pis bir iş.

  bir evi rahat geçindirirsiniz hemde çevrenin korunmasına yardımcı olursunuz.beldede fabrika otel motel v.s bolsa korkmayın.
  en önemlisi dürüstlük verdiğiğiniz sözü yerine getirmek bide deşarj edeceğiniz noktayı belediye ile kararlaştırmak arıtma tesisi varsa daha güzel mutlaka oraya deşarj edin ve belgeleyin. destek için arayabilirsiniz emrecan 3535@yahoo.com.tr veya 0532 7255778 emin kaya. bol şans.

  unutmadan nasılsa birileri bu işi yapmak zorunda lafta değil eylemde çevreci olun, hem siz kazanın hemde çevre temiz kalsın.

  19/12/08, 22:54
 162. arkadaşlar eğer cebinide fazla sermaye yoksa bu krızde ne yaparsınız evde mı oturursunuz. yoksa benım gıbı buyuk bir şirketin ürünlerini mi pazarlarsınız. valla ek iş olarak yapıyorum faturaları ödüyorum. azcık ta kalıyor yenıyım ama ilerde tek iş olarak bunu yapacam eğer ilgilenırsenız konıks te küçük şeylerden kazanç dıye başlık attım girersenız orda yazabılırız.

  bu arada pazartesi mecıdıyekoyde en az 250 kişi lik toplantı var akşam 8 le eğer gelmek ıstersenız. türkiyenın en buyuk bankası ile ve en buyuk kargo şirketiyle çalışıyoruz. bu arada 0536 579 33 14 bandischka@hotmail.com

  21/12/08, 16:08
 163. erhanNo Gravatar

  slm
  arkadaşlar ben ankarada 2008 mart ayında damacana su satan bayilik açtım bu zamana kadar 358 aboneye ulaştım satışlar şu anda günlük ortalama olarak alırsak 25-35 arasında değişiyo bazı nedenlerden dolayı bırakmak zorundayım eğer almak isteyen arkadaşlar olursa bana ulaşsın öle abartı bi fiyat filan istemicem içinde bilgisayardan buzdolabı magnetlerinden iş yeri alarımına kadar herşey mevcut 05324307983 numaralı telefondan yada ekoyuncu19@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz hepinize bol kazançlı günler

  22/12/08, 19:05
 164. kemalNo Gravatar

  cok para kazanmak değilde para kazanırken eğlenebileceğimiz yeni insanlar tanıyabileceğimiz iş dışında aile gibi yaşayabileceğimiz bir iş bilen varmı

  23/12/08, 16:49
 165. miyese milliNo Gravatar

  SAYIN KEMAL
  Size iyi bir alternatif gösterebilirim.
  Lütfen benimle irtibat kurun
  yonetim.kontrol@gmail.com
  miyese

  24/12/08, 15:14
 166. CEYHANNo Gravatar

  frankfurttan vanlı s.deniz abim bizde neiş var ne para var işini kurarasan belki bizede yardımın olur allah işini rast getirsin

  12/01/09, 17:07
 167. AbdullahNo Gravatar

  ben kendi işimi kumak istiyorum büyük düşünürlerin fikrini almak isterim benim gmail ayday_1989@hotmail.com

  21/01/09, 18:42
 168. merhaba arkadaşlar,

  neden lego gibi parcalanabilen bir ayakkabı üretmiyorsunuz ve düşünseneze ayakkabının yıpranan herhangi bir bölgelsini değiştirebilirsiniz veya ayakkabının yedek parcasının olduğunu düşünün, boylelikle insanlar sadece alt tabakayı alıp geri kalan tabakaları ise istediği renkte evlerinde yer kaplamadan istedikleri kıyafetlere göre bulundurabilecekler, zaman ve maddiyattan da kazanacakları, ne dersiniz?

  sayger_400@hotmail.com isteyen arkadaşlara daha detaylı düşündüklerim bilgileri verebilirim, başarabilen en azından hayalimi gercekleştirmiş olur.

  26/01/09, 02:43
 169. ahmetNo Gravatar

  pimapen atolyem var iş ler çok durgun nasıl olacak bu işler
  işlerin durgunlugunda neyapalım
  başka işler gibi

  27/01/09, 12:31
 170. MERHABA ARKADAŞLAR;

  Ben 1 ay Önce ek gelir ararken bir işe başladım. şuan 1 internet sitem ve benim ile çalışan bir ekibim var. Ben kazanmaya başladım. isteyenler bana mail atarlarsa bilgilendire bilirim. Ben bu işi BURSA da yapıyorum, Bursada ikamet edenlere birebir ulaşıp Bilgilendirebilirim. İnternet ve bilgisayar gerektirmiyor.
  ekgelirkazanin@windowslive.com

  29/01/09, 19:52
 171. ilyas acarNo Gravatar

  fikiratölyesi:
  fikir: düşünce sonucu oluşan bişeydir ozaman fikiri düşünmek olarak tanımlarsak
  atölye: çalışılan üretilen işyerleridir. atölyeyide üretim olarak tanımlayabiliriz.
  fikir atölyesi deyince benim aklıma düşünce üretmek geliyor

  29/01/09, 23:11
 172. mahmutNo Gravatar

  SERMAYESİ OLUP NE İŞ YAPAYIM DİYENLERE
  bu iş döküm mermer işidir tüm yurtta halen yapılmaktadır. benim artım şudur: daha cazibeli bayanların, mimarların ilgisini çekecek bir üründür. pazar problemi yoktur neden: insanlar hep güzel olanı digerine tercih eder, birde aynı fiyat olursa….. ne kadar tercih edilir onu da siz düşünün. ben gelecek talebe nasıl yetişecegimi düşünüyorum. tekrar ediyorum. yaşım 35 yıllarca kazandıgımı arge ye harcadım. bu parayıda kimseyle paylaşmak istemem. ama benim şartlarım bunu gerektiriyor. hep dürüst olma çabasında oldum (hep suistimal edildi) öyle de olacagım, bu iş günübirlik iş degildir. ilerdeki zamanlarda aynı teknikle inşaatlar için asansör kapısı üretiminede gececegim. ama o tüm türkiyeye yönelik fabrikasyon bir iş olacak, öncelik tabiiki döküm mermerde hem bu aşamada karşımdaki insanı tanımış olacagım.tabii ki o da beni, şimdi gelelim en kötü olasılıga: en kötü durumda bile yatırdıgınız para boşa gitmez, bir döküm mermer işletmesi sahibi olursunuz. o işletmede yine para kazanılır. ayda 10 ytl kazanmassanız, 3 ytl kazanırsınız.

  MALİYET
  işletme kirası…5000 ytl (200 metre kare dükkan)
  makina ve kalıpların temini 25000 ytl
  montaj aracı… 10000 ytl
  çalışanların maaşı… ilk 2 ay için daha sonra kendimiz karşılayacak düzeye geliriz… 10000 ytl
  ekstralar cıkacaktır…. 5000 ytl de onun için yazarsak
  maliyet belirlemiş oluruz

  ekstra bilgi için:05356846484
  unutmadan patent müracatını kendi adıma yaparım,ortak müracaat isteyen olursa, onu ayrıca görüşürüz.
  iyi akşamlar..

  07/02/09, 00:02
 173. yakın zamanda telıf hakkını aldıgım daha once akla gelmemıs hayata gecırılmemıs tescıllı markası ve web sıtesı hazır olan bır projem var fakat bunun ıcın yeterlı fınansım yok kendıme sırtımı dayaybılecegım hem fınans hemde ıs ortagı arıyorum fıkır senden fınans benden dıyenler…(tel):0554 432 29 80 (posta):muratcanlar@gmail.com

  11/02/09, 19:42
 174. AYDIN AKYELNo Gravatar

  ankaradan aydın arkadaşlar çevre cok iş çok para yok size güzel paralar kazandıra bilirim ana paranız sizin kardan komisyon alırım arayın görüşelim her türlü iş fırsatı yaratılır 0542 442 37 27 msn aydın.akyel@hotmail.com

  13/02/09, 15:20
 175. AYDIN AKYELNo Gravatar

  inşaat işleri malzemeli işker karşılıgı 1 dayre alınır malzeme ve işçi gideri ortalama 40 bindir dayre fiyatı bir iki ayda satsan 60 bin bitince satsan 80 100 arasıdır ortalama bir bina yı 8 ayda tamamladıklşarını düşünürsek ve 70 satılsa ev aylık kazancınız 40 bine karşılık ortalama 4000 bindir böyle işler mevcuttur elimizde parası olupda iş yapmak isteyenler elini sürmeden sürekli iş fırsatı size sadece otur malını sat

  13/02/09, 15:25
 176. mustafa ünlüNo Gravatar

  ünlü
  ic ve dıs dekarasyon
  mustafa ünlü
  sizlere kar payı sunuyor
  dairelerini boyattırmak isteyen müsterileri bulup bizimle bulusturup tanıstırın anlasma saglandıgında size % 10 kar payı verelim.
  ben cok ciddiyim eger İzmirde yasıyorsanız bize İzmir in heryerinden musteri hazırlayın kazanın.
  e-mail : muctyunl_35@otmail.com gsm : 05556003562

  21/02/09, 19:29
 177. mustafa ünlüNo Gravatar

  ünlü
  ic ve dıs dekarasyon
  mustafa ünlü
  sizlere kar payı sunuyor
  dairelerini boyattırmak isteyen müsterileri bulup bizimle bulusturup tanıstırın anlasma saglandıgında size % 10 kar payı verelim.
  ben cok ciddiyim eger İzmirde yasıyorsanız bize İzmir in heryerinden musteri hazırlayın kazanın.
  e-mail : muctyunl_35@hotmail.com gsm : 05556003562

  21/02/09, 19:30
 178. hakanNo Gravatar

  slm ben aydın pvc marangoz ve iç dekarasyon işleri yapıyorum ve şuan işlerim felaket iflasın eşigindeyim onun için işyerine satıp kendime daha iyi bir iş yapmak istiyorum tecrübem o kadar olduki insanları güvenmekmi sakın olaki ticarette karşındakine güvenme cede ciddiyeti bırakma dükkanınmı almak isteyeyenler teklif alınır pvc dograma tam kapasite mobilya tam ful makinadır oturmuş sistem var fiyetı 75 bin ytl şimdiden allah yardımcınız olsun

  26/02/09, 14:13
 179. ahmetNo Gravatar

  uzun zamandır iş arıodum babamdan 10 bn ylt bi destek aldım askerden yen geldim ve bi iş kurmak istiyorum lütfen fikir verin g.antepte ysıorum. 22 yasındayım.
  filamingo_2007@hotmail.com

  13/03/09, 16:31
 180. s.sonerNo Gravatar

  Ya siz harbiden manyaksınız siz düşünene kadar millet jupiter’e varır para kazandırmayan meslek varmı yeterki sen işini doğru ve emekle yap helal kazan yok öyle yattığın yerden para kazanmak iş bulunca hemen atılacaksın kardeşim doğrularını ve yanlışlarını kendin belirle.

  30/03/09, 17:24
 181. ARCNo Gravatar

  :)) birden tum yorumlar gazetelerin sari sayfalarina dondu :))) konunun aslini kavrayipda yeni is firsati ureten arkadaslari kutluyorum :)) benim fikrim ise universiteler hitap eden ogrencilerin pratik kazzanacagi CNC makinalari veya benzeri makinalari daha ekonomik ve ufak boyutlarda uretip ucuz bir sekilde universite ve meslek liselerine satmak ;))

  ARC

  17/04/09, 08:11
 182. ENDERNo Gravatar

  Arkadaşlar,İstanbulda şu an benim gibi iş arayışında olan kendi işini yapmak isteyen ve bir partilik yapılacak bir iş fırsatı için 2.000.tl sermaye koyacak ve benimle beraber emek, zaman harcayacak şu ana kadar hiç yapılmamış çok basit ve 6.000 adet potansiyel alıcısı olan bir tasarım için ortak aranıyor,

  17/04/09, 11:21
 183. önderNo Gravatar

  Merhaba

  Orjinal fikirleri olup sermaye sıkıntısı çeken arkadaşlarla irtibat içinde olmak isterim..avk29@hotmail.com

  23/04/09, 23:08
 184. mustafa ünlüNo Gravatar

  Selam
  2000 senesinden beri reklam sektöründeyim.2005 te İST/KARTAL da arkadaşım la ortak bir tabela dükkanı açtık .bünyemizde her türlü reklam hizmetleri vermektedir.iş kurmak isteyenlere tabela hizmetide bu sitede :)

  25/04/09, 01:20
 185. d. balakNo Gravatar

  merhaba….oyle hadi iş yapayım demeyle iş yapılmaz …çıraklığını yapmadığın işn ustalığna soyunulmaz…ancak;belli bir yeteneğe sahip olan insanların yapabileceği işler ancak onerilir..kısa zamanda tecrube kazanır devam eder..fikir alışverişinde bulunalım sohbet edelim diyen arkadaşlar eklesinler mail atsınlar görüşelim.

  02/05/09, 11:05
 186. maveralıNo Gravatar

  onlarca projem içerisinde bir kaçı ne yazıkki ben düşünüp tasarladıktan 1-2 yıl sonra ne yazıkki hayata geçirildi,ancak enbüyüğü hala keşfedilmeyi bekliyor,günde en az 500 kez tıklanacak ve olmayan ürünün satışı yapılacak bir site .Bu site hala ülkemizde ve dünyada yok ama mutlaka açılacak.karakayamavera@hotmail.com.ya nasip ya kısmet ,ya basit ya ALLAH.

  05/05/09, 22:28
 187. d. balakNo Gravatar

  doganbalak@hotmail.com.. fikir alışverişi için…

  06/05/09, 14:34
 188. maveralıNo Gravatar

  500 mü yazmıştım 5000 yada 50000 demeliydim koskoca bir sektörü canlandırcak bu web sitesini hayata geçirebilecek bilgi ve deneyimim olsaydı keşke.

  06/05/09, 22:06
 189. gökhanNo Gravatar

  sn yıgıt kalyoncu ihraç fazlası mallarla ilgili detay bilgi gönderirseniz sevinirim ne tip mallar maliyeti wetpettr@gmail.com adresine bilgi gönderin teşekkürler

  12/05/09, 01:34
 190. Artık üretilecek yeni işfikirleri kalmadı.Diye düşünüyorum
  internetten para kazanmak, ek iş

  13/05/09, 11:30
 191. tolgaNo Gravatar

  genç beyler !
  kendi işinizin patronumu olmak istiyorsunuz ?
  çok mu kazanmak istiyorsunuz ?
  alın size altın gibi bir fikir , öneri
  gidin bir toptancıdan bir koli kuçuk su alın ( 24 adet = 3 LİRA )
  ondan sonra bu suları insanların kalabalık olduğu gelip geçtiği yerlerde satmayı dene
  mesela tren istasyonları, halk pazarları, minibüs-otobüs terminalleri, sahiller parklar
  tanesi 50 kuruştan SATIN 24.0.5=12 TL
  KAÇA ALDIK ? ………… 3 TL
  KAÇA SATTIK ?………….12 TL
  KAÇ LİRA KAR ETTİK …. 9 TL

  GÜNDE 100 ADET SATSAN–
  NET KAZANÇ 90 LİRA
  AYDA YAPAR 2.700 LİRA
  İŞTE HEPSİ BU KARDEŞİM YA

  16/05/09, 17:11
 192. TÜRKİYENİN değişik illerinden arkadaşlar gelin beraber kazanalım

  17/05/09, 13:02
 193. yavuz karaibrahimoğluNo Gravatar

  sermaye benden fikir sizden.parlak fikirli,iş fikirleriyle beni heyecanlandırabilecek herkese her türlü desteği vermeye hazırım.su anda tekstil insaat gıda ve eğlence sektöründeyim.farklı ilginç projeler bekliyorum.

  yavuz.unlu_@hotmail.com

  17/05/09, 15:45
 194. bütün arkadaşları öncelikle kutluyorum.! piyasa koşullarında internet ortamının ve her türlü İŞ lerin gözönünde olması,birilerine fikir verirken birilerinin ise kafasını karıştırıyor.
  kendi işi ile uğraşan bile..! acaba yanlış bir iş mi yapıyorumda kazanamıyorumdiyerek..elini kendi işinden çekip farklı işlere yönelmek istiyor.
  ARKADAŞLAR..1. si hayatta en kolay İŞ bildiğiniz iş tir.Eğer bir başka işe yönelecekseniz..! başlayacağınız işi ve ileride sizi ulaştıracağı yerleri de hesap etmek durumundasınız..!aksi halde başalayacağınız yeni İŞ tende bıkar farklı arayışlara girersiniz..tolga bey’in de dediği gibi..insan SU satsa yine kazanır..ama..! ASIL hangi sektöre hangi meslek grubundaki bir işi daha iyi yapar ve başarılı olursunuz ..lütfen bunları iyi hesap edelim..bu gün her meslek grubunun tek sıkıntısı herkesin her işi bende yaparım demesinden kaynaklanmaktadır..önce ilgi alanlarınızı belirleyin ..! sonra karar verin diyorum..muhabbetle kalın..yazabilirsiniz ..naçizane ,fikir alışverişi yapabilirsiniz veduman@hotmail.com

  24/05/09, 18:38
 195. seviyeli ve kaliteli bir fikir atolyesi her zaman başarılı olacaktır..böyle bir siteyi hizmetimize sunanların emeğine , gönlüne sağlık..

  iyi çalışmalar

  ekrem duman

  24/05/09, 18:45
 196. Merhabalar;
  2007 yılının 10. ayında kısıtlı bütçe ile açmış olduğumuz Web & Grafik tasarım ofisimizi 4 ay gibi kısa bir süredir ara vermiş bulunmaktayız. Şuan şirketimizin adı hala açık fakat 4 aydır belirli sabit bir ofisimiz yok. Açılışından bugüne geçen süre içerisinde çeşitli firmalara web sitesi ve tanıtım reklamlarını başarılı bir şekilde yapmış ve hala yapmaya devam etmekteyiz. Fakat güven sağlamak adına tekrar ofis ortamına geri donmek çabasındayız. Geri dönüş esnasında ayrıca organizasyon işlerinide bünyemizde bulundurmak istiyoruz. Şirketimizi büyütmek için 20-25 bin TL sermaye koyabilecek çalışma arkadaşı aramaktayız.

  Bu işten az çok anlayan Sermaye değerlendirmek isteyen arkadaşlarla irtibat kurmak isteriz.

  c.gundogdu@pdizayn.com (Mail – MSN)
  s.akcay@pdizayn.com (Mail – MSN)

  28/05/09, 01:07
 197. kıvancNo Gravatar

  Arkadaslar bende su an turizm işiyle uğrasıyorum kendi işim değil ama rahat güzel bir iş ama ticaret yapmak istiyorum aile şirketimizde uzun yıllar ticaret yaptım suan 33 yasındayım ve hayata basladığım noktaya yani kendi işimin basında olduğum noktaya dönmek istiyorum…izmirde iş kurmak istiyorum çünkü izmirliyim ve orada elit bir cevrem var….20-40 bin tl arası sermaye ile iyi bir gelir edebilceğim elit kesime hitap etsede olur olmasada olur nasıl bir iş kurabilirim hep bunu düsünüyorum…bana yardımcı olabilecek arkadaslar varsa fikirlerini paylasırlarsa sevinirim oturuop konusabilriz mantıklı ve güvenilirse…pascham3.5@hotmail.com

  10/06/09, 13:27
 198. teomanNo Gravatar

  bursada yaşıyorum bilgisayar donanımcısıyım her tür tamiri yapabilirim,sermayesi olan arkadaşla işyeri açabilirim
  eposta@hotmail.com

  17/06/09, 02:52
 199. teomanNo Gravatar

  50 binlira sermayem var bursada yaşıyorum ne iş yapabilirim?

  19/06/09, 15:09
 200. 2006 yılında çelik konstrüksiyon yapılar ve prefabrik yapılar konusunda çalışan bir firma kurdum.
  Bu arada iki üç defa ortak iş yaparak hayattaki kazıklarımıda yedim.
  Ben her zaman birlikten güç doğaçağına inanan bir insanım ama ortaklıkların Türkiye de olumlu sonuç vermediğini de görüyorum. Bizim insanımız nedense her zaman hırsların esiri oluyor.
  Bundan sonra işime kimseyi ortak etmeyi düşünmüyorum.
  İş kolumla ilgili ortak girişimler yapabiliriz.
  Ayrıça katkıda bulunacak arkadaşlara katkılarından doyalı kardan pay vererek de çalışabiliriz.
  Bu katkılar doğrudan iş vermek, iş bağlantıları sağlamak, yabancı girişimlerde yardımçı olmak vs. olabilir.
  Her zaman her emeğin bir bedeli olduğuna inanıyorum. Ama iş ortamandı iki yüzlü ve kalleş olmamak şart.

  20/06/09, 22:09
 201. fidan aykaçNo Gravatar

  herkeze merhaba bir insanın iş yapıpta para kazanabileceği tüm özelliklere sahibim para hariç yani en önemli olan kısmıda bu zaten para parayla kazanılır parasız bir işe girmek yada girmeye çalışmak hayaldir çok iddalıyım kendi mesleğimle alakalıı çok güzel fikirlerim var şu an kendime ait bi işyerim var ama büyütmek istiyorum ililenenlerin msn adresimi ekleyip mesaj atmaları yeterli eğer dediğim işe girersem en fala 200 bin sermayeyle ayda 50000 karı garantiliyorum fidanaykac@hotmail.com

  24/06/09, 19:20
 202. Hakan UysalNo Gravatar

  100 bin TL + Bir Şirket Ve Gayrimenkul Taminatlı Karlı Bir İş

  Konu başlığından da anlaşılacağı üzere Ankara da Sağlık sektöründe Medikal ürünler üzerine faaliyet gösteren firmamıza hisse vermek kaydıyla en fazla 2 kişi ortak alınacaktır.
  Yeni ortaklara % 40 hisse verilecektir. ( % 40 Hisse için 100 bin TL )
  Ortak olan arkadaşlar hisse oranlarına göre şirket gayrimenkulüne de ortak olmuş olacaklardır.Detaylı bilgi için bağlantı kurabilirsiniz.Saygılarımla..
  hakanuysalca@gmail.com

  25/06/09, 18:01
 203. METİNNo Gravatar

  Bende kendime ortak ariyorum. 10 11 yildir makine teknikeri olarak özel sektörde çalişmaktayim

  Kendi işimi yapmak istiyorum ama sermayem olmadigi için bi türlü açamiyorum izmirden bana yardimci olacak arkadaşlar varsa beraber bir İşyeri açip ortak olarak çalişabiliriz

  Klima bakimi satişi montaji,sihhi tesisat,kat kaloriferi,yerden isitma Sistemleri,yangin söndürme ve ihbar sistemleri,güneş enerjisi,avmLerin isitma,soğutmave havalandirma sistemleri bakimi onarimi Kurulumu ve mekanik otomasyon sitemleri,süs havuzu ve yüzme havuzu işini profosyonel kontrollügünü yapmaktayim

  Not: gerekli takim ve aletlerim mevcut sadece sermaye gerekli!!! İşten anlamaniza gerekyok sermaye koyupta ortak olabiliriz
  2. Not : bu iş için en az 25 30 bin tl gerekli

  04/08/09, 02:50
 204. Merhaba,

  Ismim Mert , Internet’te biraz arastirma yaparken Yeni is fikileri diye aratma yaptigimda buldugum sitelerden biriydi ve burdaki kalabalik samimi ve dost canlisi kitlesi benim uyelik almaya ikna etti. Aliskanligimdir zorla degil kendi istegimle uye olurum.

  Bu site gordugum[ talepden anladigim kadariyla bircok yatirimci parasini isletmek, birseyler basarmis olmak icin is fikiri ariyorlar. Ben ise burda hizmetinize giriyorum Isterseniz size elimde olan is firsatlarini veriyorum.

  Ornek; Size is ile ilgili on bilgi, finansal bilgileri, pazar arastirmasini, yapacaginiz isin detaylarini, inceliklerini sizin basarili olabilmeniz icin size anlatiyorum. Taki benim lafimla degilde kendi isteginizle artik hazirim baslayalim diyene kadar her sorununuzu cevapliyorum.

  VEYA

  Sizin is fikirinizi dinliyorum; analizini yapiyorum, pazar arastirmasini, uygulamaniz gereken strateji ve politiklari, pazarlama taktiklerinizi sizin yerinize yapiyorum ve gelistiriyorum eklemek istedigim modulleri avantajlariyla birlikte anlatiyorum.

  Servisler ; komisyon, kar payi veya rapor basina ucrete tabidir.

  Unutmayiniz ki, Ticaret’te hep risk vardir, sizin kontrol edebileceginiz ic etkenlerdir, bunun disinda gelisen dis etkenlere yapabileceginiz birsey yoktur. Ben risk yok demiyorum ancak riski uzerinde dusunup en dusuk yuzdeye cekebildim. Risk olasiligi az oldukca herkes mutlu olacaktir.

  Bana ulasmak icin ozel mesaj atip istediginiz servisi belirtebilirsiniz. Referansim internet uzerinde yok ancak gercek hayatta bu danismanlik servislerini yaptigim kisilerin gecmisini size anlatabilirim guvenmek icin bole birseye ihtiyac duyarsaniz.

  Ozel mesaj ile ulasiniz. Tesekkurler.

  ckoogle@gmail.com msn ve mail

  23/08/09, 03:49
 205. cihangirNo Gravatar

  Arkadaşlar yarım saattir yorumları okuyorum tüm yazılar şukadar param var ne yapabilirim gibi yorumlar var bize lazım olan ise iş fikirleri yazılarınızda biraz daha iş fikirlerine önem verirseniz sevinirim, yanlış anlaşılmasın kimseye ne yazın diye akıl vermiyorum ve böyle anlaşılırsa şimdiden özur dilerim, bende ortalama 15 yıldır ticaretle uğraşmaktayım bu konuda arkadaşlara tavsiyem sermayesi kısıtlı olanlara sesleniyorum bir fabrikanın atığı başka bir fabrikanın ham maddesidir bu tip ürünleri araştırsınlar çok karlı bir iş birde sermayesi geniş olan arkadaşlara ihracatı öneririm ürün farketmez yeterki yabancı dilin olsun.
  HERKESE BAŞARILAR…
  cihangir_chg@hotmail.com

  14/09/09, 11:25
 206. vallahi dünyanın en kolay şeyi para kazanmak ama dürüstlük cercevesinde bende iflas ettim dostlarım sayesinde şimdi yine çalışıyorum ama geçinecek kadar eyer bit şeyler yapmak isteyen varsa bana ulaşşın ben gaziantepdeyim uyarsa çok şeyler deyişir msn tufanabenzer@hotmail.com saygılar benden mehmet

  17/09/09, 17:48
 207. akıl akıldan üstündür herkesin kafası bir şeye çalışır ben şu an sermeyem yok dogruya dogru ama güzel para kazana biliriz insanın karşısına fırsatlar çıkar ama bazen kör olabiliriz yinede mücadeledir hayat yinede benle bir görüşün iyi akşamlar

  17/09/09, 17:51
 208. ercanNo Gravatar

  Benim bir fikrim var aslında, herkesin talep edeceği her zaman piyasası açık olan, şuan bu işi yapan yokmu var fakat kısıtlı çalışılıyor büyük çalıştıklarını zannedip en büyük ayrıntıyı kaçırıyorlar, işi daha derinden farklı bir yolla, bu kullanılan yolda kullanılıyor, fakat farklı sektörlerde, velhasıl bende fikir var para yok, fikrimde parayı bulana kadar bende kalacak gibi, çünkü insanlara bu devirde güvenilmiyor.
  Saygılar,,

  21/09/09, 09:52
 209. Arkadaşlar;
  Dev bir telekominikasyon şirketinde 20 yaş ve üstü yüksekokul mezunu bay ve bayanlara genç emeklilere primli iş fırsatı. Kendilerine gerekli eğitim verilecektir. Çalışma alanı izmir ili ve çevresi ile sınırlıdır.
  Müracaatlarınızı bekliyoruz.

  ZEKERİYYA CANDAN
  0 506 909 71 88
  0 533 357 20 92

  24/09/09, 21:43
 210. GÖKHAN GÜZELAYNo Gravatar

  Arkadşalar size yüzde yüz karli bir iş imkani sunmak istiyorum para göz biri değilim bayilik ücretisiim hakki falan istemiorum sadece dükknalarin dişi ayni olucak isim ayni o kadar gerisi size kalmiş ben pilav ve çiğ köfte koneptini denedim vede başarili oldum bu işi büyütüp bayilikler vermek itiyorum yapamam die düşünmeyin çok basit ben size pilavi çiğ köfteyi kapiniza kadar getiricem siz saticaksiniz ve %100 altinda kar yok içecekler hariç bide yani telefonlarinizi bekliorum umarim size para kazandirabilrim

  28/09/09, 02:52
 211. GÖKHAN GÜZELAYNo Gravatar

  0534 877 84 22 emeal:guzelay84@hotmail.com

  28/09/09, 02:53
 212. derbeyNo Gravatar

  herkes güzel fikirler veriyor ama en önemli şey zaten kıme nasıl nerde satacagıdır tabiki musterıde bulacak hali yokda kımsenın en buyuk sorunda zaten istanbulda bıle oyle anlatıldıgı gıbı ayak yoludur yaya trafiğidir nadiren dükkan var onlarıda ancak hava parası yada devren bulunuyor burda sanki yer hazır ne satayım gibi durum oluşmuş zaten uygun hareketli yer olsa kımseye danışmaya gerek yok ne gıdecegıni bilir ne koysan gıder oyle yerlerde.ayrıca fikir benden para senden dıyen bir kısım sermaye avcılarınada paranızı kaptırmayın işi bilen adama gebe kalıpda paranızla emir alırsınız beyler yarın bigün iş oturdumu adam yanına iş açar şapa oturursunuz ıyı nıyetli delikanlılarda var onlarada rastlarsanız zaten başarı hikayesi yazılır oda zor inşallah allah oylelerıne rastlatır.

  30/09/09, 21:56
 213. cemilNo Gravatar

  slm arkadaslar ben giber gazi satisi yapiyorum bulundugm ilde bende satabilirim diyenler varsa irtibata gecsinler fiyat uygundur iletisim: natogozyasartici@hotmail.com

  09/10/09, 10:39
 214. ariNo Gravatar

  slm ben fransa da kaliyorum piyasaya yeni bir urunu cikardim bunu avrupa genelinde
  pararlamak istiyorum diyen arkadaslar varsa yardimci ola bilirim saygilar. bilmediginiz ise girmeyin arkadaslar,hicbir iside kucum semeyin buyumeyen hicbir sektor yoktur yeterki ufkunuz genis olsun.aeo bye

  05/11/09, 23:53
 215. ahmet çiçekNo Gravatar

  slm arkadaşlar herkesin konusu aynı nasıl bir iş yaparsam para kazanırım.bu devirde öncelikle senin kolundan tutan biri olmalı yoksa başarılı olma diye birşey olmaz.ikincisi düşük bir parayla zaten bir şey olmaz.benim size diyecegim ayakcılık yaparsanız hem cebinizden bir şey gitmez hemde para kazanırsınız.mesela bana yardımcı olabilirsiniz bana kumaş tülperde eşarp kazak ipi gibi tekstil parçaları yani kırpıntıları bulursanız paranızı peşin alır ayakcılık yapmış olursunuz

  07/11/09, 11:52
 216. ahmet çiçekNo Gravatar

  iletişim galinseliahmet@hotmail.com 05427464028

  07/11/09, 11:54
 217. veli doğanNo Gravatar

  süper bir fikrim var
  bunu sizinle paylaşabilirim
  aynı şekilde bundan kazanacamız parayıda yüzde 50 paylaşabiliriz
  fikrim dünya çapında
  teknoloji şirketlerine bunu satabiliriz
  sizden daha çok menejerlimi yapmanızı istiyorum
  duyunca zaten hop oturup hop kalkacanız
  deli danalar gibi bu fikri harekete geçirebiliriz diye sağa sola koşacanız vs vs vs
  bu fikirden kazancamız parayı yüzde 50 kırışabiliriz

  bu fikrimi öğrenmek istiyorsanız geri dönüş yapın

  hepinizin canı cehenneme dermişimmmmmmmmmm

  hoş çakal ?ın

  09/11/09, 19:43
 218. merhabalar varolan işyerlerinizde kimi zaman kiranızın bi kısmını kimi zaman
  kiranızın tamamını çıkara bileceginiz bi iş sahaası parça kontor satışı sadece internet baglantınızın olması yeterli ilgilenen arkadaşlar için dunyakontormerkezi adresinden bilgi edine bilirler nerede olursasnız olun sorunsuz zor olmayan ve kazançlı bi iş sahası ..

  13/11/09, 14:23
 219. Ahmet DENİZNo Gravatar

  İş arayanlarla iş verenleri buluşturan mükemmel bir projeden bahsedeceğim.Bu proje sayesinde iş ilanı vermek isteyenler, ürününü satmak isteyenler, bayilik almış olup da işini genişletmek isteyenler, tüm Türkiye?yi kapsayan ağ sistemi sayesinde seslerini çok daha kısa sürede, çok daha geniş alana duyurabilecekler, bu sayede ilanlarına karşılık bulabilecekler.

  Para kazanmak isteyenler de bu ağa ücretsiz olarak katılıp, aracılık yaptığı her duyuruya karşılık sürekli ve ya süreksiz olarak para kazanabilecek.

  Başvuru için: ahmetdeniz9236@hotmail.com tel: 05072004591

  19/11/09, 23:49
 220. yılmazNo Gravatar

  ARKADAŞLAR SİZ SİZ OLUN ŞUNA İNANIN EN İYİ İNSAN SİZSİNİZ SİZ KENDİNİZE NE KADAR GÜVENİYORSANIZ EN ÇOK BANA DA O KADAR GÜVENİN VE GELİN BİR İŞ YAPALIM VE AHİRETİ KAZANALIM BU FANİ DÜNYADA BEŞ KURUŞ İÇİN CAMBAZLIK YAPIP SAKATA GELMEYELİM ÖBÜR DÜNYADA BU SAKATLIK İYİLEŞMEZ TEŞHİSDE BURADA TEDAVİDE BURADA ALLAH YOLUNDA ÇALIŞALIŞALIM O L U R M U …

  23/11/09, 23:27
 221. mertceNo Gravatar

  öncelikle herkese merhaba…nacizane fikrilerimi paylaşmakta fayda olduğunu düşünerek sıralamak istiyorum;
  1-)100.000 tl civarında sermayesi olan arkadşlar sunta ve mdffabrikalrına odun alım-satım işine girebilirler, kar marjı yüksektir.
  2-)50.000-100.000 tl civarında sermayesi olan arkadaşlar merkezi yerlerdeçocuk ve kadın giyim üzerine yatırım yapabilirler,özellikle çocukgiyim kar marjı yüksektir.
  3-)25.000-50.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar yaşadıklarımekanın arz ve talebine göre 1 milyoncu dediğimiz hediyelik işinegirebilriler.ama tedarikçiler konusunda iyi araştırmacı olmak lazım
  4-)10.000-25.000 tl arası sermayesi olan arkadşlar yaşadıkları ortamagöre cep telefonu alım-satımı,bilgisayar tamir-bakım,tonerdoldurma,bilgisayar toplama,printer tami-bakım işine girebilirler
  5-)5.000-10.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar basit bircafe,ocakbaşı dürüm,hamburger,tost,tantuni veya kokoreç işinegirişebilirler.
  6-)1.000-5.000 tl arası sermayesi olan arkadaşlar, uafk bir çiçekçidükkanı ile işe başlayıp tecrübe kazandıktan sonra işlerini ve işalanlarını genişletebilirler. nacizane fikirlerimi okuma tenezzülü gösteren her arkadaşımaşimdiden teşekkür eder, gönüllerine göre bir iş ve hayat dilerim..

  29/11/09, 19:20
 222. deurmuş güneşNo Gravatar

  meraba arkadaşlar bnm hem su bayiliği hem de marketim var yanlızlıktan satıyorum artık yetişiremez haldeyime kar güzel ama adamsızlıktan satıyorum almak isteyen arkadaslar varsa lütfen ulaşsın yerim esenyurt kıraç 0212 886 21 95 0536 549 91 63

  24/12/09, 15:37
 223. YILMAZ KAPLANNo Gravatar

  slm arkadaşlar !
  öncelikle herkese bol kazanç ve mutlu 2010 yılı diliyorum bende form’a katılan arkadaşlar gibi ne iş yapa bilirim hayali ile yıllarca araştırma yaptım ama sonunda çok şükür 40.000 tl ye bir iş kurdum internet erişim hizmetleri adında (internet kafe , internet üzerinden voip konuşma .internet üzerinden fatura tahsilatı) üçü bi arada ve çok iyi işlerim var. derler ya para para yı çeker işe başladığın zaman insanın aklı bir başka çalışıyor.şimdi eğer ben 1 yıl ne iş yapabilirim diye düşündüğümü farz ederseniz benim gibi milyonlarca kişi var demektir ben eğer bu işi başardım ise diğerleride yapar , o zaman benim yaptığım işi onlarada yapayım dedim ve bu şekilde 15 kişiyi iş sahibi yaptım
  yani yerin kiralanmasından nerde daha iyi iş yapabileceğine kadar tüm hizmetleri kendilerinesundum kendisine sadece para kazanması kalıyor. bu iş anahtar teslimi dedikleri hadise işte. siz sadece 40000 veya 50000 bin tl den bahsedin varsa 20 makinalık internet cafe 3 adet kontör kabini 1 adet fatura tahsilat sistemi işin hazır günlük 250-.300 ciro ama sağlam 2 kişi olmak zorundasınız benimle ankarada oturanlar irtibata geçebilir 0505 505 32 12 yılmaz kaplan

  30/12/09, 15:12
 224. yusufNo Gravatar

  Merhaba,
  Patenti bana ait olan bir tasarım çalışmam var. Eğlenceli ve görünüşü diğe saatlerden farkı bir duvar saati. Birçok firmadan talep almama rağmen üretime geçemdim. Ciddi olanlar msn adresimden ulaşabilir.

  yusufozen500@hotmail.com

  01/01/10, 15:52
 225. ÖnderNo Gravatar

  Herkese selamlar,
  Küçük parayla büyük iş yapmak gerçekten çok zor. İyi bir strateji ve zaman planlaması ile ilk etapta işe başlamanın sermayesi 20000 tl dir. Yukarıda bir arkadaşım internet cafe olayına değinmiş. Parasını sokağa atmak istemeyenlere tavsiyem budur. 1 sene zarfında bu parayı alacaksınız zaten, ondan sonrada hem günlük, hem nakit para kazanmış olacaksınız. Cafenize isterseniz tost ve çay satarak gelirinizi artırabilirsiniz. Deneyin pişman olmayacaksınız. Yeterki doğru bir noktayı kollayın.
  Herkese bol kazançlı bir yıl. Herşey gönlünüze göre olsun.
  ozarslanonder@gmail.com

  04/01/10, 14:01
 226. Merhaba arkadaşlar,network marketing sistemi ile kazanmaya ne dersiniz.burada ister ürünleri satarak isterse üye bularak kazanmak çok kolay.siz sistemimize sadece 3 kişi davet ederseniz ve davet ettiğiniz kişilerde üçer kişiyi davet ederse yaklaşık aylık kazancınız 3500tl olacaktır. Artık iş bulamıyorum demek yok iş kapınızda.. Başvuru için http://www.labirent.mlm-future.com adresini ziyaret ediniz.

  05/01/10, 12:45
 227. edaNo Gravatar

  merhabalar, benim ne sermayem nede şu an bi işim var.istanbul yenibosnada oturuyorum.benim hayatımda en çok istediğim şey büyük bir şirkette güzel bir departmanda bulunmak.üniversite mat2.sınıftan terkim.yani lise mezunuyum.kendime herkonuda çok güvenirim.insan ilişkilerim çok kuvvetli.sorumlulu sahibiyim.azda olsa ingilizcem var.30 yaşındayım.evliyim.sigortalı maaşı güzel b iş olrsa menun olurum.deneyim sorucaksınız.form dolturtucaksınız.ya Allah aşkına önce bi işe alın bişeyler öğretin sonra beklentiniz olsun.sizin kaybınız olmaz olan bize olur.tekrar diyorum kaliteli bi şirket olsa ah bide holding olsa .gözüm açık gtmezdi ya.kendime güvenim son bu niteliklerde bi iş varsa ilgilerinizi bekliyorum .saygılarımla. ama acil.eşimin adresini veriyorum oraya yazarsanız iletişime geçebliriz.sadece ciddi kişiler yazssın.hemen iş başı olur hayırlısıyla inşallah.MAİL:kaan456_1905@hotmail.com

  11/01/10, 00:19
 228. edaNo Gravatar

  gerçekten büyük bir holdingte büyük bir şirkette çalışmayı çok istiyorum.bi şans vern sadece asla pişman olmazsınız.hedeflerim büyük, azmim çok .çokmu şey istiyorumki sadece idealim bu.duyarlı şirket sahipleri elbette vardır .ilgilerinizi bekliyorum

  11/01/10, 00:27
 229. MERHABALAR
  Bu yazıda yatırımcılara sesleniyorum param var ne iş yaparım diye düşünenler!
  Sizlere Türkiye’de hiç yapılmamış yurtdışında başarılı örnekleri bulunan kazanç açısından patlamaya hazır bomba gibi bir iş önermek istiyorum.
  Yapılacak iş gerçekten basında da övgüyle yer alacak bir anda belkide paranız 4′e veya
  5′e katlanacak herşeyden önemlisi bu işi yaptığınızda uzun yıllar yüklü miktarda para kazanacaksınız gerçekten çok iddaalıyım duyup araştırma yaptığınızda sizde bana hak vereceksiniz.Yapılacak işin Tüm detayları bende saklıdır 2 yıldır proje üzerinde araştırma yapıyorum projede madddi ortak arıyorum fikir ve uygulama bana aitt olucak sadece maddi yardım ile ortak olucaksınız ödediğiniz parayı benim şahsıma değil proje için gerekli olan malzemelerin temini için kullanacaksınız yğzde elli ortak olacak yatırımcılar ibrahimcoskun@ice-team.net adresinden bana mail atabilirler

  22/01/10, 20:52
 230. mrhaba arkadaşlar ben tekstılcıyım saglık problemım nedenıyle işi bıraktım şu an taş gibi saglıklı oldum şükürler olsun sıze bır fıkır vermek ıstıyorum ben cok arastırdım şuan yapılıcak en uygun ve karlı iş sımıt sarayı kazanç gercekten yuksek ama işine sadık olucaksan bu işin en onemlı noktası mekan dır yanı yaya tırafıgının çok oldugu cadde olması şart ve boyle sımıt sara yına uygun bır yer buldum ama malumunuz sermaye yok bu işi yapmak ısteyen arkadaslar varsa ortak olabılırım ….serhat-36kars@hotmail.com bol kazançlar

  25/01/10, 05:17
 231. nadir GAZİANTEPNo Gravatar

  merhaba öncelikle siteyi kuran ve katkıda bulunan arkadaşlara Gaziantepten selamlar sunuyorum nacizane benimde bağzen fikirlerim oluyor bunu çevremdekilere iletiyorum ama dar düşündükleri için kapasiteleri almıyor sizlere vereceğim misalleri iyi analiz edin en iyi ticareti global dünyada kim yapıyor amerika.NE satıyor içecek kola varmı alternatifi nescafe .sigara mallboro ve digerleri sakın sigara için demiyorum kolanın alternatifi meyan şerbeti içen varmı devamlı yok kolanın içinde var bilmeyenler baksınlar.nescafe ye gelelim 2si 3ü birarada neden türk kahvesini formantosyonla aynı pazara girmezsiniz onu düşünen gıda mühendisi varmı okulu bitir iş yok de otur kıraathanede yada devlette kpss bekle bulursun hiç düşünme yorulur beynin.burada melengiç kahvesi üretilir işler zayıf diye konuşurken yıllar önce aklıma toz kahve geldi neden bunu denemiyorsunuz dedim mantık kolay nasıl hazır çorba gibi sıcak su içine boşalt .bunu söyledikten yıllar sonra bi firma üretime başlamış uluslararası arenaya çıkmak lazım merak edenler deneyin yaglı bitki kışın bogaza çok faydalı içecek sakın ben kahveci degilim suizanda bulunmayın.cafe büfe kantin ve tüm içecek satan ve tüketen yerlere tavsiyem hem faydalı hem dogal ve naturel hem yerel hem ekonomik daha ne istersin tek eksik reklam .işte asıl gelerim bu noktaya anladınızmı global la yerelin farkını bizden gibi ama yabancı kökenli iyi mal reklam istemezmiş hadi oradan bal gibide ister sen uyu uyu yat .yat yat uyu sen burada uyurkendünyanın diger tarafı uyanık selamlar fikir ve düşüncelerimde maksatını aşmış isem aşan kadar af edin

  28/01/10, 02:51
 232. nadir GAZİANTEPNo Gravatar

  merhabalar toplumun kalkınması öncelikli olarak dürüstlük çalışmak üretmekten geçer.haddim olmayarak kızıyorum şu okumuş insanlara neden mi anlatayım ziraat mühendisi olmuş topragı tanımamış devamlı kitap okuyup sınava girmiş soru çözmüş.pardon ona öğreten nekadar tanıyorki oda ayrı bir vakaa.ol ziraat mühendisi adamını bul gir gübre fabrikasına ama devir geçti paran mı var aç gübre bayii oldu.uyanın kaç milyonluk israil ne yapıyor suyu dahi yok durun onlarda teknoloji var diyeceksiniz fizik mühendisi kimya mühendisi makine mühendisi genetik mühendisi ve diger mühendisler sizlerde uyuyun atarız kapagı bir yere ay 29 maaş 30 olur daha sonra ağzımız açık adamlar ne yapmışlar deriz onu yapanda da beyin var akıl var zeka var hadi düşünelim hep beraber bizde ne var. şunu unutmayalım nezaman ki kullandıgımız ürünlerin çogunda made in türkiye yazarsa ozaman farkımız kapanır pason ve korsan hariç kime baksam hayatından memnun degil herkes yeni az çalışıp az yorulup çok kazan ma derdinde olur o işi bulursanız banada haber verin .şuna kızıyorum herkes birbirini sermaye ediyor üye ol kataloğ satış yolda satış 100 de 50 kar 40 kar nedem bu okadar kazanma devamlı kazanma istiyorsan 3 te yeter 5te en fazla10 da yüzde kim kimi tutarsa yakın geçmişten bir anektot anlatayım 90lı yıllar türki ve kafkas ta bavul ticaraetinde önce yakaladıklarını öptüler o malüm piyasadakiler herzaman devam eder bu işler adamlar yeni uyanmışlar serbest piyasaya yüzde100 yüzde 150 200 sattılar gelenler bibaktılarki kazıklanıyoruz dediler alış veriş başka ülkeye kaydı iyimi şimdi devamlı olsaydı herkes kazanacaktı partiyi vuran vurdu olan yine garibana oldu15 20 bin dolar ollan makinalar işler durunca 1. 2 bin dolara düştü.ANLAYANA sivrisinek saz anlamayana ne yaparsan yap boş ah ah derdim ülkemin derdi vatandaşımın derdi durun şu tekelcilerede sözüm var 10000 kişi 1500 2000 lira maaşla çalışıyor bırakın asgari ücreti altında iş varsa fakir garibanlar iş arıyor gelsin çalışsınlar sorun 72 milyon degil 5 tane moderrn sendika sülük sömürgesi bitecek kim kabul edr NOT sülükler kanla beslenir

  02/02/10, 02:04
 233. traderNo Gravatar

  Merhaba,
  Su an fizibilitesi bitmiş bir projem var.Kendim yapamıyorum ama projemi 1000 tl ye satabilirim.Eğitimi verip kenara cekilirim.Bu iş 5000 TL den fazla sermaye gerektirmez ve bu 5000 tl de giderler için kullanılır.Yalnız işi kuracak kişinin altta yazan maddelerin tamamına uygun olması gerekir.Biri olmazsa olmaz.
  1-Amerika’da Banka Hesabı olmak(Amerikan vatandası olması tercih edilir.)
  2-En az 75.000 tl yada döviz karşılıgı bankada parası olmak(Teminat)
  3-İyi derecede İngilizce bilmek
  Eger bunları saglayabilirseniz luxuryfox@gmail.com ‘e durumunuzu anlatan email atınız.Ciddi bulmadıgım Emaillere cevap yazmayacagım.
  Minumum aylık kazanc 1500 $
  Maximum aylık kazanc 10.000-20.000 $

  04/02/10, 03:04
 234. mustafaNo Gravatar

  site sahibine teşekkür ediyorum yorumların tamamını okudum. Benimde konyada Gıda, üzerine marketim var şuan günlük satışlar 1000 – 1500 tl civarında marketime ne tür yeni ürün koysam ciroyu biraz daha yukseltirim. fikirlerinizi bekliyorum..

  06/02/10, 15:24
 235. ÖmerNo Gravatar

  Merhaba,
  Çok güzel fikirlerin olduğu güzel bir yazı,yorum sayfası olmuş..
  Web işleriyle 5 senedir uğraşıyorum ve firmalara yönelik İçerik yönetim sistemli web uygulamaları ve sayfaları geliştirmekteyim. Eğer iş yerim var, internete fikirlerimi taşımak istiyorum ve internet üzerinden para kazanmak istiyorum diyorsanız , benimle iletişime geçin..Kendi ürünlerinizi kendinizin ekleyebileceği, sayfa içeriğini kimseye ihtiyacınız kalmadan değiştirmenizi ve geliştirmenizi sağlayabileceğiniz web uygulamaları yapmaktayım..Fikrinizi ve projeleriniz için de bana ulaşabilir.Çözüm ortağı olarak size yardım etmek isterim..

  İletişim:obszr{at}hotmail.com

  13/02/10, 02:35
 236. seaside_sunNo Gravatar

  Sayın Arkadaşlar benim dekopaj makinem var. Ayrıca bir çoık modellerim var ( Saray sehpası,Köşelikler,avize çeşitleri, Tepsi modelleri, Her türlü ahşap oyma 10 mm 15 mm
  yapabilirim her türlü villa ve otellerin iç mimarisi için kullanılabilir dekopaj oyma olarak akla gelebilecek her şeyi yapabilirim ilgilenen arkadaşlara duyurulur Saygılarımla
  Yusuf
  0532 503 11 07
  yusuf_fidan1950@hotmail.com

  13/02/10, 21:57
 237. rukiyeNo Gravatar

  29 yaşındayım.evliyim.işletme fakültesi mezunuyum.kitap okumayı,elişi yapmayı çok seviyorum ve bununla ilgili yapabileceğim bir iş arıyorum.

  16/02/10, 10:58
 238. serdar çiçekNo Gravatar

  biraz uzun yazmam gerekecek umarım sıkılmazsınız. teknolojinin bu seviyelerde olmadığı dönemlerde kurulan, reyting araştırma şirketi AGB’nin nasıl paralar kazandığını biliyorum. orada uzun yıllar yönetici konumunda çalışmış olan kişi, çok yakınım olduğu için herşeyi bana açık açık anlatırdı
  bu kadar büyük paraları bu kadar kolay kazanmaları her defasında gücüme giderdi. italyan kökenli sahipleri, hiç bir iş yapmaz, buradaki genel müdüründen her yıl bir milyon dolar havale beklerlerdi. işin tuhafı buradaki genel müdürlük te bir iş yapmaz ama inanılmaz paralar kazanırdı. yaklaşık 2000 eve taktıkları cihaz sayesinde veri toplarlar o verileri tv kanallarına ve ajanslara satarlardı. cihaz takılı evlerede yılda bir hediyeler gönderirlerdi. daha sonra AGB italyanlar tarafından ingilizlere satıldı. anlatmak istediğim türkiyede hiç olmayan ama ciddi ihtiyaç olan bir sistemi devreye sokmak.. çok, risksiz ve rahat kazandırır. buradan yola çıkarak aklımdan geçenler şunlar, ülkemizde çokuluslu ve yerli kurumsal birçok firma var. ben bugüne kadar yaptığım işler gereği marka olarak çoğunu bilirim ve bu kurumsal büyük firmalar bu tip donelere çok muhtaçtırlar. reklama dünya kadar bütçe ayıran bu firmalar bu donelere de seve seve bütçe ayırabilirler. internet üzerinden detaylı anket sorularıyla ( kapsamlı değerlendirilmesi gerekir ) elde edilecek veriler, her ay abone olan bu kurumsal firmalara verilebilir. her ay muntazam olarak bu raporları alan firma; satışların hangi noktada olduğu, rakiplerin ne yaptığı, verilen reklamların işe yarayıp yaramadığı, kısacası pazarını ve işlerini geliştirmesi için gerekli tüm gerçek kamuoyu verilerini elde etmiş olacak (bu iş global çerçevede yapılmaktadır ). Türkiyede böyle bir hizmet verilmiyor kanımca… anketin hazırlanması ve doldurulması ile ilgili teşviği çok prafosyonelce ele alınması gerekir kanaatindeyim. aklımdan geçenler bunlar, böyle bir iş sahasının oluşumunda çekinceleriniz varsa lütfen benle paylaşın, eğer mantıklı ama eksik derseniz – tabi ki eksik – bunu gerçek anlamda karşılıklı görüşebiliriz. Hoşçakalın saygılarımla

  19/02/10, 15:11
 239. sercivanNo Gravatar

  25bin tl sermayem var.Sarf malzemeleri satışı yapmak istiyorum.Bu işle daha evvel ilgilenen oldumu fikir verebilecek bir arkadaş varmıdı

  23/02/10, 17:37
 240. sametNo Gravatar

  Arkadaşlar BEn Döner Suulu yemek ıtalyan mutfagı soguk meze sıcak meze hepsının ustasıyım suan da bı ıskendercıde calısıyorum sermayem olmadıgı ıcın dukkan acamıyorum aranızda bursa ıskender kebabını bılen vardır bu ıste ıyı karlı bır para var ve marka olma sansızını var suanda aklımda ıkı uc sehır var ıyı bır ıs yapmak ıstıyorsanız arayabılırsınız ustalık benden 05067608093

  25/02/10, 01:04
 241. petek marketıng çok kazançlı bir sistem kazan kazandır sistemi sayesinde çok paralar kazanabilirsiniz satışlardan elde edeceğiniz yüzde 25 lik karınızın yanında ayrıyeten sizin ve üyelerinizin satış cirosundan yüzde 2 ile yüzde 25 lik prim hak ediyorsunuz ben kazanıyorum gelim hep beraber kazanalım!!!

  25/02/10, 22:02
 242. mehmet sanNo Gravatar

  merhaba ben istanbul istiklal cadesinde yeni bir iş yeri devir aldım bayan butik açtım yanlız sermayem olmadığı için mal koyamıyorum bana konsinye bayan ürünlerini verecek tekstil firmalarını arıyorum
  mehmet san
  0532 626 04 97

  26/02/10, 21:09
 243. cahitNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar net te gezerken yukarda arkadaşların yorumlarını okudum. nekadar güzel bişey insanların fikir paylaşımı yapması.bende fikrimi, paylaşayım ben yıllardır özelbi firmada yüzme havuz işi yapıyorum diyecegim şuki çevrenizde eger tanıdığınız yüzme havuzlu site varsa ben iş bağlaya bilirim diyorsanız işiyapmak benden kazancımız ortak nekadar iş okadar kazanç olur derseniz istanbuldayım işi alın konuşalımmail adresim cahitozgul@gmail.com

  09/03/10, 21:05
 244. Öncelikle site yönetimini ve sitede yazan arkadaşları tebrik ediyorum.Günümüzde insanlar ekmek derdine düştüğü bir ortamda alnının teriyle kişilğinden taviz vermeden para kazanmak zor iş.
  Patenti tarafıma ait TÜRKİYE,ORTADOĞU VE AVRUPA bölgesinde tek üreticisi olduğumuz PORTATİF SAUNA için bölgesel bayilikler vereceğiz.Bu ürünü herkes satar demek yanlış olur.Her il ve ilçede satılır demek de yanlış olur. Bu ürünü sadece satarak değil sauna işletmesi açarakda iş yapılması mümkün.
  Ankarada güzellik salonları, bayanlara yönelik zayıflama kampanyaları yapıyorlar.
  10 seansı 250TL gibi iskontolu rakamlar.Tek seansı 50 TL den başlayıp 100 TL ye kadar hizmet veren işletmeler mevcut.Bu rakamlar bulunduğunuz semte göre değişmekte.
  PORTATİF SAUNA bayiliği için öncelikle alım gücü yüksek bir ilde olmanız,minumum 25.000.TL sermayenizin olması gerekli
  Portatif sauna bir adedinin bedeli 6.000.00TL+KDV ‘dir.
  ürün hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz web adresinden edinebilirsiniz. Konu hakkında yazışmak istiyen arkadaşlar info@portatifsauna.com adresine yazabilirler

  29/03/10, 12:40
 245. Merhabalar;

  3 ay öncesinde kurmuş olduğumuz şirketimiz ORGİP : Ortak Girişimciler Platformu 2 yıllık ön çalışmanın sonucu Türkiye’de ki Parlak Fikirleri hayata geçirmeyi kendine hedef olarak belirlemiş ve ilkelerinin başında Türk İnsanının yaşadığı sürece Dünya’ya yön verme özelliğinin gerçeği ile faaliyetlerini sürdürmeye hızla devam etmektedir.
  Projelerimizin en büyüğü Yurt genelin de Franchise verdiğimiz Quick Coffee detayları, proje için ilgilenenlerin mail ortamında paylaşacağımızı bildirmek istiyorum.
  Franchise Bedeli Ortalama 30.000 TL

  Saygılarla;
  Türker ÜNLÜ
  Umudumuz Damarlarımızda Akıyor…

  birlikteyapalim.com
  orgip.com
  turker@orgip.com
  İrt No: 539 564 06 86 ? 530 333 44 34

  07/04/10, 21:03
 246. sinan özdemirNo Gravatar

  selamun aleyküm
  arkadaşlar öncelikle kanalın yapımında emeğe gecen bütün arkadaşlara tek tek tşk ederim.Günümüzde insanların sanal alemi çok boş yere kullandığı ap açık ki bu arkadaşlar böle bir fikir paylaşım ortamı yaratmışlar.
  arkadaşlar bende yıllarca işçi olarak çalışdım ve gördümki çalışmayla toplumda çok saygın birer insan değiliz ve geleçeğimiz yok bunun için bende sizler gibi kendi işimi kurmaya karar verdim.benimde 20.ooo tl sermayem var bununla ufak çaplı bir fast food açmayı düşünüyorum bu işle uyraşan arkadaşlar varsa bana bilgi verebilirimi gerçekden karlı bir iş mi ne yapmalıyım nerden başlamalıyim ilgi ve alakanıza şimdiden tşk ederim

  21/04/10, 18:09
 247. Merhaba,
  arkadaslar
  be ve kardesım dedıgım bır arkadasım tıcaret yapmak ıstıyoruz fakat her kez herseyı yapıyor su sıralar .
  ıstanbulda yenı yerlesım bölgelerınden ınsanların ılgısı odagı olabılecek bır iş yapmak ıstıyoruz bunun ıcın fıkılerınıze acıgım
  elımızdekı sermaya 50.000 tl cıvarında..
  her fıkre acıgız

  30/04/10, 10:42
 248. Sayın,Özgür,
  Ben işletme uzmanıyım aynı zamanda 2 farklı işim var
  size ciddi bir işbirliği önerebilirim.
  Ancak sermaye yada para kaymanızı istemiyorum sadece bazı yatırımlar yapmanız gerekirse kendinize kullanabilirsiniz
  Benimle 5326931167 den yada yonetim.kontrol@gmail.com dan iletişim kurabilirsiniz
  Görüşmek üzere

  30/04/10, 11:12
 249. sonerNo Gravatar

  herkese merhabalar… 37 yaşında , izmirde ikamet eden, fakat bikaç ay içinde ist.avrupa yakasına taşınacak, bu güne eğitimimin tersine kadar mobilya üretim ve parekende satışı ticaretini yaptım.istanbulu pek biliyorum sayılmaz, hele ticari kültürünü hiç bilmiyorum. başlangıçta 100,000 tl civarı bir sermayeyle bir ticaret yapıp ticari hayatıma devam etmek istiyorum. hiç olmazsa fikir olarak faydalı olabilecek arkadaşlardan maillerini bekliyorum. yenidunya2010@hotmail.com

  09/05/10, 20:02
 250. sonerNo Gravatar

  icra ihaleleriyle araç satın alıp daha sonra satma işiyle istanbul avrp.yakasında uğraşan bir arkadaşım varsa tanışmak isterim. yada bu işle uğraşan, bilgili ve becerikli arkadaşlarla. saygılarımla… yenidunya2010@otmail.com

  09/05/10, 20:07
 251. KuZeNYNo Gravatar

  selam yorumlarınızı beğendim fakat ışık göremiyorum sadece sohbet ediliyo. Benim güzel projelerim var sermayem yok diyosanız olumlu olduğu sürece hesapların doğru cıkacağina eminseniz 250.bin TL kadar sermaye yardım edebilirim.not: Ciddi olan arkadaslar mail atabılır.josem_65_58@hotmail.com.

  13/05/10, 13:07
 252. KuZeNYNo Gravatar

  selamlar sanırım benim ne demek istediğimi anlamadınız.sizin zaten kurulu düzenininiz var herkez gibi maddi sıkıntı cekiyorsunuz ve herkez gibi büyümek elbette ama fikir demek yaratmak, olanı büyütmek değil benim dediğim bu değil iyi okuyun lütfen ben yeni hayat projesi var mı elinde hiç yapilmamiş veya az rastlanan işler demek istedim.kolay gelsin.

  17/05/10, 14:32
 253. Merhaba

  İstanbulda reklam ajansımız var.

  dünyada bir ilk ve müşterisi olan promosyonumuz ile ilgili ortak aranıyor.

  detaylı bilgide verebiliriz.

  detaylı bilgi için :extremtabela@gmail.com

  24/05/10, 10:39
 254. tahirNo Gravatar

  merhaba öncellike fikir veren arkadaşlara tşk ederim bende ek gelir elde etmek isterim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

  26/05/10, 17:15
 255. ahmet metinNo Gravatar

  TRAFİK KAZASI MAGDURLARININ DİKKATİNE
  Trafik kazasında son 8 yıl içerisinde bir yakınınız vefat ettiyse veya kazadan dolayı sakatlandıysanız magduriyetinizle ilğili tüm haklarınız profosyonel ekibimiz tarafından takip edilir ve sonuçlandırılır.Dosya takibi ve sonuçlandırma için önden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.Dosyalarınız en fazla 45 gün içerisinde sonuçlandırılır.Bizimle irtibata geçmek için telefon numaraları
  0-256 613 1224 iş
  0-256 613 1226 fax
  0-541 306 9917
  0-541 306 9918

  28/05/10, 15:38
 256. HASANNo Gravatar

  ben izmirde oturuyorum iç çamasır üzerine küçük bir dükkan açmak istiyorum.
  işin başında eşim durucak. fakat hiç tecrübemiz yok bu iş için ne kadar gerekli ,
  kar oranı nasıl.
  bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

  30/05/10, 16:09
 257. düzenli iş fırsatıNo Gravatar

  İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA DEVREN SATILIK REKLAM AJANSI

  *6 yıllık müşteri portföyü olan,

  *Kurumsal firma referansları olan,

  *Yıllık en az 500.000 TL fatura kesen,

  reklam ajansımızı işi bilen,güvenebileceğimiz kişilere devretmek istiyoruz.

  Detaylı bilgi almak isteyenlerin 0532 682 34 69 numaralı telefondan Harun bey e ulaşmaları rica olunur.

  NOT:İhalelere girmek için, bankalar halihazırda firmamıza 750 000 TL teminat mektubu vermektedir.

  02/06/10, 21:38
 258. m fırat delekNo Gravatar

  bizim zamanımızda diye başlamak istemezdim ama başladım:

  Bir cafe ya da pastaneye giderdik (o zamanlar starbucks vb. yoktu şükür) bir genç bayanın gözlerinde kaybolmak için, şimdi dizüstü yanında ya da cep tel.arası içiyoruz organik limonata veya çayımızın yerine. içindekini bilmediğimiz adı zor, tadı yoz kahvemizi. Şartlar böyle olunca fikirler de değişir tabii.

  Abilerim ablalarım, kardeşlerim; durun biraz iki muhabbetin belini kırmak yok mu? bir mecliste, ya yüzyüze de mi bakmayalım. ekranlardan, monitorlardan süzülerek. Tamam açan açsın tlf. ve masaüstünü koysun önüne ama karşısındaki beni bırakın da bir demlenme halinde ekran yerine, arka kapak karalığında kalayım.

  03/06/10, 18:26
 259. tebrikler güzel fikirler.. alternatif reklam çalışmaları içinde başarılı bir yazı olmuş..

  04/06/10, 23:39
 260. ATANo Gravatar

  SİTENİZ ÇOK GÜZEL

  05/06/10, 15:08
 261. muratNo Gravatar

  Ben kendim yurt disinda yasiyorum fakat Antalyada bir yer acmak istiyorum ne tur bir is tavsiye edebilirsiniz…
  tesekkürler,,

  15/06/10, 20:00
 262. yusufNo Gravatar

  slm murat yurt dişindan gelip antalya gibi bir yerde iş yeri düşünüyorsun orada iş yeri acmak ve çaliştirmak hayli zor olur bence.Bu işi yaparken yakın cevren varsa yardım alman gerekir sanada paranada yazık olmasın.

  15/06/10, 20:25
 263. Can KavaklıNo Gravatar

  Merhabalar herkese ben 22 yaşında genç bi düşünürüm. çok farklı bi kaç projelem var.geçenlerde aklıma gelen bi projeyi uygulamadığım için 300bin tl yi bi çinlinin kaptığını öğrenince bunları tek tek kağıda yazmaya karar verdim aklıma geldikçe .fikirler çok uygulamam yok.bazıları için yeterlı fınansım yok bazıları ise kçk sermayeyle yapılabilecek ama ortak arıyorum daha doğrusu düşünce alışverişi. 5064205517 yollar açık olsun

  22/06/10, 01:09
 264. ToLGaNo Gravatar

  Yiğit KALYONCU 05077223183 bana ulasabilirsen önerdiğin işle ilgili konusmak isterim..Şimdiden teşekkür ederim arkadaşım..

  29/06/10, 16:43
 265. seminNo Gravatar

  herkese selam ben son sınıf grafik tasarım öğrencisiyim bir miktarda sermayem var yanlız tasarımın dışında organizasyonla ilgili işlerde bana çok cazip geliyor.sizce tasarımı ve organizasyonu nasıl bir bünyede toplayıp ne tür bi işe dönüştürebilirim.şimdiden teşekkürler.

  05/07/10, 13:03
 266. HülyaNo Gravatar

  Benim tuhafiye ve kırtasiye (ikisi birarada) küçük bir dükkanım var.zamanında iyi kazandım.ama şimdi mesleğimin sektöründe çalışacağım.bu yüzden dükkanımı devretmeyi yada içindeki malları satmayı düşünüyorum.aranızda satın almayı yada devralmayı düşünen biri varsa bana ulaşmasını rica ederim.

  21/07/10, 10:46
 267. yakupNo Gravatar

  selamlar Benim 4000 m2 kapalı alanım var,sanayi bölgesinde 300 000 .00 tl sermayem var ne iş yaparsam burada aylık 30.000 tl para kazanırım,neyin imalatını yaparsa bana gerçekçi fikir verecek arkadaşlardan şimdiden Allah razı olsun…

  29/07/10, 17:33
 268. MiyaseNo Gravatar

  Yakup Bey,
  Eğer İstanbuldaysanız işbirliği yapabiliriz. Bizim endüstriyel robotlu üretime dayalı (robotları biz yapabiliriz) 2.000.000 tl lik bir projemiz var. ve belirttiğiniz rekamlardan çok fazla kazanç sağlamak mümkün ancak projenin uygulaması için gereken nakit ve yer olmadığı için uygulamaya geçemiyoruz.
  Hiç yapılmamasındansa sizinle paylaşmayı kabul edebiliriz.
  lütfen bizi ararmısınız?
  alfaas.life@gmail.com

  30/07/10, 10:45
 269. metin timurtaşNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar bir çoğunuzun yorumlarını okudum incelemelerim sonucu her kesin ortak sorunu iyi bir iş maksimum kazanç….

  bu fikri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum herkesin hayali olan finansal özgürlük bana çok yakın hayatımı değiştireck bir işle tanıştım ve sabırsızlıkla büyük bir heyecanla işimi yapıyorum sıfır risk i olan ama bir o kadar da yorucu olan bu iş tabi fiziksel değil beyin olarak yorucu diyorum . insanlara gereken imkanı sağlıyor bilgi almak isteyen herkese bu iş imkanını seve seve anlatırım… TEŞEKKÜRLER …. 0530
  8724314 eğer hayat amacınızda insanlığı yardım yoksa ben HAYATINIZIN DEĞERİNİ SORGUKAYIN..

  06/08/10, 14:46
 270. ahmetNo Gravatar

  merhaba medikal sektörüyle ilgili patentli bir projem var dünyada bir ilk. düşünen arkadaşların varbyte@hotmail.com mail adresinden veya 05548293637 nolu telefondan irtibat kurabilirler

  08/08/10, 14:11
 271. BELEDİYELERLE İŞ YAPAN MÜTAAHHİTLERİN DİKKATİNE
  Herkese selamlar.Belediyelerin son zamanlarda pazar yerlerinin üstünün kapatılması işine ağırlık verdiğini gözlemlemekte ve yapılan işleri incelediğimde kaba saba uyduruk,yıllardan beri uygulanan sistemler olduğunu görüyorum.Buradan hareketle, bir yıl içinde kendi,kendini amorti eden,foksiyonel.ve modern gürünümlü bir proje geliştirdim.Projemin hayata geçmesi için altıay protatif çalışması yapmak lazım.Fizibili-
  te çalışmaları için gürüşmek isteyen,ilgilenenler mail adresimden bana ulaşabilirler.

  22/08/10, 21:06
 272. sadulllahNo Gravatar

  BENDE KENDİ İŞİMİ kurmak istiyorum diyorsan
  Not:Lütfen sonuna kadar okumadan msn yi eklemeyin…
  2001 yılında bayrampaşada kurulan Erol çorap hızla yayılan network pazarlamasını kendi bünyesine alarak yerli network pazarlamsının öncülerinden olmuştur.yapacağınız iş referans yoluyla tek sefere mahsus 60 tlye 30 çift çorap alıp sisteme girmek. Bir nevi bayilik sistemi ve kendinize alt bayiler oluşturmak.ilanlar vererek üye yapmak….3-4 .aydan sonra iyi ekip çalışmasıyla iyi bir kazancınız oluyor..internetten, çevrenizden üye yapıp ekip oluşturuyorsunuz..onların kazandırdığı her üyede zincirleme olarak size nakit 3 ytl kazandırır.Ürün satışıda yaparak ayrıca kazanıyorsunuz.Ekip ciroları kampanyalarda cabası.Siteyi lütfen ama lütfen gözden geçirin..Başka sistemler gibi diğer aylarda ürün alma ve üye yapma zorunluluğu yok.Ortada üretim yapan fabrika var.Yapılan satışların %20 stopaj vergileri ödenmekte olup yasal bir iş yapılmaktadır.Vergi no:3670288549 Bayrampaşa VergiDairesi.
  Lütfen inceleyin: http://www.erolmarketing.org/ref.aspx?rcn=105601
  msn adresim : sensiz_olmuyor_780@hotmail.com

  23/08/10, 07:17
 273. gökhanNo Gravatar

  merhaba medikal sektörüyle ilgili patentli bir projem var dünyada bir ilk. düşünen arkadaşların varbyte@hotmail.com mail adresinden veya 05548293637 nolu telefondan irtibat kurabilirler

  08/08/10, 14:11

  NE YAPACAKSIN HERKESE ÜCRETSİZ İĞNEMİ EĞER FİKRİN DEĞERLİYSE İLGİLENEBİLİRİM PARA SORUN DEĞİL ÖNEMLİ OLAN FİKİRİN GERÇEK OLMASI EĞER CİDDİYİSEN 0541 439 7633

  02/09/10, 02:01
 274. Merhabalar ;

  Ankarada Faaliyet Gösteren Yazılım Şirketiyiz. Projelerimizin Yoğunluğundan hazırda bulunan işlerimiz ile ilgilenemiyoruz.

  İlgilenecek, Vakti olan, işleri ilerletebilecek birilerine sitelerimizi Kopmle devretmeyi ya da Ortak olmayı düşünüyoruz.

  2003 Yılından beri yayında olan ve 2008 yılından beri yayında olan çeşitli internet sitelerimiz var.

  Tatil Turizm Sitesi , Evlilik Sitesi ve Arkadaşlık Sitesi olmak üzere Üç sitemiz yayındadır ve Gelir Elde etmektedir.

  Tüm Sitelerimiz Üyelik sistemi ile çalışmaktadır.

  3 Ay – 6 Ay ve 1 Yıl Şeklinde ücretli üyelik seçenekleri vardır.
  Tüm Sitelerimizde Kredi Kartı Tahsilat sistemi Sanal POS kuruludur, Faaldir.

  tatilpartneri.com Tatil Turizm Sitemizin Aylık Ortalama Geliri : 1000 TL dir.

  hepsibekar.com Evlilik Sitesinin Aylık Geliri 2000 TL Civarındadır

  sarisin.net Arkadaşlık Sitemizin Geliri 800 TL civarındadır.

  İlgi alaka ve biraz Reklam yapmak ile Aylık gelirleri artacaktır.
  Ancak astronomik rakamlar kazanması da imkansızdır. Aylık ortalama gelir elde etmenizi sağlar. Yüksek hayaller kurmaya gerek yoktur.

  sitelerimizi komple devredip Aylık gelirini Noterden Taahhüt Edebiliriz.
  Önemli olan işletebilecek Vakti olan, ciddi birilerine vererek sitelerin yayınlanmasıdır.

  Ücret kısmı çok büyük önem arz etmemektedir.

  Yüz yüze görüşebilecek kişiler lütfen iletişim kursunlar.

  Tüm Teknik detayları ve Belgeleri görüşmemizde kendilerine sunabiliriz.

  Saygılar

  Özgür OSMANOĞLU
  0312 385 07 80
  544 613 83 54
  Teknik Birim MSN yuksel@interselyazilim

  10/09/10, 23:59
 275. toprakNo Gravatar

  merhaba antalyada işlek bir cadde üzerinde esnafım şu an tekstil işi ile ugraşmaktayım ama ne yazık ki avm lerin gün geçtikçe çogalması ben ve benim gibi esnafın kazancına sekte vuruyor konum olarak güzel bir potansiyeli olan işletmemde iş degişikligi yapmak istiyorum yaptıgım araştırmalar sonucunda eczane ve kozmetik işinin karlı bir girişim olacagını düşünüyorum bu konuda birlikte ortak olarak çalışabilecegim yeni mezun arkadaş arıyorum: toprak_demirr@hotmail.com

  13/09/10, 15:22
 276. TRAKYA BÖLGE BAYİLİĞİNE SAHİP OLDUGUMUZ SU TASARRUF CİHAZLARI İÇİN TRAKYA İL VE İLÇELERİNDE İLGİLENEN GİRİŞİMCİLERE BAYİLİK VERİLECEKTİR.
  İLGİLENENLER 0536 898 65 42 DEN ULAŞABİLİRLER

  16/09/10, 19:27
 277. BURAKNo Gravatar

  Herkes; “bu projem var, ulasin konusalim” tarzinda soylemlerde bulunmus gordugum kadariyla. Benim anlamadigim nokta; insanlar neden dusuncelerini, yaratici fikirlerini gizli tutmayi tercih ediyorlar? Elbetteki cok degisik, dunya capinda uygulamaya gecirilebilecek projeleri olanlar vardir. (tamam, onlar soylemesin) Ama eminim ki buraya yazanlarin 100 de 1′inde bile bu tarz bir degisik proje yok.

  Aslinda burda herkes farkli ilginc is kollarindan bahsetse ve uzerinde tartissak, ne kadar guzel olur. Belki o dusunce uzerinde hep beraber konusarak, eksiklerini tamamlayarak daha uygulanabilir hale getiririz.

  Ben 100.000 nufuslu kucuk bir sehirde yasiyorum. Sanayi neredeyse yok denecek kadar az. Buyuksehirlerde olup da burada olmayan ve uygulanabilecek bir cok is kolunun olduguna eminim. Ama bunlari buyuksehirlerdeki arkadaslarimizin bizlerle paylasmasi gerekiyor. Örnegin İstanbul’da cok ragbet goren “ıslak hamburger” olayı burda yok ve eminim burda yapilsa talep gorur.

  Buyuk sehirlerde olup da bizlere ilham olabilecek fikirleri bekliyorum. Saygilar…

  26/09/10, 00:06
 278. leventNo Gravatar

  Ben biblo imalatçısıyım boyu 10 cm. geçmeyen çok şirin ve ilgi çekici heykel biblolar yapıyorum size çok cazip ve geri çevrilmeyecek bir bir teklifte bulunmak istiyorum yaptığım bu şirin bibloları ister evinizden komşularınıza ister PC başından alıcılara ve hediyelik satan yer ve dükkanlara ve akla gelmeyen yerler bi şekilde satın zaten parayı siz alacaksınız elde ettiğiniz paranın yarısı anın da sizin olsun ancak bir şartla parayı anın da almanız gerekiyor çünkü ben peşin çalışılmasından yanayım ben varım diyorsanız

  nasıl çalışacağınızı size anlatayım: ben size bu şirin biblolardan para almadan örnek numune biblolar yollayacağım siz bana sipariş alacaksınız ve ben yine sizden para almadan koli ile kaç tane biblo sipariş edildi ise yollayacağım sizde anında parayı alıp yarısını cebinize yarısınıda bana yollayacaksınız ne kadar satış o kadar gerçek para % 50 kazanç bu zamanda bedava iş yerinizde olsam kaçırmazdım

  bayan erkek her kes yapabilir taş atıpta kol mu yorulur mailim aşağıda.
  Teşekkürler .
  mail: biblokolik@hotmail.com

  11/10/10, 12:29
 279. mustafa semerciNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar

  uzun zamandır yapmayı düşündüğüm bir iş ADRENALİN PARK. işim gereği yapımında ve uygulamasında zorlanmayacağım bir iş fakat sermaye istiyor. sermaye olayını çok ortaklı bir şirket kurarak aşabileceğimizi biliyorum. ama bu ortaklığa bir türlü başlangıç yapamadım.

  iş karlı bir iş. işletme maliyetleri düşük. dinlenme eğlenme ve turizme yönelik bir iş. ve yatırım olarak ileriye dönük çok karlı bir iş. öyle inanıyorum ki uzun vadede gayri menkulden ve internette dönen birçok işten çok daha karlı ve daha gerçek. işsiz arkadaşların yeterli olması durumunda kendi işinde istihdam edilmeside sözkonusu.

  iş çok geniş ve kapsamlı burada detaylı açıklamam zor. ilgilenen arkadaşların meyilatmasıyla görüşürüz. bu iş dikkatinizi çektiyse çevrenizde bu işe girebilecek dotlarınızla da görüşün. çünkü çok ortaklı bir paylaşım şirketi düşünüyorum herşey kanuni ve yasalara uygun olacak. ilgilenen arkadaşlar netten adrenalin parklar başlığını incelesin.

  benim düşündüğüm bunun çok daha ötesinde bir park. bu sadece bir parçası. fikir vermesi açısından araştırmak isterseniz googleden theme parks şeklinde araştırıp daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  şunu da belirtiyim ülkemizde çok yeni bir sektör. ilerde çoğalacağından eminim ve paralı insanlar holdingler buna el attımı bizler ancak işçiliğini yapabiliriz ama şimdi birlikten güç doğar deyimiyle hareket edersek inanın güçlü olmamıza kimse engel olamaz.

  mail adresim: s_dalli_42@hotmail.com

  12/10/10, 12:54
 280. Nurettin Özdoğan‘dan:

  Beş dolar nasıl 650 dolar yapılır?

  “Dediğim gibi bu köşenin önemli konularından biri, ?Nasıl voleyi vurursun?? Bir hikaye anlatacağım size.

  Stanford Üniversitesi?nde bir hoca sınıfta dört-altı kişilik 14 takım oluşturuyor. Hoca her takıma içinde beş dolar olan bir zarf dağıtıyor. İki saat içinde beş doları en fazla değere ulaştıran takım kazanacak.

  Takımların çarşamba akşamından pazar gecesine kadar zamanları var. İstedikleri kadar düşünmek, plan yapmak serbest. Tek bir şart var, parayı zarf açtıktan itibaren ik saat içinde harcamak zorundalar.

  Pazartesi günü her bir takım, üç dakika sunum yapar. Bir grup, nasıl para kazandığını anlatır, bir grup da nasıl çuvalladığını. En fazla kazanan takım sunuma 650 dolarla gelmiş. Bütün takımların ortalama kazançları ise 200 dolar.

  Peki, kazanan takım 650 doları nasıl yapmış, merak ediyor musunuz? Anlatayım da feyz alın. Pazartesi yaptıkları sunumlarını Stanford öğrencilerine ulaşmak isteyen bir İnsan Kaynakları şirketine satıyor. Yani bu şirketin logosunu 650 dolar karşılığında sunumlarına koyuyorlar. Türkçesi, basit bir fikirle beş doları kullanmaya bile gerek duymamışlar.

  Hoca sunumların sonunda bir istatistik yayınlamış. Şaşırtıcı bir şekilde en çok para kazanan takımlar, beş doları kullanmayanlarmış. Hangi takım, zarftaki beş dolara odaklanırsa değer yaratamayıp orada kalıyormuş.

  Bu basit ödevde çok güçlü bir mesaj var. İnsan elindeki kısıtlı kaynağa odaklanırsa ve bunu bahane olarak kullanırsa büyük resmi göremez, orada kalır.

  Ha bu arada Stanford dünyanın en çok milyoner yetiştiren okulu. Bu tür ödevlerle öğrencilerin girişimci kaslarını geliştiriyor okul. E boşuna Stanford olunmuyor. Bizde olsa böyle bir ödevi ciddiye bile almayız.”

  27/10/10, 19:41
 281. NuriNo Gravatar

  niyazi bey boxer için bana yardımcı olabilirmisin. nurinoyan@hotmail.com

  28/10/10, 10:10
 282. yahyaNo Gravatar

  niyazi bey ben yahya msn adresim
  yahya2268@hotmail.com
  toptan iç çamaşırı için

  07/11/10, 23:56
 283. hülyaNo Gravatar

  siteyi yeni keşfetme fırsatı buldum, emeğinize sağlık.üniversite mezunu bir öğretmenim ve 2,5 yıldır atanmayı bekliyorum lakin bekledikçe işler sarpa sardı..Hem yaşım ilerliyor hem de ruhsal anlamda büyük bir kaos yaşıyorum.Durum böyle olunca ben de kendi işimi yapmaya karar verdim.Ankara’da düşük sermaye ile kendi olanaklarım dahilinde tuhafiye işine girmek istiyorum.Bu işi önceden yapmış arkadaşlar varsa bana avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedebilir mi? Gözümü korkutanlar oldu ama ben vazgeçmek istemiyorum arkadaşlar.Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum,paylaşırsanız memnun olurum

  15/11/10, 18:26
 284. salihNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar. Ürün tanıtımı yapıp ürünleri satarak para kazanmak isteyen arkadaşlar işte size iş imkanı. Üyelik ve katalog ücretsiz. Denemekte hiçbir zararınız yok. Üstelik ürünleri alıyorsunuz isterseniz sattıktan sonra parasını ödüyorsunuz. Satamadığınız ürünü de iade edebiliyorsunuz. Hmen üye olmak için linki tıklayınız…

  Ayrıntılı bilgi almak için mail adresim:net_satis@hotmail.com

  19/11/10, 14:01
 285. yalıtım ürünleri imalatçısıyız wep sitemizi inceleyin yurt genelinde ilk 10 kişiye teminatsız ana bayilik vereceğiz tali bayilik için sadece 10mtrekarelik iş yeri tutmanız yeterli ürünlerimi satın hep beraber kazanalım ürünlerimizi uygulayıcı usta ekibimizi tüm illere yollarız siz sadece ısı yalıtım işi bağlantı yapın sermayesiz kazanç
  peygamberimiz sas buyurdular rızkın onda dokuzu ticarette ve cesarette
  girişimci ruhu taşıyan bay bayan herkese kapımız açık
  bereket71@hotmail.com

  19/11/10, 23:34
 286. 100,000+500,000tl arası sermayesi olanlara yeni ürünüme ortak yaparım tubitaktan 400,000tl hibede alıyoruz
  1000,000+5000,000tl parası olanlarda ihracatı yapılabilecek yeni inovasyon projemiz var AB den milyon yuro hibe alabiliyoruz

  19/11/10, 23:40
 287. fatma sungurNo Gravatar

  merhabalar,sayın yiğit kalyoncu size nasıl ulaşabilirim tel. yada e-mail adresinizi verirmisiniz,tşk

  03/12/10, 10:16
 288. 250 BİN TL ve üzeri sermayesi olup bana ortak olmak isteyen arkadaşlar aranıyor. Süper Tarım adını verdiğim Yüksek verimli Tarım. Ayrıca hayvanları yağsız ama bol etli yapan hayvancılık üzerine çalışmalar yapacağız. 1 Trilyonun altı olan tüm rakamlara 20 Yıl boyunca % de 50 Kar payı vereceğim. Örneğin biri 300 BİN verdi. 20 Yıl boyunca benden 150 BİN TL senelik alacak. 1 Trilyon ve üzeri verenler ile işi büyük yapacağım 20 Yıl verdiği para kadar , daha sonra verdiği paranın yarısı kadar varisleri yolu ile kıyamete kadar para alacaktır. 2 Milyon Euro verecek olan arkadaş söz konusu idi. Böyle birşey gerçekleşse 50 Yıl boyunca senelik 2 Milyon Euro verecek, 20 yıl sonra senelik 1 Milyon Euro almaya kıyamete kadar devam edecek. Bir verip kıyamete kadar alan anlaşma Dünya da hiç yok?1 Trilyon ve üzerine 20 yıl verdiği kadar, 20 yıldan sonra verdiği paranın yarısı kadar vermeye devam edeceğim Torunlarım kişinin torunlarına verilen paranın yarısı kadar para vermeye devam edecekler. 2 Milyon EURO verecek arkadaş verir ise, 14 civarı ayrı iş kuracağım. projelerimi kendisine sundum haber bekliyorum.O olmaz ise sizle neden olmasın ki? Ben ilk olana bakarım. Ayrıca proje başarılarını küçük deneyler yapacağız gözünüz ile göreceksiniz.Gözünüz ile gördüğünüze görerek yatırım yapacaksınız. Sizi çalışmanız da gerekmiyor.ŞİRKET Sizin üzerinize de kurulabilir. 20 Yıllık sözleşme ve sonrası için alacağınız paranın yarıya düşeceğini imzalayalım yeter. Proje kaba taslak anlatımı sitemde var. Siz hiç çalışmayacaksınız. Daha hızlı ve daha güçlü büyüyen ağaçlar. Daha bol meyve. Daha sağlıklı ve hızlı büyüyen ilaçsız hastalıktan kurtulan sebzeler,Söz konusu…2 Milyon EURO veren çıkarsa 14 Ayrı işe yatırım yapacağım. Zarar ihtimali sıfır. SAVAŞ durumu hariç herşeye garanti veriyorum. http://www.jetali.com Kocaeli 0 536 731 44 73

  04/12/10, 22:45
 289. unknownNo Gravatar

  şimdi okuyorumda yorumları herkes bir şekilde gene bulduklarını satmaya çalışıyor yani gene bi gayret içindeyiz hep üretmek satmak aracı bulmak vs. hani yazıda bir kaç örnek geciyor ya bunlar sadece bulunabileceklerin milyonda biri. ülkemizde hep bir yakınma yakarış var işsizlik üst düzeyde deniyor hep aslında öyle değil biraz araştırmacı bir kişi baksın bulsun bakalım ama sadece iş bulma gayretinde olsun hemen iş bulabiliyormu bulamıyor mu ?
  hayat zor değil ama kolay da değil hep bir üretim az ile yetinme bunları öğrendiğimiz zaman işte o zaman ülke olarak büyümeye başlayacagız

  07/12/10, 21:57
 290. fatmaNo Gravatar

  site harika, fikirler de…
  tebrikler.

  08/12/10, 22:38
 291. GrafikerNo Gravatar

  Öncelikle tebrik ederim çok güzel bir site olmuş. Emeği geçen arkadaşlara saygılarımı sunarım. Yaklaşık 15 senedir grafikerlik yapıyorum. Ama artık sıkıldım. Başka işler yapmak istiyorum. Fikri olan arkadaşlara şimdiden saygılarımı sunarım.

  30/12/10, 16:53
 292. UMİTNo Gravatar

  Degerli ARKADAŞLAR,
  Projeleriniz var ama hayata geçirmek için kaynak sorununuz varsa ve paylaşmak isterseniz 5.000.000._? ya kadar olan fikirlerinizi degerlendirebilirim. iletişim için umit.umitli@yahoo.com adresi ne mail atabilirsiniz.

  BAŞARILAR…..

  27/01/11, 15:23
 293. Kemal ErbaşNo Gravatar

  Hibe Desteği

  iş yerini büyütmek, yeni sektörlerde işler yapmak isteyen, vb. işler için
  Proje yazımında ve başvuruda yardımcı olabilirim.

  MSN: RapperXzibit@hotmail.com
  TeL: 0541 516 93 88

  30/01/11, 15:19
 294. ben bursada insaat isi yapiyorum 70 bi lirasi olan arkadas ortak ariyorum yap sat ve ihale isleri olacak selamlar 05417499816 bg 00359888126490

  18/02/11, 16:39
 295. fatihNo Gravatar

  konsinye kozmetik ürünleri alıp satmak isterim

  20/02/11, 13:56
 296. AzizNo Gravatar

  Lütfen ciddi olanlar dikkate alsın.Proje Türkiyenin değil Dünyanın projesi olmaya adaydır.

  Hızlı tüketim arasında arasında bulunan temizlik kimyasalları piyasasında ses getirmeye aday bir iş fikrim var.Bu projemin hayata geçmesi için yatırımcı aramaktayım.

  Ürün bir temizlik maddesidir.Fakat tüm temizlik maddelerinin yerine kullanılan tek bir maddedir.Halıda deride derz dolguda çamaşı mak. bulaşık mak. vs vs. ksaca tüm temizlik maddelerinin yerine tek bir ürün.Tamamen bitkisel ve doğal olan bu ürün aynı zamanda alkolsüz ve koku gidercic özelliğe sahip.İnsan oğlu var oldukça temizlik ihtiyacının var olacağını düşünerek tasarladığım bu ürün için sağlam satış projeleri de mevcut elimde.Ancak iş modelime ortak olacak yatırımcı aramaktayım.Aynı hammaddeden dünyayı sallayacak “ağız kokusu giderici çok ince kağıt kalınlığında” kağıt el sabunu da olacak.İş Fikrimle alakalı olan ürünü görmek isteyenlere demo çalışması yapabilirim.Ürünü Tanımalarını sağlayabilirim.Projenin detayları için lütfen irtibata geçiniz.
  Aziz Evren

  02323698984
  05545817344

  25/02/11, 12:10
 297. mslmNo Gravatar

  s a arkadşlar ben vanda yaşıyorum ama iyi bir iş fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler fikirlerinizi bekliyorum

  27/02/11, 16:13
 298. gurcanNo Gravatar

  aklımda çok güzel bir iş var tutarsa kısa zamanda bilhassa bunu söylüyorum çok kısa zamanda 1 e 10 verecek türkiyede ilk bir iş fikrim var bana dönecek olanlar acele etsin
  100 bin tl sermaye yeter herhalde mailime masaj atın izmir deyim yüzyüze görüşelim.

  03/03/11, 22:52
 299. harunNo Gravatar

  slm arkadaşlar ben elazığdan harun bana çok acil iş fikri gereklidir bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar lütfen mail veya arasınlar. elezığa yatırım yapmak istiyorum ama henüz bir iş fikrim yok eğer kayde değer bir iş fikri olan varsa arasın beni ortak olarak da yapabiliriz tlf:0536 572 67 68 çok acilll…..

  07/03/11, 12:57
 300. murat ünalNo Gravatar

  zeynep hanım yardımcı olabılırım m_unal058@hotmail.com

  08/03/11, 19:44
 301. slm.
  Tevafuken bu siteyi buldum..emekcilere tskler..
  Ben kahire de yasamaktayim..odun komuru”mangal komur” isiyle ugrasmaktayiz.
  %100 karli bi is..yeterki pazarlayin..suan itibariyle kibrisla calisiyoruz..
  Turkiyede istanbul,yalova,bursa,izmir,adana gibi buyuk sehirlerde restourant,cafe ve supermarketlerde yapicaginiz satislar kisa vadede cok para kazanmanizi saglayabilir..
  Bu iste kesintiniz olmaz.muhakkak baglayacaginiz is yerleri sizin daimi aliciniz olucaktir..gumruk vs.butun islemleri kolaylikla tr adrese teslim halletmekteyiz..
  Bilgi icin.. fr_istanbul@hotmail.com

  09/03/11, 03:21
 302. israfilNo Gravatar

  arkadaşlar 50,000 borcum var bunu kapatmanın yolu nedir sizce ne iş yaparsam kapatabılırım bana yardımcı olun sizce fikr almak istiyorum cep 05352396065

  13/03/11, 22:15
 303. sertaç akgülNo Gravatar

  Merhabalar

  Antalya ve bölgesinde 70.000 tl ile ne iş yapılabilir ?Fikri olan varmı ?

  14/03/11, 11:30
 304. ARKADASLAR ELİMDE ÖYLE BİR 2 TANE COK SAGLAM PROJE VAR BİR PROJEME YAKLASIK 50 BİN YTL GİDİYOR BU 50 BİN TL İLE YILLIK KAZANCIMIZ YAKLASIK 150 BİN TL OLCAK DİGER PRJEM İÇİN 200 BİN TL LAZIM AMA BU PROJEME TÜRKİYEDE OLMAYAN BİR PROJEDİR BU PROJEYLE AYLIK 50 BİN TL GARENTİ VERİYORUM İLGİLENEN ARKADASLAR ORTAKLIK YAPILIR BENİM PARAM YETİŞMİYOR İLGİLENEN ARKADASLAR MAİL ATSİN
  ayprensi01@gmail.com

  21/03/11, 13:27
 305. param var işim yok diyosan antalya da yapılacak güzel bi iş var az para orta halli kazzanç düşünen varsa görüşelim

  25/03/11, 16:33
 306. ahmetNo Gravatar

  en az 15 ve 50 bin sermayesi olan arkadaşlara sesleniyorum şuanda yapmış oldugum iki iş var ikisininde karı gerçekten çok güzel ve tatmin edici yapmak isterseniz tavsiye edebilirim herkese saygılar

  02/04/11, 09:58
 307. NidalNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar,

  Bu siteyi çok beğendiğimi belirtmek isterim. Kuranların eline sağlık.
  Türkiye?de önde gelen kuruluşlardan birinde Ortadoğu ve Afrika bölge satış müdürü olarak görev almaktayım.

  Fikirler genelde güzel ve uygulanabilir. Önemli olan plan ve satılacak pazarı belirlemek.
  Pazara her gün yeni fikirler ortaya atılıyor. ama maalesef planlama konusunda bir yerlerde takılıp kalıyor. Neden mi? planlamada hata yapılıyor ondan.
  Artık pazar da neye ihtiyaç var değil. Pazarı ve çözümü kendiniz üretmeniz gerekiyor. planlı bir şekilde ve proje bazlı yapıldığında her uygulanacak fikirden olumlu sonuçlar alınabilir.

  Teşekkürler,
  Nidal

  12/04/11, 16:23
 308. ilhanNo Gravatar

  ben ankara da ikamet ediyorum yaklaşık 30 yıl oldu bır çok iş alanında falıyet gosterdim ancak yatırım konusundakı yanlıslarım nedenı ile hep husranla karsılaştım benimle bırlıkte iş hayatına yenıden başlayacak projeleri olup çevresi olmayan yada ticari cesareti olmayan girişimci bir iş arkadaşı arıyorum sermayeyi bir şekilde ikimiz çözer ve bir yerden başlarız allahın izniyle msnlowe@hotmail.com

  17/04/11, 15:49
 309. Merhabalar;

  Antalya’da 2002 senesinden beri faaliyet gösteren firmamız Otel ve Tatil Köylerine Dünya Çapında gösteri grupları showları vermekte olup bir çok uluslararası sanatçınında Türkiye menajerliğini yapmaktadır..Yaz-Kış hizmet veren,kar marjı çok yüksek, koyduğu sermayeyi sezon ortasında geri alacak ve yıl boyu kara gececek firmamız acil olarak ortaklar aramaktadır.. sezon başlamak üzere,severek yapacağınız bu işe ortak olmanın şartlarını öğrenmek için lütfen irtibata geçiniz..0 242 259 2220

  18/04/11, 16:33
 310. kavramNo Gravatar

  hekese mrhabalar arkadaşlar öncelkle site deki başarınız için tebrikler 28 yaşındayım elimde düğün takısından gelen bir on bin tl var ve 10 bin de kredi alabilirim toplamda 20 bin im var bana bir fikir verirseniz sevinirim

  18/04/11, 22:06
 311. TurgutNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar. Birkaç iş fikri de benden olsun istedim. Çok detaylı anlatamıycam ama biraz bahsedebilirim. Esasen basit ve hepimizin gözü önünde olan fikirler ancak iyi kazançlar yaratacağını düşünmekteyim.

  1 – Dünyadaki profesyonel içecek sektöründe olan firmalar(Örn:Coca-Cola, Cappy, Jonhnie Walker, Chivas Regal, Absolute vs…) ya da akışkan sıvı niteliğinde ürün satan firmalar (Örn: Parfüm firmaları) her zaman şişeleriyle ve reklamlarıyla ön plana çıktılar. Ancak bizim Türk firmaları geleneksel içeceklerimizde bir türlü bu başarıyı yakalayamadılar. Yeni yeni bir başlangıç yapıldı örneğin rakının şişesi değiştirildi gibi. Ama süt ve süt ürünlerinin şişelerini veya o iğrenç kutularını ya da ayranların o pet ve plastik kutularını bir türlü değiştiremedik. Aynı fiyata satılan gösterişli güzel bir şişe ayranı mı yoksa pet bardağı mı tercih edersiniz? İşte bu şişeleri değiştirmenin zamanının geldiğini düşünenlerdenim. Bu er geç olacak , köklü firmalar yapmadan siz neden yapmayasınız.

  2-Ben istanbulda oturmaktayım. Ve onlarca şehirde yaşadım Türkiyede ve her oturduğum şehirde güzel kahvaltı yapılcak yerleri bilirim. Ancak hiçbirinde bugüne kadar aman aman bir kahvaltı salonu anlayışı ve yüzlerce çeşit kahvaltı ve de uygun fiyat bulamadım. mutlaka bir yerinden bir yeri eksik kalıyor. Son yıllarda ülkemizde simit salonları çok meşhur oldu. Neden kahvaltı salonlarımız da markalaşıp meşhur olmasın ve içinde salamından havyarına,simitinden poğaçasına krepine çayından portakal suyuna sütüne yüzlerce çeşidi bir anda sunan yemek değil de kahvaltıya yoğunlaşmış zincir kahvaltı salonları olmasın?

  Daha fazla fikir için iletişime geçebilirsiniz fazla kafa yordum galiba:)
  turgut.gurcu@windowslive.com

  27/04/11, 02:25
 312. ERKANNo Gravatar

  Akadaşlar aslında yapacak çok iş var.Ancak ülkemiz koşullarında sadece sermaye veya sadece çevre ile iş yapılmıyor.Bu iki faktörün bir arada olması gerekiyor.Daha 1 hafta önce ayda 50 000 tl net karı olacak işi kaçırdım.Böyle zaman zaman çok güzel işler geliyor ancak bende de yeterli sermaye olmadığı için kaçırıyorum.Ancak geçmişim nedeni ile iyi bir çevrem var değişik işler geliyor.Benimle tanışıp değerlendirmek isteyen arkadaşlar lütfen bana ulaşsın. denizer72@hotmail.com

  29/04/11, 16:30
 313. Yatırım Maliyeti Çok Düşük az sermaye ile kendi işinizi kurabilirsiniz
  .Son yıllarda çiğ köfte düşük maliyetli işler arasında yer alıyor. Gıda sektörü içerisinde yatırımı düşük, getirisi yüksek olması nedeniyle tercih ediliyor.hızla büyüyen sektör haline gelmiştir

  Nakit para döngüsü, günlük satışlar ve yüksek kar marjı da sektörün canlı kalmasını sağlıyor.

  Bu kadar düşük yatırımlarla, lezzetli ve kaliteli ürünleri tezgahına koyan girişimciler hemen kazanmaya başlıyorlar.

  sizde üçretsiz bayilik talebinde bulunarak kendı işinizin sahibi olabılirsiniz

  .05447998405 berat senlik

  12/05/11, 11:44
 314. şerifeNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar ben Antalyadan Şerife, iş kurmak isteyenlere bazı fikirler vermek istiyorum, öncelikle cebinde az pası olanlara; mesela bir parfümeri standı, az para ile kolayca yapılabilir. Yaz geldi Antalya bölgesinde kemer yolu üzerinde sahilde uygun bir yerde, deniz kıyafetleri, malzemeleri ve içecek üzerine bir yer açılabilir. Yada meyve ve sebze standı aynı şekilde yapılabilir. daha fazla parası olan arkadaşlar mesela bie araba alıp rent a car’ a kiralayabilir. Hatta araba alıp borçlanıp, kiraya verebilir ve gelen parayla borcunu kapatabilir. Eğer mümkünse, çine gidip takı malzemeleri; gümüş, bujiteri gibi malzemeleri çok ucuza alıp burda satabilirsiniz… Eğer çok paranız varsa 150.000 bin ve üzeri paranızın hepsini risk etmeyiniz yada gerçekten çok iyi bildiğiniz işi yapın, çünkü büyük oynayan büyük kazanır ama büyükte kaybeder ve bunun acısı daha zor geçer. Bol şanslar…

  10/06/11, 12:42
 315. mehmethasNo Gravatar

  merhaba :
  türkiyede ilk olacak,müthiş getirili bir projem var.30000 gerekli,büyükşehirlerde mükemmel satış grafigi yakalayacak bu ürün için,samimi ,güvenilir birine ihtiyaç var.işi ben yapacagım.siz internet üzerinden ve bulundugunuz şehirde internet üzerinden sipariş alacaksınız.

  12/06/11, 21:46
 316. reyhan küçükNo Gravatar

  siteniz mükemmel. ben karabükte yaşıyrum 15 ytl sermayem var açık parfüm işine girmek istiyorum ama farklı bir işte olabilir.

  e_mail adresim reyhan_kucukk@hotmail.com yardımcı olursanız sevinirim.

  19/06/11, 23:13
 317. cengiz karslıNo Gravatar

  küçük yada büyük elinde belirli bır sermayesi olan arkadaşlar benim yaptığım ve kazanç sağladim işlerden sizlerede fırssat sunmak isterim.benim inandığım şey nakit paranın döndüğü işler her zaman karlıdır.isteyen herkese durumuna gore iş fırsatları sunabılırım bana ulaşmanız yeterki bulundugunuz şehır ve imkanlarınızı belırtın yeter afsoda28@hotmail.com yada cengizkarsli@tirebolu.com.tr
  ben 500tl sermaye ile 2 ayda 7000tl net kar saglayacak işler yapıyorum sizlerlede bu fırsatları paylaşmak isterım ama lütfen ciddi olanlar gelsin boşa zaman harcamak istemem

  03/07/11, 02:28
 318. enginNo Gravatar

  PARA KAZANMAK HİÇ BUKADAR KOLAY OLMADI…….
  Sadece çevrenizi kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.
  NASIL MI OLACAK BU KAZANÇ ????
  Sadece yapmanız gereken çevrenizde evine laminat parke yaptırmak isteyenleri bize yönlendirin bizde size kazanç kapısı olalım……..m2 başına 1 tl nakit kazanç sağlayacaksınız.Tek yapmanız gereken çevrenizi kullanmak…..
  MESELA !!!!!!!!
  Ayda 10 müşteri yönlendirseniz.. Her biride ortalama 100 m2 laminat parke alımı yapsalar.
  100*10 : 1000 m2 yapar….. Buda sizin kazancınzın 1000 tl olacağını gösterir.Daha fazla müşteri daha çok ek gelir yapmanız demektir.Unutmayın sermayesiz ve risksiz elde edeceğiniz bir kazanç olacaktır….
  Önemli bir noktada iş bitiminde müşteriniz taksitli alım yapsalar bile siz piriminizi nakit alacaksınız.Yani kesinlikle siz süre beklemeyeceksiniz.
  DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞMANIZ YETERLİ
  Engin POLAT
  0534 293 64 12

  04/07/11, 00:12
 319. %100 kar marjı olan bu işte sizde payınızı alın üçretsiz cigkofte bayilikleri verilecektir

  Yerine getirilmesi gereken koşullar;

  1-) Bayilik düşünülen iş yerinin araç ve yaya trafiği yoğun,merkezi yer olması.

  2-) Bayilik düşünülen bölgede DİYAR CİGKÖFTE ,şubesi var ise yeni açılacak bayi ile arasında en az 2 km mesafe olması,

  3-) Bayilik istenilen iş yerinin en az 20 m2 olması ve içinde su tesisatının olması.

  4-) Bayilik Türkiye geneline verilmektedir.

  5-) Bayilik sözleşmesinin taraflarca imza altına alınıp uygulanması

  üçretsiz bayilikler verilecektir

  hazır konsept ile kısa sürede dekarasyon imkanı

  a sınıfı b sınıfı c sınıfı konsept secenegi ile kurulum yapılmaktadır

  a 25 bin b 20 bin c 15 bin yer tespiti mekana göre sınıflandırılır sınıf tercifi size aittir

  konsept içinde sadece dekarasyon tasarımı vardır tadilat gerektiren mekanlar tadilatı size aittir

  Konsept

  1 – ) Duvar kagıdı

  2- ) Tabela

  3- ) Masa Sandalye

  4- ) Stand vitrin tezgahları

  5- ) Brosür – kartvizit

  6- ) Baskılı tisort + sapka

  7- ) Duvar Aynası dekoratif

  8- ) Özel cigköfte tepsisi

  9- ) plazma tv

  10-) Fiat listesi

  Türkiye genelindeki bayilerimiz bu konsept e uymak zorundadır

  Bu uygulama ile dükkan kiralandıktan sonra kısa sürede acılıs yapma olanagınız bulunmaktadır

  Hazır anlasmalı firmalar ile verdiginiz ölcüler sonrasında konsept kısa sürede hazırlanmaktadır

  Bu sayede bayiligimizi alacak kişileri bu zahmetten kurtarmak istedik

  NOT

  Sınıflandırılmıs konsept secenekleri standarttır sınıfa göre ürün farklılıgı bulunmaktadır

  04/07/11, 16:01
 320. ahmetNo Gravatar

  20 milyon euro param var… mantıklı proje bekliyorum… dalında profesyonel olmayanların önerisi dikkate alınmayacaktır.. kurumsal yönetim sistemine uygun bir iş fikri aranıyor…

  17/07/11, 22:18
 321. Miyese MiliNo Gravatar

  Ahmet BEY
  Kosgeb desteği alabilecek bir projemiz var.
  Endüstriel robotlar firmamızca yapılacak
  Teknik altyapımız çok yüksek
  Projenin gerçeklerşmesi için yapılacak harcamalara en az %20 destek verecek bir ortak arıyoruz
  tel: 2123255407

  “20 milyon euro param var? mantıklı proje bekliyorum? dalında profesyonel olmayanların önerisi dikkate alınmayacaktır.. kurumsal yönetim sistemine uygun bir iş fikri aranıyor?”

  18/07/11, 13:50
 322. tüm girimşimcilere sesleniyorum ısı yalıtım işine girin bizden bayilik alın
  izlesene .com da yanmayan sıva videomuzu izleyiniz bundan böyle evlede yangına son veriyoruz nefes alabilen niobecoat fesbukta İZOMANTOLU SIVA YAZIPTA resimlerdeki katolok renklerimize bakın bu ürünleririmi dünya tek biz osmanlı torunları türk mucitleriz
  %50kar payı ortak arıyorum 05424647043 05414580982 arayın en az 25 ile 35milyon yuro sermaye katabilecek ortak arıyorum pazarımız çooook büyük

  19/07/11, 23:54
 323. mustafa imalNo Gravatar

  ahmet bey izonanolu sıvamızın 4milimi 30tl 6milimi 40tl 8 milimi 50tl 10 milimi 60tl
  şu an yok satıyoruz 20milyon yuronuzun tutarında kar ortaklığı veririz
  izlese ne .com daki videomuzu izleyiniz dünyada bir ilk 2milim kalınlığında sıvamızın altındaki eps köpüğe 3000derecelik sanayi ateşini alta geçirmiyor
  5milimlik izonanolu sıvamızın altına elimizi koyuyoruz 3000derece ateş elime ulaşmıyor
  ateşi çektikten somra saniyeler içersinde ateşin ısıttığı kısma baş parmağımı deydiriyom parmağım yanmıyor 05424647043 veya bereket71@hotmail.com
  arayın görüşelim

  02/08/11, 00:31
 324. skm ben trabzonda ital kozmetik ürünleri satıyorum bu şehir bana az geliyor yıldız bi şehir arıyorum yardımcı olurmusunuz nacizane fikirlerimnize saygılar

  15/08/11, 23:34
 325. ne iş yapılır bu zamanda

  15/08/11, 23:35
 326. MusaNo Gravatar

  SOKAK ARASI DÜZ GİRİŞLİ 20 M2 GARAJIMDA EMEKLİLİĞİMDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM İŞ FİKRİ OLANLARDAN YADA ORTAK OLARAK YAPABİLECEĞİM İŞ ORTAĞI ARANIYOR YER PAREKENDE İŞLER İÇİN UYGUN OLMADIĞI İÇİN DAHA ÇOK TOPTAN İŞLER YADA BASİT OLARAK YAPILABİLECEK İŞ FİKİRLERİ ARIYORUM MAİL ADRESİM msydn@mynet.com TELEFONUM 0555 667 1111 HER ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ İŞ FİKİRLERİNİZİ MESAJ OLARAK YAZANLARLA İLETİŞİME GEÇERİM…

  04/09/11, 11:05
 327. FikretNo Gravatar

  Merhaba Arkadaşlar Biz Medicin FG olarak Ev Parfümleri ve Otot Parfümleri üretmekteyiz ve sermaye koya bilecek kişilere baylikler vereceğiz ilgilenen arkadaşlar mesaj yazsın. t.akyol@medicin.com.tr Bu üretim ilerde Oto Şampuanı ,koltuk şampuanı parfüm gibi ürünlerde eklenecek lütfen ciddi olanalar yazsın Teşekürler

  19/09/11, 16:17
 328. GOKHANNo Gravatar

  Ahmet Bey Tesadüf denk geldim dikkatimi çekti …Bu kadar büyük sermaye ile burda bulunmanız dikkat çekiçi.Size Bir teklif Muğla ilinde arama ruhsatlı hiç bir masraf yapmadan size mermer maden ocağı verelim tüm işlemler resmi belgeli ayrıca bölgede çinli büyük firmalar yatırım yapmaktadır.3 tane ruhsat saası vereyim size bir yıl geçmeden paranızı geri alın. Ne dersin ?

  25/09/11, 00:44
 329. mertgemıcıNo Gravatar

  beyler bayanlar yenı ılıstı gozume sıte ve yorumları teker teker okudum..eger bıraz sermayenız varsa beraber ortaklasa veya fıkır almanızda yardımcı olurum elımde bır kac adet ıs var..bıraz sermaye olması yeterlı ..sehır farketmez kesnlıkle ama ıyı karları var bence dınlemenıze deger..msn adresıme bı emaıl atmanız yeterlı :mertclk458@hotmail.com

  28/09/11, 23:51
 330. tolgaNo Gravatar

  arkadaşlar ben büyük bir şehirde evlere ekmek servisi yapmak istiyorum araştırdım vergi yok masraf sıfır ekmek başı 20 kuruş kalıyor sizce bantıklımı biraz cesaret istiyorum

  04/10/11, 18:16
 331. mert gemciNo Gravatar

  mehmethas bey ben web tasarımcıyım fossıl ffs4619gorusmek ıstıyorum sızınle yardımımve kazancım olabılır. Msn adresim: mertclk458@hotmail.com

  Ve borakan bey yardımcı olabılırım yurtdısından getırdıgım ucuz ve cok muhtesem toptan mallar var. Msn adresım yazılı gorusebılırız.ıyı gunler.

  04/10/11, 19:57
 332. Rıza gülerNo Gravatar

  Selam dostlar,yaklaşık 30 yıldır ticaretlen uğraşmaktayım,tekstil,kadın aksesuarları bijiteri satmaktayım,iş yerimin iyibir caddede olduğunu düşünüyorum. Ancak dünyada yaşanan global kiriz işleri allakbullak etti. İşler yolundayken sürekli işler yolunda gidecekmiş gibi düşünmek çok büyük saflıkmış,mutlaka hayatımızda bir B planının olması gerekliliğinden bahsetmek istiyorum, iyikide işler iyi giderken bir B pılanıyla ilgilenmişim. İlgilenmek isteyen dostlarla paylaşmak istiyorum.Arkadaşlar paylaştıkça çoğalan paylaştıkça büyüyen bir iş olsun dediğinizi duyar gibiyim, 20 ci yuzyıl ticaretlerinin yani şimdilerde yaptığımız işlerin 5 sene içinde dahada kötü durumlara geleceğini üzülerek söylemek durumundayım. içinde bulunduğumuz 21 ci yüzyıl inanılmaz fırsatlar sunuyor sizlerlede bunu paylaşmak istiyorum, üzülerek belirtmek isterimki birçoğunuza eski ticari alışkanlıklarınız engel olacak bir avuç insan bunu fark edip sizlerle payşacağım yeni iş fikrini incelemeye değer bulacak. Sizlerle paylaşmak istediğim iş imkanı, Yaşamları üzerinde parasal kontrole sahip olmak isteyen,ne zaman çalışacakları ve nasıl çalışacakları konusunda esneklik sahibi olmak isteyen insanlara bir fırsat sunuyor.Sizinle paylaştığımız iş bunu size sağlayabilir,hatta daha fazlasınıda.Cömert bir ödeme pilanı üstün kaliteli performans esasına dayanan ürünler ,kapsamlı iş eğitimi becerileri ve dünya klasında iş destek yapısı sayesinde sizin kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardım edeceğimize eminiz. yaptığımız iş fikrinin hatrı sayılır bir geçmişinin olduğunu incelediğinizde sizide beni şaşırtığı gibi saşırtıracağından hiç bir kuşkum yok.52 yıldır bütün dünyada insanlara kendi çabalarına dayanarak kendi yaşamlarının kontrolünü ellerine almaları ve arzu edilen bir gelir potansiyeline ulaşmaları için yardım etmektedir.Bu iş fikrini değerlendirip hayatlarına büyük zenginlik katan,aileler,iş adamları ve iş kadınlarının nasıl başarılı olduklarıyla ilgili bir çok örneklen tanışıp. Sizlerde başarılı olmuş başarılı insanları takip ederek aynı başarıları elde edebilirsiniz.RIZA GÜLER 0532 263 20 13 daha fazla bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

  10/10/11, 12:42
 333. BahadırNo Gravatar

  Arkadaşlar, iş fırsatı yapmak kolay ama kopyacılardan sakınmak zor. Çevrenizde olmayan bir sektörü, pazara sunduğunuzda gözler size çevriliyor. Bu durumda, bir kopyanızın açılması an meselesi oluyor. Bu yüzden, ülkemiz yeni iş fırsatlarına kapalı bir ülke.

  11/10/11, 14:04
 334. yunusNo Gravatar

  oto yıkama dükkanımız var asma katı baya geniş ama ne iş yapa bilirim bilmiyorum

  13/10/11, 09:34
 335. arkadaşlar siteyi yeni gördüm,,moskova rusyada yaşamaktayım,,matbaa işiyle uğraşıyorum,,burada istanbuldaki gibi sazlı sözlü meyhane kültürü yok,,ve bu projeye girmeyi düşünüyorum,,ancak 100.000 usd civarında bir maliyet söz konusu…ilgilenen varsa bana aniltan82@hotmail.com adresinden ulaşabilirler..

  14/10/11, 15:26
 336. MUSTAFA İMALNo Gravatar

  arkadaşlar buradaki param var ortak arıyorum sözleriyle hayal kurmayın hepsi yalan

  15/10/11, 23:13
 337. muratNo Gravatar

  slm guzel ulkemın guzel ınsanları bende altı ay önce yıktım butun tabuları krızmiş korkaklıkmıs rıskmiş ne varsa göze aldım ıkı ortak kendı işimizi kurduk ve pıyasada yenı olmamıza ragmen baya tutturduk ama sermayemız kısıtlı oldugu için ve bu sektorde 30 60 90 gun gıbı kısa vaadeler le iş yapıldıgı için gucumuz tukenıyor malzeme alırken zorlanıyoruz satmak çok kolay tarım ve hayvancılık makınaları sektoru bılmeyen yoktur yanımıza satış pazarlama tornacı kaynakçı ve buna benzer işlerde meslek sahıbı işimizden azda olsa anlayan bı kardesımızı ortak almaya karar verdık makınalarımız var hepsı sıfır reklamımızı yaptık önumuzdekı sezona hızlı bır giriş yapmak ve pıyasada kar marjı yuksek fırmalar arasında yer alabılmemek için mınumum 40bın tl azami 60bin tl sermaye koyabılecek resmi gırısımcı ruhlu rısk goze alabılen sıkıntılı zamanlarda bıle gergın tansıyon da bıle ınce ruhlu olabılen ıyı kalpli kazık atmayı aklının ucundan bıle gecırmeyecek bı abımız kardesımızı ortak almayı dusunuyorus ilgılenenlerın dıkkatıne paramı yatırdım heba olur kaybedersek söyle olur elımde avcumda olan bu bu da gıderse bıterım gıbı sacma dusuncelerı kafanızdan sılın parayı verende allah alanda allah canı mızı verdıgı gıbı boş işlerde para bıtecegıne iş kurdum tutmadı dersınız kadın kız kumarda mı yedım dersınız içiniz hep ferah olur kaybetmekde var ama gayemiz kazanmak dan yana kımse batmak için iş kurmaz. 05459071518 nolu telefondan ulasabılırsınız ılgılenen olursa badem_mrt@hotmail.com

  17/10/11, 23:10
 338. Arkadaşlar benim yaptığım ticarette hiç bir risk yok sermayede gerekmiyor, buna rağmen arayıp bilgi almak isteyen çok az,anlamak çok zor arayın paylaşalım başarılı olmuş insanlarla tanışıp nasıl, hiç bir rizk ve sermaye koymadan çok büyük işler kurduklarını görebilirsiniz,görüşmek üzere.05322632013 bana ulaşabilirsiniz

  20/10/11, 11:31
 339. okan özkayaNo Gravatar

  param var ama ne iş yapabilirim diyorsanız ve makina imalat işine girmek istiyorsanız,imalatını yaptığım 4 çeşit makinanın modellerini özel sebeplerden dolayı satıyorum .alın imalat yapın üretici olun.makineler marangoz ve pvc sektöründe kullanılan kırlangıç makinesi,tas menteşe makinası ve 300 lük yatarlı gönye kesme makinası.makinelere ait resimler ve detaylar için arayın görüşelim.
  0536 5605442

  22/10/11, 00:14
 340. Herkese merhaba. Daha öncede Özme San.Tic.Ltd.Şti olarak otomotiv sektöründe oto balans kurşunları üretimi olarak Morfikirler’deki arkadaşlara çok güzel iş imkanları sağladık. Şimdi ise Donduran gıda firması olarak gıda sektöründeyiz. Gıda tesisimiz Tarım ve Köyişleri bakanlığının öngördğü şartalara uyularak tamamen hijhyenik ve steril ortam olarak 250000tl lik bir yatırımla hazırlanmıştır.Donduran Gıda Firması olarak, diğer gıda firmalarında alınan Franchising bedeli kesinlikle alınmayacaktır.Donduran gıdanın ürettiği Midye dolma ve Etsiz Çiğ köfte Bayilikleri Hiçbir bedel alınmadan verilecektir. İş yerinin dış cephe kaplaması, reklam tabelaları tamamen Donduran Gıda tarafından karşılanacaktır. Bunlara ek olarak tabela vergilerinin yarısı da yine tarafımızdan karşılanacaktır. Midye ürünlerimiz Türkiyede tek olan üretim çiftliğinden menşei belgeli olarak sağlanmaktadır. Bayilik antlaşmasından sonra üretim belgelerimiz ,menşei ve sağlık belgelerimiz tarafımızdan yine sizlere ulaştırılacaktır. Bu şartlarda bayilik imkanını sizlere sunuyoruz. 05317134745 Özgür DONDURAN Arayın hayatınız değişsin.

  22/10/11, 15:15
 341. erkanNo Gravatar

  bende iş yapmak isteyen arkadaşlara üretip pazarladığımız mandal işini göndermek isterim işimiz makina ve malzemesiyle gönderilllip tarafınızdan atölyede veya ev hanmlarınca yaptırılması kg başına 10 tl ödeme yapılır ilk etapda 100 kg ile başlanır ayrıntılr için araynz 05369648173

  24/10/11, 01:07
 342. erkanNo Gravatar

  evlere veya atölyesi
  olanlara mandal montaj işi gönderiyoruz erkan bey 05369648173 ayrıntır görüşülür

  24/10/11, 01:08
 343. Yunus bey selam asma katında araba şampuanı,cilası.kışın camların buharlaşmasını önleyen cam sileceği,koltukların temizlenmesinde kullanılan döşeme şampuanı.ve bu ürünü al kulan beğenmessen iade etme koşuluyla insanlara satabilirsin.05322632013,ararsan ayrıntıları görüşürüz

  29/10/11, 14:16
 344. mustafaNo Gravatar

  selamünaleyküm arkadaşlar.ben 20 yıldır istanbul da alüminyum ve paslanmaz küpeşte işi yapıyorum çok karlı ve güzel bir iş.şimdi kendim bu işi yapmak istiyorum ama malumunuz maddiyat gerekiyor.işçilik ve tecrübe benden müşterilerimde var bana maddi destek verecek bir ortak arıyorum.ALLAH hayırlı işler nasip etsin.mustafaxdmrc@hotmail.com bana buradan ulaşabilirsiniz.

  30/10/11, 16:33
 345. denizNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar;moskovada yaşıyorum kafe açmak düşüncesindeyim,moskova merkez veya yol üzerinde bir yer,rusların yemek kültürü yok denecek kadar az olduğunu burada yaşayanlar bilir,kısa zamanda kaliteyle ve reklamla müşteri potansiyeli fazla olacaktır;bu sebeple beraber iş yapabileceğim rusça bilen ortak arıyorum.
  uykusuz69@hotmail.com

  10/11/11, 12:04
 346. ben gaziantepliyim suan yurt disindayim gaziantepte 100,000 gibi bir sermaye ile yapacak is ariyorum fikri olan varsa mail atarsa sevinirim

  11/11/11, 23:27
 347. şemsvekamerNo Gravatar

  arkadaşlar türkiye iş konusunda çok yüksek potansiyeli olan bir ülke,çok düşünmeye gerek yok .güneydoğuda sanayi neredeyse sıfır çoğu istanbul ve çevresinden geliyor mesela bir kimya sanayi kur(sabun,bulaşık deterjanı..vs.) güneydoğuya küçükte olsa sürekli orda olmaya da gerek yok sistemi kurmak yeterli.türkiye de sistem yok hep bir şeyleri taklit etme içerisinde.ayrıca harkes kendi paçasını kurtarma derdinde oysa batılı ülkeler hep beraber yapılan çalışmalarla bir yerlere geliyor insanların öss ve kpss için harcadıkları paraları ortaklaşa bir sanayi fabrikası kurmak için harcasalar sorun kalmaz.lütfen ülke çapında gelişmeye önem verelim bence böylece bireysel iş başarısına ulaşılır..iigeceler

  12/11/11, 03:01
 348. MUSTAFA MAHMUDOVNo Gravatar

  merhabalar
  10 yıldır antalyada iş yapıyorum Üniversite eğitimimi de burada tamamladım Bir çok ülke gezdim Antalya’da iş imkanlarını sorgulamak isteyenler yapmak istediği işin adını koyduktan sonra bana danışabilir Konuya vakıfsam direkt değilsem araştırıp severek yardımcı olurum mail: mustafamahmudov@yahoo.frsaygılarımı sunarım

  15/11/11, 22:51
 349. korayNo Gravatar

  ARKADAŞLAR SEKTÖRDE GIDA VE SAĞLIK İŞİ DİYORUM BEN. BEN BİR DOKTORUN PATENTLİ BİR ÜRÜNÜNÜ PAZARLIYORUM MİDE ÜLSERİ İLE İLGİLİ ÇOK FAZLA SERMAYE DE İSTEMEYEN BİR İŞ SÖZLEŞMELERE DAYALI SADECE. GETİRİSİ DE GÜZEL korayozdemir76@hotmail.com

  25/11/11, 14:01
 350. mehmet aliNo Gravatar

  slm sıtenız gayet hoş olmus bende mobılyacıyım ama sermaye bulup kendı dukyanımı acamadım mersın sılıfkede oturuyorum ve bızım burda iş potansıyelı gayet uygun bana yardımcı olacak bırılerınıı arıyorum sermaye ondan iş potansıyelı 5335165915 numaram bu ılgılenenlere duyurulur bıde mutahıtlık yapmak istersenız de arayın

  29/11/11, 18:34
 351. hasanNo Gravatar

  selam canlar gerçekten bir gün bitmeyecek ciddi bri iş arıyorum. bilgilendirme için meil verirseniz sevinirim

  01/12/11, 00:07
 352. harun türediNo Gravatar

  selam arkadaşlar
  benim iş teklifim ilköğretim okullarında etkinlik yapmak .
  ilköğretim duzeyindeki okullar belirli surelerle ( en az ayda bir ) etkinlik yapmaktadırlar öğrencilerin serbest etkinlik satlerini degerlendirmek amacıyla.
  bu etkinlikler genelde tiyatro, ilüzyon gösterileri, ve geziler dir
  bu etkinliklere bir yenisini daha ekledik planetaryum ve 3d sinema okullarda iyi bir kazanç ve güzel bir iş dusunen arkadşlar irtibata gecebilir mail adresim harun7001110@hotmail.com 0 537 700 11 10 arayın ayrıntıları görüşelim.
  not internette bu işi araştırabilirsiniz arayın.

  01/12/11, 01:13
 353. cihanNo Gravatar

  300 tl olan arkadaşlar. bir post makinesi alıyorsunuz. kuyumcu veya telefonçu olarak bir dükkan. kredi kartlarının son ödeme tarihlerinde parayı yatırıp aynı anda çekiyosunuz. kar oranımı limit % 3- 3.5 bankaya gidecek para size geliyor.

  01/12/11, 22:41
 354. MusaNo Gravatar

  20 M2 YERİMDE İŞ TEKLİFLERİ …..!!! EMEKLİYİM, İŞ FİKRİ OLANLARDAN YADA ORTAK OLARAK YAPABİLECEĞİM İŞ ORTAĞI ARANIYOR YER PAREKENDE İŞLER İÇİN UYGUN OLMADIĞI İÇİN DAHA ÇOK TOPTAN İŞLER YADA İMAL, PAKETLEME OLARAK YAPILABİLECEK İŞ FİKİRLERİ ARIYORUM MAİL ADRESİM msydn@mynet.com TELEFONUM 0555 667 1111 HER ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ İŞ FİKİRLERİNİZİ MESAJ OLARAK YAZANLARLA İLETİŞİME GEÇERİM?

  04/12/11, 02:53
 355. benimde 15 bin tl param var ama ne iş yapacağımı bilmiyorum fikri olan biri yardımcı olabilirmisiniz ?

  06/12/11, 21:04
 356. Bana yardımcı olabilirseniz yeni bir iş yapmak istiyorum lpg sektörü olmasını istiyorum ama firma açmak çok zor sizce toptancılık mı yapsam

  06/12/11, 21:06
 357. lpg sektöründe olmasını istediğim işyeri ama firma açmak çok zor sizce toptancılık mı yapsam

  06/12/11, 21:07
 358. Tamer ERDEMNo Gravatar

  Sektöründe öncü bir sigorta acenteliği olan TAMERERDEM SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. Sigorta Acenteliğimizin Şubesi Olun Karlı Çıkın…! Şubelik Detayları İle ilgili Genel merkezimizle irtibata geçmenizi rica ederiz…

  Tamer ERDEM

  TAMERERDEM SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.
  Genel Merkez;
  Hürriyet Mh.266 Sok. No:18 G.O.Paşa / İstanbul
  02126184880/81

  17/12/11, 05:08
 359. ahmetNo Gravatar

  SERMAYESİZ İŞ KURMAK İSTEYENLER;
  Ben Ahmet, Artvinde yaşıyorum. Özel bir kuruluşta yönetici olarak çalışıyorum, bulunduğum bölgede arıcılık yapılıyor, bende hobi olarak başladım bu işe. Çok güzel ve kaliteli bal üretimi yapmaktayım, aslında kendi imalatını yapan herkes ürününü kötü de olsa över ama ben tüccar değilim yada geçimimi bu işten sağlamıyorum o yüzden yalansız, hilesiz ve dürüst üretim yaptığımı her türlü ispat ederim. Bu işe hobi olarak başladığım ve ticari bir çevrem olmadığı için ürettiğim balı satmakta zorlanıyorum. ”Sen üret ben satarım” diyen kendine ve çevresine güvenen arkadaşlar benimle irtibat kurmak isterseniz mail atabilirsiniz. (acoskun08@gmail.com)

  19/12/11, 16:18
 360. EmreNo Gravatar

  Merhaba, Türkiyede üretimi ilk defa bizim tarafımızdan üretilen amerikan lisanslı bir kozmetik ürünün üreticisiyiz,ürün iyi bir pazara sahip olup saç sorunu olan herkesi ilgilendiren ve bir kaç dakikada kelliği onaran bir üründür.
  Tv pazarlama ve internet üzerinden tanıtımlar şubat 2012 tarihinde başlamak üzere sıcak satış yapılması hedeflenmektedir,Bu işin 6 aylık takribi reklam maliyeti 200.000 tl olarak düşünülmektedir.
  Kurulacak olan satış pazarlama ve call center ofisini idare edecek ve bu reklam bütçesini sağlayacak hisedar ortak aranmaktadır. Başvurular gizli tutulacaktır. ertekinler@ttmail.com

  19/12/11, 16:23
 361. Benim de yeni başlamış olduğum ve her geçen gün üye sayısının hızla arttığı network marketing hakkında bilgi vermek istiyorum. 150 TL gibi cüzzi bir rakam vererek bakın nerelere geliyorsunuz. İnsan bir şeyi kafasına koydu mu gerçekten yapıyor bunu unutmayın. bestbuyideas.com sitesini ziyaret edin orada her şey yazıyor. Para sıkıntısı olan, şu anda çalışmıyor olup zamanını bilgisayar başında geçiren, çevresi olan veya olmayan herkesi buraya davet ediyorum. Hatta bir kuruş parası bile olmayıp ama bu işe girmeyen isteyenlere de bir imkan sağlıyorum. Sizleri davet ediyorum.

  Fikiratölyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Mükemmel bir site.

  20/12/11, 05:25
 362. veyselNo Gravatar

  arkadaslar yaklasik 5 yildir fransada yasiyorum
  suanda zamanimin bir kismini ayirdigim bir oto galerim var baska islerde yapmayi dusunuyorum bu konuda bana yardimci olurmusunuz.
  Yada turkiyeden buraya bir bag kurabilecek caliskan arkadaslar olabilirmi acaba
  is tekliflerinizi bekliyorum ts

  25/12/11, 18:44
 363. veyselNo Gravatar

  arkadaslar yaklasik 5 yildir fransada yasiyorum
  suanda zamanimin bir kismini ayirdigim bir oto galerim var baska islerde yapmayi dusunuyorum bu konuda bana yardimci olurmusunuz.
  Yada turkiyeden buraya bir bag kurabilecek caliskan arkadaslar olabilirmi acaba
  is tekliflerinizi bekliyorum tsk

  25/12/11, 18:45
 364. Veysel bey selam benim mail adr.mailini yollarsan iş fikrimi sizinle paylaşmak isterim . rnguler@ttmail.com Rıza güler

  28/12/11, 02:05
 365. İbrahim EthemNo Gravatar

  Alın size fikir,
  Trakyada veya ege bölgesinde süt amaçlı keçi ve inek çiflikleri süratle kurulmaya başladı, bu sütleri peynir mandraları vs.alıyor benin sizlere önerim çifliklerden sütü siz alın 1 Lt.lik cam şişeleriniz olsun ve kapı kapı gezip abone toplayın kendinize, istanbul ve büyük şehirlerde yani siz nerde yaşıyorsanız, Neyse bu aboneleri organize etmek 1 ay sürer, daha sonra bunlara haftanın 2 günü servis vermek ve para toplamak inanın kafanızı başkasını kaşıtırsınız ve yetişemesiniz, ben bu fikri şerefli ve dürüst insanların istifade etmesi maksadıyla sizlerle paylaşıyorum, çünkü süt her türlü hileyi kaldırır insanın sütü bozuk olmasın yeterki, neyse bu hususta fazla detaya gerek yok sanırım ana fikir belli yinede bana fikir danışmak isteyenler ertekinler@ttmail.com mail yollasınlar,son olarak bakkal ve markette satılanlar süt değil ve faydası olmadığı gibi zararı olan bir sıvı bizlerde yıllarca cocuklarımıza ısrarla içirdik fayda yerine hep zarar vermiş, Arkadaşlar bu işi bayan girişimciler düşünsün bence hem daha temiz ve hijyen imajı oluşur ve bir bayanada yakışır. Herkese allah yar ve yardımcınız olsun.

  28/12/11, 11:15
 366. nazNo Gravatar

  mum atölyemizi kapattık. tüm mum alet edevatı kalıpları kazanlarını fitilleri fitil tutacaklarını boyaları kokuları el aletlerini (matkap elektrikli testere vs) simleri ve herşeyi veriyoruz. ayrıca bilginiz yoksa mum yapımı hakkında en ince ayrıntıları ve malzemeleri temin edebileceğiniz telefon ve adresleride verebiliriz. süper bir iş kapısı tüm eşyaları 3.000 e satıyoruz. bu fiyat kaçmaz. 05383080502

  28/12/11, 19:14
 367. nazNo Gravatar

  kendi işinizi kurun
  evde mum yaparak başladık eşimle .konu komşuya sattık sonra bir iki dükkanla anlaştık. yaptığımız mumları bakkallara dükkanlara verdik derken baya büyüdük ama 2 ayrı toptan verdiğimiz yer paramızı ödemedi 8 bin kadar içeri girdik. şimdi hamileyim eşim mecburen borçları ödemek için düzenli bir işe girmek zorunda kaldı. tabi şimdi eşim tek başına yetiştiremiyor . hem işe gidip hemde mum yapamıyor . o yüzden tüm mum alet edevatı kalıpları kazanlarını fitilleri fitil tutacaklarını boyaları kokuları el aletlerini (matkap elektrikli testere vs) simleri ve herşeyi veriyoruz. ayrıca bilginiz yoksa mum yapımı hakkında en ince ayrıntıları ve malzemeleri temin edebileceğiniz telefon ve adresleride verebiliriz. süper bir iş kapısı tüm eşyaları 3.000 e satıyoruz. bu fiyat kaçmaz. 0538 3080502 ? 0536 4162627

  28/12/11, 19:27
 368. dogan balakNo Gravatar

  değrli arkadaşlar…2012 itibari ile devam eden kosgeb destekleri var.Girişimcilik adı altında kurslar ve 27 bin tl hibe 70 bin tl kredileri mevcut.isterseniz http://www.kosgeb.gov.tr adresindenisterseniz telefnla bilgi verebilirim.biz danışmanlığını yapıyoruz ancak bir çok yerde bilinmiyor.örneğin cebinde 15 -20 bin tl si ola cokr rahat 50 bin tl lik iş yapabilir…….0 506 548 01 53

  29/12/11, 12:19
 369. ttrNo Gravatar

  arkadaşlar kelin ilacı olsa ayaına çalar hesabı

  12/01/12, 23:30
 370. site yönetiminden ve sizlerden özür dilerim fikir atelyosi çok mükemmel miş geç anladım
  facebokta manisa bereketli izomantolu sıva yazıp sayfamızdaki dünyada bir ilk %100 yerli üretim niobe coat ev içi ısı ses nem izelasyonlu bu ürünümün telif hakkıyla formüllerini satacağım tek şartla yurtdışı bayiliği bizim olacak veya %50 kar ortaklığı olur
  küçük girişimcilere fısat sunuyorum%10 kar ortaklığı 5 kişiylede olur
  ayrıca elastik dekoratif 7*19 ebatlı 5milimkalınlıklı kılınker tuğlanın 1mtrekaresi maaliyeti
  8tl üretilip toptan olarak bayilere 16tlye satın bayilerde 20tlye satsın daha sonra markalaşınca fiatını bayinize 25tlden verin bayinizde piyasada 30 tl satsın
  capatex elastik tuğla uygulamasını sosyeteboyaci.tr.gg. youtubede uygulanma videosunu izleyin bizim tuğlamız daha kalınve doğal renkte yapıştırıcısı siyah renktedir
  uygulamadan sonra derz yapmaya paydos tek işlemle bitiyor
  bu elastik tuğlamızın förmülleriyle imalatının yapılış tarifnamesini satacağım
  neden satıyorsun derseniz başka işimimi büyeteceğimden bu ürüne vakit ayıramıyom
  05414580982 satş müd levent bey

  17/01/12, 00:52
 371. Ben internet kırtasiye açmak istiyorum. Maliyeti nedir acaba…

  17/01/12, 23:03
 372. Selam arkadaşlar,hiçbir rizke girmeden harika bir gelecek yaratma şansınız var paylaşmak isterim,gelecekten yüksek beklentileri olanlar bana ulaşabilirler.Kişisel verimliliği ve insanların daha iyi bir gelire ve hayata kavuşmalarına yardımcı oluyoruz. Rıza güler 0532 263 20 13.görüşmek üzere

  21/01/12, 01:55
 373. harun şahinNo Gravatar

  Öncelikle emeği geçenlere teşekkürler..
  Bayan takı üzerine elimde 20 metre kare dükkanı dolduracak kadar orijinal inciler ve doğal taşlı takılar var.(kolye,küpe,vb.)bayanlar bu takılara büyük ilgi gösteriyor.
  Kazancı en az 1 e 5,en çok 1 e 9 .Bayan takı üzerine çalışan ve ürün çerçevesini genişletmek isteyenlere hiç bir yerde bulamayacağınız kendi tasarımım takılar.pişman olmazsınız.iş ve ticaret hayatınızda başarılar dilerim,Saygılar…
  Ciddi ilgilenen olursa fiyatlar yurt dışıdır…0544 606 85 68

  21/01/12, 16:30
 374. Bizim büyük bir keyiflen yaptığımız Network marketing işini Dünya lideri olan dünya cirosu yıllık 12 milyar dolar olan bütün ürünlerinin çevre dostu olan insan sağlığına hiç bir zarar vermeyen Birleşmiş Milletlerden çevre başarı ödülü almış tek şirkettir.ortak çalıştığımız şirketin adı AMWAY dir amway.com.tr ye girip konuk ziyaretçi bölümünü tıklayın açılan sayfaya benim kullanıcı adım gercekis girerseniz ürünler ve iş hakkında daha detaylı fikir alabilirsiniz,bu arada kullandığımız ürünlerin tamamı kullansanız dahi koşulsuz 3 ay tatmin garantilidir iade edip paranızın tamamını geri alabilirsiniz ,30 yıldır ticaret yapıyorum bukadar insanı kollayan ve hiç bir rizk taşımayan bir iş görmedim, sizlerde daha iyisi varsa herzaman paylaşırım.Biz kişisel verimliliği ve insanların daha iyi bir gelire ve hayata kavuşmalarına yardımcı oluyoruz, ELBETTE BU SADECE BUZDAĞININ görünen kısmı. rnguler@ttmail.com

  22/01/12, 14:29
 375. İSMAİLNo Gravatar

  ARKADAŞLAR BENCE BURDAKİ ARKADAŞLARIN BIR KISMI KÖTU NIYETLI CEBINIZDE SERMAYE OLARAK AYIRDIĞINIZ 3 KURUSUN PEŞİNDELER

  24/01/12, 21:04
 376. nazNo Gravatar

  KENDİ İŞİNİZİ KURUN
  evde mum yaparak başladık eşimle .konu komşuya sattık sonra bir iki dükkanla anlaştık. yaptığımız mumları bakkallara dükkanlara verdik derken baya büyüdük ama 2 ayrı toptan verdiğimiz yer paramızı ödemedi 8 bin kadar içeri girdik. şimdi hamileyim eşim mecburen borçları ödemek için düzenli bir işe girmek zorunda kaldı. tabi şimdi eşim tek başına yetiştiremiyor . hem işe gidip hemde mum yapamıyor . o yüzden tüm mum alet edevatı kalıpları kazanlarını fitilleri fitil tutacaklarını boyaları kokuları el aletlerini (matkap elektrikli testere vs) simleri ve herşeyi veriyoruz. ayrıca bilginiz yoksa mum yapımı hakkında en ince ayrıntıları ve malzemeleri temin edebileceğiniz telefon ve adresleride verebiliriz. süper bir iş kapısı tüm eşyaları 3.000 e satıyoruz. bu fiyat kaçmaz.bebek doğmadan acilll satılık 0538 3080502 ? 0536 4162627

  25/01/12, 08:21
 377. vallah adamı zengin aderıim nasılmı turizim bolgesınde rusların bol oldugu yerlerde deri para var. ben rusca bırıyom iki tur atıyom rusların oldugu yerde 300 dolar kazanıyom rusca bırmek onemlı değir. ben vural birde parası olana otellerin hamamları oluyor 2000kisilik rus otelleri antalya bunyesinde otel yönetiminden kiralıyon 50.ooo dolar civarında kıralıyon 250.ooo dolar kazanıyon 8 ay sezonda birde benıde işe alırsan daha vazlasını kazanılsın rusları cok tanıyom moskovada yaşadım garantı 5 mislisini alırsın. birde kiralıyan kişi hem parayı indilir. gündede 10 rus kızla takılır sıkıcı iş değir hem eğrenceri birde kazanclı benden bukadar

  07/02/12, 05:17
 378. nihatNo Gravatar

  slm arkadaşlar ben ticaretle pazarcılıkla uğraşıyorum arabası olupta işi olmayan arkadaşlar bana ulaşsın ben iç çamaşır çorap üzerine pazarcılık yapıyorum hiçbir risk yok köylerde pazarlarda satış yapıyorum aylık gelirim 2 bin 3 bin tl herkesin ihtiyacı olan birşey satıyorum imalatınıda ben yapıyorum çok az sermayeyle iyi para kazanmak isteyen varsa beni arasın 05357825131

  10/02/12, 20:19
 379. merhaba ben istanbulda reklam amaçlı anorak yelek yapıyorum ilgilenen arkadaşlara duyrulur cok uygun fiyata

  10/02/12, 20:30
 380. nihatNo Gravatar

  riske girmeden parasını kaybetmek istemeyen arkadaşlar girişimci konuşkan çalışkan arkadaşlar sadece 500 tl ile 1000 tl sermayeyle ayda 1500 2000 tl arası para kazanmak istiyorsanız kaybedecekte birşeyiniz yok işinizinde patronu olacaksınız ve gerçekten mennun kalacaksınız 24 yaşındayım ve bu işten kendime geldim 50 kişiden fazla mal verdiğim arkadaşlarım dostlarım abilerim var ve hepsi hayatından memnun hepsinin işi iyi çok şükür hemen hemn hepsinin arabası var arkadaşlar ben ne kimseden para istiyorum nede fikrimi saklayıp şunu bunu istiyorum para kazanmak isteyenlere iş imkanı sunuyorum ve para kazandırıyorum nomuda verdim adımıda verdim inş çokçok kişiye iş imkanı sağlayıp dahada büyümek istiyorum ve buna inanıyorum herkese başarılar

  10/02/12, 21:05
 381. serkanNo Gravatar

  mobilya sektöründe faliyet etmekteyim i potansiyelimiz küçük sermayemizde pek az ne şekilde iş potansiylimi artıra bilirim fikri olanlar yardımcı olabilirmi elazığ serkangulocak@hotmail.com

  15/02/12, 01:32
 382. hüseyinNo Gravatar

  nihat sana nasıl ulaşırız

  19/02/12, 12:53
 383. nihatNo Gravatar

  hüseyin bey yukarda nomu yazdım orda ulaşabilirsiniz

  19/02/12, 14:06
 384. Emrullah KesiciNo Gravatar

  Bizim Sizden Sadece Öneri İstioruz Ne Satıorsunuz Deil Ama İşi İİ olan biri Kalkıpta Dur Ben Ne iş yapabilirim diye googleye yazmaz hepimiz Öneri İStıoruz Ama Milet Önermek Yerine Sömurmek İStior Ben Benım Bölgemde olmayan Bi iş Arıorum ama aklımda yok fıkırlere bakmaya calılştım ama hepsi İstıor Fikir Veren yok Allah hepinize Helal para KAzanmayı nasip etsın

  22/02/12, 07:13
 385. aşkınNo Gravatar

  merhaba arkadaslar 30bin tl ile avmlerde kuracagınız ve aylık en az gelırınızın 5bin tl olacagı bır ıs ıstersenız askin_songur1987@hotmail.com burdan bana ulasbılırsınz.

  29/02/12, 15:39
 386. Emrulah hangi şehirde yaşıyorsun fikir paylaşabilirim ben ist,dayım

  03/03/12, 13:22
 387. hüseyin uluçayNo Gravatar

  herkese selamlar
  2001 yılında küçük esnaf olarak ticarete başladım ve halen devam etmekteyim.yeni iş kurma planı olan arkadaşlara küçük bir tavsiyem olacak.size doğrudan fikir verebileceğini vaad eden,karlı bir iş fikri olduğundan bahsedip,sahip olduğu fikir ile ilgili zerre bilgi vermeyen ve ortaklık teklifinde bulunan insanlara prim vermemeniz lehinize olur.bu tür sitelere,sadece esin kaynağı bulabilme adına girip bir göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.öncelikle yaşadığınız çevreyi iyi bir analiz sürecinden geçirerek varsa eksiği,yoksa talep görme ihtimali yüksek olan sektörleri belirleyin.sonrasında ise;mutlaka ve mutlaka ayrıntıları önemle inceleyin.kabataslak hesaplarla sakın girişimde bulunmayın.belirlediğiniz iş kolunda tecrübe sahibi olmanız lehinize olacaktır.her tanıdığınızdan fikir alın.fakat tüm alınan fikirleri bir araya getirip son kararı mutlaka kendiniz verin.başka bir insanın direktiflerini doğrudan ve sorgusuz olarak uygulamak,işinizin başlamadan bitme sebebi olabilir.Allah şimdiden yardımcınız olsun..

  08/03/12, 21:43
 388. büşraNo Gravatar

  merhaba yazıların birçoğunu okudum ve siteyi çok beğendim.bende kosgeb ın hibe ediceği paraya başvurucam ama yeni iş fikirleri bulmam gerekiyor. bana yardım ederseniz aklınıza bişeyler gelirse sevinirim. busra.aygun81@gmail.com dan ulaşırsanız sevinrim. balıkesir edremit te yaşıyorum bu arada.

  16/03/12, 20:26
 389. fahriNo Gravatar

  arkadaşlar ben bayan gıyım imalatı yapıyorum..badi tayt bluz vs vs satmakısteyen arkadaslar varsa bana ulassınlar 0538 311 58 81

  20/03/12, 17:22
 390. MESUTNo Gravatar

  merhaba arkadaşlar,

  ben gaziantepte büyük bir halı firmasında işletme mühendisi olarak çalışmaktayım şu an halı sektörü yıldızı parlayan sektörler arasında ve ihracatta inanılmaz kar bırakmaktadır.Kendim fabrikanın maliyet hesaplarını yaptığım içim ordan biliyorum.

  arkadaşlar ben ortadoğuya halı satmak istiyorum yanlız bu işi yapacak ne sermayem nede dış ticaret bilgim var sadece bildiğim bir iş var oda kaliteli ve ucuz halı nasıl olur.:) yardımcı veya berber calışmak isteyen arkadaşlar varsa benimle irtibata geçebilirler.

  Allaha emanet olun…
  muh_mesut@hotmail.com

  21/03/12, 11:49
 391. mesut bey sana nasıl ulaşabilirim

  24/03/12, 12:38
 392. mustafa topcuNo Gravatar

  iş kısa ömür içinde uzun bir yolculuğa çıkmak demektir.övünmek ve her yaptığı işi olağan üstü görmek her insanın doğasında vardır.ancak yaptığınız iş veya yaratıcılığınız
  dan meydana gelen faaliyet kalıcı ve sizden sonraki nesillere sizin yokluğunuzda intikal edip yaşayarak istihdam sağlamayı südürmeyip sizinle bitecekse övünülecek bir iş sahibi olamadığımızı bilmemiz gerekir.

  buna en büyük engel ise paylaşımdan anlamayan kısır döngü düşüncelerine yenik düşen iş kurucusunun acizane zaafıdır.türkiyemizde asırlarca süren iş ortaklıklarının azlığının nedeni paylaşım ve ortak çalışma gücünün idrak edilememesi, paylaşım kültürünün olmamasından ileri gelmektedir.
  63 yaşındayım, 1963 yılında okuduğum inebolu orta okulundan
  açlık ve yoksulluk neden ile valizimi otobüs firmasına rehin vererek istanbula çıraklıktan meslek sahibi olmak üzere gittim tornacılık plastik ve metal enjeksiyon kalıpcılığı ve imalatçılığını saygın bir şekilde önce işçiliğini sonra esnaflığını 2006 yılına kadar yapıp yetiştirdiğim oğluma devrettim. http://www.laser-t.com http://www.tapasan.com.

  2006 yılından bu yana doğup büyüdüğüm köyümde kastamonu inebolu güneşli köyünde ahşap oyma hayvancılık meyvacılık ve taşımacılık faaliyetleri konusunda yatırımlar yapmaktayım toplam 4 katı 2400 metrekareyi bulan iki katı1400 metre kare iş yeri diğer iki katı konutve misafirhane olan bir iş yeri ayrıca altında misafir ağırlama kafesi bulunan bir dubleks ev ayrıcabekçi evinin yüzde doksanı bitmiştirve hobi olarak cnc roter ve minyatür marangoz makinalarımla ahşap oyma duvar levhalarının üretimine başlamış bulunmaktayım.bu güzel ve güzide karlı işin üretimini kurumsalaştırıp müesseseleştirmek üzere ortak çalışabileceğimiz ortak çalışma arkadaşlarımızın arayışı içindeyim.63 yaşında tekrar uzun yolculuğa çıkmanın cesaret hatasını türk gençliğine güvenle yaptımsa kabul ediyorum.

  bu kadar iş arayışı içinde olan insanımız kısa yoldan köşe dönme rant peşindeki düşüncelerle bir ömür geçirmeyi düşünmeyenlerden oluşacak çalışkan mücadeleci meslek kariyerinin bilmekle mümkün olduğunua inanan insanlarla lokmayı bölüşüp bu işi gercek sörvayvır yarışçıları ile icra etmeyi düşünüyorum.

  melek lisesi veya üniversite mezunu grafiker, ahşap işleri,pazarlama,metal işleri,ve muhasebe dalllarından oluşacak titiz çalışkan doğruları tolare etmeyen idealist işini vazgeçilmez hobi olarak düşünebilen ortak genç dinamik arkadaşlarla görüşmek isterim.yaşamınızın sıhhatli başarılı geçmesi dileiğmle.

  07/04/12, 01:42
 393. merhaba arkadaslar öncelikle siteyi düzenleyen arkadasa tesekkür ederim. gercekten cok güzel yararlı bi site. ben kocaeli merkezden mert….ticarete cok aşırı istegi olan ama calısıyo oldugum icin vakti olmayan birisiyim. hangi dalda olursa olsun ilgili konuyla görüsmek icin msn adresim görüsmek üzere hoskalın saygılar.. mert-41-41@hotmail.com.tr

  08/04/12, 16:56
 394. telefon numaramıda ayrıca yazıyorum arkadaslar onu unuttum. herkeze selamalr saygılar.. 0544 430 11 39

  08/04/12, 17:09
 395. mervetekstilpromosyon size nasıl ulaşabilriim?

  08/04/12, 17:52
 396. sedaNo Gravatar

  yiğit kalyoncu bey size nasıl ulaşabilirim

  09/04/12, 17:15
 397. Mustafa topçu bey size nasıl ulaşabilirim 0532 263 20 13

  11/04/12, 12:00
 398. İnsanı insan yapan değerler vardır; Gururlu ve onurlu olmak gibi. Kendinden emin olmanın verdiği naif’liğe sahip olmak gibi. Vicdan ve merhamet duygularına sahip olmak gibi. bunların hepsine ve daha fazlasına sahip biri olmalı.

  Arkadaşlıkların? dostlukların? güvenin? sevginin ve saygının sorumsuzca tüketildiği… İlişkilerin tamamen menfaat ve çıkar ilişkilerine dönüştüğü bu ortamda tek gayem nadide ve güzel bir arkadaşlık ve iş ilişkisidir aradığım.

  Bu güzellikleri idrak edebilen kişiliklerin yaşamında ne aradığı değil ne aradığının insan ilişkilerinin onuru açısından önemini bilerek yaşamını yönlendirmesidir aslolan.

  Var olanın imkanlarını kullanması kadar, ihtiyaç sahiplerininde saygın mantıklı kurallar içinde yaşamına huzur ve mutluluğu getirecek devamında pürüzlerin olmasını en askariye indirecek istek ve düşlerle yola çıkıp azami mücadele ile dürüstçe çalışarak vereceği hizmet sevdası ile mümkündür arkadaşlık ve dostluklar. Bunun temini ilahi adaletin yol çizgisinde ve onunla beslenen vicdanlarda vardır, bu insanlık ve yaşam adabı.

  Yaşamda huzura, dostluğa, güzelliklere, saygıya en önemlisi insan onuruna çare arayan kişilikler olduğu gibi, artık bazı sitelerde günün getirdiği aymazlıkla kısa yoldan köşe dönme helal haram düsturunu düşünmeden hayatını ifa etmek isteyen yaşam cehaleti daha çok göze çarpıyor.

  Olmadık vaadler, düşünebilenin hemen algılayabildiği tuzak misali kandırmacalar, sanki bazı zamanların sahipliğini kullanan iktidar düzenbazlarının oy avcılığı gibi, insafsızca insanı ve insanlığı ikinci planda tutan çıkar savaşçılarının sömürgecileri dolaşıyor ortalıkta. ve dilenci edası içinde uyuyan tembel bir toplum yaratılıyor bir dilim ekmek temin edilerek. gerçekleri dile getiren son planda kalıyor. sahte vaat tüccarları başkalarının imkanlarını kullanarak hanedanlık merdivenlerini tırmanma sevdalısı riyakarlar gölge ediyor istikbale.

  Ayrımcılığın alası içinde ürperti ile uyanan haykırışla silkeleniyorum, yarabbi senin ilahi çizgiinin bilinci içinde aynı bilinçle ömrünü ifa eden atatürk ve cumhuriyet gençliği nasip et bize duası ile rahatlıyor insan.

  İşte iletşimin en etkili olduğu bu sitelerde ve sanal alemde böyle bir ulus gençliği ile insanlar daha güvenilir daha gerçekçiliğine inanarak dostsuz ve arkadaşsız kalmayacak, işsiz aşsız kalmayacak. Samimiyetten mahrum dürüstlükten uzak insanlarımızın ilahi duygularından yalanla nemalanan siyasi olgulara mahal vermeyen bir toplumla daha güvenilir ilişkiler içinde olacağımıza inanıyorum.

  Samimiyete dürüstlüğe ve insan olarak yaratılma adabına sahip çıkalım, idealist mantıklı insan olmaya yetecektir.

  15/04/12, 17:13
 399. muğdatNo Gravatar

  meraba arkadaşlar ben seramik fayans ustasıyım genelde eski yapıları söküp yapıyoruz sanatıma güvenıyorum bir firmada calışıyorum artık kendime calışmak istiyorum bununicin bu işleri yapan mimarlar ve mühedis arkadaşlar bu imeil veyahut şu tlfondan bana yardımcı olurlarsa sevinirim 0537 301 08 78 not genelde butik işleri yapmak istiyorum

  23/04/12, 22:55
 400. AyhanNo Gravatar

  Merhaba arkadaşlar, yorumlarınızı okudum ve olumlu yönde hayli ilginç geldi bana. Benim 15 yıllık bilgisayar tecrübem var. Yaş 45 olunca maalesef memurluk v.s. gibi işlerde şansım yok. Bulunduğum yer 7000 nüfuslu küçük bir yer. Burada ne yapabilirim fikirlerinize ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Saygılar,
  Ayhan

  28/04/12, 10:28
 401. Daha yeni heryerde olmayan bir iş fikri fotoğraflarınızı halıya dokuyoruz. En son aklıma gelen bu oldu….

  17/05/12, 00:49
 402. Ayhan bey selam arayın fikrimi paylaşayım 05322632013

  11/06/12, 00:53
 403. nazNo Gravatar

  KENDİ İŞİNİZİ KURUN
  evde mum yaparak başladık eşimle .konu komşuya sattık sonra bir iki dükkanla anlaştık. yaptığımız mumları bakkallara dükkanlara verdik derken baya büyüdük ama 2 ayrı toptan verdiğimiz yer paramızı ödemedi 8 bin kadar içeri girdik. şimdi hamileyim eşim mecburen borçları ödemek için düzenli bir işe girmek zorunda kaldı. tabi şimdi eşim tek başına yetiştiremiyor . hem işe gidip hemde mum yapamıyor . o yüzden tüm mum alet edevatı kalıpları kazanlarını fitilleri fitil tutacaklarını boyaları kokuları el aletlerini (matkap elektrikli testere vs) simleri ve herşeyi veriyoruz. ayrıca bilginiz yoksa mum yapımı hakkında en ince ayrıntıları ve malzemeleri temin edebileceğiniz telefon ve adresleride verebiliriz. süper bir iş kapısı tüm eşyaları 2.500 e satıyoruz. bu fiyat kaçmaz ? 0536 4162627

  11/06/12, 14:01
 404. SONERNo Gravatar

  arkadaslar 3000 ile 10000 arası ıs kurmak ısteyenn arkadaslarr onerebılecegım tek iş sıze turkıyede agırlık olarak otomotıv sektoru cok yuksek bır sayıya ulastı ve bukadar aracıı mutlaka bı yıkamacı temızlemecı lazımm ama sunu sakın unutmayınn!!!!nufusu ne kadar yuksek olursa kazancınız okadar cok olcaktır
  1-İŞÇİYE VERECEGIN AYLIK 700
  2-SU PARASI VE DETERJAN ELEKTIRIK 210 TL
  3-AYLIK NET GELIRINIZI SÖYLÜYORUM 5.750 TL TAHMINI OLAN EN DUSUK ORANLA HESAPLADIMM

  19/06/12, 18:50
 405. EVDEN ÇALIŞARAK KURACAĞINIZ KENDİ İŞİNİZLE NELER YAPABİLECEĞİNİZİ HAYAL BİLE EDEMEZSİNİZ. Klasik işlerde en büyük problem ,siz işi bıraktığınızda,gelirinizde sizi bırakır.
  Eğer gerçekten varlıklı olmak istiyorsanız.bu para için zamanını ver girdabından kurtulmalısınız
  Dünyanın tüm varlıklı insanları,biliyorki bunun için sürekli ve katlanan bir geliriniz olmalı.
  Sürekli gelir,bir şeyi BİR KERE YAPIP, aylarca hatta yıllarca elde edilen gelirdir.
  Aynı bir şarkıcının iyi bir şarkı yapması daha sonra her söylediğinde para kazanması gibi.
  Katlanan gelirde sadece sizin emeğinize bağlı olmayan,, başkalarının çalışmalarındanda kazanacağınız gelirdir.
  Bunu iş adamları ve fabrikatörlerde çok iyi bilirler
  Kendi emeklerinin yanında,başkalarınıda çalıştırırlar.
  Böyleyce katlanır bir gelire sahip olurlar.
  Network marketingde, sizde benzer gelirlere sahip olabilirsiniz
  Tabiki bir farkla.
  Buradaki kazancınız kaç kişiyle çalıştığınızdan çok,kaç kişiyi başarıya ulaştırabildiğiniz,yani kaç kişiye para kazandırabildiğinizle orantılı olacak
  HARİKA DEĞİLMİ.

  21/06/12, 15:03
 406. mehmet oguzNo Gravatar

  Arkadaşlar ben bulgaristanda sofya şehrınde yaşıyorum burda iş imkanı duşunen olursa benımle irtibata gece bilirler burada hayat şartları bıraz daha uygun ilgilenirseniz irtibata gecebilirsiniz. mehmetoguz012@hotmail.com

  23/09/12, 17:01
 407. 20 bin tl sermayem var yasadıgım yer samsun vezirköprü nüfusu 30.000 burada en mantıklı ne iş yapabilirim bilmiyorum

  28/10/12, 23:00
 408. hakan demirNo Gravatar

  hç tahmin edemeyecegnz 100 yüz karlı br işe sahbim calısma ortamım var ama sermayem yok 10_15 ytl ile aylık yuzde yüz kazanç 5435867441 yada h__31__46__@hotmail.com acil arayn yazın benden dinleyn pisman olmazsnz

  31/10/12, 16:35
 409. bülentNo Gravatar

  geçen yıl su damacanalarıyla ilgili televizyonda baya bir yaygara kopmuştu damacanaların pis ve sağlığa zararlı olduğu ortaya çıkmıştı benim bu konuyla ilgili bir projem var damacanaların hijyen olmaması ve sağlığa zararlı olmasını tümüyle ortadan kaldıran değişik bir damacanayla ilgili patent başvurusunu yaptım ve üretmek istiyorum ama sermayem yok tahmini bir milyon lira sermaye gerekiyor bu yeni damacanayı ürete bilirsem piyasada tekel ulur buda çok yüksek kazanç demektir ilgilenen ciddi yatırımcılar arıyorum iletişim b-duru-65@hotmail.com not aracılar aramasın gerçek yatırımcılardan meil bekliyorum.

  03/06/13, 10:26
 410. nilNo Gravatar

  işletme ve ocak sahibi olarak önerim linyit kömür toptan alıp ardiye tutup satmak % 125 karlıdır tavsiye ederim

  23/06/13, 03:46
 411. osman göknarNo Gravatar

  pazarını bulamadgınz bır ıse asla gırmeyın once pazar desteklerını bulun urun dukkan kolay olmasada olur

  22/08/13, 23:17
 412. Maria RobertsNo Gravatar

  MMR-KREDI DÜNYA.

  Merhaba, ben isviçre gelen bayan maria Roberts

  size borç ödemek için kredi gerekiyor mu?

  Eger rüya finansmani için bir kredi gerekiyor mu?

  ya da isinizi genisletmek için bir sermaye gerekir,

  Biz düsük faiz oraniyla kredi sunuyor.

  acele ve bugün bize ulasin

  Mrs Maria Roberts
  MMR-KREDI DÜNYA.
  Tel: 0917653466
  E-posta:mmr_loanworld@yahoo.co.uk

  30/08/13, 08:11
 413. yusufNo Gravatar

  3adet işleme merkezi cn2adet torna 1 üniversal torna 500 mk dükkan atelye gerekli olan mazzemeler var yapılacak iş teklifi olanlarla görüşülür selim_zemheri@hotmail saygılar yusuf

  29/09/13, 13:42
 414. İnternette sermayesiz ve az sermayeli yapılabilecek bir çok iş imkanı mevcut yeterki güvenilir ve kazandıran işleri bulabilelim bu güzel bilgilendirici yazınız için teşekürler hocam

  30/10/13, 01:47
 415. ozcsnNo Gravatar

  Mrb ben Özcan
  yıllardır yapmak istediğim bir iş var ama sermayem yok. Kredi başvurrusu yaptım ama
  olmadı. Gerçekten iş yapıp çok iyi para kazanmak isteyenlerle görüşüp iş hakkında bilgi
  verebilirim. İlerde MADO,kahve dünyası gibi marka olacak gerçekten çok iyi bir iş.
  Tl: 0542 797 95 03

  23/01/14, 21:18
 416. Merhabalar ,yok denecek kadar az bir sermayeyle bir iş yapmak istiyorsanız lütfen arayın yardımcı olayım.rnguler@ttmail.com adresine ulaşabilirsiniz

  30/01/14, 23:21
 417. m.denizNo Gravatar

  merhabalar bende neye yatırım yacagımı dusunup duruyorum.cok buyuk sermayelere ıhtıyac duyulan cılgın fıkırler vr onlara cesaret edemıyorum.üretim olabilir bu konuda üretimi olan arkadaşlrkla iş buyutmeyi konusabiliriz ciddi arkadaşlardan fikir veya teklif bekliyorum.önerilere acıgım.herkese hayırlı bol ve helal kazanç.

  31/01/14, 21:43
 418. Arkadaşlar selam,dünya değişiyor ,eski işlerin teker teker kapandığını ,kalanlarında uzatmaları oynadıklarının bilmem farkındamısınız, 21,ci yüzyıl artık farklı düşüncelerin farklı iş alanlarının kapımızı gümbür gümbür çaldığını görüyoruz.Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan internet destekli Network marketing özellikle büyük şirketlerinde desteğiyle herkesin kolayca hayatlarına geçirebileceği,bir iş alternatifi olmuştur,amacım bu fikri sizinle paylaşmaktır.bu konuda çekinmeden benimle temasa geçebilirsiniz.rnguler@ttmail.com

  02/02/14, 21:01
 419. AliNo Gravatar

  Herkese selamlar.7 yıldır organik sektöründe eşimle birlikte çalışıyoruz,çok zevkli bir iş
  en az 60 bin tl si olanlarla çok güzel bir ortaklık kurabiliriz satış kanallarımız var, üretim çeşitliliğine beraber karar veririz. Mevcut 2011 model otomatik jeep ve 2013 model Reno master ortaklığa dahildir.Ali 0 532 301 11 49 .turan68@mynet.com.bekliyorum.

  27/03/14, 12:43
 420. levent koyuncuNo Gravatar

  bu site amacının dışına çıkanlarla dolmuş sanırım dikkat dikkat bazı arkadaşları tenziye ediyorum site yapımcısına teşekkür ederim

  07/04/14, 15:34
 421. ÖZGÜRLÜK KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INCNo Gravatar

  Biz, biz kredisi bireysel kredi borç konsolidasyonu, girişim sermayesi, iş kredileri sunmak,% 3 bir kredi ve hiçbir kredi onay almak yardımcı olmak için buradayız
  eğitim kredileri, mortgage kredisi ya da “herhangi bir nedenle kredi.” Ancak, yöntem gelemez gerekli kredi miktarı ve süresini belirtmek için imkanı sunuyor. (libertyloaninvestment@ymail.com).

  13/04/14, 18:15
 422. iyi gunler size Little Rock Arkansas USA yaziyorum ismim bekir burda bir turk restaurantim bulunmakta yaklasik olarak 6 yildir acigiz vede %99 americali musterisine sahibim restaurantimi satmak istemekteyim sebebi is artik yoruldum sizden istegim amerikada yasamak isteyen kendi restaurantina sahip olmak isteyen birilerine bakiyorum vize olayi ise E-2 denilen yairimci vizeye restaurant uygundur istenildigi takdirde avukat ismide verebilirim egerki ilgisini cekecek birileri olursa bana bu email address ten veya 1-501-650-3712 cep numarasindan ulasabilirsiniz hayirli gunler

  18/04/14, 19:57
 423. türkcanNo Gravatar

  arkadaşlar iş yapmak istiyorsanız 150.000tl lazım yapilabilcek çok iş var birliktelik ve güven gerekiyor.

  29/08/14, 18:14
 424. efe sakirNo Gravatar

  kusadasinda bir is yapmak istiyorum ve ne yapacagimi bilmiyorum almanyadan dönus yapmak ve kusadasina yerlesmek istiyorum kendi eviniz arabaniz varsa birde elinizde nakit 500 bin liraniz varsa ne is yapabilirdiniz

  14/09/14, 19:01
 425. herkese merhaba kucuk bır kasabada yasıyorum bıraz sermaye cıkarabılırım ama ne ıs yapacagımı bılemıyorum kapalı yerımde var lutfen fıkrı olanlar bana yazsın tesekkurler

  20/10/14, 13:38
 426. aliyeNo Gravatar

  benim bilgisayar satısbilgisayar teknik servis dükkanım var ben devren satmak istiyorum. satmamın nedeni yatişemıyorum işlere ortakta istemiyorum acıkcası
  düşünen olursa bana mailden ulasabilirler
  saygılarımla

  18/11/14, 19:06
 427. Merhaba, İstanbul da oturup işe ihtiyacı olan arkadaşlara duyurumdur. Çalışmayı seviyorsanız, ehliyetiniz varsa, arabanız varsa, sizi bekleyen işiniz hazır.
  İş ile ilgili bilgi almak için 0532 731 56 18 den iş saatleri için de arayabilirsiniz.
  İŞİN ÖZÜ; Gece saat 03.00 de gıda dağıtımına başlayıp sabah saat 09.00 da dağıtım bittikten sonra yeni müşterilere ulaşıp bağlantı kurarak satış ağını genişletmek. Satış artışı olçüsün de gelirini artırmak olacaktır. İstanbul dağıtımı tamalandıktan sonra diğer illere de bayilikler verilecektir.

  22/12/14, 21:29
 428. Merhaba,
  Bu Susan James, özel kredi borç veren kamuoyunu bilgilendirmek için bir mali fırsat herkese açıktır herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olduğunu. % 3 faiz oranıyla açık ve anlaşılır terimler ve bireyler, firmalar ve şirketlerin koşulları kredi vermek altında biz. E-posta usa bugün: (happyloanlink@outlook.com

  23/07/15, 08:41
 429. 16/02/08, 23:24

  [...] sene önce kaleme aldığımız “Yeni İş Fırsatları Yaratmak Gerçekten Zor mu?” yazımıza halen ciddi sayıda yorum geliyor. Bu denli ilgi, bu konunun bende de canlı kalmasını sağlıyor [...]

 430. 02/05/08, 14:06

  [...] Yeni İş Fırsatları Yaratmak Gerçekten Zor mu? [...]

 431. 26/07/08, 02:22

  [...] sene önce kaleme aldığımız “Yeni İş Fırsatları Yaratmak Gerçekten Zor mu?” yazımıza halen ciddi sayıda yorum geliyor. Bu denli ilgi, bu konunun bende de canlı kalmasını [...]

Sen de düşünceni paylaş...
Bu yazıya gelen yorumları RSS ile takip etmek için tıkla

Yasal Uyarı: Sevgili yorumcu, bloga yazdığın yorumların içeriğinden tamamiyle sen sorumlusun. Lütfen blog sahibi olarak beni zan altında bırakma. Ayrıca yorumlarının benden çıkacak eserlerde (olur da hani kitap falan yazarsam) kısmen veya tamamen kullanılabileceğini kabul etmiş oluyorsun. Kal sağlıcakla…